Results 1 to 4 of 4

Thread: Velika Nagrada Nemacke- Hokenhajm

  1. #1
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Uprkos pobedi Sumahera, prilicno zanimljiva trka. Steta sto je Kimi imao onaj peh, bio je blizu Sumaheru ko zna sta bi tu bilo do kraja. Stvar je spasla sjajna borba izmedju Alonsa i Batona, cini mi se da je Englez sasvim zasluzeno uzeo drugo mesto. Mogao je da se tu umesa i Kultard pred kraj ali izgleda su mu izgleda vazniji sigurni bodovi. Sve u svemu, mnogo zanimljivija trka nego inace!

    P.S. Razlika izmedju Sumahera i Batona je bila na kraju manja od 10 sec.! Izgleda da je BAR sve brzi , mozda ima sanse da jos nesto napravi!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pizzonia je vozio lepo, covek osvojio 2 boda posle silnih pehova dok je vozio Jaguara.

    Baton je inace poceo da smanjuje razliku za Sumaherom, ali je onda pocela kaciga da ga zeza pa je popustio. Sumnjam da bi ga obisao, ali bi mu sigurno prisao malo blize.

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Ne stigoh da ostavim komentar na ovaj moj link. Elem, misli me necim vodjene, ne se secam vise cime, odvedose na stari hokehajm. Cini mi se prva staza "starog kova" koju je Tilke "unistio".

    Prva asocijacija na nju mi je DTM i automobili koji na braniku prolaze kroz one sikane u punoj brzini, a onda prva pobeda Barikela u karijeri, kada je deo staze bio okupan kisom, a deo suncem. Sledi emotivan prizor kada Barikelo uz brazilsku himnu place jace od kise, pa se smeje i diriguje. Tu je i secanje na prvu pol poziciju mog tadasnjeg "ljubimca", Huan Pabla Montoje iz 2001. god.

    Staza je godinu, dve kasnije preradjena i ovaj najspektakularniji deo najbrze staze u Evropi je ostao da zarasta u sumu. Navodno je bio problem i sto su posekli mnogo drveca da bi napravili novi deo staze, pa je resenje bilo da se posumljava stari deo staze.

    Moguce je naci na yt snimke kako sad izgleda stari deo staze, poznat i po tome da je '68 na njoij zivot izgubio cuveni Dzim Klark.
    Last edited by VIP; 25th September 2020 at 09:15.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •