Page 3 of 60 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 21 to 30 of 599

Thread: Citroen Saxo 1.6 16V VTS LPG - dnevnik

  1. #21
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Imam nameru da napisem jedan duzi esej o iskustvima sa kupovinom i sto da ne, da ovde evidentiram svoja iskustva sa majstorima, delovima, cenama i odrzavanjem, pa da eventualno razbijemo iluzije, lose glasine, ili pak da ih potvrdimo. Verovatno ce vecina prokomentarisati u stilu "dobrodosao", ali za mene je kupovina polovnog automobila sa placa prilicno novo iskustvo.

    Juce sam precutao paljenje lampice check engine nakon sto sam napunio prazan rezervoar, ali danas evo ne sija. Receno mi je da paljenje zute lampice u 80% slucajeva znaci promenu lambda sonde.

    Sada sam se vratio sa servisa klima uredjaja kome izgleda curi freon. Odradjen je servis i punjenje sa posebnim (zaboravih ime) freonom, koji bi kroz deset dana trebao da pokaze gde tacno curi. Trosak servisa ide na teret placa, a kako mi momak tamo rece kosta oko 3500 rsd.

    Gume su inace Pireli 195/45 R15 i od kada sam ih doveo na propisanih 2,3 i 2 bara auto je strasno nezgodan (tvrd) na neravninama. Definitivno ih ne bi izabrao i nece se ponovo naci na autu, ako ostane kod mene dovoljno dugo.

    Vozi se izuzetno lako, servo i menjac idu lako kao u svakom francuzu, samo da nije nasih kratera.

    Evo presao sam sezdesetak km po gradu, po najvecoj guzvi (stani/kreni) i nema novih momenata. Malo skripuce neki od kaiseva i to naravno ide naredne nedelje u kompletu sa velikim servisom.

    E da, vec sam pravio sranje. Ostavio sam sijalicu preko citave noci da gori. Zanimljivo usijala se, ali nije crkla niti stopila onu plastiku i auto je upalio bez problema

    Auto izgleda mnoogo atraktivnije na ulici i na parkingu. Mladja kompanija se intenzivno interesuje i zastajkuje kraj automobila na parkingu i u servisima.

    Ono za servisnu knjizicu da je nema - ne vazi. Sekretarica u firmi koja mi je prodala auto iskopirala mi je svu dokumentaciju (saobracajnu) i fakture, a devojka koja prodaje automobile kompet uputstva i servisnu knjizicu, kao i poslednja dva racuna servisa.

    Znam da ne treba verovati knjizicama, ali ova je sakrivena od mene, odnosno receno mi je da ne postoji. U njoj sam nasao da je na 20 k km radjena karoserija i to je verovatno ono sto je zamazivano pozadi (mislim ne primecuje se na povrsno gledanje, ali samo iskusniji pogled i vidi se ispred zadnjeg tocka da je ispravljan lim). Meni nebitno, jer pregledom u servisu sam uveren da nije bilo vece havarije.

    Servisi su radjeni svi u istom servisu i uglavnom na godinu, godinu i po dana. Poslednji servis evidentiran u knjizici je krajem 2006. na 80tak hillj km, a potom imam dve fakture na za 2007. i 2009. istog citroenovog servisa u Milanu. Automobil je prvi put registrovan polovinom februara 2002.

    Od ostalih anomalija ima ulja izmedju poluosovine i menjaca, brisaci su polomljeni, curi voda u zadnje levo rikverc svetlo, nema cepa vode za brisace, kocnice su malo slabije, lamela je pri kraju, malo lupa levi prozor kada se spusti do kraja, nesto mi skripucu diskovi i to je to trenutno

    E da hvala na lepim zeljama
    Last edited by VIP; 25th September 2009 at 14:59.

  2. #22
    Senior Member Wolf's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Leskovac
    Posts
    569

    Default

    Super auto i ja bi isti kupio. Uzdravlje da se vozis!
    [Only registered and activated users can see links. ]

  3. #23
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Cestitam Vip. Ja zaboravih da ti posaljem broj onog servisa ali vidim da si se snasao. Jbg, i kod mene guzva, sorry.

    Samo da se upisem - nakon poplave japanaca na ovaj forum izgleda da nam stize talas francuza: i ja sam se prikljucio Citroen porodici. Xsara Picasso 2.0 HDI. Ali o tome vise u novoj temi, kad se malo uslikamo i napravimo koju stotinu kilometara.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  4. #24
    Senior Member Markoj's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Sombor
    Posts
    697

    Default

    Srecno Vip , nek te lepo sluzi

    p.s
    Pih izgleda jedini ja vozim Bawarijanca
    "If everything seems under control, you're just not going fast enough."


  5. #25
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Tek sad pregledah mail, Zmaj mi je poslao fotke koje je Paya snimio. Dok to malo detaljnije ne isfotkamo okacicu jednu od njih, na kojoj nisam ja . Stavio bih i ovu drugu, ali iz nekog razloga delujem ko posran na njoj

  6. #26
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    A što se stoji u stavu voljno trebao si da staviš neku k ojoj nemanje salutira ili makar stoji u mirno
    (ko to komanduje, Paja? )

    Vaistinu mu lepo stoji boja, ovako spolja si ubo bombona primerak sad samo da ispraviÅ¡ te sitne bubice (ulje Å¡to ti curi je ili semering ili zaptivka uljne pumpre, Å¡kripa kočnica će da prođe kad promeniÅ¡ pakne proveri i kakvi su diskovi možda i njih da menjaÅ¡ ako su duboki. Å*to curi u zadnje svetlo proveri da nijie puklo ako jeste zalepi silikonom a usput proveri i keder da oni nije negde pukao pa da se sliva; leva vrata skini tapacirung najverovatniej se mehanizam za spuÅ¡tanje malo odpustio pa dotegni; a Å¡to su otiÅ¡li brisači, predpostavljam metlice..

    Srećno

    He who loses control, loses.

  7. #27
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Hvala Bruyo Servis je dogovoren i ide u subotu pa cemo da vidimo sta tu jos treba dotegnuti. Do tada cu pustati troilindrase da zvrce kraj mene, jer ne bih sa ovim zvrkom da se zakucam negde.

    Inace je milina voziti ga po gradu samo da nema te crne kazaljke goriva Pravi mali francuscic, lagan volan i menjac, provuces ga, okrenes i parkiras gde hoces. Do 3,5 - 4 k kao da vozis 1.4 75ks, a onda
    Last edited by zmaj; 28th September 2009 at 15:34.

  8. #28
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    A što se stoji u stavu voljno trebao si da staviš neku k ojoj nemanje salutira ili makar stoji u mirno
    (ko to komanduje, Paja? )
    To ja prirodno drzim ruke iza ledja ko oni nadzornici na gradilistu. Urodjena genetska mana
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #29
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Konacno danas nadjem poklopac posude za pranje stakala, napunim i reko da isprobam kad cvrc Ne radi pumpa za vetrobran, zadnja radi. E sad, ko bi se kladio da nisu namerno gurnuli krpu da ne bi primetio, bilo im jeftinije

    Gomila tako sitnih stvarcica da se zabavljam do servisa. Treba mi komplet oprema prva pomoc, alat, sijalice i trokut. Metlice brisaca su neodgovarajuce, setaju i zato sam mislio da su polomljene, jer ih je neko pokusao ucvrstiti.

    Jel bilo koji silikon moze za ovo zadnje svetlo? Malo bih se poigrao i sa tim, mada tesko da ce to biti u skorije vreme. Sutra ako me posluzi vreme i Lukija bice jedan mini foto sešn, pa ce biti i koja fotkica da se okaci

  10. #30
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Što više čitam ovu temu to sam sve dalji od kupovine citroena (Xantie) !

    Zameni creva i džeksne na pumpama, privremeno si bez zadnjeg pranja ne znam kolko saxo prlja zadnje staklo. Ne znam kako to ide kod Saxoa tj kolko je pristupačno

    Može bilo koji silikon, uzmeš najjeftiniji ne moraš ni pištolj da kupuješ samo ga prosečeš i uzmeš neku letvicu i malo zamažeš ili ako neko već ima samo mu malo pozajmiš. Iamam ja nešto malo načetog pa ako oćeš možeš se dokotrljati do ES-a u nedelju

    Edit: Ako je posuda sa tečnošću tj vodovi pristupačni možeš naći neki T komad i parče creva odgovarajućeg prečnika i spojiti sve prskalice na istu pumpu, najverovatnije će slabije bacati ali onda samo malo stisneš nečim crevo koje vodi na zadnje staklo čisto da mu smanjiš protok a da pomalo pljucka na zadnje.
    Last edited by bruyoni; 28th September 2009 at 18:14.

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •