Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 160

Thread: Akumulatori

  1. #21
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    4

    Default

    ja sam taj problem resio sa 2 akumulatora xexexexexexe neki no name ali rade vec 4 god bez problema. Inace nisam mogao da upalim auto zimi dok nisam stavio 2, menjao sam.... probao svakakve i nista. Inace vozim Land rovera 96 2,5 tdi

  2. #22
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Kako se sada krecu cene akumulatora? Jel neko skoro istrazivao. Ja sam samo usao u prodavnicu i kupio

  3. #23
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1

    Default

    mozda sam malo promasio forum al ovaj je najblizi,imam fiat 128 sport i ubacujem jako puno potrosaca struje ozvucenje neonke jace sijalice svuda.... ima li neko ideju ili predlog kako da resim taj problem sa nedostatkom struje.... u pricipu ovo moje je stojadin. dali mogu naci negde jaci alternator ili kako ????? molim odg hvala

  4. #24
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Danas sam pokušao da upalim kola i....eeek. Ništa. Mrtav.

    Uglavnom, izvadio sam akumulator i shvatio da Delphi Freedom akumulatori nemaju one čepiće da bi mogao da doliješ i proveriš nivo tečnosti. Ima neko staklence koje bi trebalo da javlja stanje napunjenosti akumulatora. Na njemu je nacrtano zeleno za pun, crno za polupun i belo za prazan. I naravno, kad malo nagnem akumulator - bljesne belo.

    Na akumulatoru je nacrtano pored tog belog kao X preko akumulatora - jel to znači da je zreo za bacanje? Ili da ja ipak probam da ga napunim? Kako se uopšte pune ti zaptiveni akumulatori - da ne eksplodira, pošto sam ja ranije skidao čeipće dok punim akumulator.

    Nemam punjač kući, moram da idem do Pančeva kod matoraca, pa ako je zreo za bacanje - da se ne bakćem sa time nego da kupim novi. 4 godine je okej za akumulator, tako da mi nešto sad i nije drago da ga nešto dopunjavam, pa da me za prvi mraz opet proda.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #25
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    moj star 5 godina i jos uvek radi, bosch silver isto zaliven, punio sam ga dva puta obicnim punjacem za akumulatore kada sam zaboravljao da zgasim moronska dnevna svetla. mislim da nece explodirati, ali stavis u podrum npr da se puni, pa sta bude
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  6. #26
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Neće pući imaju oni svi odušak. I ja sam punio Vartin koji je takođe zaptiven, samo ga priključi na punjač na 10-12 sati

    He who loses control, loses.

  7. #27
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Ali ce te prodati sa prvim mrazem.
    Ako se ispraznio sam od sebe nema mu leka.

    Jedino ako si zaboravio svetla. Znam da Suzuki nema zujalicu ili neku drugu signalizaciju osim indikatora na tabli. Mojoj majci se redovno desava da ih ostavi.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  8. #28
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Moj pišti kad ostavim svetla? Nisam ostavio ništa da svetli, tako da je sam od sebe gekno. I ja se nešto mislim da mu je stigo kraj.

    Sad sam pitao u AP Sportu (samo sam morao da sačekam da prođe jutarnja tura fiatista koji menjaju hidropodizače, bregaste i ostalu potrošnu robu) - Blek Hors nemaju, Varta je 5500 dinara. Ima i neka marka sumnjivog imena koje vuče na kinu (ono u stilu Suprim Power, Power TA-DAH ili tako nešto) ali oni prave samo standardne dimenzije. Mislim da je ovaj moj standardni, ali pošto sam sinoć vadio kumulator i sav se umazo - zaboravih da ga premerim da budem sto posto siguran.

    Nekad je bilo Boševa kod AP Sporta, ti sa gelom su mi ostali u dobrom sećanju, ali ne znam gde bi ih tražio?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #29
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    U Tempu banner, odlični su i imaju četiri kleme tako da su svi univerzalni jer se kod kola ralikuje gde je minus gde plus. Energizer takođe dobar. Black Horse ako kupiš prvo ga negde napuni do kraja (ili 5-6 sati na punjaču), lažu da su puni (mada bi ih ja izbegavao jer od kad su shvatili da ih Fiat neće ugrađivati kvalitet im je katastrofa). Exide su OK mada možda malo izvikani zahvaljujući onima što pakuju megavate u kola. Bosch bi takođe izbegao jer je ubedljivo naj falsifikovaniji.

    što se dimenzija i redosleda polova tiče Varta sajt
    [Only registered and activated users can see links. ]

    He who loses control, loses.

  10. #30
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Bosch sam video u Rodi
    Inače, Bosch, Varta i Energizer pravi ista fabrika: Johnson Controls.

    Za Banner sam čuo da kad se isprazni skroz, nema punjenja... Meni je jedan crkao tako, mada sam i posle njega uzeo Banner, Tempo bio najbliži.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •