Page 1 of 17 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 162

Thread: Na beogradskom asfaltu

  1. #1
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Exclamation Na beogradskom asfaltu

    Evo da prenesem jos jedno iskustvo sa beogradskih drumova. Sinoc je prilikom ukljucenja na auto put na Gazeli usledio niz dogadjaja koje su me vec spremnog za drijemez na auto putu prilicno razbudile

    Moj stari je bio u glavnoj ulozi posto je on bio za volanom. Radi se ukljucenju koje vodi od Kneza Milosa i jedno je od najbrzih. Vec tu je dasa u Audiju A6 poslednje generacije pokusao prilicno agresivno da se prestroji ali se strpio i krenuo ka mostu iza nas. Na ukljucenju stari je prilicno agresivno krenuo da se ukljucuje zeleci sto prije da predje u najbrzu traku. To je bila ideja i dase iz Audija, koji je svoju lokomotivu dobrano nalozio, ali je uslijedio ekstreman brake test za njegov A6

    Naime, moja rekonstrukcija dogadjaja jeste da je moj stari dok je bio u srednjoj traci bio prilicno dekoncentrisan pracenjem u retrovizoru bas vozaca iz Audija. On tvrdi da je imao ukljucen zmigavac, medjutim nije obratio paznju da se prilicno brzo priblizava automobilu ispred pa kad je bilo stani pani ili da odustane od prestrojavanja i propusti dasu u A6 koji je vec isao brzom trakom ili da se prestroji on je izabrao drugu opciju i iznenadjen blizinom automobila ispred sebe cimnuo je volan naglo lijevo.

    Otprilike ja sam se u tom trenutku ukljucio u tok dogadjaja jer iz iskustva znam da svaka nagla akcija izaziva reakciju Znaci, samo krajickom oka sam vidio sa nase lijeve strane prednji kraj Audija i skripu ABS kocnica (zvucale su kao da nisu AkoBogdaStane). Lik je otisao maksimalno ulijevo, pa recimo procjenjujem milimetar do pregradnog zida gazele. Mislim da je morao ici barem 30 do 40 km brze, sto govori da je stari imao opasno losu procjenu. E sad ko je tu bio tvrdoglaviji ne znam, ali sam siguran da bih ga ja propustio.

    Da bi definitivno dokazao da ni on nije cvjecka pobjesnjeli Maks iz Audija je izrezirao nezaboravno vece za vozace na Gazeli te veceri. Mislim da sam bio 99,9 posto siguran da ce nas stici i kad sam vidio A6 u niskom letu sa dugim svjetlima sjetio sam se batina koje sam skoro dobio u jednom Bg klubu od obezbjedjenja Nije meni bio problem za mene, ja mogu dosta udaraca da amortizujem

    Laknulo mi ja kad se dasa poravnao desno sa nama i poceo da urla i gestikulira da se zaustavimo (zato sto je bio samo jedan. Posto smo bili "neposlusni" uletio je u najbrzu traku i zaustavio kompletan saobracaj na Gazeli. Dasa recimo oko 40-tak godina koji je preoteo glavnu ulogu od mog starog je izletio kao bik u nekom preskupom koznjaku i poceo da urla kako ga je neko udario, kako je kolona ostala iza nas. Stari je ostao za volanom, pa posto je dasa meni skresao sve sto je htio otisao je da kaza koju i njemu. Pri tome sam gledao kad ce neko da zgemba i sve nas pocisti autom iz najbrze trake, jer se stari uznemiren nije sjetio da ukljuci zmigavce.

    Za divno cudo divljanje ovog siledzije nije trajalo dugo, recimo par minuta, pa se relativno brzo odlucio za evakuaciju. Meni je laknulo vec kad nas je stizao jer sam vidio da je sam, a zamisljao sam trojicu orangutana kako nas peljaju nasred gazele. Tako drustvo, pamet u glavu i propustite dase u audijima, jer ko zna sta vas ceka
    Last edited by VIP; 24th February 2007 at 18:57.

  2. #2
    Senior Member Avijon's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Vienna,AT
    Posts
    527

    Default

    lepa pricha
    aL' ono.. ako vetj navodish da je i tvoj stari krivac, onda je poslednja rechenica nepotrebna..
    VIP: Ja sam danas bio na promociji novog VW Pola i moram da kazem da je Clio stvarno dobar automobil

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by Avijon
    lepa pricha
    aL' ono.. ako vetj navodish da je i tvoj stari krivac, onda je poslednja rechenica nepotrebna..
    Poenta price jeste da kao ucesnici u saobracaju trebamo predvidjati greske drugih. Pa cak i kada su mozda kardinalne to nije razlog da nekontrolisano lucenje adrenalina rezultira jos gorim ugrozavanjem bezbjednosti drugih ucesnika u sabracaju. Ko je prelazio Gazelu ikada zna sta znaci zaustavljanje u brzoj traci.

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Malo konfuzno izloženo. Mada, na osnovu toga kako sam ja shvatio, čini se da je Audi vozač MORAO da zna da će VIP promeniti traku na osnovu svoje i VIPove brzine.

    Drugo, biti veoma oprezan kad nisu BG table, a posebno ukoliko su CG, kosovske ili bosanske. U tu kategoriju ja dodajem i vozače Logana, koji su kadri da izvedu i najneverovatnije poteze - bez ikakve najave.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj
    Malo konfuzno izloženo. Mada, na osnovu toga kako sam ja shvatio, čini se da je Audi vozač MORAO da zna da će VIP promeniti traku na osnovu svoje i VIPove brzine.

    Drugo, biti veoma oprezan kad nisu BG table, a posebno ukoliko su CG, kosovske ili bosanske. U tu kategoriju ja dodajem i vozače Logana, koji su kadri da izvedu i najneverovatnije poteze - bez ikakve najave.
    Vidim ja da ti nisi ni procitao pricu ili si zaboravio da napises Vip senior

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Ova prica bi mogla da se podvede pod "Nervoza za volanom i moguce posledice"
    E sad, prvo pravilo kod ovakvih situacija glasi "Ne izlazi iz vozila bez dizalice". Ali, kako vidim, vi ste se ponasali defanzivno. U tom slucaju pravilo je "Zakljucaj vrata i pazi da te staklo ne isece". Bez zezanja, znam coveka koji je posle lakog sudara zakljucao vrata i kako je ostecena strana razbila staklo od vrata, staklo ga je iseklo.

  7. #7
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj
    Malo konfuzno izloženo. Mada, na osnovu toga kako sam ja shvatio, čini se da je Audi vozač MORAO da zna da će VIP promeniti traku na osnovu svoje i VIPove brzine.

    Drugo, biti veoma oprezan kad nisu BG table, a posebno ukoliko su CG, kosovske ili bosanske. U tu kategoriju ja dodajem i vozače Logana, koji su kadri da izvedu i najneverovatnije poteze - bez ikakve najave.
    Vozaci Logana ili kako ih ja zovem "bivshi vozaci keca, koji misle da su seli u raketu" i treba ih se cuvati
    A sto se trece trake na gazeli tice, barem jednom nedeljno je cukanje oko 17h kad se vracam sa posla... uglavnom iz nekog razloga treca traka uvek naglo usporava na kraju Gazele ka NBG u trenutku kad ljudi dodaju vec gas, a desava se obratno, sto cesto neki neocekuju....

    Ovakvih primera je sve vishe, mislim na vozace audija, dzipova i sl. koji misle da su svemocni i sl... zato naoruzajte se dobrom muzkom u kolima i samo lagano

  8. #8
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Hehehe, iver ne pada daleko od klade! Ne znam ko je sta ovde skrivio niti me zanima, ali me do jaja nerviraju ljudi koji se na auto put ukljucuju direkt u levu traku ( po mogucstvu sa "mocnom" brzinom od 50km/h).

  9. #9
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    E kad je vec Zmaj napravio kategorizaciju vozaca da kazem i ja koju Mislim da se radi o istom fenomenu kao i zena za volanom. Kada neka od njih napravi sranje objasnjenje je pa da, zena. Isto se moze preslikati i ovde.

    Istina je da treba napraviti razliku izmedju vozaca po tablicama ako je moguce i biti dodatno oprezan, jer se covjek vjerovatno nalazi na njemu manje poznatom terenu. Samo da kazem par stvari uopsteno o Bg vozacima. Prva stvar je nekultura i drskost. To sto ste ukljucili zmigavac i pokazali namjeru da se prestrojite vi ste automatski dali signal (recimo za 90 posto vozaca) da treba ko manijak da doda gas i ne dozvoli vam da to uradite. Ako je neko ukljucio zmigavac a vi ne zelite da ga pustite apsolutno morate preuzeti odgovornost za posljedice.Drugo, ako nekome vozite u mrtvom uglu budite svjesni da vas mozda ne vidi. Ako je ukljucio zmigavac ucinite nesto, ali ne, to je idealna situacija da se malo ispraznite pa ko zapeti cekaju da isti to uradi pa da mu se na*ebu ke*e. Ukljucenje na auto put - jel iko od vozaca zna da ima samo jedna traka, a ne dvije? Mene je neki dan bus izgurao, a to sam mu dozvolio jer je autobus bio pun ljudi koji ne moraju da cekaju da se ukljuci 100 automobila sa jednom osbom za volanom. Medjutim, to je bio znak za 10 manijaka da u stilu kamikaze meni ne dozvole da se vratim u traku. Poseban primjer su debili koji mogu zatvorenih ociju da prodju trasom koju svaki dan ovjere milion puta i znaju napamet sve znakove, a to je dovoljan razlog da ispolje sve svoje frustracije zato sto je neko zastao tamo gdje ima prvenstvo prolaza bez znaka.

    Ako vozite auto koji ima 150 i kusur konja i spremni ste da ga vozite najbrzom trakom kroz Bg (gdje je ogranicenje 80) preko 150 km/sat budite svjesni da su ucesnici u saobracaju i babe, djedovi, bolesnici, pocetnici, ljudi koji ne mogu pravilno da procjene brzinu takvih masina u koje nikada u zivotu nisu sjeli. Krsite propise i vozite daleko iznad ogranicenja, a nisu svi dosli sa trkacke staze i budite spremni da iskoristite i kocnice koje su vam na raspolaganju.

    Ovo sto kaze Loshmi, neki misle da su svemocni. Pa jesu i to je cinjenica. Za gore pomenutu situaciju tvrdim da je moj matori apsolutno kriv (pogotovo zbog naglog skretanj), ali... (uz jedno veliko ALI). Brzina kojom se stari kretao bila je oko 80 km/sat, bio je ukljucen zmigavac i dasa u A6 je bio IZA nas. Znaci vozis recimo 110 do 120, vidis vozilo sa zmigavcem i nisi u stanju da predvidis situaciju, a spreman si da djelis pravdu i ugrozis jos 20 ljudi u toj namjeri?

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Video sam da je vozač bio VIP senior, al me mrzelo da pišem svaki put "babo"

    Ima tu raznih stvari. Ima ljudi koji kada daju migavac, shvataju da apsolutno nije potrebno pogledati da li uopšte ima nekoga u toj traci, vodeći se idejom "ja sam signalizirao". Migavac saopštava nameru, a ne zaustavlja sve ostale u saobraćaju, niti daje bezuslovno pravo na bilo šta.

    Sa druge strane, ljudi sa snažnijim kolima imaju tendenciju, koja se često može videti na magistralama, da iako je auto ispred njih isto tako dao migavac, pokušaju da ga nekako "preskoče" i da baš oni budu brži.

    Dve strane iste medalje, rekao bih. Nijanse su u pitanju.

    Iako nije korektno, REALNO je očekivati kola koja idu 60-80 u levoj traci na potezu Medaković - pumpa Zmaj. Taj deo autoputa u principu i ima niže ograničenje, pa ko vozi 150 to radi apsolutno na svoj (povećani) rizik.

    Meni ne smetaju ti od 50 u levoj traci, koliko mi smetaju oni što voze 80 u levoj, a u srednjoj nigde nikog - kao u srednjoj je mnogo talasasto - pa da se kola ne oštete!!??
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •