Page 38 of 40 FirstFirst ... 283637383940 LastLast
Results 371 to 380 of 394

Thread: Suzuki Swift 1.3

  1. #371
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Uvek ce da smeta ono sto fali. Kad popunis tu potrebu, koju si naveo, onda ce ti trebati nesto malo i zgodno za grad, pa nesto za kosutnjak, itd.

    Mislim da su one masine tipa st i mps bile najblize nekom sveobuhvatnom resenju, ali kad su retke i uvek je tu neka nezgodna istorija iza.

    Ja bih na tvom mestu zaista gledao nesto napolju, jer ovde neces sigurno naci nesto sto ti treba. Moja sestra je u Nirnbergu pa gadjaj taj deo, ako hoces da je relativno blizu (1000km), da imas prevodioca i gde da prenocis.

  2. #372
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Neka hvala.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #373
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pre nedelju dana, oko ponoći, na topčiderskoj zvezdi panduri trkeljišu za alkohol pa pokupe i mene. Priđe, kaže rutinska kontrola alkoholičara, pogleda me i kaže možete da idete. Ja zainteresovano taman da ga pitam kako je provalio da nisam pio kad mi sruši ceo koncept razgovora rečima "ne radi vam levi far". Svetlo je radilo kad sam išao na tv, tako da je crklo baš u povratku ili u delu gradske vožnje gde je jako javno osvetljenje pa nisam ni primetio, a čemu je svakako pomoglo i ekstremna štroka na automobilu.

    Pošto je ovo prva sijalica koja je crkla na kolima, narednog dana po onom minusu otvorim haubu i ima šta da vidim - možda bi neki dečačić mogao da priđe sijalici, ali meni se smeši skidanje akumulatora. Neko (od ovih dokonih EU birokrata) bi stvarno trebalo da zavrne rukave i da bije inženjere nekom močugom ako sijalica ne može da se zameni za ispod 10 minuta i bez alata.

    Stavio sam Osram što normalno sijaju, al imaju duži vek trajanja. Nije da mi treba duži vek trajanja s obzirom da mi je originalna sijalica trajala maltene 10 godina, al računam nek bude bar blizu.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #374
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Znaci sijalice nadzive menjace u suzukiju.

  5. #375
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Kabasta ova zimska oprema! Al u kolima feng sui, samo klincima jastuci i igracke.

    Japanski kanisteri su čudo!

    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]

    --------
    Dežuram sa mobilnog
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #376
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Iskren da budem, stigli smo do naših limita da se pakujemo super tanko. Za letovanje možemo da se prošvercujemo, ali za zimovanje teeeeesno! Uspeli smo da stavimo sve u gepek i da na polici iza naslona za levog klinca stoji samo jedna torbica sa kozmetikom, ali u povratku kad više ne može da se spakuje oprema optimalno...vrlo napeto.

    Pride što klinci ekspresno rastu i što nam skoro sigurno sleduje bar neka oprema da se nosi na planinu. Sad da smo imali samo kacige i naočare - ne bi imali gde da ih stavimo. Kad smo se vraćali, popakovah nekako sve što je bilo, utovarih decu, sedoh za volan i pogledah u ženu - bez reči smo se razumeli da je ovo kraj druženja sa Sviftom.

    Možda ga zadržimo ako žena odluči da ga vozi, ali sam ja protiv toga. Nek vozi šta god budemo kupili sledeće, ne vidim veliku razliku u lakoći vožnje Svifta ili nečeg u Golf klasi. Jeste to metar duže, al opet to je samo problem sa parkingom. A ako ga lupi nit je Suzuki džabe za popravku, niti će to nešto novo da bude mnogo skuplji da se uradi. A ako baš bude zapela da ima neka kola, jeftinije mi da joj kupim nešto sa 1.0 motorom kome je registracija upola para, a košta 1500-2000, nego da tera Svifta koji može da se zavalja za 4-5.

    Gledam po oglasima skoro da ih nema, a sa mojom opremom ih ima još ređe. Doduše, sledeća kola koja gledam da kupim nemaju dosta toga što Svift ima.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #377
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Krovni kofer? Za takve izlete se stavi, kad ne treba stoji skinut.

    He who loses control, loses.

  8. #378
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    @Zmaj

    Moja se juce konacno usudila da trazi kljuc i ode negde sama par km. Kakav je to dozivljaj bio za nju, prepricavala je duze nego sto je vozila. Kao lakse joj dok ja nisam u autu. Super.

    Ako je neiskusna I nesigurna kao ova moja, ja glasam da ipak kupis nesto jeftino za ucenje. I za nju i za tebe manje grca. Za svifta ipak mozes da uzmes upotrebljivu kolicinu novca jos uvek.

  9. #379
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Krovni kofer? Za takve izlete se stavi, kad ne treba stoji skinut.
    Sve jasno, imam čak i krovne nosače. Al, zreli smo da se pomerimo u broj veća kola iako Sviftu realno ne fali ništa. Razlozi su takvi da svakog pojedinačno mogu da opravdam ili da ga odbacim, al kad se sabere da smo tanki sa prtljagom, da je bučan na velikim brzinama (130+), da sad mogu solidne pare da se uzmu za njega, da je doplata za veći/jači/noviji relativno mala... Konačno, mogu da priuštim da dodam neku kintu i da odem na malo bolje.

    Mislim da nisam subjektivan, išli smo prošle godine Avensisom i spakovali smo se u pola gepeka tog automobila i zaključili da nešto iz D segmenta još uvek nije potrebno iako me Insignija priziva uprkos tome što kad god sam je vozio sam pomislio "koja je ovo krmača". Mislim da je nešto iz Golf klase realnost za ovu fazu, neće nas ulubiti, a dobićemo dosta na skoro svim poljima osim možda na opremi gde je Svifta teško nadmašiti. Mislim može i to, ali će onda polovnjak da me košta 12 soma što mi baš nije predviđeni budžet za auto, tj. ako dobacim do 12 idem u Pančevo da vidim koliko onaj dasa stvarno hoće da proda RS265.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #380
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Mislio sam ako je problem samo prtljag pri ovakvim akcijama, dok auto inače zadovoljava, onda kofer rešava problem. Ali uz sve ovo ostalo logika ti je skroz na mestu,

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •