Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 50

Thread: Nešto do 3500 jura?

  1. #1
    Senior Member weetah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    NS
    Posts
    1,579

    Default Nešto do 3500 jura?

    Trebao bih da osedlam neka kola uskoro. Kanim da puknem jedno 3 do 3 i po iljade evra. Svi poznavaoci koje sam konsultovao predlažu ovo ili ono, ali se takođe svi manje više slažu oko toga da je japanac neuništiv i da je to uvek dobra kupovina. Pošto ja stvarno ne znam ništa o ovome, voleo bih da mi neko objasni šta bi uzeo na mom mestu i zbog čega (kao kad ja prodajem nekom komp, tačno znam da mu predstavim to iz njegovog ugla)

    Do sad su najviše glasova odneli sledeći automobili:

    - Mitsubishi Lancer
    - Mazda 626
    - Neka Toyota

    E sad. Imao sam prilike da provozam dosta star Mitsubishi Colt. Koliko sam čuo od eksperata to je ista stvar kao i Lancer, stim što je Lancer za nijansu bolji (i veći). Taj kolt je ostavio divne impresije na mene (i pored sve startosti), auto se ne čuje unutra, mislim da je motor bio 1.6, na gas, sasvim lepo vuče, onaj menjač je bajka, kao da ima ležište za svaku brzinu, kad ubacuješ ne možeš promašiti, čak se čuje neki sjajan zvuk (tuk - tluk, iz treće u četvrtu npr.) sve mu je na dugme, čak se i gepek i vratanca rezervoara otvaraju iz kabine. Sedišta su takođe fantazija. Sve klizi savršeno, obaranje je na polugu (ne ko u golfu ono zavrtanje i odvrtanje, budalaština). Ukupan utisak je da je neko stvarno seo i napravio jedan user-friendly enterijer, što meni izgleda puno znači.

    Nedavno, imao sam prilike takođe da vozim Fiat Punto Sporting, 2000-to godište. Nisam siguran tačno, ali rekoše mi da ta mala prangija ima 16 ventila, 1200 kubika i 80 konja, na svojih 800 kila. Taj odnos snage i težine je..... fantastičan. Taj auto leti, pritom ako se vozi ispod 3000 obrtaja, ponaša se kao i svaki drugi, troši malo i prede tiho, dok od 3-5500 se pretvara u malog zverka, koji tako skače da je to prosto neverovatno. Naravno da se ne bih libio ni ovako nešto da vozim, al koliko sam čuo, košta oko 5000 evra, tako polovan.

    Vozio sam se i u Mazdi 323, i dosta je dobar osećaj (nisam ga vozio na žalost), al čini mi se da je kolt ipak finiji. Ovo može da bude netačno, jer je ipak drugačiji osećaj kad se držiš za volan, automobil je tad potpuno drugi doživljaj.

    Kad uporedim ovog punta i onog kolta, mislim da bih pre vozio kolta. Bez obzira što je stariji i sporiji, taj enterijer njegov me potpuno kupio.

    Obzirom da sad imate predstavu šta bih otprilike želeo, da li neko ima neki predlog možda? Ima li neki bolji auto za mene? Nešto što nisam vozio? Nema veze, šta god da je, samo me interesuje zašto bi vi baš taj automobil uzeli.
    Redovno samo [Only registered and activated users can see links. ]

  2. #2
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Nisam siguran na koje godishte ciljash, ali moj kolega je pre nedelju dana uzeo Hondu Civic sa chetvoro vrata, 1600ccm 16V '91 sa plinom u doobrom stanju za 3 'iljade, dok je nedelju dana pre toga, neki lik dovezao Lancera 1500ccm 92-3-4 (nisam siguran) za 2200 evara, ali se vidi da je radjena limarija tj da je nekog poljubio. Uglavnom u mnogo loshijem stanju od honde. E sad, kilometrazzu mislim da ne vredi komentarisati poshto to niko nemoz' po'vatati
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  3. #3
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Do 3500€ je teška lutrija u pitanju.

    Prvo gledaj limariju i enterijer, jer sve ostalo može da se popravi, a da ti se to koliko - toliko isplati. Motor se opravlja, ogibljenje se opravlja, stakla se menjaju, to nije strašno, ali košta. Kad je limarija oštećena, auto ozbiljnije udaran, taj auto nikad neće ponovo biti dobar. Prosto sam mišljenja da je najpametnije da sa sobom povedeš nekog limara, a oni se često pomalo razumeju i u ostale stvari i pokrio si 70% situacija.

    Drugo, gledaj koliko ćeš da ulažeš u ta kola. Po prodavcu možeš da vidiš koliko je održavao taj auto i kako ga je vozio. Od klinaca ne kupuj automobile nikad, idealni su porodični ljudi, koji u svojim kolima voze decu, i po kojima ti se čini da taj auto prodaju zato što su odradili "upgrade", ili planiraj da ga odrade, a ne da se rešavaju krša u kog nema smisla investirati dalje.

    Sa Puntaćom možeš dobro da prođeš, jer mislim da je najmanji rizik da si prs'o ako baš sve pođe naopako sa mašinom i pratećim potrošnim delovima, pri čemu podrazumevam da je taj auto spolja i unutra dobro očuvan.

    Japanac je ozbiljan rizik, jer ne znam koliko umeju da ih popravljaju ovde kod nas, za razliku od Fiata ili Nemaca, ali računaj da ako zabodeš dobrog i održavanog Japanca, može lako da se desi da ga bez utrošenog dinara proslediš sledećem vlasniku kroz par godina. Dobar Japanac može da živi ko papagaj, jer su to već duže vreme unazad vozila sa najboljom fabričkom kontrolom kvaliteta - oni to rade sistematski, nema zezanja na nivou šrafa i najmanjeg podsistema, a samim tim i ceo sistem šljaka kao sat.

    Ne znam šta drugo određeno da ti kažem, jer taj auto od 3500€ je nekako najnesrećniji segment polovnjaka i velika lutrija, po mom mišljenju. Kako kreneš ka većim ciframa, rapidno pada šansa da ćeš da uzmeš krš, a sa druge strane, kako krene na dole, bar računaš sa time da kupuješ istrošen auto i znaš šta te čeka sa njim, pa ni ne očekuješ mnogo od njega.

    Ne znam pošto je matori Clio, njih znam par komada da se voze već duže vreme po kraju, a mogu da se raspitam kako ih održavaju i za koju lovu. Mislim da i sa 205icom možeš da prođeš dosta dobro ako nije lupan, u pitanju je kvalitetan pocinkovan lim.

    Motor je kod svih njih verovatno ili istrošen, ili rađen - pitanje je kako, ali čini mi se da je to stavka koja bi trebala najmanje da te brine, jer ćeš oko motora imati najmanji dodatni trošak. Što se dizela tiče, svakako bih izbegao kupovinu starijeg dizela, ako ti se štedi na gorivu, a prelaziš puno, uzmi neko čudo sa karburatorom i turi plinčugu.

    Pade mi napamet i Alfa 164, moj drugar ju je imao do skora i sit se navozao u njoj. Lično sam bio oduševljen kolima, velik, fenomenalno leži, brz u PM. Velik motor, bože sačuvaj registracija, fabrički plin i jedini objektivni nedostatak poluispravan displej na nekom praistorijskom kompjuteru na centralnom delu konzole - valjda im je to serijska boljka.

    Tako da... Ne može čovek da bude pametan, svašta mož' ti se desi za te pare. Idi na te manje automobile, ne zaleći se i gledaj redom. Veruj mi na reč, naučićeš mnogo šta da vidiš na kolima što sad ne možeš. Ja ne znam u koliko sam Stila (i u još neke druge automobile, najjači utisak na mene je ostavila Hyundai Sonata iz 2003, ali to je za neku drugu temu) ušao i provozao, a u ovaj kad sam seo i provozao ga malo, izvukao sam posle plafon 2 minuta kaparu.

  4. #4
    Senior Member weetah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    NS
    Posts
    1,579

    Default



    Odgovor, baš kakav sam i očekivao. Dobro, a taj Stylo, ajd pretpostavimo da uzmem kredit i iskesim se još 2000€, je po tebi dobra kupovina?

    Nikad nisam imao prilike da diskutujem o ovome, pa sad koristim priliku, ne zameri. Ako sam dobro razumeo, prava svest pri kupovini automobila je kupiti neki koji ćeš kroz koju godinu moći da prodaš za približno iste pare i da se upgrade-uješ na bolji. Jer kod kupovine Lancera i Mazde (bar te matore) nisam baš siguran koliko ova teorija može da se primeni.

    Dakle, konkretno pitanje je: treba li sad da izvadim više para i kupim bolji automobil, na konto toga što ću ga kroz koju godinu prodati pa uzeti neki bolji? Treba li da budem u tim vodama da bih dobro prodao auto, ili je dovoljno to što ću ga redovno održavati?

    Ja automobil koristim. Ne treba mi čak ni muzika u njemu. Treba mi da odradim posao, da se prevezem od tačke A do tačke B, i da u njega može da stane kućište i monitor u kutiji (dobro, sa pojavom ovih LCD-ova, ovo postaje dosta manje zahtevan kriterijum). Nadao sam se da neću morati nikad da znam ništa više o automobilima osim osnovnih stvari (kako puštati kvačilo, kad ga na pravcu malo "izduvati" i na koliko pređenih kilometara treba da odradim servis). A već sam danas naučio da treba gledati limariju a ne motor, i da je bolje voditi limara nego automehaničara. Baš kao što si rekao. Izlazim iz ove konverzacije mudriji.
    Redovno samo [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #5
    Senior Member VeljaBgd's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    143

    Default

    Quote Originally Posted by weetah View Post




    Dakle, konkretno pitanje je: treba li sad da izvadim više para i kupim bolji automobil,?.

    obavezno !!!
    sto se vise sad izujes to ce ti se kasnije vise isplatiti... rastegni dokle god mozes. Nisi trgovac, preprodavac, znaci kupices sad auto, da te sluzi sto duze, pa ko zna kad ces opet kupovati

  6. #6
    Senior Member weetah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    NS
    Posts
    1,579

    Default

    Quote Originally Posted by VeljaBgd View Post
    obavezno !!!
    sto se vise sad izujes to ce ti se kasnije vise isplatiti... rastegni dokle god mozes. Nisi trgovac, preprodavac, znaci kupices sad auto, da te sluzi sto duze, pa ko zna kad ces opet kupovati
    U tome i jeste problem, što mi obećavaju da će duže da me služi neka Mazda 626, i to sa manje ulaganja, nego nešto što je 15 godina mlađe. Takođe, veliki plus kod japanaca, kako tvrde ti eksperti, su delovi koji su 100% originalni, i kad promeniš neki, znaš da si miran još toliko koliko je taj zamenjeni trajao.

    Quote Originally Posted by Moj Rođeni Burazer
    Ja ne mogu nikom da objasnim da je svaki taj japanac od 20 godina bolji od svih tih novih Fijata i Shevroleta!
    .... konkretno misleći na tog Punta, pošto ga je video, i na ove nove male automobile, što ga novog možeš za 5-6000 evra naći.
    Redovno samo [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #7
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Tehnologija neminovno napreduje i potpuno je sumanuto protiviti joj se. Auto star 20 godina je jedno staro, rizično i nebezbedno prevozno sredstvo. Pogledajte samo crash testove vozila od pre 7-8 godina i današnjih, da ne idemo 20 godina unazad...

    Nije auto samo stvar koja će da te preveze iz tačke A u tačku B, nego i da ti sačuva živu glavu.

    A tehnologija se ne tiče samo bezbednosti, imaš gomilu karakteristika svih vrsta koja će ti upotrebu modernog automobila učiniti daleko većim uživanjem.

    Mislim da matore krševe treba da dele besplatno, a ne da koštaju 2 i više hiljada evra, čast pojedinim izuzecima, a ozbiljan deo njih bi trebali da trajno sklone sa ulica, obratite pažnju da će na većinu sudara gde je neko pokupio nekog otpozadi da prouzrokuje neki matori auto. Nema Boga ta spomenuta Mazda da ukoči ni blizu kao bilo koji akteualan auto, makar bio Fijat ili Ševrolet.

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Hmm. Kupovina polovnjaka. Zavisi. U principu postoji zlatni presek za kupovinu polovnjaka, po mom misljenju. To su automobili 98-99-00, koji su relativno prisutpacni, jos uvek su u solidnom stanju, a popravka nije (mnogo) skupa.

    Noviji modeli su kriminalno skupi za popravku zbog manjeg broja majstora koji ih rade, delove ces dosta duze cekati. Sa druge strane masine koje su 90-95 godiste su izmenjale dosta vlasnika i bas je velika kocka sta ce da ti se zalomi.

    Mazda 626 ima jednu veliku manu. Svaki ozbiljniji udes u tom automobilu je FATALAN po putnike u tom automobilu. Cini mi se jedan od automobila sa ubedljivo najlosijom sasijom iz 90-tih godina. Od tog auta bih odma odustao iako nikad ne kupujem kola sa planom da se sudarim

    A sad ozbiljna preporuka: Mozes za te pare da kupis Alfu 164 V6 3.0 sa papirima na 2.0 i plinom. Superka iskljucivo. Ako nista drugo, pola srbije koja visi po forumima i ima istetovirano "alfa romeo" na vidnom mestu svoga tela ce imati besane noci. Nije to mala stvar
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    A zamisli ako nadjes 2.0 V6 turbo, bices apsolutni lider gore pomenutoj ekipi!

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Uz ozbiljan rizika da me veoma nasilnim putem udalje sa foruma za 3500€ bi ti preporucio jedan auto u koji staju dva PC-ja u kompletu sa 17" CRT monitorima njihovim vlasnicima i jos ostane mesta za neku autostoperku ili takvo sto.
    Mercedes 190 ili mozda cak w124. garantovano izdrzljive masine znam ih nekoliko komada 190-tki koje sto vozaju taksisti sto privatna lica koji su presli preko 300 000 kojima motor nije otvaran a i dalje im ni jedna zaptivka nije propala. Nebitno dal je dizel ili benzin (uzmes plin za neku sicu) nastao je u zlatno doba auto industrije (kraj 80-ih do polovine 90-ih) kad je bio namenjen da popuni rupu do W124 game modela gde mu je konkurencija bila BMW 3 i Ford, cini mi se, taunus i posto je bio prvi silazak beca u tu klasu nije smeo da podbaci. Ima ABS, Airbeg, agregat koji kliza ispod kabinskog prostora, zatezace... i po recima samih ljudi u mercedesu bio je previse dobro napravljen.

    A sad ozbiljna preporuka: Mozes za te pare da kupis Alfu 164 V6 3.0 sa papirima na 2.0 i plinom. Superka iskljucivo. Ako nista drugo, pola srbije koja visi po forumima i ima istetovirano "alfa romeo" na vidnom mestu svoga tela ce imati besane noci. Nije to mala stvar
    Za ovo cu da posvedocim komsija je imao 164 Q4 sa sebring izduvom i jacom turbinom, nikad joj nije nista falilo a vecito je imao celave gume, i to ne zbog loseg trapa

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •