Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 125

Thread: Mercedes W124

  1. #11

    Default

    Quote Originally Posted by kira View Post
    Opet ja pripradam grupi ljudi koja se uvek lozila na mecku, pogotovo na 124-u sa motorom 250 turbo dizel i prorezima na desnom krilu
    Nemam nista protiv novih mercedesa, cak sta vise, ali mislim da 124 je dobar izbor za nekoga ko zeli veliki, prostran i pouzdan automobil.
    Samo neko ko nikada nije vozio taj auto moze da preporuci nekome da kupi vektru pre pomenutog modela. Taj 250 turbo prelazi 500 000 bez generalne, ide "kao poludeo", trosi 7-8 litra goriva uz minimalno odrzavanje, a da ne pricam o udobnosti. Dakle, to je super auto ako uspes da nadjes pristojnog dizela, a to nije tako tesko jer ih ima dosta kod nas i nisu svi bili taksi i vozeni po njivama kako ti neki ovde kazu. Ako planiras da kupujes savetovao bih ti da izbegnes benzince.

  2. #12
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Doticni model sam isprobao svojerucno jos pre par godina, jos dok je zavrsavao osnovnu skolu. Isto tako sam i isprobao par benzinaca. Niko ne spori da je to bio dobar i udoban auto. Malo pretezak za moj ukus ali to nije bitno. Bio je dobar. Ali to je bilo pre 6-7 godina, auto je tek napunio svoju prvu deceniju.
    Prvi problem je sto taj auto uskoro moze da podnese zahtev za licnu kartu, drugi problem je sto se kod nas i dan danas za taj auto trazi isti iznos kao i pre 6-7 godina. To samo u ovoj zemlji moze da se desi. Da neko plati za punoletan auto 4 cifrenu cifru eura.

    A te price "prelazi 500k bez generalne" neka ostanu na Bubanj Potoku gde su i nastale. Pa nije valjda "generalna" jedina opravka koja postoji?
    Sta se desava sa osnovnom strukturom auta za 500.000 km. Sta je sa pomocnim agregatima motora?
    Znas li koliko traje i koliko kosta zamena fckn el. motora ventilacije? Znas li da za to mora da se ukloni cela prednja konzola? Sta ces da vozis dok to bude gotovo? Jesi li siguran da je majstor vratio sve srafove i zabice koje su fabricki postavljene? Dali ce to posle da zvecka i skripuce?
    Ovakva pitanja se mogu redjati za skoro sve sklopove na starom autu. Pa nije auto samo motor, volan i tockovi.
    Zasto svaki stari auto u voznji deluje pomalo tvrdo, bucno, kockasto, dok u novijim autima, pa i nize klase sve deluje nekako meko, glatko, tiho?

    Sve ovo pricam iz svog iskustva i iskustava mnogih poznanika. Takodje iz iskustava dobrog prijatelja koji je dugo radio u jacem Mercedesovom servisu. Licno sam video W124 "kao casa", savrsen, blista. A onda su mi pokazali gde, kako i od cega su ga sastavljali. Od 3 komada (2 stranca i 1 domaci) su sklopili taj jedan. I neko se usrecio sa njim, cini mi se tada za oko 6-7 hiljada DM ili EUR-a, ne secam se vise.

    Ma na kraju, sto bi to mene brinulo. Samo napred, kupujte i srecno.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  3. #13

    Default

    Drzao sam servis i otpad mercedesovih delova nekoliko godina i poznajem svaki sraf na ovom autu. Ne znam sta ti je "fckn el. motora ventilacije" ali pretpostavljam da mislis na elektro motor za ventilaciju. Taj deo se menja spolja, znaci ispod haube se poskidaju neke plastike i dodje se do motorceta.Nije bas mali posao ali ne traje vise od dva-tri sata. Nema potrebe za skidanjem table mada moze i tako ako ti je bas dosadno.Sto se tice ostalih delova, niko nije rekao da se ne kvare ali tvrdim da se kvare mnogo redje nego kod ostalih automobila. Uostalom to je polovan auto, niko ne kaze da je bolje kupiti polovan nego nov auto, ovde se radi o tome da covek verovatno ima 4-5 K Eur i hoce da kupi bas 124.
    Inace, zacudio bi se da kod starijih mercedesa(novije ne poznajem) vrlo cesto generalna i jeste jedina popravka. Ti automobili nemaju zupcasti kajs pa samim tim i nemaju neke servise koji se periodicno ponavljaju svakih 30-40-50 K kilometara kao kod drugih automobila. Ja rasturim motor 124-ke na 400 K i vidim da je lanac fabricki i izgleda kao nov(iako bi trebalo da se menja mislim na 200 K).Ljudi koji voze godinama mercedese i ne znaju sta znaci veliki servis.

    Elem, posto imam veliko iskutstvo sa ovim modelom mozda bi autoru bilo od pomoci da mu ukazem na probleme koji se mogu javiti na ovom modelu posle 15 i kusur godina.
    - Ukoliko kugle nisu menjane, znaci i dalje su fabricke, postoji mogucnost da ispadnu, sto je jako jako neugodno i skupo
    - Ista stvar i sa gumama na kardanu, mogu da se otkinu ako nisu menjane i da ostave na putu
    - Brava za paljenje zna da zaglavi i da vas takodje ostavi na putu
    - Elektro motor za ventilaciju i el. motor za brisace je takodje u kriticnom periodu
    To su uglavnom veci kvarovi kojih mogu da se setim. Od toga, prva dva nastaju iz razloga kriminalnog odnosa naseg naroda prema automobilima. Kugla od trenutka kada dobije lufta, sto znaci da je zrela za menjanje, do trenutka kada ispadne prodje nekoliko desetina hiljada kilometara. Ista stvar je i sa gumama na kardanu.
    Ne mogu da se setim vise ni jednog ozbiljnijeg kvara na ovom auto koji sam popravljao. Nijedan od ovih delova ne kostaju vise od 50-100 EUR ali ukoliko vas ostave ne putu to se uvecava nekoliko puta.

  4. #14
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pozarevac - Kragujevac
    Posts
    77

    Default

    Golf II td i III tdi,mercedes 123 D ja ga zovem giljan dade jer to najčešće voze ajde da budem savremen - romi i mercedes 124 TD - su najomiljeniji automobili u Srbiji,naravno za one koji nikad nisu vozili ništa bolje i novije.
    Nikad neću razumeti naš narod,nikad...

  5. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    20

    Default

    e ljudi video sam par modela te 124 sa karburatorom kakva je razlika u odnosu na one sa pumpom i sta je bolje

  6. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    Quote Originally Posted by tdusko View Post
    Ne znam sta ti je "fckn el. motora ventilacije" ali pretpostavljam da mislis na elektro motor za ventilaciju.
    Hahahah vrh

  7. #17
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Mislim sta sad! Ne zna covek da fckn znaci fucking tj. jebeni. (u punom: jebeni el.motor ventilacije) To ti je kao "kulturno psovanje" u fazonu sto manje ljudi razume sta zelis da kazes to si kulturniji. Totalno glupav kocept ali sta da se radi.
    Ovde slobodno psujte i koristite lascivne reci ali u razumnoj meri i naravno bez vredjanja drugih clanova inace ima da delim kartone! Jasno?
    Last edited by bruyoni; 17th April 2008 at 20:04.

    He who loses control, loses.

  8. #18
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Ja pokusavam da shvatim zasto bi neko kupovao polovan, luksuzan automobil koji u najboljem slucaju ima 13 godina? Smatram da je to privilegija ljudi koji imaju novac, garazu i svog automehanicara i limara, a ljubitelji su ovog modela.

    Vjerovatno spada u domen naucne fantastike naci Mercedes koji za najmanje 13 godina nije presao barem 200k. Bas mi je tuga pomisliti koliko je na W124 primercima koji se voze u Srbiji neoriginalnih delova, jer je verovatno kupovina originalnog po metodu naruci i pripremi se za sumanuto paprenu cijenu.

    Zasto to raditi i skrnaviti jedan od najboljih Mercedesa ikada, kada su za to namenjeni VW, Opel i slicni automobili i potpuno razumijem vlasnike istih, jer drugacije trenutno vjerovatno ne moze.

    Ako pak imas novca i zelis nesto ovako imas moju punu podrsku :


  9. #19
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    599

    Default

    Hteo bih jos nesto da pojasnim, nije problem u automobila koji su navedeni (golfovi i mercedesi) problem je u nasim ljudima, tj njihovom bahatom ponasanju i odrzavanju automobila.
    Najgore nesto sto mozes da cujes je da auto ne treba da se odrzava. To je najbolji razlog za izbegavanje vozila. Svaki automobil, a pogotovo ako zelis da imas automobil luksuzne klase moras da odrzavas. Proveravas nivo ulja i ostalih tecnosti, zamena ulja, filtera i svi drugih potrosnih delova. Nisu ludi inzinjeri kada su pravili spisak delova koji se menja na odredjenoj kilometrazi. To sto su se golf i 123 pokazali dobro je razlog, sto su automobili robusnije gradje pa njihovi motori mogu duze da trpe nemarnost vlasnika.

    Kad bi se mogao naci mercedes 124, od prvog vlasnika koji je redovno odrzavan (a to je cista naucna fantastika u Srbiji), taj automobil bi morao da kosta blizu 10.000 i po kvalitetu nebi bio daleko od mnogo novijeg mercedesa.

    Sve je u odrzavanju.

    Meni licno su omiljeni modeli 124 i 126, i najverovatnije cu kupiti jednog, cim ga budem nasao u odlicnom stanju.

    Mercedes moze da bude statusni simbol, ali isto tako i ruglo. Vidjao sam 1230jke u Minhenu koje izgledaju kao bombona, sav se sjaji, kao da je sad izasao sa sajma, a kod nas izgleda kao da je ristajling radjen u marinkovoj bari.
    “When I live, I am born. When I am born, I see. When I see, I discover. When I discover, I travel. When I travel, I drive. When I drive, I am.”

  10. #20

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Ja pokusavam da shvatim zasto bi neko kupovao polovan, luksuzan automobil koji u najboljem slucaju ima 13 godina?
    Ako neko ima 4-5000 Eur koje je skupljao godinama, pritom se vrlo verovatno zaduzio, a nema mogucnost da uzme kredit i ima mozda cetvoroclanu ili petoclanu porodicu sta mu vi predlazete da kupi?
    1. ultra mali auto; twingo, ford ka, panda... star par godina
    2. mali auto; korsa, punto, klio, fabia... star desetak godina
    3. srednje veliki auto; mercedes 124/190, audi jaje, mazda 323/626...star 15-18 godina

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •