Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 141

Thread: Motorna ulja

  1. #1
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Question Motorna ulja

    Koja motorna ulja koristite i zasto, koliko cesto menjate ulje, kako se branite od falsifikata....
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  2. #2
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Izgleda da na ovom forumu niko ne koristi ulje!!! Molim vas odajte mi u cemu je tajna....kako vozite bez ulja.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #3
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    599

    Default

    Izgleda da su svi provalili moju foru Pa koriste Super Long sto se menja na 100.000 km

  4. #4
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Mislis na ono "visoko kvalitetno" ulje za gradjevinske masine i traktore??? :twisted: :twisted: :twisted:
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  5. #5
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    599

    Default

    Kad sam ga ja koristio, a to je bilo 98-99 godine trvrdim da je bilo sigurno kvalitetnije od Castrola i slicnih marki koje si mogao da kupis samo na buvljaku, a koji su imali samo pakovanje a unutra se sipalo ko zna sta. Inace ulje nije bilo za gradjevinske masine, vec je bilo namenjeno turbo dizel motorima koji prelaze mnogo km. Ne znam sta se danas desava sa tim uljem, jer ne vozim dizel i ne prelazim vise po 200-300km dnevno, ali sigurno bih ga ponovo koristio da imam dizel i stari posao... kako su to bila lepa vremena. Jebem ti NATO

    U ostalom auto je isao kao zmaj

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Sipaš bilo koju sintetiku, ja sam čak i Galax sipao nekoliko godina i nisam imao nešto mnogo zamerki sem da uopšte nije bio jeftiniji od stranih ulja.

    Slabo se ko interesuje za te priče oko ulja, narod ode na servis i nema pojma šta su mu sipali, a tako i treba da bude. Poenta je samo imati korektnog servisera kojem možeš da veruješ.

    Po pričama kolega, Velauto je fantastičan što tiče pouzdanosti servisa.

  7. #7
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    599

    Default

    Ja mogu da kazem kakav je slucaj u Delti, iskljucivo se sipa sinteticko ulje Selenia, jer je to propisano ulje za sva vozila Fiat, Lancia i Alfa Romeo. Ulje je 100% original i uvozi se direktno iz Italije

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja prosto nisam mogao da verujem svojim ušima kad sam odvezao moj Uno u Delta servis i kažu meni ljudi: "ne radimo Una!". Pitam ja da li oni rade FIAT-e, kažu radimo, ali samo FIRE motore. Super! Zvanični zastupnik zastupa samo novije modele... Toliko o Delti.

    Inače, ko kupi FIAT-a jako teško će da nađe valjanog majstora, najbolji je bio "Fiat Bane", međutim čovek je zatvorio radnju...

  9. #9
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    599

    Default

    Stvar je bila u necem drugom, Delta kao uvoznik Fiat je u obavezi da obezbedi servis za sva vozila iz svog proizvodnog programa. Elem, Uno Turbo je prestao da se proizvodi mnogo pre nego sto je Delta postala uvoznik ('96), a kada je postala uvoznik proizvodio se samo Fiat Uno 1.0 tako da su oni preuzeli obavezu da servisiraju samo ta vozila. Znam da sve to nije ok, ali stvari tako stoje, zato se u Delti ne mogu kupiti egzoticna kola kao sto su Alfe GTA , Abarthi i slicni automobili koje bi se prodavali u vrlo malim kolicinama (do 5 komada). Jer ti kao uvoznik si u obavezi da imas na lageru odredjen broj rezervnih delova za ta vozila, da kupis specijalne alate, obucis majstore i za ta vozila. Jednostavno se ne isplati jer prodaja u ovom trenutku nije na tom nivou da mogu da se priuste takvi troskovi i vezivanje novca za takav lager koji bi stajao.

  10. #10
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Quote Originally Posted by kira
    Kad sam ga ja koristio, a to je bilo 98-99 godine trvrdim da je bilo sigurno kvalitetnije od Castrola i slicnih marki koje si mogao da kupis samo na buvljaku, a koji su imali samo pakovanje a unutra se sipalo ko zna sta. Inace ulje nije bilo za gradjevinske masine, vec je bilo namenjeno turbo dizel motorima koji prelaze mnogo km. Ne znam sta se danas desava sa tim uljem, jer ne vozim dizel i ne prelazim vise po 200-300km dnevno, ali sigurno bih ga ponovo koristio da imam dizel i stari posao... kako su to bila lepa vremena. Jebem ti NATO

    U ostalom auto je isao kao zmaj
    Verovatno i jeste bilo kvalitetnije od falsifikata, ali stvar koja buni je period izmene jer koji automobil menja ulje na 100 000 km ! Mozda neki kamioni novije generacije ali ni za njih nisam suguran. Pogotovo kod nas sa gorivom "sjajnog" kvaliteta period zamene ulja treba prepoloviti!!! A sem toga mislim da veoma malo poznatih velikih proizvodjaca ulja i maziva ima u proizvodnom programu ulje kome je interval zamene toliki. Ne verujem da nas Galaks ima neku posebnu tehnologiju ili cak patent vezano za Super Long!!!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •