Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 74

Thread: Mazda 3 MPS - novi best buy?

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default Mazda 3 MPS - novi best buy?

    Bacio sam samo površno pogled, ali u skoro svim američkim časopisima Mazdu proglašavaju najboljom kupovinom u klasi hot hatchteva.

    Za Mazdu 3 MPS kažu da se fantastično vozi. Ima upravljanje u rangu Honde Civic Si, a kako kažu u onim trenucima kada Honda možda ipak i donese prednost, čim se put ispravi 60KS više, kao i duplo više obrtnog momenta su tu da se izgubljeno nadoknadi. Prilično je nahvališe, čak u odnosu na GTI koji je referentan automobil u ovoj klasi kada su časopisi u pitanju (nemoj sad opet horski da nastupi Honda sekta).

    Dakle, MPS trojka definitivno ima potencijala.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member Tommy_Gun's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Dubai, UAE
    Posts
    975

    Default ma to je mazda...

    honda je honda!

    toliko o tome

    [Only registered and activated users can see links. ]

  3. #3
    Senior Member mikimazda's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    wien
    Posts
    394

    Default

    sigurno da ima potencijala...
    samo mi je malo disko unutra ....smej se samo smej zmaje au sto si me bocno...za tomija...smejali su se mojoj mps6-ci pa sa nekih 200 kila vise napravi isto vreme na stazi kao i evo ...opala(i nekih 20 konja manje)
    zooom zooooooooom
    ladedruck statt hubraum

  4. #4
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ma ta Mazda se bas popravila sto se tice dizajna tako da mi je ova trojka ubedljivo najlepsi hecbek, lepsi i od Alfe 147, dok osmica shisha sve te sportske kupe/kabrio varijante za dve glave... za mehaniku ne sumnjam da valja, a od Mikija ocekujemo prijave svih kvarova

    He who loses control, loses.

  5. #5
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Komsija kupio belu mazdu3 mps 2008-2013, izgleda opako uzivo. Vidim da je pravi raritet. Na oglasima samo jedan prodaje dipem za nekih 13k.



  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Hmmm, ovaj tred sad dobija na značaju kod mene

    Gledam recenzije, automobil je univerzalno loš kada su u pitanju vozne karakteristike - podupravlja, torkstir, tvrda pedala kočnice... Skoro ni jedan review je nije pohvalio, niti je u nekom direktnom duelu na stazi dobila. Čak ju je i Megan RS225 demontirao, što govori kako bi se provela na stazi sa RS265/275.

    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Za onaj novac super masina. U realnim uslovima torkstir ce biti problem samo po kisi. A i te razlike sa staze od sekundu dve po krugu su besmislene van nje. 260 konja je ozbiljna cifra.

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Sve to stoji da to što je na krugu nije presudno za svaki dan. Problem je u tome što MPS pravi 260 između 3000 i 6000. Prava stara škola iz 1990-tih, a onda shvatam zašto auto i troši toliko - zato što je u pitanju ta sofisticiranost iz 90-tih.

    Ako mi je nešto iritirajuće, onda su to dizeli kojima nestane snage 1000-1500 obrtaja pre crvenog. A ovaj se vozi baš tako. Postavljam sebi pitanje zašto onda ne gledam neku Breru 2.4 JTD. Bar neće da troši 12 ako se već skupo registruje.

    EDIT: Sve je ovo suva teorija, nisam vozio niti vožen u MPS. Možda ću da pevam drugu pesmu kad se provozam
    Last edited by zmaj; 6th February 2016 at 00:35.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Ja koliko shvatih trazis na prvom mestu hecbek sa 5v, a ne auto koji ce te odvesti od kuce u zagrljaj majstorima zanata

    Kriva obrtnog je skoro ravna, ovo je neki grafik standardne i blago cipovane verzije [Only registered and activated users can see links. ]

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ma ja sam sam pročitao šta sam pisao na početku ove teme, pa sam sam sebi odgovorio. A ti se mešaš u moju prepirku sa samim sobom

    Naravno da mi u praksi te mane koje spominju nisu mnogo bitne.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •