Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 38 of 38

Thread: Radari i antiradari

  1. #31
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Quote Originally Posted by Bojan
    Koliko ja znam postoji samo detektor radara. Ali opet i on je tesko koristan jer da bi detektovao radar mora da prvo prihvati njegov signal. Tako da su skoro beskorisni ukoliko si sama ispred radara a ako ima automobila ispred tebe onda moze biti od koristi.
    Trebao si pazljivije da procitas gornje postove, Barbara ocigledno zna kako radi radar detektor a ocigledno je i da postoji radar jammer ali je cena kako rece "paprena"
    "Racing is a space-time continuum"

  2. #32
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja znam i ko ga ima. Samo neću da kažem javno

    Elem problem je sledeći: Jammer mora jako oprezno da se koristi, zato što je kažnjivo. I to ne kažnjivo ko detektor, već je u pitanju aktivna komponenta koja emituje pa ako tužilac reši da pritisne i da od nekog napravi primer može prilično nezgodno da bude. Jammer se koristi samo da blokira prvi mlaz radara i za to vreme se koči da se brzina smanji tako da ne bude prekoračenje baš veliko. Inače, radar kod pandura ispisuje grešku pa, ko što rekoh, nije zdravo prozujati pored patrole sa 180 sa idejom "blokiro sam ih". I dalje niste nevidljivi sa time.

    Cena je bila oko 500E.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #33
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Juce je na Exploreru bila emisija (mozda 5th gear) u kojoj su pricali bas o radar jammeru. Ja sam stigao da vidim samo zavrsetak, nekih pola minuta. Policajac je pricao da svar nije izricito zabranjena za posedovanje i drzanje u kolima ali ako vas uhvate sa ukljucenim uredjajem mogu vas optuziti za "ometanje sluzb. lica u vrsenju duznosti". Pricali su i o nekom inteligentnom uredjaju koji par sekundi ometa radar a posle se iskljuci. Time dobijate dovoljno vremena da usporite a policiji dozvoljava da ipak izmeri brzinu (kad je vec kasno) i ne posumnja da ih ometate. Na kratko sam video i kadar sa porukom Error na displeju radara.
    Znaci stvar definitivno postoji i funkcionise.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  4. #34
    Senior Member Rally Driver's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Melbourne
    Posts
    122

    Default

    Cuj najbolje je imati suvozaca sa dvogledom i dobre kocnice
    Rekordi postoje da bi se obarali.

  5. #35
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Evo ga i kod nas. Niko izricito ne objasnjava sta je u pitanju ali kome treba ...

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  6. #36
    Member cdragan's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Vracar
    Posts
    98

    Default Kako na radaru varaju policajci u Hrvatskoj

    Ne znam da li kod nas ima radara koje je kolega opisao u svom postu (odavno me nisu zaustavljali), ali ne škodi da se zna da kako panduri mogu da našteluju radar i da tako probaju da vam uzmu neke pare...

    Link sa slikama je:
    [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #37
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Kakav bezobrazluk, skoro je sigurno da i nasi koriste ovo ako je moguce na ovim laserima koje imaju!

  8. #38
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Exclamation

    Samo da podsetim na ovu jako korisnu temu Spojio sam teme o samim uredjajima, kao i o pozicijama radara.

    U petak sam prosao jedno 130 kraj radara na stalku sa kamerom u Bosni. Tamo ih sada masovno koriste.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Valjda ne salju kazne u Srbiju

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •