View Poll Results: Mercedes A klase je....

Voters
14. You may not vote on this poll
  • Pravi auto za mene (kupio bih ga)

    2 14.29%
  • Nisam siguran šta bih sa njime (neodlučan sam)

    4 28.57%
  • Potpuni promašaj (ne bih ga kupio)

    8 57.14%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 17 of 17

Thread: NK TEST: Mercedes A 160 CDI

  1. #11
    Senior Member paya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    195

    Default

    B klasa me je ostavila potpuno ravnodusnim. Nit je pravi ven, nit je limuzina, ne znam ni sta je.

    S druge strane, A klasa me je prijatno iznenadila. Potpuno razumem zasto neko kupi ovaj automobil. Bez obzira sto unutrasnjost izgleda, sto zmaj rece, malo vremesno, meni se to generalno dopada. Mirne linije, sve na svom mestu, sve pregledno. Materijali kvalitetni, sve pasuje kako treba, nista ne proizvodi cudne zvuke. Generalno, jako prijatan ambijent. Vesanje je glavni plezir. Udobno, tiho ali ne neprijatno meko da ljulja. Sedista udobna i odlicno drze. Fakat, motor se cuje kamionski. Sedenje je neobicno. A klasa je podignuta, ali se ne sedi kao u venu vec kao u obicnom autu zato sto je pod veoma izdignut. Ono sto mi je bilo neobicno, bas kao i u B klasi je instrument tabla koja stoji jako visoko. Subjektivni osecaj prostora je nesto losiji nego kod drugih mikro venova zato sto su i plafon i vetrobran dosta blizi vozacu.

    Komande su jako mekane. Volan je veliki, klasican mercedesov pa treba nesto manje sile za okretanje tako da mi malo smeta sto su povrh toga onoliko pojacali servo. Prosto je suvise lako. Klasicno za mercedes, pri voznji nema dobrog osecaja podloge. Mada, za ciljnu grupu ovog auta to i nije bitno. Bitniji je osecaj potpuno udobnosti i lakoce voznje. Menjac je precizan i brzine se menjaju jako malom silom. Slicno je i sa kvacilom. Prosto sve je tako napravljeno da uopste nisam imao zelju da isprobavam neku agresivniju voznju. Poslednji put sam takav osecaj imao kada sam vozio Priusa.

    Ovo sa vratima je malkice neobicno, cak malo i nervira - pri zatvaranju moraju da se guraju do kraja.

    Mesta i na zadnjoj klupi ima sasvim dovoljno. Gepek je ocekivanih dimanzija za ovu klasu. Fino je sto postoje pregrade sa strana za prvu pomoc, dizalicu i sl. Testirali smo gepek nabavkom u Rodicu. Jedina stvar koja mi je malo zasmetala je sto ulaz u gepek nije ravan kao kod vecine venova.

    Ono sto me cudi a sto ni B klasa nema je nekakav napredniji sistem za preklapanje i pomeranje zadnjih sedista.

    Preglednost je odlicna. Parkiranje jednostavno i lako zbog malih prevesa. Komande su svaka na svom mestu i nisam imao neki period privikavanja. Prosto, sve je bilo tamo gde i ocekujem. Cak su i komadne na volanu postavljene i rasporedjene kako treba.

    Opet da pomenem super udobno vesanje. Dobro se pokazalo i na lezecim kao i drugim horizontalnim preprekama gde venovi uglavnom umeju da poskakuju.

    I motor je u skladu sa ostatkom automobila. Ima dovoljno snage za opustenu voznju. Zaboravite na agresivni stil.

    Cena je visoka, ali ovo je Mercedes. Oni imaju svoju ciljnu grupu i to je to. Sasvim sam siguran da onaj ko zeli Mercedes i kupi ovaj auto da ce biti zadovoljan. Pogotovu enski svet koji ocekuje udobnost u voznji i jednostavno parkiranje uz ugodan ambijent koji je uz to i praktican. Bas je bilo uzivanje voziti A klasu.

  2. #12
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Moram da istaknem opise Paje i Zmaja, posle ovoga zaista ne znam sta cete staviti u text za sajt?!
    "Racing is a space-time continuum"

  3. #13
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Evo malo i slika

    [Only registered and activated users can see links. ]

  4. #14
    Senior Member paya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    195

    Default

    Gledam nesto fotke unutrasnjosti A klase i B klase. Osecao sam se kao u novinama kad gledam dve fotografije sa naslovom: pronadjite razlike

  5. #15
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Nije mi jasno Znaci nismo imali sistem za autom. parkiranje, a mene dasa jos pita pri vraacanju automobila da li smo ga probali. Ja sam se samo iskezio i slegao ramenima
    Evo sad opet citam, posto sam u proceduri pripreme materijala za tekst... Bice da Active Drive Assist ide u paketu sa PARKTRONIC (PTC) sistemom. Dakle, problem je u tome sto nisam bio dovoljno strpljiv da trazim mesto koje sistem hoce da proglasi dovoljnim za parkiranje. Ja sam se uredno parkirao tamo da gde je taj asistent odcutao.

    Da, stigla je i cena automobila.... 28 soma Ovako od oka, dodatne opreme ima za preko 5 soma EUR.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #16
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Beograd
    Posts
    34

    Default

    28 soma ! Pa oni stvarno nisu normalni, stoji to da je Mercedes, i da ima dodatne opreme na kilo, ali za auto koji je po velicini cak i nesto manji od Klija ili Korse dati 28 hiljada, ipak je malo mnogo... Pa jedna Laguna u solidnom paketu opreme je 28 soma, btw ovde [Only registered and activated users can see links. ] fali cenovnik za pomenuti auto

    Inace, svaka cast na opisu automobila
    Last edited by BOX85; 28th October 2008 at 00:19.

  7. #17
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    I konačno, test.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Ko je pročitao utiske ovde na forumu, neće baš mnogo toga da sazna novog. Al ima lepih fotki
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •