Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 38

Thread: Radari i antiradari

  1. #21
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by Soko
    To gde su radari tesko moze bilo ko da ti kaze jer su i oni, pod pritiskom "realizacije" postali kreativni pa ih ima skoro svuda. Narocito u letnjem periodu kad cekaju domace i turske gastere.

    Zato opusteno. Nabavi dovoljno soka, grickalica, cokolade. Uz prekoracenje 10-20 km/h na autoputu si bezbedan. Samo ako pustis gas vec si u dozvoljenim granicama. A dali ces stici do Nisa za 2:20 ili za 2:50 min nije bas presudno, zar ne? Narocito ako vozis i dete u kolima.
    To je najveci problem. Da li ih teraju da realizuju ili jednostavno im trebaju pare za pijacu ili sta vec. Poenta je da ih treba ocekivati na potezima gde je ogranicenje 80. Naravno, nase smesne zamene za autoput imaju svaka 2km po 200m deonice gde je ogranicenje 80. I naravno, zandari su bas tu. I naravno da ako ides 130-140 koliko je korektna brzina na deonicama koje su 120, kad sa tom brzinom ufuras u deo od 80 - eto kazne. I to oni i cekaju. Dakle, pazi na iskljucenjima, drzi se standardno nekome u repu ko ide brzinom koja ti odgovara i sve je ok.

    Istom politikom sam se vodio i kad sam isao u CG pre par godina u jeku one njihove akcije kaznjavanja brzih vozaca. Radari su uredno bili samo tamo gde je ogranicenje 40. Tamo gde je 60, vozis 100 i nema brige.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #22
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Covek je vec odavno otputovao, pretpostavljam, al dobro ima dosta saveta gde ih ocekivati pa tema moze da bude korisna svima.
    "Racing is a space-time continuum"

  3. #23
    Junior Member onimus's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    70 blok
    Posts
    25

    Default

    isao sam sluzbeno ovih dana do negotina pa sam i sam proverio putanju a trebace mi za avgust septmbar kad planiram da idem na moe u grcku
    a pitao sam zato sto znam da vec par godina stoje na istim mestima i uvek se neko upeca pa reko da se podsetim nisam dugo isao u tom pravcu aneplaniram da idem preko 140 km/h ali negde gde je bespotrebno stavljeno 80 ogranicenje to je velika razlika
    hvala vama na podsetniku

  4. #24
    Junior Member onimus's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    70 blok
    Posts
    25

    Default

    inace do negotina i nazad do beograda sam naisao na 7 radara i nijedan me nije zaustavio hehehe

  5. #25
    Senior Member puska's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    344

    Default

    OT: negotin ... sto smo popularni

  6. #26

    Default Antiradar ?

    Cula sam da postoje ometaci radara koji se montiraju na kola i policija ne moze da ocita brzinu na svom radaru...

    Interesuje me je da li neko zna nesto vise o ovome?
    Naravno imam onaj laser antiradar ali moras biti brz jer cim ti zapisti znas da si uhvacen pa imas vise vremena da slozis pricu

  7. #27
    Senior Member marecare's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Београд
    Posts
    751

    Default

    Хм, са научног (техничког) аспекта ми изгледа тешко изводљиво. Ако неко има неки инфо било би лепо да детаљније образложи.
    [Only registered and activated users can see links. ]

  8. #28

    Default

    Razlog zbog kojeg pitam jeste sto sam na netu naletela na stvarcicu koja se zove BLINDER M40 X-TREME laserjammer.

    Naime, radi se o stvarcici koja prepoznaje laserske zrake radara u rasponu od 60-2000 metara i "iskrivi" zrake te policija na radaru nista ne ocitava (ali bukvalno).
    Uredjaj se sastoji iz 4 komponente koje se ugradjuju napred u masku ali i nazad.
    Detektor: 4x3 infra crvenene specijalno proizvedene foto diode sa pojacivacem
    Mikroprocesor
    Operativna talasna duzina: 904 nm
    Dimezija je 103 x 50 x 18 mm
    Potrebna stuja:12.2 volta

    Ali CENA je ,naravno, paprena. U Madjarskoj se krece oko 800 evrica.

  9. #29
    Senior Member spikac's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bgd
    Posts
    160

    Default

    U jednoj od epizoda 5th Gear-a predstavljen je jammer koji nije klasican radar vec radi kao daljinski od garaze...Montira se na prednji deo i mora biti postavljen pazljivo(vodoravno) kako bi funkcionisao...U Eng je ilegalan ali radar pobrljavi i pocne da izbacuje "error"...Tako da baci pogled na fifthgear.five.tv i vidi mozes li da pronadjes nesto...Verovatno ti nista nisam pomogao ali...

  10. #30
    Senior Member Bojan's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Beograd
    Posts
    532

    Default

    Koliko ja znam postoji samo detektor radara. Ali opet i on je tesko koristan jer da bi detektovao radar mora da prvo prihvati njegov signal. Tako da su skoro beskorisni ukoliko si sama ispred radara a ako ima automobila ispred tebe onda moze biti od koristi.
    [Only registered and activated users can see links. ]

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •