Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 125

Thread: Mercedes W124

  1. #21
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    20

    Default

    ja sam ljudi poceo da trazim 124 ali iskljucivo u karavan verziji nije mi hitno i kupicu ga kad mi naleti auto koji nije puno potrosen koji nije puno star pa makar on kostao i preko 6k eur
    juce sam gledao jednog i kupovina nije pala jer je auto taxi i 89 je ali sam model mi se toliko svideo da sam odlucio da kupim takav auto

  2. #22
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Ako merimo po odnosu cena/ kvalitet/ upotrebna vrednost, onda:
    broj 2, ali pronaci auto koji je bio u privatnoj upotrebi a ne u nekoj komercijali, starosti 6-8 godina.

    Zasto ne #3:
    Apsolutno je nepotrebno da se planira auto tako da svi mogu zajedno i udobno da se voze. To ce se desavati 3x godisnje i od toga mozda samo jednom na nekoj duzoj relaciji. 80% vremena u tom autu ce se voziti 1 ili 2 osobe. Taj auto je velike kubikaze pa je i registracija za njega dosta skuplja a sa ovim cenama goriva i razlika u potrosnji je bitna stavka. Ako porodica zivi u urbanoj zoni, mnogo lakse i brze ce parkirati neki mali auto a lakse je i voziti se po gradu u manjem autu - znam iz iskustva. Privatno vozim Ford Ka a sluzbeno Merc E 270. Auto star 13-15-18 godina tesko da je presao manje od 200.000 km a to je vreme kad pocinju i veliki i skupi kvarovi, Naravno zavisno od kvaliteta odrzavanja a i branda automobila, nesto ranije ili kasnije ali to je otprilike neka granica.

    Zasto ne #1:
    to je ipak premali auto za cetvoroclanu ili petoclanu porodicu. Jos uvek mu nije dovoljno pala cena, ako pricamo o starosti 2-3 godine. Troskovi registracije su isti kao i za #2 a troskovi popravki su relativno visoki jer majstori kad vide da je nov obicno naplacuju po skupljoj tarifi. Od 4-5 godine starosti toj klasi bas rapidno opada cena pa kad se to doda u racunicu, razlika bude poprilicna.

    My 2 cents.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  3. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    175

    Default

    haha lepo pitanje...
    Audi jaje

  4. #24
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Quote Originally Posted by tdusko View Post
    Ako neko ima 4-5000 Eur koje je skupljao godinama, pritom se vrlo verovatno zaduzio, a nema mogucnost da uzme kredit i ima mozda cetvoroclanu ili petoclanu porodicu sta mu vi predlazete da kupi?
    1. ultra mali auto; twingo, ford ka, panda... star par godina
    2. mali auto; korsa, punto, klio, fabia... star desetak godina
    3. srednje veliki auto; mercedes 124/190, audi jaje, mazda 323/626...star 15-18 godina
    Mozda nisam bio dovoljno precizan. Jasni su mi motivi zasto neko zeli da kupi veliki automobil, pa cak i da zeli da kupi (nekada) luksuzan automobil.

    Medjutim, sa druge strane postavlja se najvaznije pitanje odrzavanja ovog automobila. S obzirom da si vec naveo kako se bavis ili si se bavio odrzavanjem ovog automobila interesuje me da li sem auto otpada ima neki drugi, pouzdan nacin da se dodje do nekoriscenog, rezervnog dela?

    U sustini, jedina prednost primeraka iz devedestih je relativno jednostavna mehanika i manji broj delova koji mogu da donesu velike muke.

    Sad, koliko vidim Yurke se zagrijao za konkretan model, ne zuri mu se i tu nema pomoci sem ako mu se u medjuvremenu ne dopadne nesto drugo

    Licno mislim da ovo nije izbor za one koji imaju ogranicen budzet i veliku porodicu, siguran sam da ce se vecina odluciti za nesto iz vw familije.

    Vezano za 200D motor, moram da primetim da se radi o zaista slabom motoru, a i ni obrtni momenat nije mnogo bolji bez obzira sto se radi o dizelki pa smatram da mu ne pomaze ni to sto ih isporucuje na niskim obrtajima. Nisam vozio ovaj automobil, ali konkretno mogu da pretpostavim da je obrtni momenat koji ima dobar samo za prikolicu ili neki tezak, seoski uspon.

    Yurek ne rece ni koji motor trazi, recimo da bi taj 250d bio u konkretnom slucaju jedini izbor ako misli da se vozi koliko toliko ekonomicno.

  5. #25

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Medjutim, sa druge strane postavlja se najvaznije pitanje odrzavanja ovog automobila. S obzirom da si vec naveo kako se bavis ili si se bavio odrzavanjem ovog automobila interesuje me da li sem auto otpada ima neki drugi, pouzdan nacin da se dodje do nekoriscenog, rezervnog dela?
    Nikakav problem nije naci nov rezervni deo za taj model. Naravno, mislim na rezervni deo dobrog kvaliteta, da ne kazem originalni deo. Dok sam se time bavio ugradjivao sam samo takve delove i nikada nisam imao reklamacije. Znaci, ima kvalitetnih, novih delova u izobilju. Mnogi bi se zaprepastili kada bi znali koliko u stvari delovi za ovaj auto nisu skupi i koliko je u stvari odrzavanje ovakvog auta jeftino u odnosu na uzitak koji nosi voznja istog. Novih delova za w124 ce biti sigurno jos 10 - ak godina s'obzirom da jos uvek ima delova za model koji se pravio pre njega 123.

    Sto se tice motora 200 D, tu si potpuno u pravu. To jeste veoma trom motor, doduse moze da ide komotno 140 ali medjuubrzanja su mu katastrofa tako da ko je navikao na zivahne automobile u ovaj ne treba da seda. To jedino ne smeta na dugim putovanjima(krstarenjima) gde nema puno preticanja. Medjutim, s'obzirom da autor teme planira da kupi karavan verziju ovog auta, a koliko ja znam ta varijanta i ne postoji sa 200 D motorom onda to ne predstavlja problem. Doduse, ni 250 D nije nesto preterano startan, cini mi se da sam negde video podatak da mu treba oko 15-16 sekundi do 100 .Koliko li onda treba sa 200D motorom

  6. #26
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    20

    Default

    vidite ovakva je situacija imam radnju (nebitno kakvu) kojoj je potrebno povremeno prevozno sredstvo. posto je to samo povremeno ne isplati mi se kupovina kombija.
    znaci treba mi veci auto koji je kvalitetan (izbor je pao na wv passat b4 karavan ili merc w124 obrazlozicu kasnije zasto ta dva modela) roba koju prevozimo nije teska ali je habasta tako da taj auto nece biti unisten kao ostali karavani koji opsluzuju radnju i prevoze gajbice i sl

    e sad planirao sam izdvojiti za kupovinu auta do oko 6k eur i tu se otprilike uklapam

    zasto passat b4 i merc 124
    vec desetak godina vozim passata b2 karavana i mogu reci da je cudo od auta - originalni delovi su mu dzabe odrzavanje mu je takodje dzabe dosta je veliki i prostran i to je auto kome jednostavno cena ne pada passat kojeg trenutno vozim placen je pre tri godine oko 2300 eur ja sada te pare za njega i njegovo stanje mogu dobiti bez problema a za tri godine sam presao oko 100000 km zato sam razmisljao o passatu b4

    merc 124 mi se oduvek svidjao jak je stabilan izdrzljiv ne preterano skup za odrzavanje trenutno bi mi zadovoljio sve potrebe. uzgred imam prijatelja automehanicara (jako dobrog) koji kaze da je to jedan od najkvalitetnijijh mercedesovih modela koji je izasao sa proizvodne trake i da kod njega na generalku niko jos nije doso bez oko 600000km

    e sad pre neki dan sam definitivno odlucio da kupim merca (jezicak koji je prevagnuo je taj da sam ljubitelj velikih automobila) ne zuri mi se i kupicu ga kada nadjem onaj koji zadovoljava sledece zahteve
    1. da je karavan
    2.dizelas od 2500ccm ili benzinac 2000 ili 2300ccm (jer otkad se gas pojavio ja vozim na gas i imam jako dobra iskustva)
    3.da je model poslednje generacije koji ima restilizovanu prednju masku (ako neko zna neka mi napise od koje godine su se oni proizvodili, nadam se da znate na sta mislim)

    kada budem nasao model koji zadovoljava uslove kupicu ga, ne zuri mi se ali bih voleo da to bude recimo pre jeseni

  7. #27

    Default

    Quote Originally Posted by yurke View Post
    3.da je model poslednje generacije koji ima restilizovanu prednju masku (ako neko zna neka mi napise od koje godine su se oni proizvodili, nadam se da znate na sta mislim)
    To su prvi modeli koji nose oznaku E. Mislim da su se ti modeli proizvodili poslednje dve-tri godine proizvodnje 124-ke. Znaci, 93-4-5. Restilizovane su prednja i zadnja hauba, stop lampe, enterijer i motor ako ako se ne varam. Mislim da je kod tih motora udvostrucen broj ventila po cilindru.

  8. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    Obzirom da svako zivi ko tvrdi da je taj auto najbolja kupovina kaze da mu cijena ne pada ispada da toliko kosta i nov pa onda najbolje uzmi novog

  9. #29
    Senior Member Sandiki's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    228

    Default

    124-ka je odlican auto... glavni problem je sto ti niko nece prodati taj auto ako je dobar, svi su zadovoljni njime, i retki su oni koji ih prodaju a da razlog nije sve losije i losije stanje istog... al dace Bog da ti uleti onih 1% sto prodaju iz nuzde...


    Ja licno znam dva momka iz Sremskih Karlovaca koji imaju predobre 124-e, al su oni mehanicari pa mogu da ga odrzavaju kako treba... nije to auto za ljude koji "izbegavaju" radionicu.

    P.S. Slazem se sa Soko-lom u potpunosti. A problem naseg naroda je... dovoljno je reci GOLF II i njegova cena... katastrofa!!!

  10. #30
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    20

    Default

    ljudi 124-ka je kupljena
    pazario sam karavana 91 2300ccm benzinac sa gasom sportline nema nesto preterano opreme (nema kozu klimu podizace i airbag-ove) ali ima dosta te "sportske opreme" npr ima tvrdje ogibljenj nego kod ostalih, udobnija sedista (sa dubljim kadicam), drugaciji menjac (koji ima kraci hod nego obican) itd
    sve u svemu za sad sam zadovoljan a za ubuduce videcemo. auto ide jako fino trosi nekih 11-12 l gasa sto je apsolutno prihvatljivo i u jako dobrom stanju je
    pogotovo mi se svidela ona automatska nivelacija koju ima taj mercedes naime kad ga pozadi opteretis on pokrene pumpu i podigne auto u nivo koji je normalan pri nenapregnutom stanju, to mi jako koristi jer sam u medjuvremenu pazario i kamp prikolicu koja nije ni malo laka ali je mercedes vuce bez ikakvih problema

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •