Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 162

Thread: Na beogradskom asfaltu

  1. #11
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Migavac-univerzalno opravdanje za sva sranja u saobracaju! Samo kazes "ali ja sam dao migavac" i odmah je sve legalno!

  2. #12
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Quote Originally Posted by Misha
    Migavac-univerzalno opravdanje za sva sranja u saobracaju! Samo kazes "ali ja sam dao migavac" i odmah je sve legalno!
    Aj ti sto te preticu ribe u Fabijama i 128ice ostavljaju da gutas prasinu

  3. #13
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj
    Video sam da je vozač bio VIP senior, al me mrzelo da pišem svaki put "babo"

    Ima tu raznih stvari. Ima ljudi koji kada daju migavac, shvataju da apsolutno nije potrebno pogledati da li uopšte ima nekoga u toj traci, vodeći se idejom "ja sam signalizirao". Migavac saopštava nameru, a ne zaustavlja sve ostale u saobraćaju, niti daje bezuslovno pravo na bilo šta.

    Sa druge strane, ljudi sa snažnijim kolima imaju tendenciju, koja se često može videti na magistralama, da iako je auto ispred njih isto tako dao migavac, pokušaju da ga nekako "preskoče" i da baš oni budu brži.

    Dve strane iste medalje, rekao bih. Nijanse su u pitanju.

    Iako nije korektno, REALNO je očekivati kola koja idu 60-80 u levoj traci na potezu Medaković - pumpa Zmaj. Taj deo autoputa u principu i ima niže ograničenje, pa ko vozi 150 to radi apsolutno na svoj (povećani) rizik.

    Meni ne smetaju ti od 50 u levoj traci, koliko mi smetaju oni što voze 80 u levoj, a u srednjoj nigde nikog - kao u srednjoj je mnogo talasasto - pa da se kola ne oštete!!??
    Ja bas imam drugi problem. Kada udjem u Bg iz pravca Surcina vozim oko 120 krajnjoj lijevom i imam problem sa ljudima koji mi se nabiju u dupe. Obicno se to desava ujutro kada ljudi idu ka gradu i srednja traka je prepuna automobila koji idu 70 km/sat. Znaci ja treba da smanjim brzinu za 50 km/sat da bih ga propustio. U tim slucajevim mogu da se pushe, jer ja ne reagujem isto kao sto ne uznemiravam ljude koji voze ispred mene brzinom od 90 do 100 km/sat.

    Moj stari je vozio po Beogradu dok je Misha piso u pelenu i to ga nikako ne amnestira. Medjutim to sto ima preko 30 godina vozackog iskustva i preko pola miliona predjenih km bez ijednog udesa zavredjuje kod mene respekt i zelju da koliko toliko objasnim njegovu gresku.

  4. #14
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Hahahaha, to je strogo kad vozim svoj auto! Tudje obozavam da lomim!

  5. #15
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Cek, jel Audi bio iza vas, pa je i on promenio traku istom prilokom, kada ste to i vi radili? Kazem konfuzno je napisano, bas zato sto mi nije jasno, jel covek isto bio u srednjoj traci, pa je resio da on to brze odradi od vas i onda se nasao uvredjen sto je jos neko resio da promeni traku?

    Quote Originally Posted by Misha
    Migavac-univerzalno opravdanje za sva sranja u saobracaju! Samo kazes "ali ja sam dao migavac" i odmah je sve legalno!
    Jebiga, nismo svi soferi po profesiji.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #16
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by VIP
    Ja bas imam drugi problem. Kada udjem u Bg iz pravca Surcina vozim oko 120 krajnjoj lijevom i imam problem sa ljudima koji mi se nabiju u dupe. Obicno se to desava ujutro kada ljudi idu ka gradu i srednja traka je prepuna automobila koji idu 70 km/sat. Znaci ja treba da smanjim brzinu za 50 km/sat da bih ga propustio. U tim slucajevim mogu da se pushe, jer ja ne reagujem isto kao sto ne uznemiravam ljude koji voze ispred mene brzinom od 90 do 100 km/sat.
    To ti je taj tip vozaca.
    - Ako on ide 150, onda svi moraju da se sklone.
    - Ako on ide 70, to je u tom trenutku maksimalno moguca brzina, i ne pada mu na pamet da se pomeri
    - Ako on ide 70, i neko pokusa da ga obidje, on ce dodati gas!! da se automobil ne bi vratio u traku ispred njega - kvari mu vidik, smeta mu smrad iz izduva i sta ja znam.
    - Ako je desna traka u losijem stanju, vozice levom da ne bi ostetio svoja kola
    - NJegov benzin je uvek najskuplji, dakle obici celu kolonu kontra pravcem
    - NJegova kola su najskuplja, pa mu ne pada na pamet da se parkira i da optereti ogibljenje, nego ce stati na sred ulice i upaliti sva cetiri - bez obizira sto je blokirao ulicu

    I tako... Generalno, takvi vozaci su veoma drski ukoliko neko vozi matora kola. Kad im naidje neko sa BMW, uredno precute i nastave kao da se nista nije dogodilo.

    Moj stari je vozio po Beogradu dok je Misha piso u pelenu i to ga nikako ne amnestira. Medjutim to sto ima preko 30 godina vozackog iskustva i preko pola miliona predjenih km bez ijednog udesa zavredjuje kod mene respekt i zelju da koliko toliko objasnim njegovu gresku.
    Godine iskustva stoje, medjutim to nije dovoljno. Beograd je specificno mesto za voznju. Ima mnogo gorenavedene stoke pa treba biti ne samo iskusan, vec i naviknut na lokalne bezobrazluke. Isto tako, godine su problem. Moj cale, isto tako poslom je morao da predje mnogo km, je u poslednje vreme poceo da pravi sranja u saobracaju.

    Kad se nakupe usporeni refleksi, godine, suzen periferni vid, manjak gradske voznje - eto recepta za haos.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #17
    Senior Member NN!'s Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    226

    Default

    Ah nikad mi nije bilo jasno zasto se neki zure da stignu na crveno na semafor ili do vozila koje je ispred vas na autoputu (onda ista prica sa njim), pritom izvodeci vratolomije. Ustvari stize se do odredista brze za nekih 2,5 sekundi.
    Ja i dalje neverujem kakva drskost i ocigledna manjkavost u kolicini zelenih celija koja funkcionise i izvesti zaustavljanje u krajnjoj levoj. Klasican "oslobodilac" Beograda. Svi mi gresimo u saobracaju iz raznoraznih razloga ali...Steta sto nisi imao hummer da predjes preko njega . I naravno najbolje je sto si ovde, citav.
    [Only registered and activated users can see links. ]

  8. #18
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj
    Kad se nakupe usporeni refleksi, godine, suzen periferni vid, manjak gradske voznje - eto recepta za haos.
    Ovo je, nazalost moram da priznam, apsolutna istina.

  9. #19
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Quote Originally Posted by VIP
    Aj ti sto te preticu ribe u Fabijama i 128ice ostavljaju da gutas prasinu
    Ne vidim sta ima lose u tome!? Ako se ljudima zuri, nek idu! A u svakom slucaju je bolje od neartikulisanog i nicim izazvanog zabadanja kocnice bez upozorenja i bilo kakvog razloga!!!

  10. #20
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Quote Originally Posted by Misha
    Ne vidim sta ima lose u tome!? Ako se ljudima zuri, nek idu! A u svakom slucaju je bolje od neartikulisanog i nicim izazvanog zabadanja kocnice bez upozorenja i bilo kakvog razloga!!!

    Misho care, o cemu ti pricas?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •