Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17

Thread: Formula 1 u Čačku :)

  1. #1
    Member cdragan's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Vracar
    Posts
    98

    Default Formula 1 u Čačku :)

    23.04.2007, BEOGRAD
    Izvor: PRESS


    VELIKA NAGRADA ČAČKA?!


    Ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić planira da pravi stazu za Formulu 1, moguće lokacije Čačak, Surčin, KruÅ¡evac


    Ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić u razgovoru za Press otkriva da bi u Srbiji uskoro mogla da počne izgradnja staze za trke Formule 1! Ilić kaže da je već dobijen projekat za izgradnju nove piste, kao i da su o tom planu "obavljeni razgovori sa najpoznatijim stručnjacima i investitorima".
    - Ideja za izgradnju staze u Srbiji potekla je od Bernija Eklstona, suvlasnika Formule 1. Kada je poslednji put bio u Beogradu sa suprugom Slavicom za Srpsku novu godinu, Eklston je pitao premijera Vojislava KoÅ¡tunicu i mene zaÅ¡to Srbija nema nijednu ozbiljniju stazu za auto-moto trke. Kada nam je objasnio Å¡ta to znači i kakve su mogućnosti i potencijalni prihodi, video sam da se ta investicija brzo isplati. I odmah sam počeo da radim na tom projektu... - kaže Ilić za Press.
    Brdo novca za pistu
    Ministar kaže i da je od firmi iz Austrije i Nemačke koje se bave izgradnjom vrhunskih auto-staza dobio kompletan projekat, kao i da je već pronađeno nekoliko lokacija na kojima bi pista mogla da se gradi.
    - Stručni tim Bernija Eklstona obiÅ¡ao je zajedno sa mnom celu Srbiju kako bismo pronaÅ¡li dobru lokaciju za izgradnju staze. Imamo nekoliko potencijalnih lokacija. Jedna od napovoljnijih je TrbuÅ¡ino polje kod Čačka, jer ima 245 hektara, druga je jedan veliki plac između Surčina i Sremske Mitrovice i treća je u okolini KruÅ¡evca - kaže Ilić.

    Formula 1 u 17 zemalja
    Prema ovogodiÅ¡njem kalendaru Svetskog prvenstva za Formulu 1, trke će se voziti u 17 zemalja. To su: Australija, Malezija, Bahrein, Å*panija, Monako, Kanada, SAD, Francuska, Engleska, Nemačka, Italija, Turska, Mađarska, Belgija, Brazil, Japan i Kina.
    ViÅ¡e moćnih država konkuriÅ¡e za organizaciju takmičenja "najbržeg cirkusa na svetu", kao Å¡to su Indija i Rusija, a one su mnogo veće i bogatije od Srbije.


    On dodaje da je svestan da bi izgradnja jednog takvog kompleksa kao Å¡to je staza za Formulu 1, sa svim pratećim sadržajima, koÅ¡tala izuzetno mnogo novca.
    - Znam je veliki novac u pitanju, ali mnoge stvari moguće je uraditi i bez para. Evo, lokalna samouprava mogla bi da pokloni zemljiÅ¡te za izgradnju, a država da se postara za kompletnu infrastrukturu. Posle toga, investitori bi napravili tribine po svetskim standardima i zaokružili izgradnju kompleksa pratećim sadržajima, kao Å¡to su prodajni centri, diskoteke, kafići, prenoćiÅ¡ta, boksovi za razne namene... Mi smo već razgovarali sa sponzorima i donatorima i oni su pokazali neverovatno veliko interesovanje - tvrdi Ilić.
    Treba nam auto-moto staza
    Na naÅ¡u primedbu da bi priča o Formuli 1 mogla da se izrodi u joÅ¡ jednu nikad ostvarenu investiciju, Ilić odgovara tvrdnjom da je sve moguće uraditi samo ako se to zaista hoće, i naglaÅ¡ava da "priča o Formuli 1 u Srbiji ni slučajno nije neizvodljiva".
    - Kada su Mađari mogli da naprave takvu stazu, ne vidim nijedan razlog zaÅ¡to ne bismo mogli i mi?! A ako baÅ¡ i ne budemo u stanju da napravimo pistu za Formulu 1, ajde bar da izgradimo solidnu stazu za međunarodne auto-moto trke. Mi sada imamo samo Beranovac kod Kraljeva, koji ne zadovoljava minimalne tehničke standarde, a za krajnju nuždu koristi se staza na UÅ¡ću. Obe staze su veoma loÅ¡e i od njih nemamo nikakve koristi. Istina je da bismo izgradnjom piste za Formulu 1 potroÅ¡ili mnogo para, ali bi organizacijom trka zaradili najmanje dvostruko viÅ¡e - uveren je Ilić.
    G. ĐOGIĆ

  2. #2
    Senior Member Avijon's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Vienna,AT
    Posts
    527

    Default

    Jeste, evo, bash se u Turskoj pokazalo koliko se isplatilo...
    I on nas uporedjuje sa Madjarima?!
    :/
    VIP: Ja sam danas bio na promociji novog VW Pola i moram da kazem da je Clio stvarno dobar automobil

  3. #3
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Ne mogu da verujem. Samo nam josh to fali
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Hehe, "cika Velja da bonu".
    Mada, ko zna, sa Veljom se nikad ne zna, na cemu si...mozda nesto i bude od svega toga.

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by NSPerce View Post
    Ne mogu da verujem. Samo nam josh to fali
    Kako to mislis?? Pa to je ono sto nam jako fali! Kakav god Velja bio, on je u ovoj buvari zvanoj Srbija jedini sposoban da napravi nesto veliko.

    Ja sam opet nacuo da Interspeed nesto planira da gradi u Vojvodini - ono kao neki trkacki centar-staza-poligoni-trtmrt.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Ja zelim bilo kakvu trkacku stazu, ali nek Velja nadje tudje pare za kockanje. F1 staze su megalomanski projekti. Koliko staza sa tradicijom u bogatim zemljama je izgubilo Grand Prix zbog gubitaka i nemogucnosti da ispostuju standarde. Mi tu nemamo nikakve sanse. Mozda jedino ako bi dozvolili reklamiranje narkotika na bolidima.

    Da je staza F1 isplativa investicija davno bi se naslo dovoljno onih koji bi trazili bilo kakvu vrstu koncesije da je izgrade u Srbiji ili okruzenju.

  7. #7
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Samo neka oni naprave stazu kod Sremske Mitrovice, pa da idem peske na trke.

  8. #8
    Senior Member Wolf's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Leskovac
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Mozda jedino ako bi dozvolili reklamiranje narkotika na bolidima.
    Ta ti je dobra! Sto se staze tice daj boze da baba jula (velja) pokrene izgradnju bilo kakve staze dok ne nestane sa politicke scene srbije ali za f1 tesko!
    [Only registered and activated users can see links. ]

  9. #9
    Senior Member aleksa's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    283

    Default

    Nije bitno koliko ce to da nas kosta. Bitno je da tu bude malo da se "kraducka".

  10. #10
    Senior Member KfNS's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    236

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Kakav god Velja bio, on je u ovoj buvari zvanoj Srbija jedini sposoban da napravi nesto veliko.
    Jeste, al sr@#je.

    Ovde nisu u stanju napravit dobar put, a ne trkacku ( i to jos F1 ) stazu.

    Cita bilten.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •