Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 47

Thread: Opel Kadet GSI Turbo

  1. #11
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Infidels!

    Pise coveku u potpisu da je isterao 402m za 12.988s... znaci skoro sve sa one liste, gleda zadnji kraj kadeta...koji nije bas lep ! Odlicno! Jos da je zadnja vuca sa takvim odnosom snage i tezine mislim da bi skino bar jos 1 desetinku! Svaka cast!

    He who loses control, loses.

  2. #12
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,568

    Default

    ne bi bas sekundi ali bi skinuo bar 0.4
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  3. #13
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Evo i slika:

    [Only registered and activated users can see links. ]
    5:53.365

  4. #14
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Quote Originally Posted by radejet View Post
    ne bi bas sekundi ali bi skinuo bar 0.4
    Silence! I kill you!

    Samo 4 stote? Nekako sam ubedjen da bi zadnja vuca samo pri startu ustedela bar 2-3 stote a i pri punom boost-u na saltanju bi se manje gubilo jer bi proklizavanje bilo teze pa bi do kraja dosta ustede. Mada mozda gresim. Mada opet.. da je uzduz motor ko kod omege pa daa se nesto genetskim inzenjeringom upari ovako... i o kakvom zanimljivom resenju za povecanje snage prica VIP? Ako nije tajna.

    PS: 500 Nm... gde? Tockovi ili zamajac? Ako je na zamajcu jel stavljan motor na sto ili se majstor na valjcima igrao sa gubicima pa je dosao do te cifre. Ako je na tockovima, nemam zamerki.
    Last edited by bruyoni; 5th February 2008 at 23:06.

    He who loses control, loses.

  5. #15
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Silence! I kill you!

    Samo 4 stote? Nekako sam ubedjen da bi zadnja vuca samo pri startu ustedela bar 2-3 stote a i pri punom boost-u na saltanju bi se manje gubilo jer bi proklizavanje bilo teze pa bi do kraja dosta ustede. Mada mozda gresim. Mada opet.. da je uzduz motor ko kod omege pa daa se nesto genetskim inzenjeringom upari ovako... i o kakvom zanimljivom resenju za povecanje snage prica VIP? Ako nije tajna.

    PS: 500 Nm... gde? Tockovi ili zamajac? Ako je na zamajcu jel stavljan motor na sto ili se majstor na valjcima igrao sa gubicima pa je dosao do te cifre. Ako je na tockovima, nemam zamerki.
    A kako bi ti to prebacio "guchu" na zadnje tockove?

    I sto si dosadan, sacekaj text pa kad budes imao vise informacija raspali?

    PS Nego, da vidis kakve fotke bajkera na zadnjem tochku ima Lukija sa Misheluka.

  6. #16
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    kako pa lako kardanom do zadnjeg diferencijala a onda na tockove Mislim to je samo onako moje lupetanje tj. šbbkbb mislim moze se odraditi ali je zajebano, jako zajebano. Znam da sam video na sajmu pre dve godine, cini mi se jugic sa zadnjom vucom ali nisam uspeo d anavatam vlasnika da ga pitam sta je radio i kako je sklopio.

    Vido ja fotke! Poslao mi Lukija cim ste se vrnuli

    I sto si dosadan, sacekaj text pa kad budes imao vise informacija raspali?
    he he he pa naviko sam na predpremjere, raja nek cita u novinama ja volim iz prve ruke

    He who loses control, loses.

  7. #17
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,568

    Default

    A zasto komplikovati sa kardanom i uzduzno postavljati motor, kad moze sve lepo da se prebaci u gepek i eto ti zadnje vuce !

    I cisto da napomenem da kola sa prednjom vucom imaju manji gubitak snage motora od kola ciji se motor nalazi napred, a pogonski tockovi pozad. razlika je u jednom malom parcetu gvozdja zvanom "kardan", tako da motor mora da potrosi malko od svoje snage za okretanje tog dela !
    Last edited by radejet; 6th February 2008 at 01:20.
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  8. #18
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Eto moze i tako! Jel to to VIP-ovo zanimljivo resenje? Osim kardana na gubitak ima uticaj i zadnji diferencijal zbog promene smera snage (istovetan gubitak imaju vozila sa prednjom vucom i uzduznim motorom zbog helikoidnih zubcanika) ali je kod zadnje vuce zbog inercijalnog transfera mase smanjeno rasipanje snage (povecana sila koja se moze preneti na podlogu) pa je i inicijalno ubrzanje vece.

    He who loses control, loses.

  9. #19
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Sve je to lepo, ali i ovako auto ubrzava ko besan. Ja kad gledam video snimke trka, ljudi se uglavnom trkaju od 50kmh da bi se videla snaga, bez uticaja inicijalne trakcije. Naravno, drag je iz mesta i tu je druga prica, medjutim poenta je da u realnim uslovima urbanih trka, mogu da postradaju i mnogo jaci automobili od ovih koje je Lukija naveo.

    E da. Auto ima bord kompjuter iz Astre Kupe i siber iz Omege. Znaci nije samo na motoru radjeno, ima i fensi enterijera

    Osnovni problem, sad iz ove perspektive je to sto su kod radeta sedista DOBRO oborena, tako da nema onog klasicnog udarca sedista u ledja, vec se samo nekako jos bolje zavalis kad krene da ubrzava. Meni bila frka, pocelo sediste da krcka pod mojih 100+ kg * a, pomislih necu valjda i stetu da napravim.... Ubedjen sam da su sedista u klasicnom polozaju da bi osecaj ubrzanja bio daleko izrazeniji. Ovako samo gledas kako na digitalnom brzinomeru skacu desetice 120-130-140-150-160-170-180-190 ooooppp gotovo.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    604

    Default

    Rade moze li neka slika tvoje besne zveri?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •