Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 41 to 50 of 50

Thread: Nešto do 3500 jura?

  1. #41
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    rekoh, prvo gledaj, tri puta meri pa tek onda...
    procesljaj malo ovo, pa ...

    [Only registered and activated users can see links. ]

    [Only registered and activated users can see links. ]
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Ma, weetah, ako je motor suv k'o barut, casa, ide k'o pracka, uzimaj to odmah.

    Zezam se, naravno. I sam uskoro treba da uzmem auto, pa znam kako ti je.
    Kod mene vazi ono pravilo "Nemacka medicina, je najbolja medicina", mada nikad nisam imao ni "Nemca" ni "Japanca", pa nesto ne mogu ni da uporedim (o Fiatu nikad nisam ni razmisljao).

  3. #43
    Senior Member weetah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    NS
    Posts
    1,579

    Default

    Ova Honda, inače, ima neki singl point lambda control plin sistem, ugrađen u Italiji. Koliko sam pohvatao, dovod se automatski prebacuje sa benzina na plin kad motor postigne 2000 obrtaja. Zna neko da mi kaže nešto o ovome?
    Redovno samo [Only registered and activated users can see links. ]

  4. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Novi Sad
    Posts
    440

    Default

    pali na benzin i kad predje tih 2000rpm prebaci ti automatski na plin dok bi zimi trebalo da koristi benzin valda dok ne postigne neku temperaturu (za ovo nisam siguran).
    drugar je kupio astru sa tako uradjenim plinom cini mi se ovde kod nas tako da nije nista svemirsko samo sto nije ni standardna stvar.

  5. #45
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Čim je došlo sa plinom, mogu samo problemi da se očekuju. Plin je najbolji ako ga sam ugrađuješ.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  6. #46
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    20

    Default

    pa ako imas 5000 eur najbolje ti je da kupis mercedes 124 (smeh je zbog mog posta u kome se sa mnogima borim da je to neprevazidjen auto)

  7. #47
    Senior Member weetah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    NS
    Posts
    1,579

    Default

    Slažem se da je mercedes 124 najbolja kupovina (pogotovo iz tvog ugla), ostaje samo mali problemčić. Ujutru kad budem sedao u njega i okretao ključ u bravi, neće mi biti ni izbliza filing kao kad to budem radio u Hondi. Tako da... i ja ću uzeti ono što sam zacrto.

    Vidiiii kako je leeeeepaaaaa.....

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Redovno samo [Only registered and activated users can see links. ]

  8. #48
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    20

    Default

    Tu si u pravu sto posto (ma salim se ja) jako je bitan filing kad ujutro okreces kljuc
    kupi ono sto ti se svidja ja sam tako zacrtao i ne mogu da ti opisem kakav je osecaj
    mene recimo niko nije mogao da odgovori od kupovine sve i da su mi rekli da je to najgori automobil na svetu
    ako ti se bas toliko svidja kupi je najbolje bi ti bilo kad ne bi preterano zurio skupis lepo parte i cekas da ti izleti ona prava malo kupujes oglase i doci ce sigurno

  9. #49
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Quote Originally Posted by Heinz View Post
    Čim je došlo sa plinom, mogu samo problemi da se očekuju. Plin je najbolji ako ga sam ugrađuješ.
    Pa i nije tačno. Kad se uvozi auto iz inostranstva sa ugrađenim plinom treba gledati da je osim pravilne ugradnje, na zapadu su "divljaci" mnogo ređi ali ih ima, sistem zastupljen i kod nas Tomasetto, Landirenzo, Lovato, ajd može i BRC... da se u slučaju kvara može popraviti. Naši majstori su prilično nemoćni kad rikne nešto na STAG-u, AG-u, Eurogas-u ne jer su glupi nego jednostavno se ne sreću sa tim a i nemaju alat (elektronske mape i čitače), a onaj ko zna da popravi će popraviti ali će delovi koštati ko Svetog Petra kajgana

    He who loses control, loses.

  10. #50
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Poenta je da je taj auto prešo u npr. Holandiji 200-300k km. I bilo kakav da je sistem ugrađen, zreo je za zamenu svega jer delova i alata nema u Srbiji. Mislim na Koltel i slične. Ovo samo prenosim šta sam čuo od vrhunskih majstora u Srbiji.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •