Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 30 of 44

Thread: Navigacija - utisci (Prestigio...)

  1. #21
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Ima važnih zgrada po Srbiji, tj. Beogradu, nisam mnogo vozio po Srbiji sa IGO8, kalio sam se na GPS-ovima sa starim MioMap. Recimo ima zgradu Skupštine, obe, ima dosta verskih objekata, Genex kule i tako. Uglavnom veliki orjentiri su - tu, što je veoma kul. Takođe se ne sećam da je MioMap imao nagibe reljefa (verovatno važi i za stariji IGO). Recimo kad ideš uz Kneza Miloša, u 3D, tačno se vidi nagib sa leva na desno, svih poprečnih ulica. Vrlo zanimljiva stvar.

  2. #22
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    27

    Default

    Jel to ovaj model? [Only registered and activated users can see links. ] ja razmisljam da ga kupim posto mi se cini jako povoljnim, bitno mi je samo da je koliko toliko ok, jel ima jos koja primedba ili pohvala za ovaj model? Hvala na odgovorima unapred.

  3. #23
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Posto sam proslog vikenda putovao, raspakovao sam navigaciju iz kutije. Naravno, ispostavilo se da mape koje sam imao isporucene uz uredjaj za EU imaju samo glavne puteve tako da nisam uspeo da realizujem moju ideju da se sunjam po Alpima. Naravno, nisam poneo papirnatu kartu Evrope, tako da sam umesto lokalnih austrijskih i slovenackih puteva picio samo autoputem.

    Poenta price je da sam pre neki dan, resio da apdejutjem mape i ispostavi se da mapa za IGO 2006 nema toliko i da je vecina za novi softver. Novi softver zahteva nesto jaci procesor, tako da model 350 iz te perspektive sada vec nije dobra kupovina, posto prakticno (kazem prakticno - mislim nisam nasao link za dl) ne postoji nacin da se te mape osveze.

    I sad me naterase da se maltretiram sa pecovanjem/apgrejdovanjem, sto najvise mrzim da radim. Bilo kako bilo, sad na prestigio 430 teram Igo8 R3 sa taze mapama od pre neki mesec. Softver je nesto sareniji, ima neke opcije i sve sto ide, al se nesto nisam bavio. Bitno je da poznaje svaku stazu i bogazu po Evropi.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #24
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Bitno je da poznaje svaku stazu i bogazu po Evropi.
    trebace nam
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  5. #25
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Evo je 430 sad kod mene na "testu", sta znam nemam mnogo iskustva sa navigacijom, cenim da korektno radi osim sto sam primetio da zenski glas guta pojedine reci, a kad sam se priblizio odredistu u zadnjih 100 metara je svaku izjavu zavrsavao sa p....! 'Bem li ga valjda oce da kaze parkiraj! Sve u svemu za mene solidna kupovina, a trebalo bi da se isplati u jednom najmu!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  6. #26
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Video sam ih da koštaju po 10tak k dinara, što je već sjajna cena, pogotovo što se lako preformuliše na najakutelniju verziju IGO programa.

    Inače, video sam neki WEG za iste pare, a nudi i blutut h-free. To može biti krajnje zanimljiva kupovina takođe. Deluje mi i dizajnerski privlačniji, Prestigio je poprilično težak i masivan, ali sem finiša stvarno ne znam šta drugo da mu zamerim, pogotovo kad se samo setim da sam za Mio svojevremeno dao skoro 300 eura.

  7. #27
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Malo sam se vozikao veceras pa sam primetio jos par stvari koje mi smetaju! Izgleda da je nemoguce da se u isto vreme na ekranu prikazu brzina, ogranicenje brzine, i udaljenost od cilja i pojedinih promena pravca, dok je uredjaj u modu navodjenja. Dakle dok prikazuje zadatu rutu na ekranu se pored mape u uglu vide ukupna udaljenost od cilja, i udaljenost do skretanja npr. i to krupnijim brojkama. Kad se na cilj stigne umesto toga, prikazuje se brzina kretanja i ispod toga ogranicenje brzine na datom delu puta, i ovo je strasno sitno, nije uopste lako uocljivo. Podatak o ogranicenju brzine nije prikazan za grad, valjda se podrazumeva! Predpostavljam da se to menja kad se izadje na otvoreni put. U svakom slucaju mnogo sitne brojke!
    Dakle ispravite me ako gresim, i ako se sve ovo moze podesiti, ja sam se malo igrao sa uredjajem, ali to nisam provalio! Uputstvom se nisam ni malo bavio, tako da su ovo zakljuchci na prvu loptu!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  8. #28
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Kako odraditi rutu na kompu (i kojim programom) a potom je upotrebiti na navigaciji? Program koji je na navigaciji je Igo8. Inače oću da biram tipa zaobići ovo mesto, ovaj deo puta, hoću da navratim ovde, vidim ovo... i tako te stvari

    Zahvaljujem

    He who loses control, loses.

  9. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    1,161

    Default

    Jesi li probao da instaliras IGO na PC-u, da tu napravis rutu, pa zatim to prebacis na navi?
    Ti nisam nikad radio i ne znam da li ce da funcionise. Dok sam koristio IGO na mobilnom, uvek sam na kompjuteru ubacivao sveze txt fajlove sa radarima, konvertiaro ih sa IGO-PC, pa zatim gotov fajl stavljao na mobilni. Na mobilnom je taj proces trajao po nekoliko desetina minuta, dok na PC-u nekoliko sekundi

  10. #30
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Nešto nisam video da postoji iGo za PC, samo za GPS uređaje, PDA i telefone. Ja sam mislio više na neki od onih programa poput autoroute ili tako neki pa da na kompu odradim rutu i onda je samo prekopiram na navigaciju, ipak je lakše sređivati sa mišom i monitorom.

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •