Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 74

Thread: Mazda 3 MPS - novi best buy?

  1. #11
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Bas lep uporedni test

    [Only registered and activated users can see links. ]

  2. #12
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Gde opet nisu previše naklonjeni MPS-u.

    Međutim, ovde ne mogu a da se ne setim Nidže koji je svojevremeno meni sasvim lepo rekao da on polovni auto gleda kroz cenu koju on plaća, a ne koliko je on koštao kao nov. Za pare za koje se MPS sad prodaje to je mnogo više performansi po EUR nego bilo šta drugo što se pojavilo na oglasima u poslednje vreme. Čak i kad uračunam 70K dinara za registraciju.

    Jedino što se prodavac ne javlja. To je neki ladolež koji sad kalkuliše jer mu se verovatno javio još neko, pa sad gleda gde će bolje da prođe.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #13
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Cenim da ga prilično boli 60% amortizacije na 4-5 godina, ali ko što kažeš što da me zanima koliko ga je on platio ako ga ja platim tu cifru.
    Htedoh reći da je ono što bi me odagnalo od kupovine MPS-a, osim registracije, bila raspoloživost potrošnih, u širem smislu, delova. Ali evo gledam kataloge i jedino što nailazim da je specifično za nju su prednji diskovi (pločice pašu od raznoraznih Ford varijanti) i homokinetički zglobovi tačnije kompletne poluosovine jer se isti ne mogu skidati sa poluosovine što uz gomilu momenta može predstavljati problem zbog izrazito vesele cene od nekih 300€ po komadu, a vidim da im ni fabrički nosači motora i menjača nisu baš adekvatni što je lako rešivo primenom nekih sport varijanti, a predpostavljam da pali i ispunjivanje poliuretanskim lepkom.

    He who loses control, loses.

  4. #14
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Sasvim legitimno od prodavca.

    Inace, Pobst u jednom trenutku kaze da mu mps deluje kao solidniji auto, jako stabilan, ne voli previse agresivan pristup ostrim krivinama.

    Opet, to ne znaci da nije tvrd, sirov u isporuci snage i los za svakodnevnu voznju.

  5. #15
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

  6. #16
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    To neki rajserski trip da se na punom ubrzanju volan ne drži?

    He who loses control, loses.

  7. #17
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Nisu to rejserski, to su fejsbukovski. Dvoručni apdejt statusa.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #18
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ], ne rEjserski

    He who loses control, loses.

  9. #19
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Nisam primetio da o rajs ekipi govoriš. To je specifična skupina, kod nas je to tek u povojima, sensei udruženje ne drži korak sa prekookeanskim brenčem "vtek majka".

    Bez obzira na sve, novinar je pokušao teatralno da istakne falinku automobila. To je okej. Što se Mazde tiče, ako izvučeš iz gomile testova šta pričaju o automobilu kad je na drumu i nisi na 100%, čini se da je okej auto za živeti sa njime. Recimo da u praksi život sa Meganom RS nije ni blizu zanimljiv, meni je posle nedelju dana već bilo dosta odskakivanja iako volem ljute mašine. Više mi se dopada Fokus ST iz onoga što čitam/gledam, ali kad se pomnoži situacija sa domaćim tržištem krštenih polovnjaka, VIP je apsolutno u pravu. Ne dešava mu se često, ali sad mu je svaka bila ko NJegošu. GTI ekipu sam otpisao zbog lutrije zvane TSI u kojoj ne planiram da kupujem loz.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #20
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Mislim da tork stir za normalnu upotrebu to nije neki presudan faktor. Ipak treba uključiti mozak kada se pod nogom ima 380 Nm
    Za ove pare... plus 5 vrata u startu ,čak bib rekao da je lakši auto za živeti od većine poznatih hot heč varijanti, ok možda ne od GTI ali sa njim uvek postoji strah da ćeš jednog jutra naći tuđi auto na mestu gde si se sinoć parkirao plus postaješ redovna meta ljubitelja nemačke G2 medicine. Jedina ozbiljnije stvar koja sptava MPS je baš ta uboga registracija ,mada kada vidim da ljudi vozaju 530 a u saobraćajnoj im piše 520 cenim da bi uz pravi podstrek na prekucavanju brojeva mogle da se zanemare blage razlike između dva četvorocilindraša.

    PS: Čipovanjem se dobija ~300 konja i ~400 Nm i to je vidim neka bezbedna varijanta, cenim da bi se za više trebale menjati klipnjače
    Last edited by bruyoni; 8th February 2016 at 18:56.

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •