Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 30 of 47

Thread: Opel Kadet GSI Turbo

  1. #21
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Dao je Lukija u postu broj 13 link ka galeriji.

    He who loses control, loses.

  2. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    Quote Originally Posted by radejet View Post
    A zasto komplikovati sa kardanom i uzduzno postavljati motor, kad moze sve lepo da se prebaci u gepek i eto ti zadnje vuce !

    I cisto da napomenem da kola sa prednjom vucom imaju manji gubitak snage motora od kola ciji se motor nalazi napred, a pogonski tockovi pozad. razlika je u jednom malom parcetu gvozdja zvanom "kardan", tako da motor mora da potrosi malko od svoje snage za okretanje tog dela !
    To sam i ja rekao u jednom postu na ovom forumu (ne u ovoj temi) mada je gubitak u odnosu na prednju vucu reda velicine 1% tako da se ne primjecuje, moze da donese par stotinki na 400 metara i to je to Ali zato u startu sa zadnjom vucom sigurno dobijas skoro pola sekunde

  3. #23
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Pola sekunde! Au brate pa ti veci optimista od mene

    He who loses control, loses.

  4. #24
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,567

    Default

    aman ljudi bavim se ovim jako dugo, i poznajem dosta ljudi koji su na primer imali kadeta isto kao moj i odlucili se na poduhvat da prebace motor pozadi i naprave zadnju vucu, a to se na vreme odrazilo sa otprilike 0.3 sek ! Znaci covek je vozio 13 , a sad vozi 12,7 ! a nista nije dirano na motoru i autu, cak je i tezina ostala ista a tih 0,3 je dobio u startu zato sto se vidi da mu je izlazna brzina na prvih 100m veca nego pre sto je bilo ! sve u svemu, puno posla za mali napredak...

    P.S. Teorija je jedno, a praksa je nesto sasvim drugo...
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #25
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ma ne sporimo mi tebi znanje! Samo sam teo da cujem od onoga ko je to zaista radio, eto cak se i moja prognoza iz nekog predhodnog posta o dobijanju jedne desetinke pokazala kao osnovana. Samo ko sto kazes mnogo rada bi trebalo uloziti. Znaci bilo bi mnogo muke ni oko cega...
    Elem, a koliko bi dobio da uglavis jos nekih, recimo, oko 100ks u motor? Kolko bi se odrazilo an vreme i jel bi bilo isplativo u pogledu pouzdanosti motora.

    He who loses control, loses.

  6. #26
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,567

    Default

    Iskreno naj vise bi dobio stavljanjem jos jednog motora, ali u gepek da pokrece zadnje tockove, a i nije toliko skupa investicija kao budzenje motora !
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #27
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Evo i teksta. Nadam se da smo uspeli da dočaramo bar malo od onoga što smo mi osetili... Greške, nelogičnosti, zamerke prijavljujte ovde.

    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #28
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Jedna greska, za sada. Poslednja strana, niste presli preko Varadinskog mosta presli ste preko Mosta slobode. (tj ako ste isli bulevarom direktno na tunel)


    Most slobode


    Varadinski most

    Pa sad ti oceni preko cega ste presli.

    PS-jel Rade merio na SVOM autu snagu? Znam, video sam grafik ali koliko se meni cini to je reklamni materijal EDS-a. Mene interesuje realni uslovi, jel dobio ko sto kaze EPP ili manje a mozda i vise.

    He who loses control, loses.

  9. #29
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ne. grafik je sa EDS sajta. Sudeci po onome sto sam citao dok sam trazio informacije - podaci su ok. Na engleskim sajtovima imas grafika koliko oces sa EDS cipovima i svi su tu negde. 290-310ks sa tim phaseom 3.

    Jedino sto mi je cudno je sto Rade insistira na tome da daljnje faze nisu isplative, a vidim da englezi masovno stavljaju veci turbo *Phase3,5. Valjda njima nije problem da daju lovu. To treba on da kaze.

    PS. Hvala za ispravku, sad cu da ispravim. Most slobode je u pitanju.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #30
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Jedna greska, za sada. Poslednja strana, niste presli preko Varadinskog mosta presli ste preko Mosta slobode. (tj ako ste isli bulevarom direktno na tunel)

    .
    Moram da priznam da je ovo moja greska , Mada, cisto sam raspalio ocekujuci da budem ispravljen ako gresim, a u medjhuvremenu sam u potpunosti zaboravio.

    Cak sam i Lukiju pitao, koji mi je tokom slikanja objasnjavao gdje mu je "bivsa" stanovala, na moje pitanje koji je most koji, on je samo slegao ramenima

    Tako da, sram nas bilo

    Meni i dalje nije bas sve jasno oko te famozne faze 3.5. Da li ona podrazumeva samo zamenu turbo punjaca ili ima jos znacajnijih modifikacija. Sem toga predlozena cena nije nimalo naivna za dobitak od najvise 50tak KS

    KKK-K26 Turboumbau, ab: 1700 Euro
    KKK-K29 Turboumbau, ab: 2100 Euro

    Plus vidim da ima i doplata od 150 eura ukoliko automobil ima vec fazu 3.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •