Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 26

Thread: Kupovina novog auta --- šta je najpovoljnije ???

  1. #1
    Senior Member mgoran's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    794

    Default Kupovina novog auta --- šta je najpovoljnije ???

    ustvari , radi se o sledećem ... dali je kupovina LOGAN-a i dalje bez premca NAJPOVOLJNIJA kupovina , ili se možda pojavio neki konkurent u tom cenovnom rangu ...

    naime , kupio bih neki novi auto (ipak nebi juga) na kredit/lizing , ali pošto nisam baš u mogućnosti za neku *skuplju* klasu , zanima me dal uopšte ima šta da se bira ili je to to ... naravno ako je izbor na loganu dali ima neke bitne razlike između motora (benzin 1.4 / 1.6) , i naravno ako neko zna nešto o prednosti kod neke banke za kredit/lizing ...

  2. #2
    Senior Member Tommy_Gun's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Dubai, UAE
    Posts
    975

    Default Evo i mog predloga...

    I cini mi se da ti uopshte necu pomoci...Nemoj da kupujesh nova kola - simple as that! Kupi lepo sebi nekog polovnog Reno Clia - za skoro duplo manje pare i vozi se ko covek. Da ne pricam da za oko 5000e ima jako dobrih kola. Evo ovako iz moje perspektive (kupio sam skoro polovan automobil a bogami vozio se u novom C4 od ortaka). I sa novim i sa polovnim kolima covek ima jedan period kada je sa kolima zadovoljan, nezadovoljan, dobra su, nisu dobra, idu brzo, ne idu...I recimo taj period traje oko 3 meseca - posle toga ti nista nije vishe toliko bitno. Sve ti postaje obicno - i kola se pretvaraju u stvar koja te vozi od tacke a do tacke b. Slazem se da sa novim kolima kupujesh i sigurnost i niko ih nije vozio pre tebe - ali veruj mi i to ce trajati jako kratko. Kada kupis nova kola - mnogo cesh vishe paziti na njih nego na polovna! Ali kad kazem to - mislim na sve, i gde ih parkirash, i gde parkira komshija, i dal ih vidish sa prozora i josh sto stvari. Ako te neko nedaj boze cukne (a velika je verovatnoca u ovom gradu) mnogo cesh vishe da se jedesh zbog novih kola nego zbog polovnih.
    Opet jedno od mojih zapazanje - novija kola nisu tako dobro radjena kao stara! Ne vodi se toliko racuna kokvi su unutrashnji materijali i same vozne karakteristike - bitno je da su napunjena ABS i EDC i KLM i da imaju zilion air-bag-ova i da su jeftina.

    Moj ti je savet - ako mozesh da pogledash par novih automobila tipa dacia, reno klio, citroen, i josh par - i na drugu stranu da posetish par automobila (polovnih do 5000e) i da se u svima provozash! Da li je razlika od 5000e opravdana videcesh i sam - a po meni se cini da nije!

    Moj pik za ovu nedelju - HONDA Civic 1.6 (1995), prvi vlasnik, CB, alarm, alufelne, muzika, 4.700 EUR.064/279-2795
    PEUGEOT 206XS (2000), klima, air-bag, alarm, CB, el.prozori, muzika na volanu, na ime kupca, 5.700. 063/289-570
    RENAULT Clio 1.5DCi (2003), ABS, CB, 4xair-bag, el.podizači, servo, muzika, 70.200km, registrovan, vlasnik, 5.200 EUR, može kredit i lizing. 011/533-0101
    Last edited by Tommy_Gun; 20th June 2006 at 18:58.

    [Only registered and activated users can see links. ]

  3. #3
    Senior Member mgoran's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    794

    Default

    ok... slažem se u potpunosti s tobom , ali ... glavni uslov moje kupovine je ::: kredit / LIZING ... dakle , jedino ako neko daje polovnjake na lizing ...

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Problem je sto ispod 10k neces nista pametno da nadjes. Logan ako gledas, 1,4l masina bi trebalo da je daleko bolji izbor. Zastava 10... Pojma nemam. Misha je skoro vozio, pa ce mozda imati par reci o tom automobilu (mada to ti je Punto 2 - sta ima pa da se prica).

    Osnovni problem je sto nesto korektno (da lici da je pravljeno u 2000. godini) je 11-12 hiljada.

    PS. Porsche je prodavao automobile stare 6meseci - godinu dana, sa solidnim popustima. Ti automobili su i dalje pod fabrickom garancijom (jos dve godine od trenutka kupovine), a mozes da ih kupis na kredu. Ne znam da li ima jos uvek takvih automobila, treba da proveris.
    Last edited by zmaj; 20th June 2006 at 22:02.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj
    PS. Porsche je prodavao automobile stare 6meseci - godinu dana, sa solidnim popustima. Ti automobili su i dalje pod fabrickom garancijom (jos dve godine od trenutka kupovine), a mozes da ih kupis na kredu. Ne znam da li ima jos uvek takvih automobila, treba da proveris.
    Mislim da ima, radi se o marki VW, Polo i Golf ako se ne varam ali popust nije preterano izdasan, valjda 15%. Ako si zainteresovan, moze se proveriti.
    "Racing is a space-time continuum"

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj
    Problem je sto ispod 10k neces nista pametno da nadjes. Logan ako gledas, 1,4l masina bi trebalo da je daleko bolji izbor. Zastava 10... Pojma nemam. Misha je skoro vozio, pa ce mozda imati par reci o tom automobilu (mada to ti je Punto 2 - sta ima pa da se prica).
    Ja nesto nisam siguran da je 1.4 bolji izbor. Ako ces auto da vozis po gradu, sa retkim odlascima na duza putovanja sigurno ces osjetiti potrebu da ugradis plin. Taj automobil sigurno nece trositi ispod 8,5 litara po gradu. E pa ako vec moras da se ispruzis 1100 evra jos za plin onda bolje uzmi 1.6 od 90 ks. Dobro ce doci van grada na usponima extra 15 ks. Kad covjek sve to sagleda, dizelka i ne izgleda toliko skupa

    Jako mi se svidja ova varijanta sa malo koriscenim automobilima dilera. Ako mozes da iscackas nesto takvo, jos u tdi varijanti i na kredit ja mislim da ne postoji bolja alternativa. Nije da ja sad volim nesto dizele, ali za one koji voze po gradu benzinac u toj kategoriji bez plina je skupo rjesenje s obzirom na cijenu goriva.

  7. #7
    Senior Member Tommy_Gun's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Dubai, UAE
    Posts
    975

    Default Ceka malo?

    Ajde da ispadnem glup - jel su to kredit i lizinzi toliko povoljniji za kola nago za kesh? Ako je kredit preduslov - zasto ne uzeti kredit na novcani iznos - i njim kupiti polovan automobil? Jel ovde nesto ja propustam!?!?
    I dalje mislim da je bolje kupiti polovnog Clia - od novog Logana. Sta vishe - koliko je racunao Vip - Logan sa motorom od 1.6 bi trebao da bude preko 10 500e!? Znaci nista od varijante Logana za 8000e

    Obratiti paznju na poslednji automobil u mom izboru u prvom postu....
    Last edited by Tommy_Gun; 20th June 2006 at 23:19.

    [Only registered and activated users can see links. ]

  8. #8
    Senior Member mgoran's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    794

    Default

    ovako ... auto koji imam trenutno je solidan i ne bi ga prodavao , i dalje bi mi služio za posao (karavan) , ali je u pitanju već šestaesti rođendan istog , tako da treba mi nov (noviji) auto s kojim ne bi prelazio neku veliku kilometražu (verovatno 5-6 hiljada godišnje) jer ću i dalje koristiti stari za posao (tu i tamo prevoz nekih kabastih stvari) ... jedan od obaveznih uslova je da auto bude jako prostran (petočlana porodica) , ali ne mora da bude nešto brz (možda svega par puta godišnje izađem na auto-put van grada) pošto uglavnom vozim *umerenom* brzinom po gradu ... a zašto kredit / lizing ... pa i kad bi imao toliko *keša* verovatno bi ga iskoristio za neke pametnije stvari (posao) , tako da kad već imam mogućnost za kredit (država mi je *propisala* platu od 30+ hiljada) što da ne iskoristim ...daleko od toga da su ti krediti povoljni , ali ako se nema druga mogućnost to onda i nije tako nepovoljno (što bi rekli , kad nema kiša dobar je i grad) ...

    dakle da rezimiram ... stari auto je već pregazilo vreme tako da će ostati za posao , a noviji treba da bude samo dovoljno prostran za petoro + prtljag ... nemora striktno nov , ali je poželjna kombinacija na lizing , jer dileri uvek daju neki popust u toj varjanti , dok polovnjaci idu kod nekih na kredit koji i nije tako povoljan (spada u klasičan potrošački kredit gde su kamate ...)

    ovo za folksvagene nisam znao , ali cene i s popustom mislim da su prevelike za moj budžet , a čini mi se da sam video da verano ima ponudu vozila za koje su ljudi odustali od lizinga (dakle nudi se opcija preuzimanja lizinga od prethodnog klijenta) ...

    ajde ako još neko čuje nešto na tu temu nek javi ...

  9. #9
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    599

    Default

    Zar nije Grande Punto bestbuy za 10k, koliko znam svi polovni SEATi su prodati koji su bili popustu. Za sada je Ibiza i Cordoba SDI na popustu i kostaju oko 13k
    “When I live, I am born. When I am born, I see. When I see, I discover. When I discover, I travel. When I travel, I drive. When I drive, I am.”

  10. #10
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj
    Zastava 10... Pojma nemam. Misha je skoro vozio, pa ce mozda imati par reci o tom automobilu (mada to ti je Punto 2 - sta ima pa da se prica).
    Zastava 10 je skroz korektan auto, ako ti prostorno odgovara, a i malo je skuplja od Logana kad je napunis opremom.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •