Page 12 of 19 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 111 to 120 of 187

Thread: Isplati li se polovni Fiat Stilo JTD?

  1. #111
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    I dalje sam veoma zadovoljan kolima u svakom pogledu i joÅ¡ uvek se osećam veoma dobro kad ga vozim. TroÅ¡kovi koje sam imao zasad nisu poremetili moj privatan život ni najmanje, a omogućuje mi da se vozim kao gospodin čovek - mislim da je to prava mera za kupovinu svakog automobila.
    Mislim da je to prava ideja automobila. Iskren da budem, tvoje pisanje je prilično promenilo moj stav prema Stil-istima. I dalje ga nerado odobravam kao kupovinu, ali sada uvek spominjem tvoj primer. Nisam recimo pokuÅ¡avao da odgovorim mog kuma od kupovine Stilo karavana.

    Inače, popust u AP sportu je jako fina stvar. Å*ta ti je potrebno da bi dokazao članstvo i da bi ostvario popust?
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #112
    Member KGB's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Дорћол
    Posts
    48

    Default

    Ništa naročito, 1000din/godišnja članarina FLCS- u i to bi bilo to ... naravno dobije se overena članska karta i neki blok za uzimanje delova...
    više na [Only registered and activated users can see links. ] Pozz

    Ps: izvinjavam se ako remetim politiku ovog foruma reklamiranjem drugih ...
    Still Watching You

  3. #113
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    I dalje sam veoma zadovoljan kolima u svakom pogledu i još uvek se osećam veoma dobro kad ga vozim. Troškovi koje sam imao zasad nisu poremetili moj privatan život ni najmanje, a omogućuje mi da se vozim kao gospodin čovek - mislim da je to prava mera za kupovinu svakog automobila.
    Lepo rečeno

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    Biće zanimljivo za par meseci napraviti potpuni presek svih mojih ulaganja (sve je beleženo u ovoj temi), pa da vidimo koliko me je koštao Stilo za 3 godine koliko ga imam.

    Ja sam razmisljao o metodologiji Na prvom mestu fixni troskovi: registracije, osiguranja i oportunitetni troskovi. Sad ce reci neko sta ke*ja ovaj, kakvi oportunitetni troskovi Pa fino, meni je novac potrosen na automobil, veliki servis i registraciju donosio mesecno oko 4500 rsd. Dakle, godisnji gubitak od 54000 rsd + produzenje registracije/osiguranje oko 20000 + X = 74000 + X da ga ne vozim uopste. Nepoznata je naravno gubitak vrednosti automobila, koji sam mogao proceniti ali mi mrsko sad.

    Ima tu jos gomila troskova koji ne dolaze svake godine, ali se prosekom dobija lepa cifra (gume, servis, akumulator i slicno).

    Naravno, gorivo je jedna od najvecih stavki i da prelazim minimalnih 10 k godisnje to je sa nekom potrosnjom od 8,2 litra i trenutnom cenom goriva oko 86000 rsd. Tu treba odbiti troskove prevoza, koje bih svakako imao, ali bi bili manji. Mislim da u moji troskovi bili oko 60 do 70 k rsd na prevoz.

    Malo sam iskomplikovao, ali je jasno da se radi o 100 do 150 evra mesecno minimum. Ako prelazite 20 i vise, e onda je to bas lepa svotica

    PS

    Obratite paznju da troskove javnog prevoza NE racunam kao trosak (odbijam od troska posedovanja automobila), jer su neizbezni a postoje. Taman se ponistavaju oni i oportunitetni
    Last edited by VIP; 20th November 2009 at 15:55.

  4. #114
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Meni sutra sledi treca registracija. Kad se podvuce crta nakon dve godine i 26.500 predjenih kilometara, sem redovnih zamena ulja i filtera, nisam imao nikakvih dodatnih ulaganja. Jedino sto me ceka je intervencija na trapu od oko 150 eura, izazvana naletanjem na jedan krater na putu.

  5. #115
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Beograd
    Posts
    2

    Default

    Pozdrav svima od novog člana foruma.

    Planiram uskoro kupovinu nekog polovnjaka iz uvoza, prvi na listi želja je Stilo JTD karavan.

    Nedavno mi je za oko zapao primerak (kod uvoznika na dobrom glasu) i to 5 vrata varijanta što bi mi takođe igralo. Moj problem odnosno dilema je što je pomenuti Stilo JTD 1.9 verzija od 80 ks, nešto oko 110-120k km, standardno klima, ABS, jastuci, bla bla. Auto je 2004 godište, koliko sam pronašao na netu to je i poslednja godina proizvodnje JTD 1.9 80ks.

    Dakle, molim nekog ko se bolje od mene razume da mi ukratko objasni postoji li nešto kod 80ks varijante što je na štetu istog u odnosu na 115ks, mislim pre svega na konstrukciju motora, održavanje, izdržljivost i slično. Jasno, razlika je u snazi i obrtnom momentu ali meni bi i 80ks (i valjda oko 195Nm) bilo sasvim dovoljno. Inače alternativa je Kangoo 1.5dCi (putnički), varijante su 65-80 ks, cene približne za 3-5 godina star auto kao i Stilo ali sa verovatno osetno većim troškovima održavanja.

    Unapred hvala.

  6. #116
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Idu gotovo isto, ja sam se menjao sa drugarom koji vozi 115KS i ni on ni ja nismo nikakvu subjektivnu razliku primetili. Doduše, nismo izlazili na autoput, razlika je verovatno veća preko 120 na sat, do kojih oba dođi vrlo brzo.

    Održavanje verzije sa 80 konja je povoljnije, rezervni i potrošni delovi koštaju isto ili su jeftiniji. Što se motora tiče, takođe je slabija verzija u prednosti jer ima jednostavniju turbinu koja nije varijabilna, nema interkuler, ima više obrtnog momenta na nižim obrtajima i kraći menjač.

    Bolje kupi dobar auto, nema veze koliko konja ima u startu. Ako ti zafali, oni se lako čipuju na 110 konja i oko 270Nm. Raspitivao sam se svojevremeno, ali ostavio sam auto na difoltu, jer stvarno nema nikakve potrebe za tim.

  7. #117
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Beograd
    Posts
    2

    Default

    Hvala Nidžo, meni je i 80 ks dovoljno jer će mi auto služiti uglavnom za potrebe posla u gradskoj vožnji. Ako ga pazarim uskoro biće utisci i slike na forumu.

  8. #118
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Dopisati na trošak:

    Termostat 4500 din (originalni zamenski, nikakva improvizacija), 3 x 700 dinara Paraflu antifriza, oko 60 dinara 3 litre destilovane.

    Ruke 800 dinara, plus 4 šelne ukupno 240 dinara.

    Zamenjeno u subotu, a mnogo pametno sam u nedelju poslepodne zamenio letnje točkove zimskim, kad se sljuštio ovaj kijamet isto veče. Gledam kako se ljudi zlopate na parkinzima, a za Winter1 je totalna opuštencija bilo koja prepreka. Na Avali gde šljakam je primetno ozbiljnija (ne)situacija nego po gradu. Doduše, sve je to veoma daleko od prave planine na koju je Stilo već odavno naviknut.

  9. #119
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    700 dinara litra! Lele ala deru sa cenom antifriza!

    He who loses control, loses.

  10. #120
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Zapravo 750 dingera minus mojih 10% na članstvo u klubu. Paraflu bi trebao da spada u lifetime antifrize, tj. nikad da mu se ne promeni sastav, mada ljudi iz struke savetuju zamenu na 5-6 godina.

    Budimo realni, 2000 dinara svakih 6 godina stvarno nije neka cifra da bih se mislio da'l je Paraflu u pravu ili majstori...

    Ono, imaš i jeftinijih antifriza, ali ja sam od onih što nisu dovoljno bogati, tako da stvarno ne znam da li ću morati još koju godinu da vozim ovaj auto, tako da ima maksimalno korektan tretman.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •