Results 1 to 9 of 9

Thread: Koji karavan do 10000 Eura ?

  1. #1
    Senior Member Markoj's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Sombor
    Posts
    697

    Default Koji karavan do 10000 Eura ?

    Koji karavan do 10k eura dizel ?

    Izbor je trenutno sveden na 3 modela

    Fiat Stilo (2003-2004)

    Toyota Corolla (2002-2003)

    Bmw 320D (2000-2001)

    Koji od ova 3 i zasto ?
    Ujedno ako neko ima neki 2 predlog ili direktno iskustvo sa nekim od ovih nek kaze.
    "If everything seems under control, you're just not going fast enough."


  2. #2
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Ja bih dodao i Opel Astru, VW Golf ili Passat, Audi A4, svi u karavan verziji. Izbor je ogroman i cenim da u ovom drustvu Fiat nema sta da trazi pogotovo za novac koji je u igri!

  3. #3
    Senior Member Markoj's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Sombor
    Posts
    697

    Default

    Jeste da, Fiat je malo jeftinija varijanta.

    Audi A4 mi je skup , tu kraj 2001 god(tj onaj noviji malo) je par hiljada skuplji nego bmw(barem ono sto se meni nudi).Neverujem da vredi te pare.

    Astra mi dodje kao i stilo.Ne znam kakvi su joj motori , za stilo je izvikano da ima super motor.Probao sam voziti stila , licno ne svidja mi se kvacilo (nemas ama bas nikakvog osecaja a ni otpora) no verovatno se treba navici.Povlaci dobro , a vec za neke druge vozne osobine ne znam (probao sam ga jedan mali krug , jos kad je bilo snega)

    Bmw mi ima najbolji kvalitet izrade , najbolji materijali unutra , i iako je karavan zadrzao je neke linije limuzine.Ne izgleda kao mnogi ostali karavani , koji izgledaju kockasto i izvestaceno.

    Kod bmw-a me jedino interesuje koliko je pouzdan i koliko kosta regularan servis za njega i koliko su delovi.Da li puno odskace od konkurencije ili su svi tu negde.
    Za nijedan noviji auto nisu jeftini delovi ,komsija mi preko puta bas mehanicar za fiat-a (radi samo fiat-e) naravno preporucuje samo fiat-a ,dok za cenu delova nije se bas hvalio nekim povoljnostima.
    Njegovo misljenje za bmw , kaze dok ti otvore haubu platis 200e i delove imas samo kod radulovica.
    Last edited by Markoj; 25th January 2008 at 00:52.
    "If everything seems under control, you're just not going fast enough."


  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Audi i BMW su, po definiciji, premijum marke. To, izmedju ostalog, znaci da ces kod tih modela placati ruke/delove prilicno skuplje nego kod ostalih marki. Dakle ako oces neki od tih modela, spremi se da placas skupo odrzavanje. Isto važi i za Alfa Romeo.

    Možda da pogledaš Oktavije? Fiat bi trebalo da bude najpovoljniji za datu opremu i motor, sudeći po broju tih karavana, koje su taksisti pokupovali.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Senior Member Markoj's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Sombor
    Posts
    697

    Default

    Toyota je otpala najverovatnije. Pored dokazanog kvaliteta i dugotrajnosti ne nudi nista spec u tom cenovnom rangu i dosta su oskudne sa opremom.
    Malo mi izgleda i dosadno, neprivlacno (mislim na karavan verziju)

    Gledao sam danas Bmw 320d 2000god sivi karavan.Presao 150000km. Kupio ga lik za 10k

    Lep auto , svidja mi se enterijer , finish obrade , materijali.Jedna od vecih zamerki mi je sto je mali auto ,iako na papiru ima dimenzije , gepek nije bas neki tovarni prostor.
    Nizak je dosta , tako da me dosta podseca na neki hatchback samo sa malo visljim gepekom.

    Takodje zadnja klupa mi mala dosta , 3 osobe tesko da mogu sedeti nazad komforno ili na duzim putovanjima.
    Onaj naslon za ruke je uzasno tvrd ako se sedi u sredini naslonjen ledjima na njega.

    Napred ima dosta mesta , sedista nisu bas mekana kao u stilu (ako smem porediti)

    Motor vuce solidno ,136hp na 1450kg.Nije nista urnebesno.Moze se reci da ide , vise nego da se vuce.
    U pokretu nemas predstavu da je dizel , lepo se cuje i mnogi bi pogresili da je benzin.

    Svakako druga klasa od stila , koliko sam gledao bmw manje gubi na vrednosti od italijana , a i u kupovini iako stariji 4god od stila skuplji 2500-3000e

    Pa je dilema da li uzeti nesto kvalitetnije a skuplje i starije , ili nesto jeftinije (sa nadom da je jeftiniji auto i jeftiniji za odrzavanje)

    Oktavije ne bi prosle.U pocetku su bili samo japanski ili nemacki auti.
    Gledao sam i mazde 6 karavan ali su skupe, jedino sto je povoljnije od japanaca bilo je toyota corolla.
    Takodje neki renault megane otpada , dodje mi slicno kao stilo , a jos vise je para.
    Last edited by Markoj; 26th January 2008 at 18:49.
    "If everything seems under control, you're just not going fast enough."


  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pa sad... Ne znam sta zapravo trazis. Ako trazis japanca, onda tu nema mnogo izbora. Corolla ili Avensis. Avensisi su cesci njih bi trebalo da nadjes oko 2002 godista za te pare.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Sve te kompakt limuzine kad se prevore u karavan ne dobija se mnogo, ako ce se koristiti za neka porodicna putovanja nekako mi bolje da se trazi nesto sa ogromnim gepekom u normalnoj formi. Prvi pik bi mi od gorepomenutih bio BMW. Zadnja vuca, bolje (jace) zadnje kocnice i kvalitet izrade koji je besprekoran. E sad ko sto Zmaj kaze misli mada bi Oktavije vredelo gledati i u startu, kvalitetom su se dokazale kao i zapreminom gepeka a i cena im ne pada previse, ak bi reko da se drze bolje od Fiata

    He who loses control, loses.

  8. #8
    Senior Member hondulja's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    247

    Default

    Bmw definitivno.

  9. #9
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    A što ne Fiat? Računaj na drastično jeftinije održavanje u odnosu na ostale, a gubiš to što voziš za Srbina nepopularan auto. Imaćeš dosta mesta u njemu, možda i najviše od svih u delu za putnike, ne znam koliko ti je to značajno. Što se gubljenja vrednosti tiče, taj auto je sad toliko jeftin, da stvarno ne vidim dokle više može da mu pada cena. Izgubićeš na njemu isto ko i na svim alternativama, u najgorem slučaju, dok ćeš na održavanje alternativa da daš boga oca.

    Octavia takođe deluje simpatično, ima drugar službenu, onu prošlu. Deluje spolja veliko, unutra i ne baš, ali pozadi ima mesta poprilično.

    Astra Classic je jako racionalna kupovina, ali je u pitanju takođe manji auto.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •