Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 38

Thread: Radari i antiradari

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Exclamation Radari i antiradari

    Danas sam išao za Pančevo i vidim da su se radardžije premestile. Sad se nalaze čim se siđe s Pančevačkog mosta s desne strane tako da mogu da izmere brzinu u trenutku dok se silazi s mosta, a gde je ograničenje 50. Daklem, oprezno...

  2. #2
    Senior Member MarkoP's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    317

    Default

    ovde po Podgorici ih ima na svaki cosak...jedva cekaju da te uhvate,pogotovo nas koji se vozamo na motorima :x


    Go Hard, or Go Home!

  3. #3
    Member Borko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    BGD
    Posts
    83

    Default

    Radar-detektor...Skupa mala spravica,ali ako uzmemo u obzir da placanje iste (oko 120 eura) moze da nam sacuva i pare i dozvolu,onda sam za da se to i kupi.Ima tu i manjih nedostataka ali boze moj,nista nije savrseno...
    ZA SEKUNDU BRZI!

  4. #4
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    606

    Default

    Imate li da mi preporucite neki dobar anti radar za kola?
    Cena i prodavnica

  5. #5
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    606

    Default

    Mladi «trkač» iz švajcarskog Berna izgubio je vozačku dozvolu zbog prebrze vožnje, ali ne na sasvim konvencionalan način. Mladić je naime tokom jedne noći ispred kamere namerno projurio čak 19 puta. On je zamenio registraciju na svojem žutom Citroenu registracijom s nekog drugog automobila misleći kako će na taj način zavarati policiju. Uz 19-godišnjeg vozača u automobilu su bila i tri njegova prijatelja te su svi zajedno na policijskim slikama uhvaćeni kako se na razne načine vešaju preko prozora i prave smešne grimase. Na tom mestu ograničenje je 50 km/h, a oni su ispred kamere svaki put projurili trostruko brže.

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ukoliko idete u Pancevo ili idete tim putem budite oprezni radara ima znacajno vise nego ikad. Danas sam video u dva navrata video radar na cak 4 razlicita mesta, uz minimum po tri automobila koji su uhvaceni u prekrsaju.

  7. #7
    Senior Member dfast72's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    258

    Default

    Upecali su me na tom putu vise puta. Istina je da su se u poslednje vreme bili malo sklonili s puta ali izgleda da je to trajalo samo toliko da se ljudi opet opuste i da bi ih opet pecali.
    Problem u nasoj Saobracajnoj policiji je da njima ne odgovara stanje u kome niko ne krsi propise jer prosto ne bi imali sta da rade a da ne pricam o finansijskoj strani i ko tu ima koristi.
    Postoji toliko mesta u Beogradu za koje se zna da su uobicajene tacke gde se prekrsaji dogadjaju i niko nista konstruktivno ne preduzima da bi to resio. Po meni bi posao jednog policajca bio i da napise izvestaj o tome, tipa, da se prekrsaji desavaju i da bi trebalo raskrsnicu ili ulicu drugacije organizovati, prosiriti, usmeriti ili sta vec. Ali se to kod nas jednostavno ne desava iz ko zna kojih razloga. Jedino sto znaju je to, da jos vise spuste ogranicenje brzine i misle da su time resili problem. Meni je licno u vreme kad sam jos bio neobuzdan, mada tih momenata jos uvek imam, bilo svejedno da li krsim ogranicenje za 10 ili 20 ili 80km/h. Jer ako mi ogranicenje nije u skladu sa mojom logikom, odnosno sa uslovima okruzenja prosto mi je svejedno sto ne vozim po propisu. I to je ono sto je kontraproduktivno. Umesto da te ogranicenje brzine discliplinuje desava se suprotno.
    Na primer vise puta sam isao na put (recimo Bgd-Podgorica) svestan da mi bar dve prijave ne ginu. I onda ti je potpuno svejedno i koliko vozis i kako vozis, i cak realno ugrozavas saobracaj jer se osecas iznad svega toga.
    To su stvari koje generalno treba promeniti kod nase policije. U Hrvatskoj se na radiu najavljuje gde ce radari tog dana biti postavljeni i da se vozaci pridrzavaju propisa. Ali u Hrvatskoj se putevi non stop prave i poboljsavaju i to je ono sto generalno i smanjuje guzve na putevima i omogucuje veci protok a samom tim i vecu bezbednost na putevima.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    5

    Default Viljuska za kalibraciju...???

    Pozdrav svima...
    Totalno sam neupucen u ovo sto cu pitati zato molim za razumijevanje

    Na ovim stranicama procitao sam tekst o radar detektorima gdje se spominje kalibracija detektora "viljuskom za kalibraciju".

    Posjedujem radar detektor "Cobra" (9 bandova), ali veoma slabo ili nikako detektuje radare (lasere narocito), pa cak ni one stare, prastare. Prethodni koji sam imao ukraden mi je, ali je on izvrsno radio i detektovao skoro sve. Da napomenem, detektor je nov i narucen je preko Interneta iz USA.

    Moje pitanje je:
    Sta je to "Viljuska za kalibraciju" i da li i gdje mogu izvrsiti kalibraciju svoga radar detektora? Ko se inace time bavi?

    Hvala puno na odgovorima

    Pozdrav iz Bosne

    Zile

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Pojma nemam, tekst je pisao kira. Ajd bas cu da ga pitam.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    5

    Default

    Ako mozes, molim te pitaj ga...

    jer ako se to moze uraditi (kalibrisati), da ne kupujem novi detektor...

    Hvala puno Zmaju

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •