Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 91 to 99 of 99

Thread: Sijalice u farovima

  1. #91
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ne znam oklen da krenem sa sredjivanjem kratkih svetala. Trenutna situacija je bas losa i ne znam da li je do projektora ili i sijalice imaju svoju ulogu.

    Pokusam sam sinoc da stelujem visinu snopa, ali bez nekih efekata. Kao da sam snop svetla iz projektora nema jacinu. Ne znam ni da li ima ikakve razlike izmedju smrdljivih kineskih ksenon sijalica za h1. Imam dva seta 4300 i 6000k i isti djavo. blesti kao nesto, ali ne osvetljava put ni priblizno kako treba. Gledam na oglasima nema nikakvog krstenog izbora, samo skyline, higline, dzi bu i ksen fu. Mislim da druga sijalica nema poentu.

    Jedino da vratim na halogena, ali se plasim da je ipak do projektora. Oni su fabricki zamuceni, pa ne mogu da zakljucim nista o stanju.

  2. #92
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Svratio do jednog od izvikanih servisa koji rade reparaciju. Kao sociva na ovim farovima izgore brzo, tipa do 100k km.

    Sad da li je to slucaj ili ne trazi 160 eur za oba fara za zamenu sociva, sredjivanje i ugradnju h7 biksenon sijalica.

    Nekih opcija mi ponestaje. Ili da uzmem dectan/sonar farove koji mogu da se nadju i vratim na halogena ili da masakriram farove kod ovih i opet strepim na tehnickom zbog ksenona i da li ce socivo otpadne jerbo majstor slabo zalepio.

  3. #93
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    +381641745011

    Bane.

    Pitaj čoveka koliko je kod njega konverzija.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  4. #94
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Hvala Nidzo, vidim da se doticni vrti vec dosta godina unazad na fiat forumu

    Mislim da cu nabavim jos jedan set farova da se igram sa njima. Jedan stock repariranih sa halogenim svetlima i jedan sa kseljonima pa da odradim jedno direktno poredjenje a plus mogu da se vratim na tehnicki sa halogenim ako me vrate

  5. #95
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Uzeh jos jedan komplet farova. Deluju u boljem stanju od mojih, plus imaju nastavke instalacije i mogu da odem do prvog elektricara i prespojim da vratim halogena. Sa ovim jednim setom cu eventualno da odradim reparaciju ako ni ovi ne bude valjali.

    Mozda moze da mi napravi neke dzekove da sam mogu lako prebaciti sa halogenih farova na kseljone? Da li je to pametno?

  6. #96
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Da li su ti farovi koji su došli na kolima original? Ne mislim rađena konverzija itako to već da li je Honda OEM ili su neki Depo tipa ili se nakon suda a njima sve izlomilo pa optika izašla iz ose jer iz mog iskustva ksenon ubačen u bilo kakav far spreman za halogenku odmah osvetljava primetno bolje, naravno ako se ne bira kako treba i zaslebljuje nadolazeći saobraćaj primetno jače.
    Proguglaj i raspitaj se da li je Civic uopšte imao kvalitetne farove, može lako biti da je kako gov okreneš imao krš koji zadovoljava standard i to je to.

    He who loses control, loses.

  7. #97
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Oba su original hondini, ovaj desni sam zamenio jer mu je falio motorcic za stelovanje i vise je bio izgoreo. Onda sam u grckoj odvalio desni blatobran i malo pomerio far ka centru verovatno, ali po liniji na zidu ne deluje strasno.

    Vraticu kad stignu ovi sa kp na halogene da vidim stanje i jednih i drugih. Vidim da je majstor mog kalibra radio konverziju na kseljone, samo umotane zice.

    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]

  8. #98
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    E posto sam vratio halogene sijalice, imao sam zadovoljstvo da zamenim prvu posle par meseci. Posto nemam vremena skoknem do prve nis pumpe, pa do druge, nigde h1 sijalica. Odem do kit imaju samo valeo. Reko daj sta das. Ja da stavim sijalicu ona ispada iz fabrickog lezista. Uporedim sa skinutom, a onaj dzek nesto mrsav, zakrzljao. Razmisljam, znam da je valeo dno neke markirane ponude, ali opet mi nejasno da ispada iz lezista, pa to se nije desavalo sa najgorim kineskim krdzama.

    Slucajno nadjem neku zabacenu sijalicu u alatu i zamenim, a onaj valeo cu da vratim kit komercu. Kostaju 123 dinara dve, dzaba, ali eto ne vrede ni toliko. Nejasno mi je da obicnu sijalicu kratkog svetla ne mozes da nadjes u vise od 3 klase vec moras da zoves i trazis specijalizovanu prodavnicu.

  9. #99
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Stavih u sestrinu Kiu, reflektorski far, neke H4 LED koje uzeh na najlonu za 10e ako crkne necu plakati....
    Sokiran sam kako dobro sija i niko mi ne ablenuje da im smeta, jedino sto su 6000K. Iskreno se nateralo u razmisljanje da bih u citorena mogao ubaciti neke H7 4-5000K

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •