Page 5 of 19 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 41 to 50 of 187

Thread: Isplati li se polovni Fiat Stilo JTD?

  1. #41
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Ahhh, tek sam danas stigao da po prvi put provozam onog Multijeta. Taj auto treba zabraniti. Srednje dodavanje gasa u drugoj, pa i u trecoj brzini tesko da moze da prodje bez potpisivanja. Isto vazi za bilo kakvo kretanje iz mesta. Auto vuce brutalno,nakon ovoga moj JTD115 dodje kao igrackica.

  2. #42
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    4

    Default

    Zdravo Stilisti

    Meni je Stilo MW nekako bas otmen i robusan na izgled. Lepsi mi je i od 3p i od 5p. Naravno JTD iskljucivo.

    Elem, kakvi su Stilo MW 2003? Jesu li preboleli decije bolesti?

  3. #43
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    MW je poslednji krenuo u proizvodnju i mislim da se i dalje proizvodi, dok su ostali modeli zamenjeni sa Bravom (on je samo 5v koliko mi je poznato i sadrži 65% delova sa Stila). Nisam upoznat u čemu se značajno razlikuje od ostalih modela, ali sudeći po taksistima, čini se da je veoma dobra kupovina u pitanju. Generalna priča je da je značajno smanjena šansa da uzmeš loš auto iza 2004. godine.

  4. #44
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Proizvodi se 5v i dalje, ali u Brazilu

  5. #45
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    4

    Default

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    Generalna priča je da je značajno smanjena šansa da uzmeš loš auto iza 2004. godine.
    Slazem se u potpunosti, ali budzet mi dozvoljava samo cenovni rang zakljucno sa 8kEur. Dobar 2004-to je preko 8700.

    Da li gesim?

  6. #46
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Nešto mi se čini da možeš da prođeš malo bolje od 8700. Računaj da ti se troškovi tu ne završavaju, može da se desi da ti treba veliki servis, delovi su oko 300e + ruke, registracija je 250e. Mislim da sa budžetom od 8k prolaziš, ja sam prošao sa svim tim troškovima u toj cifri (u stvari čak i manje sve ukupno) za beli 3v, 2004, stvarno odličan, u maju prošle godine.

  7. #47
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    4

    Default

    Pa napravio sam ja dva fonda. Prvi se odnosi na kupovinu, a drugi za "krpljenje" i registraciju&osiguranje.

    Zar ne bi trebalo da su MW jeftiniji od 5p i 3p?

    Dodatni problem je sto ja kupujem stranca u inostranstvu na ime oca (tj lik u ITA kupuje na ime invalida). Ako je cenovni rang ovde 8-8.2kEUR, ja racunam da cu bez carine (ali sa PDV) proci sa oko 7000E za EKSTRA 2003 MW 85kW. Da li gesim, i mogu proci jeftinije, odnosno da pazarim 2004. god?

    Jos bih dodao da mi nije cilj da kupim sto jeftinije i sto mladje, vec da kupim nesto sto je u ekstra dobrom stanju i ne starije od 5god.

    Pozdrav
    Last edited by ppejic; 5th March 2008 at 13:00.

  8. #48
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Ja sam potpuno siguran da uz malo strpljenja prolaziš sa tom cifrom. Možda čak i da batališ uvoz, ja sam prvo hteo da uvezem, a onda skontao da ovde po placevima može da se nađe mnogo dobrih automobila. Zvučaće smešno, ali neće ni vlasnici placeva da rizikuju za par stotina evra razlike u italiji da ih ovde neko spali - jednostavno je svima lakše da on uveze što bolji auto. Ne znači to ništa, može on da uveze na prvi pogled odličan auto koji je svuda pomalo upropašten, a da se teško vidi - lutrija kod kupovine polovnog auta i tvoja i njegova. Banalan primer, moj drugar vozi službenu octaviu i lupa je gde stigne, penje se na ivičnjake da je razvalio auto odozdo. Ima i takvih vozača, ja se živ naježim, pun gas u 4. na 1200 obrtaja, pa šaltanje tek kad posle pola minuta skonta da auto ne ide, da ne idem dalje.

    Pozitivna strana priče je što su većina tih kola bila u vlasništvu lizing kuća, posebno ako nađeš na neki koji je bio službeni, a dobro je očuvan. Lizing kuća jednostavno zahteva redovno i maksimalno korektno održavanje, tako da je taj auto verovatno redovno i kvalitetno održavan. Obično dolaze ovde 3 ili 5 godina stari, kad istekne lizing, zato je verovatno teško da ćeš sad naleteti na 2004. godište, kao što sam ja prošle godine, pretpostavljam da će na proleće biti aktuelni 2003. i ređe 2005, najređe ostala godišta.

    Da povučem crtu jer sam već lagano počeo da skrećem sa teme, kreni ti lepo po placevima i vidi šta se nudi. Carinu vrlo verovatno rešavaš i ovde kod nas, ako nađeš neregistrovan neocarinjen auto, što opet nije problem, ima i toga.

    Uostalom, koliko ja mogu da vidim, najviše ima MW i najjeftiniji su, posebno neki lep beli ako nađeš, ubeđen sam da ne prolaziš preko 7000€ za 2004. godište, samo budi pametan.

  9. #49
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Da povučem crtu jer sam već lagano počeo da skrećem sa teme, kreni ti lepo po placevima i vidi šta se nudi. Carinu vrlo verovatno rešavaš i ovde kod nas, ako nađeš neregistrovan neocarinjen auto, što opet nije problem, ima i toga.
    Nisam siguran, da ce tako lako naci na placu neocarinjen auto, jer automobili idu pravo na carinu, a to je problem kada se uvozi na invalidsku dozvolu. Problem, u smislu, da ne moze tek tako da se dodje na plac i bira auto, jer su automobili na placevima vec ocarinjeni.

  10. #50
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Pregovaraj sa nekim vlasnikom placa, verujem da nije nikakav problem, niti si ti u obavezi da kupiš taj auto. Mislim da je to daleko jednostavnije nego da juriš sam auto u inostranstvu, a njemu ni u džep ni iz džepa, samo može koju lepu reč i preporuku sa tvoje strane da dobije, kao što je, uostalom, i ovaj moj dobio.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •