Page 1 of 60 1231151 ... LastLast
Results 1 to 10 of 599

Thread: Citroen Saxo 1.6 16V VTS LPG - dnevnik

  1. #1
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Post Citroen Saxo 1.6 16V VTS LPG - dnevnik

    Dva kompaktna gradska automobila sa paketom opreme jache brace (VTS i GTI 1.6 16v). Motori su atmosferski 1.4 sa 75 KS.

    Interesuje me da li i sta znate lose o njima iz licnog iskustva ili vase okoline, sem sto su Francuzi i sto se radi o dizajnu iz sredine 90-tih?


    Dakle, sve je pocelo ovim pitanjem, pa je bilo neophodno promeniti naziv teme, koja nema mnogo veze sa krajnjim izborom

    U nastavku cu uglavnom evidentirati servise, troskove i moje utiske o samom automobilu i perfomansama.
    Last edited by VIP; 30th September 2009 at 18:40.

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ne znam mnogo o tim masinama iz prve ruke, ali ono sto znam da su 1,6 16v u S16,GTI i VTS masinama prilicno pouzdane. Sramota da ne kupis 125KS masinu!
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Senior Member NN!'s Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    226

    Default

    Da, spomenu Zmaj da juris tako nesto. Uporedjujes potpuno dva ista automobila kojima je razlika jedino u exterijeru. Biraj onaj koji ti je lepsi . A i bre, neces mnogo ustedeti na gorivu, stoga potrazi 1.6
    [Only registered and activated users can see links. ]

  4. #4
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Ako je do izgleda, moj glas ide za Saxo.
    "Racing is a space-time continuum"

  5. #5
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Ulazimo u "sportske" vode, a? Pa red je da pazaris si vozilo, cisto da vidis sta kosta zezanje! Moj glas ide za 106-icu, cisto po rezonu koji je gore pomenuo NN, lepsa mi!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by Misha View Post
    Ulazimo u "sportske" vode, a? Pa red je da pazaris si vozilo, cisto da vidis sta kosta zezanje! Moj glas ide za 106-icu, cisto po rezonu koji je gore pomenuo NN, lepsa mi!
    Eto, niko nije odgovorio nista sto godina i Zmaj lansira temu u orbitu. Kao da je njemu vise stalo da me motorizuje Znam ja sta kosta zezanje, zato i ne guram ruku u vatru, a ako uzmemo u obzir da nisam deo autohtonog stanovistva imam i dalje prioritetnije stvari.

    Planiram da odem do Nemacke u sledecih par meseci pa se interesujem za sve pomalo. Krenulo je sa ovim automobilima, ali ih nisam nasao bas mnogo u blizem delu Nemacke pa sam se pokolebao, mislim ne mnogo sa 1.6 motorom.

    Saxo je i meni nekako lepsi, ali nijanse su u pitanju, samo 106-ica nesto nema ni za leka, pa sam u nedoumici.

  7. #7
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Sad sam bash pogledao i ima dosta Vts mashina kod nas... 1.6 16v (2000/2) se kretje oko 5 soma plus 200 - 300 e...

    Pa zar se toliko isplati da sam uvezesh auto???

  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Nije poenta u ceni, vec u urednoj sevisnoj knjizici. Da je u pitanju 1.5d ili gore pomenuti 1.4 nije problem, ali u 16v seda prilicno specifican kov ljudi

  9. #9
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Quote Originally Posted by vrh13 View Post
    Sad sam bash pogledao i ima dosta Vts mashina kod nas... 1.6 16v (2000/2) se kretje oko 5 soma plus 200 - 300 e...

    Pa zar se toliko isplati da sam uvezesh auto???
    Neizzivljenost u nashem okruzzenju chini chuda autu. Ali ne u pozitivnom smislu. Pogotovo ako se u obrzir uzme da je u pitanju zujalica od 100+ks
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Beograd
    Posts
    26

    Default

    Ortak iz Jerkovića vozi Saxo VTS, a inače je profi reli vozač ili suvozač Uglavnom on hvali ovaj auto, što "valjda" znači nešto. Inače, lično nisam imao prilike da ga probam, ali sam dugo vozio 106 običan 1.4 i ono što mi je mnogo smetalo je mnogo loš menjač i sajla kvačila, koja se trošila nenormalnom brzinom. Možda je razlog što je službeno vozilo pa ko zna šta su mu radili

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •