Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 35

Thread: Pitanje u vezi pranja/tapaciranja/održavanja auta

  1. #11
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Quote Originally Posted by outlaw

    Proba?u ovih dana, fala na pomo?i Soko, kako se zove taj sprej, ima li ga gde u maloprodaji?!
    Otisao je covek na more pa ti se nece mozda odmah javiti. U pitanju je neki od Wurth proizvoda pretpostavljam.
    "Racing is a space-time continuum"

  2. #12
    Member outlaw's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Kod žene u potkrovlju
    Posts
    41

    Default

    Quote Originally Posted by SaS
    Otisao je covek na more pa ti se nece mozda odmah javiti. U pitanju je neki od Wurth proizvoda pretpostavljam.
    E pa onda nije frka, raspitaću se na OMV pumpi ili u Auto Sportu, oni imaju veliki izbor tih čuda... Fala u svakom slučaju
    Dobrodošli na najluđe diskusije na Internetu - [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

  3. #13
    Senior Member daki_bmw's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    114

    Default Kako se u Srbiji vodi racuna o svom autu...

    ...i kako kupovina polovnog automobila, pre ili kasnije (bolje pre...) postaje agonija...

    Dakle...otisao ja da pogledam neki auto, i posle razgledanja exterijera i enterijera zamolim vlasnika da podigne haubu...kad tamo (u uglu kod vetrobrana, sa suvozaceve strane - GNEZDO!!!! 'Ladno neka zivuljka sebi skockala gnezdo...lici na pticje, ali ne znam sta bi ptica radila ispod haube, a i ne razumem se u te stvari, pa neka zasad ostane da je to "neka zivotinja" (plasi me i da pocnem da razmisljam koja bi to mogla biti ). Prvo sto coveku padne na pamet je ono: "Sto li ja ovog lika zapitkujem sta je promenjeno na autu i sta bi trebalo da se menja, kad on nema pojma ni da ima gnezdo ispod haube....", ali...postoji i druga varijanta - auto je u toliko dobrom stanju, da covek nije ni imao potrebe da otvara haubu! Da, da...verovatno je ovo drugo u pitanju...YEAH, RIGHT!

    Mislim...ja na ovo nemam komentara...i verujem da ih ni u ovoj temi nece biti...ali eto, morao sam se nekome/negde izjadati!
    "Racing, competing, is in my blood. It's part of me, it's part of my life, I've been doing it all my life...and it stands up before anything else." - Ayrton da Silva Senna

  4. #14
    Junior Member mitrowsky's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    10

    Default

    Ја сам у штоп светлу "кеца" има осињак. Или пчелињак

  5. #15
    Senior Member NN!'s Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    226

    Default Koliko cesto perete auto?

    U kom vremenskom razdoblju sprovodite gore pomenutu operaciju ? Koliko vremena potrosite na rucno pranje ako neperete iskljucivo u servisu? I naravno koliko kozmetike koristite?

    Usput, da li neko zna cime se alcantra odrzava i pere?
    [Only registered and activated users can see links. ]

  6. #16
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Jednom nedeljno u perionici.

    Samo ja nisam bas za poredjenje posto je i auto i pranje firmino.

    Mozda da probas sa ovim:
    [Only registered and activated users can see links. ]

    I za ciscenje:
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  7. #17
    Member outlaw's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Kod žene u potkrovlju
    Posts
    41

    Default

    Trudim se da operem auto barem dva puta mesečno, ali to neki put bude i jednom u dva meseca
    Dobrodošli na najluđe diskusije na Internetu - [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

  8. #18
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Question Pranje kola valjcima

    Naplašio me je prijatelj da valjci oštećuju farbu. U principu sam perem i voskiram auto, ali po ovim temperaturama mi se ta ideja ne sviđa. Četke na valjcima deluju poprilično meko i dok se valjci ne zarotiraju praktično mrtvo vise. Prosto ne mogu da verujem da nešto tako meko i mlitavo može da izgrebe auto?

    Bio sam dvaput na četkama otkad imam auto i ništa loše nisam primetio. Farba nije metalik, već najobičnija bela boja.

    Dolazi zima, so na putu, blato, prljavština na sve strane, zgodno je imati neko instant rešenje. Meni se te četke čine kao odlično brzo rešenje, 400 dindži u Merkatoru, završiš pranje kola za 2 minuta.

    Kapiram da bi ljudi to odavno provalili i ne bi koristili širom sveta da je to toliki problem? Ili loše kapiram?

  9. #19
    Senior Member Avijon's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Vienna,AT
    Posts
    527

    Default

    Istina je, ali nije to sad neshto posebno, da posle jednog pranja treba novo farbanje ili ishta slichno.. Ali posle duzheg perioda..
    A i zavisi kakve su chetke /gde se pere..
    Recimo, prijatelj je novog Pasata, koga odrzhava u Austriji, odneo dole na pranje & SKROZ su mu izgulili haubu, tachno se vidi kako se rotirala ta chetka shto je po haubi ishla, dok je ostatak automobila bio netaknut.. Ko tje ga znati..
    VIP: Ja sam danas bio na promociji novog VW Pola i moram da kazem da je Clio stvarno dobar automobil

  10. #20
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Mislim da ta plastika od koje su cetke vremenom ogrubi bas na krajevima i uzrokuje mikronske linije koje vremenom ostecuju sjaj auta. Isto tako zimi su sigurno tvrdje. Nista bas drasticno ali sam siguran da se moze primetiti razlika izmadju auta koji je 3 godine isao samo na cetke i drugog koji ih nikad nije video.
    Dalje, mislim da to zavisi i od kvaliteta sistema za ispiranje tih cetki. Ako ispiranje nije dobro u njima ce ostati tragovi zamlje, peska koji uopste nije mek. Isti problem kao i sa pranjem prljavim sundjerom.
    Treci razlog moze biti los ili nepodesen senzor daljine koji previse pritisne cetku uz auto pa udara po farbi ne krajevima nego sredinom niti koja je sigurno grublja jer ima vecu tezinu nego sam kraj. Verujem da postoji njegovo podesavanje jer se cetke vremenom kidaju i skracuju a ne isplati se menjati ih ako su izgubile 3-5 mm duzine.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •