Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 97

Thread: Kia Ceed/Hjundai I30 - previse dobra kupovina?

  1. #1
    Senior Member weetah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    NS
    Posts
    1,579

    Default Kia Ceed/Hjundai I30 - previse dobra kupovina?

    Hmmm, ja da imam 8k, ne bih se puno razmišljao.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Jako sam bio skeptičan kad je KIA u pitanju, mislim... KIA, šta je dođavola to? "Koraneska šitina, to ne da nije dobro napravljeno, nego ni u pismu." Međutim KIA grabi, sve mi se čini da će tek da se proslavi.

    Prvo, ovaj cee'd sport wagon je nešto najprostranije što sam ja u životu video. Ovako izgleda mali karavan, a kad mu sklopiš zadnje klupe (interesantno, može da se spusti samo jedno sedište, i da dobiješ prostor a da nazad i dalje možeš povesti još dva putnika) ukupna zapremina je 1700 litara. Jebo te, to ko tamić. Auto je, bar kad je moje neko poimanje u pitanju, vizuelno jako lep.

    Drugo, kod KIA-e izgleda nema osnovni model. Uz svaku se dobije brdo opreme, po ceni za koju npr. ne bi mogao da kupiš ni base model neke Honde, falilo bi ti bar 4000 evra.

    Treće, potpuno šokantno i kako i sami kažu - revolucionarno, uz svaku KIA-u ide 7 godina garancije. Bato? 7 godina. Koji im je đavo? Pa za nakovanj ne ide tolika garancija.

    Osnovni model KIA cee'd Sport Wagon, košta oko 13.000 evra, i ide u zavisnosti od agregata i dodatne opreme (kontrola proklizavanja i još neke džidža bidže) do 22.000 evra. Ja bih sebi napakovao, izađe oko 16.000.

    Vi bi sa 8000 mogli da napravite dobar depozit i da uzmete neki kredit na 3-5 godina i uzmete ovo čudo ko ništ'.

    Pre nego što ospeš paljbu, poseti ovaj link, i pokaži ga i ocu. Pročitaj šta sve nudi, kako izgleda, spolja i iznutra ovaj auto. Ima čak i goddamn line in, i USB port.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    [Only registered and activated users can see links. ]

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Spreda mi liči na Toyotu, a od nazad na Volvo. Pa nek su ukrali, i FiaGT mod za rF je ukraden, pa ubiva.
    Redovno samo [Only registered and activated users can see links. ]

  2. #2
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Quote Originally Posted by weetah View Post
    Hmmm, ja da imam 8k, ne bih se puno razmišljao.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Spreda mi liči na Toyotu, a od nazad na Volvo. Pa nek su ukrali, i FiaGT mod za rF je ukraden, pa ubiva.
    potpuno se slažem. Odličan auto, bar ovako na oko, a ne vjerujem ni da je loš, naprotiv izgleda mi baš dobar + 7 god garancije.
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Aj procitajte o cemu covek razmislja. 8 ukupno, a ne kao ucesce za kredu od 16! Vidis valjda Vito da je i 11,5 daleko.

    Ima jos jedan predlog - daewoo nubira karavan.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member weetah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    NS
    Posts
    1,579

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Aj procitajte o cemu covek razmislja. 8 ukupno, a ne kao ucesce za kredu od 16! Vidis valjda Vito da je i 11,5 daleko.

    Ima jos jedan predlog - daewoo nubira karavan.
    @Zmaj

    Ma ja, ustvari, patim što ja nemam uslova da ga kupim, pa se sve nadam da ću nagovoriti nekog, ne bi li se bar provozao u njemu.

    Šalim se, razmišljam čak i da zakažem test vožnju jedan dan, da se posle još više razbolim.

    JAdno je to, kako ja, koji imam relativno dobru platu, nemam nikakvo kreditno opterećenje, nikad nisam bio u minusu u banci, niti sam nekome žirant, sa 12 godina radnog staža i svim tim iza sebe, ne mogu da uzmem ovo na kredit.

    @Vrhe

    A dobra je KIA.... Ne znam šta bih ti drugo preporučio, nekako mi se čini da u ovoj zemlji ne vredi kupovati polovan auto. Toliko su precenjeni, da to nije normalno. Za taj stilo je i Boban (onaj automehaničar što sam ga pominjao ranije) rekao da ima odličan motor (JTD) i da je generalno dobar auto, koji ovde može posle lako da se proda. Tužna je politika po kojoj se u Srbiji nabavlja automobil.

    Inače, ruku na srce, meni je taj Stilo gadan jako. Pogotovo u karavan varijanti. Mada... i to je argument koji se ne gleda ovde.
    Redovno samo [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #5
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    @weetah

    KIA Ceed i Hyundai I30 dele istu platformu ako se ne varam.

    Da li KIA može da sklopi Ceed bolje od Hyundaia? Zašto je Ceed skuplji od I30? Zašto je na Ceed duža garancija? Šta ta garancija pokriva u realnosti?

    To su pitanja koja mene muče.

    Ja mogu da uzmem kredit za takav auto (teorijski), ali smatram da još uvek nije celokupan standard na nivou da može da podrži auto od 18k (sa kamatama) koji leži na ulici.

    Koliko te košta sadašnji auto mesečno? Saberi sa ratom pa razmisli još jednom.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  6. #6
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Rado bi ja Kiu Pro Ceed... Ali mnogo je daleko to od finansiskih mogutjnosti... Auto jeste prelep video sam par po gradu ali ipak je sve to mnooogo daleko... Duplo vishe od trenutno raspolozhivih sredstava... A da imam te pare mozhda bi se chak pre opredelio za novu Astru (H) koja izgleda isto veoma besno kao i Kia...

  7. #7
    Senior Member weetah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    NS
    Posts
    1,579

    Default

    Quote Originally Posted by vrh13 View Post
    Rado bi ja Kiu Pro Ceed... Ali mnogo je daleko to od finansiskih mogutjnosti... Auto jeste prelep video sam par po gradu ali ipak je sve to mnooogo daleko... Duplo vishe od trenutno raspolozhivih sredstava... A da imam te pare mozhda bi se chak pre opredelio za novu Astru (H) koja izgleda isto veoma besno kao i Kia...
    Da, ali OPEL? OPEL? Ne znam tačno zbog čega mi je taj auto tako neprivlačan. Ova nova Astra je i lepa, slažem se, al kad vidim tu munju od znaka napred, odmah izbiju predrasude. Namerno kažem predrasude, jer nisam posedovao Opel da bih sudio pravično o njemu, jednostavno.... ma.... nek me razuveri neko nekim činjenicama, eto.

    ---
    KIA Cee'd je na testovima sigurnosti odnela drugo mesto, odmah iza Mazde, čini mi se. Ima 4 vazdušna jastuka + vazdušne zavese duž cele bočne strane i dinamičke naslone za glavu (ne znam kako se ti nasloni tačno ponašaju prilikom sudara, ali verujem da je to neko dobro smislio). Ja vozim dete u kolima, i pored toga što sam dobar vozač, uvek postoji situacija u kojoj nema vremena za reakciju. Voleo bih da u svom posedu imam automobil koji je safe kao ovaj...



    Inače, koliko sam čuo iz nepouzdanih izvora, KIA se sklapa negde u Evropi, što ne mora da garantuje kvalitet, ali opet... nekako više verujem i Česima nego Koreancima (apropo Hyundai vs KIA)

    Da je auto lep, jeste bogami. Pored toga, pun je opreme, dugmići na logičnim pozicijama (ovo sam iskusio jedino u Mitsubishiu, tamo je svako dugme na najboljem mogućem mestu), automatska klima, neverovatno rešen prtljažni deo, koji može da se sastavlja kao da je od lego kocki - možeš ovako, i onako, praktično kad spustiš samo jedno sedište zadnje klupe, možeš ugurati (tesno doduše) dva bicikla uspravno, i da na zadnjoj klupi i dalje ima dva mesta za sedenje. Ja sam nekako poklonik combo vozila, a ovaj me je kupio svojim performansama što se tiče prostora unutra. A onaj USB port kad sam video, počeo sam da razmišljam..... šta da opljačkam... koju drogu da počnem da prodajem....

    Najslabiji model (pričam sve vreme o Sporty Wagon-u one zdepaste ćurke bez repa mene ne interesuju) dolazi sa... čini mi se 120 konja, i to mi je nekako taman. Moji afiniteti streme ka automobilu koji može da povuče kad zatreba, a da u isto vreme bude ekonomičan. Malo se naježim kad vidim zapremine 2.2 i ne znam ti ja šta... To je previše. Ne bih se bunio, da se razumemo, ali to jednostavno nije naš standard (teška srca priznajem...)

    I tako, najslabiji model, vuče ko blesav, 1.4 motor, 16v, 110 konja, a evo kako ide, sa 4 osobe onboard:



    Ima još gomila fimića koje možete pogledati na youtube-u i ako budete čitali komentare, videćete da svi KIA-u samo hvale. Nisam video ni jedan negativan komentar.

    Naišao sam na neki test Hyundai i30, KIA cee'd i Golf... Naravno da će uvek da se pojavi pajser sa komentarom "Golf is Golf!", i to je negde istina, ali vlasnika te izjave mogu samo da žalim. Vlasnici Hyundai-a takođe hvale svoga konja, i vaga je nekako u ravnoteži između KIA-e i Hyundai-a.

    Naravno, ostaje to famozno pitanje... šta pokriva ta sedmogodišnja garancija. Na žalost, nisam se dovoljno raspitivao, pa ne znam. Znam samo da ta garancija može da se preinači u 150.000 kilometara ukoliko smatrate da niste hardcore user, i da time možete produžiti garanciju i na duži period.

    Mnogo sam u poslednje vreme razmišljao o kupovini automobila, kao što i sami znate. Odlepljujem više. Kod nas su polovna vozila precenjena. "Precenjena" je, zapravo, previše blag izraz. Ovde ljudi nisu normalni. Mi treba da se lečimo. Ozbiljno smo bolesni u glavu....

    Odlučio sam da ću da skupljam pare i da kupim nešto novo. Za dve godine, za dve godine. Pristalica sam japanskih vozila, i stvarno bih voleo da to bude neka Honda ili Toyota. Ali ako se ukaže prilika da to bude KIA, pa..... iz gore priloženog, ja ne vidim razlog da je propustim.
    Last edited by weetah; 29th August 2008 at 16:05.
    Redovno samo [Only registered and activated users can see links. ]

  8. #8
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Prtljažnik je prosečne zapremine i obaranjem zadnjih sedišta može da se s osnovnih 415 poveća na 1395 litara. „Kija sid SW”, brat blizanac „hjundaija i30 CW”, i pored manjeg međuosovinskog rastojanja (2650 mm) ima gepek od čak 534 litra (maksimalno 1664 litara). Gubitak u zapremini predstavlja dobitak za putnike na zadnjoj klupi, što nas ponovo vraća na početak teksta i namenu „hjundaija i30 CW”.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    He, he, Vitomire, recenica "Naravno da će uvek da se pojavi pajser sa komentarom..." ozbiljno preti da tema ode u 3 pm. Mada, mozda i ne, posto na nasem forumu i nema nekih zagrizenih ljubitelja Golfa.

    Elem, isao sam nedavno u salon i sedeo u I30 i stvarno izgleda mocno.
    Definitivno best bye, u odnosu sta daje, tu nema dileme.

    Al' "Nemacka medicina je najbolja medicina" (ja spadam u umerene ).

  10. #10
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Ovaj i30 mi je sve samo ne lep, Kia tu i tamo, nikako ne mogu da se otarase tog plasticnog izgleda sve ove godine. Sad videh cenu onog i30 iz Blica od oko 21.000 evra. Da su dobri automobili stoji, ali da taj i30 vredi kao 3 Stila karavana starosti 4-5 godina, to apsolutno ne mogu da prihvatim.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •