Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 51 to 60 of 73

Thread: Polaganje voznje po novom Zakonu o saobracaju!

  1. #51
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Samo jedan komentar na sve ovo.

    Veliki deo policajaca koji su ispitivaci u ispitnoj komisiji i njihovi sefovi koji nose mnogo vece cinove, nisu polozili testove koje su pripremili za polaganja po novim pravilnicima. Da li je samo to razlog (mislim na njihovo ne poznavanja saobracajnih propisa, sto je strasno i nije za komentarisanje) ili njihova totalna neorganizovanost da i posle 15 dana od pocetka primene pravilnika , oni jos nisu izdali testove za polaganje vozackih ispita.

    Kruzi prica da auto skole nisu spremne,medjutim , skole su bile spremne i pre 25 oktobra, ali je nemoguce odrzati polaganje kada nemas uslove za odrzavanje istih , jer testovi ne postoje, tj postoje , ali se radi ispravka nekih delova i zbog toga jos nisu postali javni.
    I za sve je to kriv mup jer su oni i sve pravilnike napisali i bili jedini koji i mogu odraditi testove za polaganje.

    Gledao sam emisiju SAT pre dve nedelje i onaj covek za sve rezime, Alvirovic je napao Rasetu koji je iz zajednica auto skola, da su skole krive za sve, i normalno da mu ovaj nije nista ni odgovorio jer je i on umesan u sve ovo, i ispalo je da su auto skole odgovorne za ovakvo stanje u kome vec skoro 20 dana nema polaganja u celoj Srbiji.
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  2. #52
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Dobro je imati informaciju iznutra. Toliko kašnjenje, a i dalje ništa nije spremno. Bar u testovima nije trebalo da bude problem.

    Tapatalk HD

  3. #53
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Pa nisu još našli odgovore
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #54
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Izasli su novi testovi, ili kako su oni to napisali ...

    Vozacki ispit, ispitna pitanja za teorijski ispit.

    Koliko sam ja izbrojao oko 2603 pitanja ima, normalno nema odgovora, iskreno nisam od njih to ni ocekivao, mada svuda u svetu pored pitanja morate dobiti i konkretne i tacne odgovore da se ne bi kandidati dovodili u zabludu.

    Na prvo citanje i gledanje moji utisci su:

    Ima dobrih stvari ali ima i dosta losije odradjenih nekih segmenata saobracaja. cenim da trecina kandidata nece poloziti testove u narednih godinu dana. Zasto to mislim?
    Pa recimo da ja koji se bavim ovim poslom vise od 20 godina moram da procitam neka pitanja najmanje po dva puta a odgovore i po nekoliko puta da bih bio siguran da sam dao tacan odgovor, a to znaci da kandidat koji se prvi put srece sa takvim pitanjima sigurno nece odgovoriti tacno, iz iskustva to znam, zato i kazem , nije me sramota sto to govorim jer nije sramota pitati vec lupati odgovore.

    Jeste nema mnogo takvih pitanja, ali ih ima i ta ce se pitaja maksimalno koristiti u kombinacijama testova.

    Pitanja iz kaznenih odredaba ima cak 181, tacno se vidi da su ih policajci sastavljali.
    Postoje dve stvari koje su bitne tj nisu bitne za kandidate.
    Prva je da vozac ne mora da zna kolika je kaznena odredba za ucinjeni prekrsaj u novcu, bitno je da zna da je to prekrsaj, a druga je da sa ovakvom ekonomijom koju imamo sve ove kaznene odredbe ce za 6 meseci biti zastarele i onda cemo imati glupost koja je do skora bila na starim testovima za A kategoriju koji su bili stari 30 godina i bila je kaznena odredba u dinarima koji se nisu koristili odavno.

    Probajte da procitate sva pitanja iz ove oblasti (posledice nepostovanja propisa) i bice vam sve jasno, nevidjena glupost.

    Ne postoje vise pitanja sa raskrsnicama, mozemo o tome voditi polemiku, ja mislim da je greska sto ih nema, ali je i greska kakvi su bili stari testovi , sa nejasno definisanim pozicijama vozila.

    A kada smo vec kod toga najvise me brine jedna stvar koja se vuce jos sa starrih testova, a to je stampanje testova.
    Pored tako dobre tehnike stampanja mup je koristio ja mislim zastarelu od pre 30 godina , pogotovo na raskrsnicam se nije videlo policijsko vozilo sa upaljenim rotacionim svetlom.

    U ovim novim testovima vidite da postoje slike koje su slikane sa fotografskim aparatom da bi situacije bile realne, mozete misliti kako ce to izgledati na onom papiru koji se do sada koristio, pa nikako nece izgledati ako tako nastave da stampaju.

    Kazu lakse ce se polagati jer sada nije vise 90% prolaznost na ispitnim pitanjima,
    vec 80% od svih ponudjenih pitanja. realno daj boze da ce 20% kandidata prolaziti na ispitu, jer su digli bodovnu listu na 100 poena , a ranije je bilo 70, a ostao je isti broj pitanja. Sada je "polozio ispit" minamalno sa 80 poena.

    Ovo je onako na prvu loptu, vise utisaka kada prodjem testove jedno dva puta.


    [Only registered and activated users can see links. ]
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  5. #55
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Od ove drzave, i svih Stojadina, Okanovica i ostale bulumente, ocekivano!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  6. #56
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    A ovu drzavu cinimo mi koji sve to nemo gledamo. Stojadinovic, Okanovic i bratija nisu emigrirali ovde iz Obale slonovace, oni su slika nas samih, barem vecine.. tako da....
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  7. #57
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Ovu državu činimo mi koji to nemo gledamo, dok su kojekakvi polupismeni retardi na vlasti.

    Sećam se sa testova kad sam ja polagao pitanja za "dužinu dugih svetala". Koga bole k**** za to? Mene sigurno ne, jer ja nisam mehaničar nego vozač. Verujem da će ovog puta biti brdo sličnih nebuloznih pitanja jer me veoma mrzi da čitam ovu novu "skriptu".

  8. #58
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Kako za A klasu ide? Nešto čitam i vidim da su podelili A u tri grupe

    AM (ovo je PSP pa ne računa u A) je 6.174rsd
    A1 (do 125ccm, 11 kW, i preko 16 godina) 17.640
    A2 (do 35 kW, odnos snage i mase 0,2 kW/kg i preko 18 godina) 26.640
    A (ne može se dobiti pre 24 godine) 35.280

    Kad se sve sabere... skoro 80 000 rsd! Ne nalazim dal oni koji već imaju neku od nižih A kategorija dobijaju neki popust ili ne moraju da slušaju sve i da imaju punu obuku...

    He who loses control, loses.

  9. #59
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Kada nema kategoriju a zeli AM,A1,A2,A - 30+10 casova teoretske nastave

    Ako ima M kategoriju a zeli AM,A1,A2,A - 20+5 casova teoretske

    Ako ima F a zeli AM,A1,A2,A- 15+5 casova teoretske

    Ako ima bilo koju posle B1, odnosno B , C, C1 itd.- 5+2 teoretske nastave

    Ako nema kategoriju a zeli A -40 casova prakticne obuke

    Ako nema AM,A1 a zeli A2 - 30 casova prakticne obuke

    Ako nema Am a zeli A1 - 20 casova prakticne obuke

    Ako ima AM a zeli A - 21 cas prakticne obuke

    Ako ima A1 a zeli A2 - 14 casova prakticne obuke

    Ako ima A2 a zeli A - 14 casova prakticne obuke


    Normalno celokupna obuka vam je teoretska nastava plus prakticna pa vi sami povezite, srecno .


    Edit: Da ispravim Bruju, moze A kategorija pre 24 godine samo ako kandidat poseduje A2 najmanje dve godine. Znaci polozio si A2 sa 18 godina i kada napunis 20 a imas znaci A2 vec pune dve godine mozes polagati za A kategoriju.
    Last edited by MASER; 15th November 2012 at 21:03.
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  10. #60
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Sapunica se nastavlja. Kao sto sam gore i napisao , nema sanse da se nastavi sa ovakvim pitanjima na testovima. Jes' da ja Vujanica nesto ne cenim zato sto je dosta toga i on predlagao, ali iskreno jedino se on javio da osudi ovakva pitanja.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    I sto je najgore , polaganja nece skoro biti, totalna konfuzija, a kandidati nervozni...
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •