Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 47

Thread: Sa kacigom izgledam glupavo...

  1. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Novi Sad
    Posts
    440

    Default

    te tri slike kostaju, a i vrede, mnogo vise nego ova zaebancija kod nas.

  2. #12
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Kostaju vise ali vrede bar 4 puta vise nego koliko kostaju! A kako mi kazu iz AIPF-a (Asia Injury Prevention Foundation) kampanja je trajala godinu dana i kostala je oko 1.5 milion USD a vrtela se po svim medijima i visila po bilbordima i cilj joj je bio da urazumi vozace motocikala kojih u Vijetnamu ima oko 21 milion urazume i pocnu da nose kacige (nakon uradjenog istrazivanja su dosli do cinjenice da samo 3% motociklista nosi kacigu, sto je i podstaklo ovu kampanju). Kampanja nije finansirana samo iz drzavne kase nego su je pomogle vlada Holandije, Australijski AusAid program za pomoc i Intel (naravno ne sumnjam da su svi oni to gledali kao uslugu za uslugu, malo manje vulgarnog tipa nego kod nas gde su pod uslugom za donaciju kupovali fabrike za 1000€) a evo ima i video [Only registered and activated users can see links. ]

    He who loses control, loses.

  3. #13
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Ovaj video je strashan ali horror lookalike strashan. Sav sam se najezzio. Ako im se kampanja sastojala iz onih slika i ovog videa, onda mislim da vredi svaki cent koji su platili.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  4. #14
    Senior Member Avijon's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Vienna,AT
    Posts
    527

    Default

    Uh, jezhim se na zadnjoj sceni, kada riba polazhe cvetje a pred njom prolaze desetine bez kaciga....
    VIP: Ja sam danas bio na promociji novog VW Pola i moram da kazem da je Clio stvarno dobar automobil

  5. #15
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    varijacija na temu

    [Only registered and activated users can see links. ]

    [Only registered and activated users can see links. ]

    i meni najbolja


    He who loses control, loses.

  6. #16
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Ja procitah negde da u Americi kacige nisu obavezne u svim drzavama, odnosno da je vise onih gde nisu obavezne! Prilicno cudno!

  7. #17
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Da, tacno. U ogromnoj vecini drzava je obavezno da nosis kacigu samo ako si mladji od 18 (cini mi se nisam siguran za godine) kolko ja znam kalifornija je uvela da su kacige obavezne ali su se HOG-ovi (smesna grupa vozaca Harley-a) pobunili, doterali sve do ustvanog suda koji je odlucio da je taj zakon neustavan

    He who loses control, loses.

  8. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    Po meni je to OK jer nikoga ne ugrozavas nenosenjem kacige. E sad problem je sa osiguranjem jer njima nije bas svejedno hoces li je nositi ili ne, recimo da bi trebalo da smanje premije za one koji uvijek nose kacige (da im to bude ubiljezeno u polisi koju pokazu policajcu) a za one koji hoce sminku dosta skuplje pa ko voli nek izvoli.

  9. #19
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Pa sad... ideš 60-70 i zvizne te kamencic u glavu, nije ni malo prijatno plus sto te moze zbuniti pa naglo promenis pravac, takodje prasina kad uleti u oci je ekstra zajebano, drugar je na moje oci zavrsio u njivi nakon jednog oblaka prasine jer mu se napunile oci. Misli mmeni kaciga dodje ko zastita od tako cega, jeste sluzi i za ne daj boze ali mnogo je prijatnije da se muve raspljeskaju o kacigu nego o mou facu

    He who loses control, loses.

  10. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    Pa mnogo ljudi uklj. i mene je nosi zbog udobnosti a bezbjednost samo dodje plus. Nego tuzno je sto vecina motorista koji je ne nose nikada je nisu ni probali (bar ne neki kvalitetniji model)...trebalo bi organizovati neko besplatno safety testiranje i dati ljudima kvalitetne kacige da probaju i da osjete razliku. Dosta bi se njih predomislilo i ne bi im trebao zakon da bi poceli da je nose. No ovo je moguce samo u nekoj normalnoj drzavi koja brine o svojim gradjanima.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •