Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 13 of 13

Thread: Analiza: Kupovina automobila

  1. #11
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Zbog velikog zaostatka za civilizovanim svetom, tek treba ocekivati da bitnu stavku u odlucivanju zauzmu kriterijumi kao sto su servisna mreza, tretman od strane dilera, zamene staro za novo (kad se bude kupovno sposobno trziste zasiti) i slicno.

    Ali sta nekoga prelomi da kupi bas neka kola? Besplatna klima me svakako nece naterati da kupim Citroen. 500e benzina nece doprineti da kupim Polo. Medjutim ako si vec 90% resen da kupujes Polo ili C2, marketing u tom trenutku moze da bude presudan.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #12
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by Tommy_Gun
    Ne bih smeo da se kladim - ali cinimi se da se kola ni na zapadu ne probaju.
    Mozda ih ne probaju ako su bas novi modeli pa ih narucuju na nevidjeno ili generalno ne zele da ih probaju. Jel bio onaj momak iz Svajcarske sto je vozio Vectru ili nesto preko celog vikenda na "ja bih da probam". Pogledaj strane sajtove, svuda imas opciju da rezervises test voznju (ugalvnom 24h test).

    Drugo, ti koji napolju kupuju kola, takva kola menjaju na 2-3 godine (a verovatno imaju jos jedna u porodici). Nesto sumnjam da ce svi oni koji su ovde kupili nova kola posle 3 godine da ih zamene, dobrim delom su ljudi kupovali kola na kredite 5-7 godina.

    Proba automobila od 5-10 minuta nije bas pravi pokazatelj da li je auto ovakav ili onakav, ali moze da te otrezni jako brzo. Ja sam u par automobila seo (sto na sajmu, sto drugarski, sto testovi) i ukapirao da sam imao totalno pogresne predrasude.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #13
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    599

    Default

    U VW, Seatu i Audiju, mozes da probas auto, ta test voznja traje 10-tak minuta i tu tesko da ti mozes da provalis sve vrline odnosno mane testiranog automobila, ali mozes malo bolje da se upoznas sa automobilom i da vidis da li ti odgovara.

    U principu ne ulazis sa ulice i vices hocu test voznju, jer ako si stvarno zainteresovan za neki auto, verovatno si procito nesto o tom automobilu, saznao osnovne informacije o njemu, i detaljno ga razgledao u salonu. Pa kad si sve to utvrdio onda trazis test voznju - tek tada ta voznja moze da ima smisla. Bez ovog predhodnog ne mozes da imas iole dobru sliku o automobilu. Naravno za vreme trajanja test voznje pored tebe je prodavac koji ce ti pojasniti razne funkcije, mogucnosti i performanse konkretnog automobila. Pa tek na osnovu toga, licnog utiska i poredjenja sa slicnim-konkuretnim automobilima moze da se donese odluka ZA ili PROTIV.
    “When I live, I am born. When I am born, I see. When I see, I discover. When I discover, I travel. When I travel, I drive. When I drive, I am.”

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •