Page 2 of 40 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 394

Thread: Suzuki Swift 1.3

  1. #11
    Senior Member VeljaBgd's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    143

    Default

    jel to madjarski swift ?

  2. #12
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Ovaj moj je bio madjarski a mislim da svi na EURO trzistu poticu odatle. Kao i Baleno, Vitara...
    U servisu Euro-Summara su okacene diplome majstore sa zavrsenih obuka za skoro sve modele i sve su madjarske.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  3. #13
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Stvarno ne znam koliko zajednickog ta dva automobila imaju? Novi model je 990kg tezak (cenim jedno 200kg vise nego stara sasija), dok je novi motor 92KS.

    Kako ti se cini servis Euro Sumara, to mi je potpuna nepoznanica? Kao prodajni salon se nisu pokazali. Nemaju brosure, test voznja im, ocigledno, nije uobicajena.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #14
    Senior Member Wolf's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Leskovac
    Posts
    569

    Default

    Ja sam jednog swift-a gledao sa terase celo letovanje! Cak me je devojka uslikala pored njega. Crvena boja mu extra stoji zelena nikako.
    Last edited by Wolf; 24th August 2007 at 23:26.
    [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #15
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Stvarno ne znam koliko zajednickog ta dva automobila imaju? Novi model je 990kg tezak (cenim jedno 200kg vise nego stara sasija), dok je novi motor 92KS.

    Kako ti se cini servis Euro Sumara, to mi je potpuna nepoznanica? Kao prodajni salon se nisu pokazali. Nemaju brosure, test voznja im, ocigledno, nije uobicajena.
    Opet mi nije najjasnije ime teme Kazes "...ili nesto drugo (polovno)", a pritom govoris o Swiftu, koji niti je polovan niti je Renault

    Ako vec govoris o novom automobilu u tom nekom rangu 12-13 k nisi naveo zasto nemas naklonost prema Seatu, mada je nova Ibiza Sport slicne cijene kao i Japanac, a ima 105 Ks iliiii oni nashi cijenovnici nisu bas precizni pa i njega ubrajas u VW

    Defitivno ides na 5 vrata ili ne?

  6. #16
    Senior Member Tommy_Gun's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Dubai, UAE
    Posts
    975

    Default Evo i ja da se oglasim posle nekog vremena

    Evo i mene iz peska malo da se javim posle nekog vremena! Sto se tice kupovine automobila - meni su se svetovi poprilicno izokretali od kad sam doshao u zemlju gde toga ima na kile.

    Automobili se i prodaju tako - vozi se sve i svashta, a ja sam probao par automobilcica pa evo nekog mog vidjenja stvari:

    Od jurenja nekakvih performansi (bilo kakvih) od novijih kola sa ispod 150HP zaboravite. Nisu vishe vremena Mitsubishi Lancera sa svojih 90HP i Opel kadetta sa 150hp koji su leteli i koje tesko da neki moderana auto moze da dostigne. Kola su postala dosadnija i teza (ili su barem meni postala posto mi je sad sve dostupno!?). Elem vozio sam Toyotu Corolu sa 145HP i blago se razocarao. Ali samo blago - posle odredjenog vremena nisam ni primecivao nedostatak snage - i poceo sam polako da uzivam u kolima. Mesta ima bukvalno vishe nego li u Mercedesu M klase i slicnim. Definitivno ima vishe mesta nego u 5 seriji BMW iz 1997-2002. Cak i taj "slabashan" motor i nije vishe toliko slabashan. Kada se nauci karakter istog - moze da pruzi sasvim zadovoljavajuce performanse za taj tip kola. Auto je inace bolesno udoban i tih, i vredi sve pare. E da i sa punim rezervoarom koji je oko 35L moze da se predje i do 500km sa sve klimom - tako da auto od 1.8L troshi u stvari ko upaljac.

    Posle nekog vremena voznje Corole setio sam se mog ECHO-a sa 1.3L motorom i 90HP i skontao tek kako je to dobar auto. Sa nekih 30L rezervoarom moze da se natera i citavih 600km (sa povremenom klimom). Ubrzanja u istom su veoma veoma dobra!

    Probah i Toyotu Camri 2.4L - apsolutno bolestan auto. Naravno bez ikakvog karaktera - voze ga i taksisti cak - ali za pare za koje se taj auto prodaje nema boljih kola na trzistu. Utisak kvaliteta je ravan BMW koji je naveden gore (528i) a i ubrzanja su tu negde. Uz to dolazi i neprejebiva tojotina klima - koja ovde znaci sve. Nikakva drama na 180km - nikakva drama niokocega - potroshnja smeshna - do 10L!!!!!!

    Tu je i Nissan Altima - koja se izuzetno trudi da stigne Camry-ja sa svojih 2.5L i nekih 190HP. Camry je rejtovan na nekih 180-185HP. Opet kazem od sumanutih ubrzanja ni kod ovakve kubikaze i konjaze nema nicega...tako je - mora se imati nesto do tonu i po i preko 300HP da bi se uzivalo u ubrzanju....sve ostalo je tu negde...realno... sve u svemu altima kaska za Camryem...

    Reno Sport odeljenje - sa freneticnim Cliom i rafinisanim Meganom. Potpuno razlicita dva automobila - oba podjednako brza i zahtevna - sa notom agresivnosti koja debelo vucce ka Cliu - dok megan ima ipak malo rafinisaniji osecaj u voznji. Izuzetna sportska kola ali vecinom namenjena za evropsko trziste i krivudave puteve...jednostavno gube poentu na pravcima od po 20-30 km sa asvaltom ravnim ko staklo...

    Ajde da ne kenjam previshe - sve u svemu svakog automobila dosta posle 2-3 nedelje. Sva osecanja ubrzanja, brzine, upravljivosti i ostalog nestaju...Ostaje cifra kojiko troshi i koliko kosta servis. Pojedinacna potezanja su i dalje tu, ali su sve redja...Tu se razlike izmedju automobila brishu - i ostaje samo prevozno sredstvo koje vas sluzi svaki dan. Naravno ovde govorim o mainstream-u, o konfekciji. NE O EGZOTICI ili svemu sto pretenduje da bude to...Daklem - sta god uzeli u rasponu od 5000e do 20 000 evra, novo ili polovno, sve je isto! Posle mesec dana - sve je isto...ako mene neko nesto pita - u Srbiji kupovati nov ili skoro nov automobil nema uopshte nikakve logike! Varijante kao sto su garancija - besplatan servis ili bilo sta drugo - padaju u vodu - sa brojem majstora koji u poredjenju sa svetom rade za kikiriki! ... Tako da - polovno sto jeftinije a sto kvalitetnije - to je prava stvar...kupovanje Swifta za 13-14 hiljada - E E - nikako!!!!!!

    Posle celog kenjanja - i ja sam se ponovio sa svojim kolima - kupio sam po prvi put u zivotu auto!!! MOJ PRVI AUTO....i dalje nemogu da verujem...ako nekog zanima i ako uopshte cita ova moja sranja - opisacu i njega...za sada moze da se nagadja sta je...

    Ajde ljudi lagano tamo u Srbiji...videcemo se uskoro! Poz
    Last edited by Tommy_Gun; 25th August 2007 at 17:56.

    [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #17
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Ako vec govoris o novom automobilu u tom nekom rangu 12-13 k nisi naveo zasto nemas naklonost prema Seatu, mada je nova Ibiza Sport slicne cijene kao i Japanac, a ima 105 Ks iliiii oni nashi cijenovnici nisu bas precizni pa i njega ubrajas u VW
    Ako pricamo o sportskim automobilima, onda mi je veoma bitno sta motor moze da isprati. Nazalost, Clio ne mogu da dohvatim, koliko god to ja zeleo - jednostavno finansije ne dozvoljavaju. S2000 mi izmice vec nekoliko meseci i prosto na taj automobil i ne racunam ozbiljno. Ako se stvori situacija da ga ipak kupim, ja cu to rado i uraditi, ali ne pada mi na pamet da jurim okolo i da vucem ljude za rukav kao sto sam to pre par meseci radio.

    Dakle, kad pricamo o konfekciji, Ibiza i Swift su mi potpuno identicni iako postoji razlika od 10ks i, daleko bitnijih 40Nm. Swift je laksa karoserija pa su performanse verovatno tu negde, razlika je mozda osetna tek tamo preko 120 recimo. Ja kad predjem tu brzinu i onako se sam smirim, tako da mi tu razlika i ne znaci nesto. Cenim da ce potrosnja Swifta biti manja, ali ce i to biti akademska razlika. Ako pogledas spisak opreme, koji ide sa Ibicom videces da je razlika nezanemarljiva, tj. da cak i onaj losije opremljeni Swift za 12500 daje skoro pa vise opreme.

    Cenovno jedini automobil koji moze da parira Swiftu cenovno je Kia Rio, koja je stvarno ocaj. Tacnije, nije ocaj, ali je to ko i Dacia Logan i Zastava 10. To je sto je. Ko moze da kupi takav auto super, ko ne moze, mora skuplje. Nazalost.

    Polovni automobili su mi jako nezanimljivi u ovom trenutku. Razumem filozofiju kupovine polovnog automobila (kupio sam ih sam nekoliko) i to je sve u redu. Ne zazirem ni od majstora, ni troskova, ni gubitka vremena/zivaca, vec jednostavno hocu da kupim nova kola. NULA (odnosno nesto malo) kilometara na cajgeru je stvar koju do sada sebi nisam mogao da priustim, pa kad vec ne mogu da kupim S2000 ili Sporta, onda cu da kupim novo i neupadljivo

    Pricao sam sa ljudima iz Tojote, ima Corolla 1,4 dizel od Zvezdasa (stara godinu dana) za oko 15 soma. Meni je to mnogo, da budem iskren. Za te pare mozes da kupis 2,5 Stilo-a za nijansu starija. Dva da vozis, a ona polovina, zlu ne trebalo.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #18
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Elem, ja predlazem da promjenis ime teme chik da me odvratite od kupovine Swifta. I dalje mislim da trebas jos par puta obrnuti sve kombinacije. Misilm da osjecaj imanja automobila koji niko pre tebe nije vozio i tih pomenutih "null" km na satu nisu posebno trajan osjecaj. Jasna ti je poenta kupovine koriscenog automobila, pa pretpostavljam da je glavni razlog tvoje iskustvo sa prodavcima koje vjerovatno podsjeca na kockanje sa novcem.

    Meni je "problem" sto sve jasnije porucujes da neces polovno, svu konkurenciju novu si otpisao i prema tome ostalo nam je jos samo da sacekamo kupovinu Suzukijaaaaa ...
    Last edited by zmaj; 26th August 2007 at 10:01.

  9. #19
    Senior Member VeljaBgd's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    143

    Default

    ko hoce da kupi swifta, sada je pravo vreme. Od danas Euro sumar daje neki popust na swift-a 1.3 , 5 vrata i staje 10500 evra sa pdv-om i ostalim uracunatim troskovima. Poseduje jastuk za vozaca i suvozaca , klimu, abs, servo.

  10. #20
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by VeljaBgd View Post
    ko hoce da kupi swifta, sada je pravo vreme. Od danas Euro sumar daje neki popust na swift-a 1.3 , 5 vrata i staje 10500 evra sa pdv-om i ostalim uracunatim troskovima. Poseduje jastuk za vozaca i suvozaca , klimu, abs, servo.
    Gde si to video?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •