Page 1 of 47 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 467

Thread: Novo poskupljenje goriva

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default Novo poskupljenje goriva

    Koliko cujem treba da skoci ne kao što je bilo prvo najavljeno 2-3 din, pa posle joše nešto više nego ce da skoci u komadu (nešto oko 7-8 din, a možda i više) i to u roku od dan dva. Nadam se da nece toliko, al ja odo da napunim pun rezervoar i to odma.
    Last edited by VIP; 23rd September 2009 at 20:32.

  2. #2
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,708

    Default

    Dobro je meni reko moj ortak ,koji je zakleti radikal,ima da skace cena benzina do 100 dinara do kraja godine

    Mada stvarno divljaju cene sirove nafte i na svetskom trzistu,mislim da je sada cena za barel oko 50 i kusur $,a da je raniji max bio oko 44$

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ne znam za 100, ali ćemo 1€ da dobacimo brzo.

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Nove cene benzina:

    MB 86 – 58,30 din, poskupeo 2,6 din
    MB 91 – 60,40 din, poskupeo 2,7 din
    MB 95 – 62,40 din, poskupeo 2,8 din
    MB 98 – 68,10 din, poskupeo 3,1 din
    BMB 95 – 62,40, poskupeo 2,8 din
    D1 – 51,70, poskupeo 3,7 din
    D2 – 50,90, poskupeo 3,7 din
    Euro Dizel – 54,30, poskupeo 4,1 din
    Lož ulje – 37,10, poskupelo 2,1 din


    Predsednik udruženja Nafta AD je rekao da gorivo treba da poskupi na ovu cenu još 20% da bi uvoznici ne bi bili na gubitku iako je ovo osmo poskupljenje u toku ove godine.

    A niko da kaže da ti isti uvoznici kad potpišu dugoročni ugovor dobiju fiksnu cenu koja se ne menja tokom godina (ili možda ima neke skokove, ali ni približne ovima koji se trenutno događaju).

  5. #5
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,708

    Default

    Nije tako starsno povecanje kako su ans plasili,mada nesto mislim da im je to i taktika-da kenjaju kako treba da poskupi 10dinara i da mi posle budemo srecni sto je poskupeo 3-4dinara

  6. #6
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    Ma treba da bude jos jedno poskupljenje, malopre procitah, i sve su sanse da ce i biti inace ce da izazovu nestasicu! Inace, malo poznata stvar a u vezi sa korelacijom sirova nafta-benzin je da NIS uvozi iz Rusije naftu tipa Ural koja kosta 44$ a ne 55$ koliko kosta Brent (tip sir. nafte iz Severnog mora, teska,veoma kvalitetna nafta)! Toliko o tome da cene goriva u Srbiji imaju veze sa skokom cene nafte. Nazalost, radi se o bezobrazluku uvoznika (Nafta A.D. , Atanackovic i ekipa) koji stalno nesto traze, mole i kukaju!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    BG
    Posts
    11

    Default

    Uzasno...
    Odlican sajt sa elektronskim shemama za razne uredjaje; kako za kola, tako i za komp.
    [Only registered and activated users can see links. ]

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Naftni derivati poskupeće za dinar i po, po litru u proseku, sazanaje RTS u Vladi Srbije.

    Nove cene stupiće na snagu početkom naredne sedmice,najverovatnije u ponedeljak
    Vest sa rts.co.yu

  9. #9
    Senior Member dfast72's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    258

    Default

    Ma, promenili su taktiku, umesto naglih skokova cena, presli su na male ali cesce, po par dinara koje ukoliko ne procitas u novinama i ne primetis kada sipas. Ja sam u junu presao na plin ali je i on sa 20 otisao na 30 din. Opravdanje im je skok cena sirove nafte na svetskom trzistu, ali je pravi razlog zastarela tehnologija prerade nafte koju mi ovde koristimo (to bi nam neki tehnolog bolje objasnio) i to sto su navikli svih prethodnih godina da im marze i zarade po litru budu enormne. Oduvek je bilo dobro raditi u nekoj naftnoj kompaniji, a kad se navikne trositi nemilice onda im je svaki profit mali.

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Da me neko ne shvati pogresno ne branim drzavne institucije, ali...

    Kad je euro krenuo sa 58 din, benzin je bio oko 45 (recimo, ne secam se tacno). Sada je euro 78, benzin 65. Prakticno su oba proizvoda otisla gore po 20 din i vidi se da prakticno benzin prati euro sa tendencijom da taj rast bude i malo veci. Da je drzavna akciza astronomska jeste, ali sve drzave tu akcizu jako vole (pored onih za alkohol i cigare).

    O kvalitetu goriva ne treba trositi reci, srecom pa je bezolovni koliko-toliko korektan koga vecina novijih automobila trosi, cak ni GDi motori ne prave veliki problem sa domacim bezolovnim.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •