Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 141

Thread: Motorna ulja

  1. #11
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by kira
    Stvar je bila u necem drugom, Delta kao uvoznik Fiat je u obavezi da obezbedi servis za sva vozila iz svog proizvodnog programa. Elem, Uno Turbo je prestao da se proizvodi mnogo pre nego sto je Delta postala uvoznik ('96), a kada je postala uvoznik proizvodio se samo Fiat Uno 1.0 tako da su oni preuzeli obavezu da servisiraju samo ta vozila. Znam da sve to nije ok, ali stvari tako stoje, zato se u Delti ne mogu kupiti egzoticna kola kao sto su Alfe GTA , Abarthi i slicni automobili koje bi se prodavali u vrlo malim kolicinama (do 5 komada). Jer ti kao uvoznik si u obavezi da imas na lageru odredjen broj rezervnih delova za ta vozila, da kupis specijalne alate, obucis majstore i za ta vozila. Jednostavno se ne isplati jer prodaja u ovom trenutku nije na tom nivou da mogu da se priuste takvi troskovi i vezivanje novca za takav lager koji bi stajao.
    Niko nije očekivao da imaš delove na lageru, ali očekujem da mi kažeš cenu da mi ih nabaviš iz Italije. Čisto cumnjam da to doteraš BMW E30 kod Radulovića i on ti kaže da je Radulović počeo sa radom '93 kada je već prestala proizvodnja E30 modela i da neće da servisiraju.

    Drugo, njima ne trebaju posebni alati da ti urade redovan servis, a čovek je bez ikakvog pardona rekao "NE RADIMO taj model". Ajde da je rekao da nemaju mogućnost da pročitaju podatke iz kompjutera pa da ima nekog rezona.

  2. #12
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    599

    Default

    Ma mozes ti da narucis delove alii kad ti kazem da je rok isporuke od 4-6 nedelja sa pojedina vozila ti se popismanis. Slazem se da je tvoj slucaj bio primer ne profesionalnosti od strane radnika iz Delta, ja se nadam da skoriji slucajevi ne postoje jer je dosta radjeno na promeni svih stvari koje su skripale i koje nisu odgovarale ocekivanom standardu. Ako neko ima skoriji slucaj veo bih da detaljno ga opise kako bi mogli da reagujemo

  3. #13
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Malo ste skrenuli sa teme, ali izgleda ovde, na ovom forumu, niko ili ne zna ili nece da diskutuje o motornim uljima! Ljudi sta sipate u motor.....nije svejedno!!!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  4. #14
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    UH gde nadje bas o Deltinom servisu da pricas. Vozim firminog Dobla i tom servisu sam skoro domaci. U stvari bio sam do skoro. Zasto pitaces. Zbog njihovog bahatog ponasanja, nestrucnosti, neazurnosti. Ako bas insistiras obrazlozicu sve pojedinacno.
    Za pocetak cu dati samo jedan primer: posle popravke kontakt brave, koja je zaglavljivala u garantnom, roku auto moze da se startuje bilo cime sto moze da se gurne u bravu. Npr. kljucem od kuce, srafcigerom i sl. A stajao je 3 dana zbog "izuzetno komplikovane" popravke.
    Ima tih primera jos. Sa krivo uvijenim srafovima na kocionim klestima, zamenom delova koji nisu trebali da se menjaju itd.
    Sad (na moje insistiranje) odrzavam auto u malom servisu i izuzetno smo zadovoljni kvalitetom, brzinom i cenom usluge. Jedino nisam zadovoljan kvalitetom samog auta ali to je vec druga prica.
    Inace zaboravih da kazem auto je star 2.5 god.

    O uljima: sipam Optimino polusinteticko ulje "HC power" vec par godina i nemam nekih zamerki. U principu ako je u flasi ono sto pise na nalepnici i ako se ulje redovno menja ne bi smelo da bude nekih problema (cak ni sa Galaxom). E sad kako znati da je to ono pravo. Ja npr uzimam vec dugo u komsijskoj radnji pa se nadam da mi nece uvaliti svasta ali nikad ne mozes da budes potpuno siguran.

  5. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2

    Default

    Optima ima radnju kada prodjes ispod Brankovog mosta prema pristanistu...

  6. #16
    Junior Member maranello's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    24

    Default

    Ma najbolje je koristiti optimina ulja bar tu znas da te ne mogu prevariti,naravno ima i tu kopija ali ne kao kod stranih,kupis na pravom mestu i to je to,ja licno koristim HC power i zadovoljan sam.

  7. #17
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by maranello
    Ma najbolje je koristiti optimina ulja bar tu znas da te ne mogu prevariti,naravno ima i tu kopija ali ne kao kod stranih,kupis na pravom mestu i to je to,ja licno koristim HC power i zadovoljan sam.
    Evo danas idem da menjam ulje pa ću baš Optimu da probam. A i videćemo kakva je ova Esso sintetika posle 10.000km.

  8. #18
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default

    Ja sam se malo raspitivao sta se najmanje kopira i uzeo ELF. Za Valvoline u tom cenovnom rangu su mi rekli da se dosta kopira.
    Prijatno sam iznenadjen, jer za 4.500km golf 2 15 godina star nije potrosio kap ulja, eno u knatici mi i dalje stoji 2l koje su ostale od 5l, jer sam uzeo 5l da bi dosipao, a sad cu samo da dokupim 1l i promenim ulje.

  9. #19
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Quote Originally Posted by Loshmi
    Ja sam se malo raspitivao sta se najmanje kopira i uzeo ELF. Za Valvoline u tom cenovnom rangu su mi rekli da se dosta kopira.
    Prijatno sam iznenadjen, jer za 4.500km golf 2 15 godina star nije potrosio kap ulja, eno u knatici mi i dalje stoji 2l koje su ostale od 5l, jer sam uzeo 5l da bi dosipao, a sad cu samo da dokupim 1l i promenim ulje.
    Koji ELF si kupio, gde i po kojoj ceni? Sledi mi ovoh dana zamena ulja, pa da razmotrim i tu varijantu. Još ako je polusintetika, tim bolje
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  10. #20
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default

    Quote Originally Posted by Heinz
    Quote Originally Posted by Loshmi
    Ja sam se malo raspitivao sta se najmanje kopira i uzeo ELF. Za Valvoline u tom cenovnom rangu su mi rekli da se dosta kopira.
    Prijatno sam iznenadjen, jer za 4.500km golf 2 15 godina star nije potrosio kap ulja, eno u knatici mi i dalje stoji 2l koje su ostale od 5l, jer sam uzeo 5l da bi dosipao, a sad cu samo da dokupim 1l i promenim ulje.
    Koji ELF si kupio, gde i po kojoj ceni? Sledi mi ovoh dana zamena ulja, pa da razmotrim i tu varijantu. Još ako je polusintetika, tim bolje
    ELF 5l oko 1200din, e sad nisam siguran, mislim da je TS moracu da pogledam.
    poz.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •