Page 4 of 19 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 31 to 40 of 187

Thread: Isplati li se polovni Fiat Stilo JTD?

  1. #31
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    O ne, imam sranje auto, prestao je da se proizvodi, a i nema 6 brzina (hvala bogu).

    Nadam se da je 6-ta overdrive, jer i ovako imam utisak da ih je previše... Ne bih se radovao da su ih samo zgusli, to bi postalo samo jako smorno, iako volim manuelni menjač.

  2. #32
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ma kakav crni overdrajv. Sve te jake dizelke imaju ultra kratke menjače - sakloni bože, nemožeš namenjati koliko su kratki odnosi. Umori te prilično brzo.

    Pride što ti Fiat MJET vole mnogo da se vrte i prilično su slabašni bez turba, tako da... Nisam baš siguran koliko će zapravo svima da pasuje takav automobil. Lako može da se desi da tebi Nidžo posle ovog motora, taj MJET iako nominalno jači, ne pruži uopšte neki specijalan boljitak u normalnoj vožnji.

    Sve ovo pričam napamet. Kad budem imao vremena, pojuriću novi Bravo MJET na test, pa ćemo videti iz prve ruke.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #33
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Joj, ovaj me izaziva.

    [Only registered and activated users can see links. ]

  4. #34
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Nikako, taj selespeed je smeće. Izuči malo šta kupuješ, imaš sve informacije online. Hint: [Only registered and activated users can see links. ].

    Idi na JTD 2004. godište ili noviji, 80 ili 115. Uopšte ne gledaj opremu, razlikuju se samo u glupostima, prave stvari uglavnom svi imaju: klima, ABS, EBD, 6 x airbag progresivni, električni podizači, ogledala, farovi, 6 zvučnika...

  5. #35
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Ma znam za selespeed, ne zovu ga dzabe na fiatforum-u sillyspeed. Ali opet, Abarth pomuti malo razum. JTD 2004 u svakom slucaju uzimam.
    Da, skoro svi imaju dobru opremu. Nije lose imati MF volan, navigaciju, itd, ali jedino sto bih bas voleo je stakleni krov.

  6. #36
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Nidzo, jesi li vozio Punta, da bi mogao da napravis poredjenje sa Stilom? Juce sam prodao Punta i seo u calovu Fiestu Mk5 2002. 1.8 TDdi. Osecaj je bio wow, razlika kao nebo i zemlja u poredjenju sa Puntom. Dok je Punto nezan i po rupama se ponasa kao camac na talasima, Fiesta ih fantasticno upija. Mozda je i zbog tezine motora, uglavnom mi daleko vise prija da vozim Fiestu nego Punta. Bas me interesuje koliko je Stilo tu bolji u odnosu na Punta.

  7. #37
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Stilo je lađa od 1,3 tone sa širinom automobila sledeće klase - ford mondeo recimo, 180cm. Šta misliš kako se ponaša u vožnji?

    E, sad, jedno lično iskustvo, ovaj primerak sam i uzeo što je bio drugačiji od svih koje sam pre probao, da li zato što je nešto drugačije u vešanju nakon ristajlniga 2004. godine, ili je jednostavno manje istrošen u tom smislu - stvarno ne znam. Isprobao sam ih nekoliko i u ovog čim sam seo video sam da je sve nekako to isto, ali malo drugačije.

    A što se mog navikavanja na Stila tiče, posle jugića sa 4 x monroe gas-matic, spušten, brezoni, distancijali, tvrd ko kamen. E, pa jeste bilo malo čudno, ali sad ne bih poželeo da je stilo tvrđi, a nikako da je mekši. Ima veoma dobro rešeno vešanje kao kompromis udobnosti i dobrog držanja, mislim da su uspeli da zabodu zlatnu sredinu. Eto, kao ljubitelj trkačkog vešanja, mogu da ga podnesem što je malo mekši od kamena, ali mogu da ti kažem da je više nego fenomenalan auto za dugačku vožnju u pitanju - vešanje, zvučna izolacija, dobra muzika, klima, obilje torka u svakom trenutku i u svakoj brzini, i dobro rešena konzola.

    Od aktuelnih automobila vozim redovno službenu Astru (2006., 1.6 16v, veoma bogatu opremom) i yaris (2007. 1.4 vvt-i), i što se vozačke strane tiče, poređenja sa Stilom apsolutno - nema. Na stranu što poredim automobile projektovane pre 1 i 2 godine, sa autom od pre gotovo punih 7.

    Elem, sve što sam napisao iznad je potpuno subjektivno - znam ljude kojima je savršeno svejedno što je volan na astri tvrd ko kamen, papučice i menjač takođe, a uz to poprilično neprecizni, organizacija vozačke konzole logična i vole da je enterijer od materijala kakav je uobičajen na kineskim igračkama (yaris je ovde puno bolji od astre, ali puuuuuno). Sa druge strane, na yarisu nikako nisam uspeo da se namestim da mi pedale i volan budu usaglašeni, baš kao i na jugiću - ili su papučice preblizu, ili je volan predaleko, a potpuno sam prosečne visine od 184cm i prosečne građe. Jedino što mogu da kažem u vezi yarisa, u odnosu na prošlu je strahovit napredak što se voznih karakteristika tiče, a menjačić im je standardno - fantastičan. Odličan auto za devojčice - svaka preporuka. Ne bih ga nikad poželeo, ali bih ga vozio kad moram. Astru uopšte ne volim da vozim, ali na žalost, moraću malo više tokom novembra.

    Ukratko, mene je polovan Italijan - razmazio. Ne zato što je moj, nego što stvarno ima neke dobre strane, pored povoljne cene. Pre drvlja i kamenja, uobičajenog za teme gde se spomene Stilo, samo da se ogradim da je sve ovo potpuno subjektivno - sigurno će nekome da se sviđa što će da poželi da se depilira pincetom posle vožnje yarisa ili da u slobodno vreme bude drvoseča posle astre, ali ja sam se potpuno pronašao u fići. U stvari, nisam baš iskren, potpuno sam se pronašao u 156-ici (i u 164rci, i u 145ici...), ali nisam imao muda da je kupim - kratko i jasno. Vozački - onaj auto je nešto strašno, ali zdrava logika me je usmerila ka Stilu, a bio sam spreman na neke kompromise.

    Ruku na srce, svaka kupovina sadrži kompromise, jer sigurno ćeš naći neku manu autu i od 150 'iljada (ne dinara).

    Posle svega - kupio sam Italijana, pored ne baš nekog mišljenja o njima, i zasad se ni trenutka ne kajem. Uvek se radujem kad treba negde da odem, a evo, euforija ne popušta ni posle gotovo 12000km (ili 5 meseci). Od većih troškova - zamena kvačila, koje je od prvog dana bilo neubedljivo. Čini se da je i to jedan od mogućih razloga veoma povoljne kupovine u mom slučaju - čini se da je neko već pokušao da skine kvačilo, pa nikad to na kraju nije ni odradio (slomljen jedan šraf na poluosovini), nakon čega prestaju svi tragovi bilo kakvog čeprkanja oko motora. Moji drugari sa slike iznad i najveći mehanički gurui koje poznajem su to sve rešili i vratili u fabričko stanje.

  8. #38
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Kako su se Italijani zaje*ali sto te nisu izabrali za PR menadzera Sigurno je da Srbijom nakon Loganomanije vlada Stilomanija. Gledajuci plazljivo sada ima vise Fiata Stilo na ulicama nego svih ostalih zastavinih modela zajedno. Jos da nema ovako visoke carinske barijere gdje bi nam kraj bio...

    Bilo kako bilo, ochigledno je zasada Fiat hit, kvalitet poslednjih primeraka je dosta bolji od cijene, i imamo otprilike istu prichu kao kod Logana da losa reputacija Dacije nije vazila za ovaj model.

    Meni, nazalost, i pored silne "spike" automobil deluje "onako" i to vazi samo za model sa 3 vrata.

    Moram, nevezano za prichu, da pomenem reklamu za Bravo koja se vrti na nashim kanalima. Kratko, a toliko slatko, da bih odma otrchao da ga kupim...da imam love
    Last edited by VIP; 28th October 2007 at 14:09.

  9. #39
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Nemoj pogrešno da me shvatiš, pričam samo kako jeste u mom slučaju i imam temu u kojoj sam potpuno otvoren. Jednostavno me nerviraju pljuvački argumenti koji se svode na to: "to je Fiat, to ništa ne valja", i to je sve što ljudi imaju da kažu po tom pitanju. Zato će sa druge strane, u isto vreme, potpuno da podrže kupovinu Golfa 2, 1985. godište, za 2300€!

    Ni prvi ni poslednji auto koji će da se obruka u prvim serijama. Došla je sad gomila iz Italije, biće i dobrih, biće i lošijih. Ja sam ih puno probao pre kupovine i mogu da potpišem da je većina za uloženi novac - veoma dobra kupovina. Na žalost, većina je 2002. godište (znak FIAT stari, sa leve strane, desno piše Stilo, pa ispod JTD ili 16v, zavisno je'l benzinac ili dizel), tako da ih može zakačiti loš period. 2004. godište, i noviji, u sredini imaju plavi okrugli FIAT znak, levo stoji Stilo, a desno uz zadnju svetlosnu grupu stoji JTD ili 16v oznaka.

    Automobile 2004. i posle kači samo reklamaciona kampanja za prednju suspenziju, ako su za tržište zapadne Evrope. Mislim da to ne kači naše italijanske došljake. Jedan od autića koje sam probao je bio 2001. godište i svetleo je ko božićna jelka. Apsolutno nemojte biti blesavi da uzmete takav auto, jer za koje god pare - preskup je. Ja sam taj auto spustio do 6400€, ali i 3000€ je previše za njega. Zahvaljujući reputaciji zbog tih prvih serija, pametan čovek sad može da napravi jako dobru kupovinu. Takav poklon je, po mom mišljenju, veoma glupo propustiti - pod uslovom da vam se ovaj auto dopada.

  10. #40
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Kao što sam i obećao, nastavak priče sledi - ovaj put veliki servis.

    Stigli smo do 120 hiljada (tačnije, prešišali smo ih za skoro 1000km), odnosno otkad je kupljen oko 17.000km od kraja maja.

    Pumpa za vodu, zupčasti kaiš, klinasti kaiš sa kanalima, gomila španera i onaj veliki točak sa gumom što zateže klinasti, filteri za vazduh, klimu, naftu, ulje, ulje selenia WR, sve zajedno 25.325din. Apsolutno se nisam obradovao računu, ali zamenjeno je apsolutno sve skupo za narednih 120.000km.

    Ulje i filter u cifri učestvuju sa gotovo 3000 dinara.

    Zasad i dalje nije bilo nikakvih vanrednih okolnosti, sem redovnog održavanja. Uzeo sam 2 nove zadnje zimske gume (Wintera), napred su odlične Michelin Alpin, i autić je u par navrata išao po planinama i vrlo lošem snegu. Posle 6 dana na debelom miniusu (~-10) pali isto kao u sred leta. Našao sam podatak da ova maziva, eurodizel i konstrukcija motora dozvoljavaju nesmetano pokretanje JTD agregata do -35C, verovatno važi i za ostale aktuelne dizele. Nešto sam skeptičan da ćemo sa ovim tendencijama klime ikad biti u prilici da dođemo i blizu do tih krajnjih uslova.

    Veoma veoma zadovoljan.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •