Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 35 of 35

Thread: Pitanje u vezi pranja/tapaciranja/održavanja auta

  1. #31
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Dugo tema nije azurirana. Interesuje me gde najcesce perete automobile i koja je cena spolja/sve/voskiranje? Ne interesuju me cetke, boban ili merkator to mi je svejedno i cene su slicne.

    Sinoc mi je automobil bio sav ulepljen smolom, verovatno sa lipe, pa je sa vec nakupljenom prljavstinom izgledao grozno. Video sam da momci ispod mostara uglavnom koriste obicno crevo za ispiranje pa sam skoknuo tamo.

    Imaju tu par faza pranja. Idu prvo sa klasicnim kompresorom, pa naprscu nesto, pa isperu kompresorom, pa sampon detaljno, pa isperu vodom sa kabla i na kraju detaljno prebrisu krpom, kao i stakla unutra i spolja u dva ataka.

    Ovo poslednje mi je posebno bitno, jer mi je nakon pranja cetkama u merkatoru automobil bio skoro sav mokar. Elem, sve je to po onoj hladnoci trajalo toliko dugo da sam hteo zamoliti momka da odustane. Cifra solidnih 450 dzindzi za spoljno pranje, ali za onoliko truda, po onoj hladnoci ne zalim.

    Postavlja se sad ono pitanje kakvi su samponi koje koriste? Sad nesto razmisljam, kakvi god da su ne zelim da sad idem u krajnost i toliko robujem automobilu. Bilo kakvo pranje je bolje nego ga ostaviti danim ulepljenog i skorenog.

  2. #32
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    E, nasao sam na bezaniji komplet pranje za 350 din. Ulica koja ide kraj direkcije gradskog zelenila. Cim skrenete sa glavne dzade koja ide ka kvantasu odmah desno. Problem je samo sto se dosta ceka nekada. Malo jaci mlaz koriste za pranje (za moj ukus), ali odrade ljudski za duplo manje novca.

  3. #33
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ima li OK samouslužnih perionica u okolini BG-a na strani koja je u Sremu konkretno Zemun polje, Batajnica, Pazova... bitno mi da rade 24h i da nisu lihvari, cena je u BG predpostavljam kao u NS, 100 rsd žeton?

    He who loses control, loses.

  4. #34
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    110rsd žeton na OMV-u na Novosadskom AutoPutu u pravcu NS-a.

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    4

    Default

    Svaka OMV pumpa ima i autopraone u sklopu objekta.
    [Only registered and activated users can see links. ]

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •