Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 35

Thread: eh taj mercedes

  1. #21
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    "iz nekog razloga niste u mogućnosti da reagujete..."
    Ako nisi u mogućnosti da zakočiš kada taj sistem uskoči ili si krepao ili ne radiš jednu stvar koju bi trebao da radiš dok voziš auto, da gledaš put.

    Fundamentalno je loše jer daje dozvolu ljudima da ne shvataju ozbiljno gledanje druma, imaće uvek ono u glavi "e moj auto će da zakoči ako ja ne primetim" i onda će da zveraju okolo i rade druge stvari koje su važnije od vožnje auta tokom same vožnje auta (ne ovaj poslednji deo rečenice nije greška, baš to mislim)
    Last edited by bruyoni; 13th May 2010 at 21:57.

    He who loses control, loses.

  2. #22
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    "iz nekog razloga niste u mogućnosti da reagujete..."
    Ako nisi u mogućnosti da zakočiš kada taj sistem uskoči ili si krepao ili ne radiš jednu stvar koju bi trebao da radiš dok voziš auto, da gledaš put.

    Fundamentalno je loše jer daje dozvolu ljudima da ne shvataju ozbiljno gledanje druma, imaće uvek ono u glavi "e moj auto će da zakoči ako ja ne primetim" i onda će da zveraju okolo i rade druge stvari koje su važnije od vožnje auta tokom same vožnje auta (ne ovaj poslednji deo rečenice nije greška, baš to mislim)
    Hmmm, koliko se nisam bio slozzio sa tobom na tvoj prvi komentar, sad moram. Sva sretja pa taj auto nije od jeftinijih pa da se nashiroko vozi kod nas. Vetj vidim pokolj po putevima i raskrsnicama zbog shminkanja i kuckanja sms-ova, kada ovaj sistem zakazze. Ako on 400 puta radi, a otkazze 401. put otkazze, to je u nekom realnom scenariju, na 1k automobila, 1000 dovidjonsa zauvek. Zashto se saobratjane nezgode deshavaju? Zato shto jedan ili obojica vinovnika nisu pazili. Josh sa ovim sistemom procenat nepazznje mozze drastichno da se povetja
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  3. #23
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Valjda je jasno da ovo nece da moze, bar ne kako su oni zamislili i bar ne u nerednih 10-tak godina! Mercedes i Volvo, ko je sledeci?
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  4. #24
    Senior Member Sandiki's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    228

    Default

    Ja se potpuno slazem sa bruyom, to su sistemi koji mogu da naprave retarde od vozaca... Ne bi trebalo da se oslonis na taj sys ni 1%, jer u suprotnom ces jednom da se okockas i dovidjenja.
    Ja bi pre stavio neki sistem koji ti razvali samarcinu ako cuknes nekog zato sto nisi gledao na put

  5. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    MA to je sve bacanje para.Jedini pomocni sistem koji mi se svideo je ABS ali i on ponekad zakaze ali meni nije.Potpuno se slazem sa Jason-om Plato-m(ako se tako pise) za onaj night vision.Gledao sam tu emisiju pete brzine i nije mi se svideo night vision.Nekad cu uzeti neki rent-a car u grckoj pa cu videti.Nadam se sad na leto!

  6. #26
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Rent a car auto sa night vision sistemom? Jos u grckoj? Sweet dreams!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  7. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Quote Originally Posted by Misha View Post
    Rent a car auto sa night vision sistemom? Jos u grckoj? Sweet dreams!
    Izgleda da si upravu.Nego ja kad pisao onaj komentar setio se da idem leti u Grcku na more pa reko tamo cu al izgleda nista od toga.Mozda kad odem na zapad pa me oderu za jedan dan voznje s klase ili X5 ali nije mi zao jer bih bas voleo da vidim kako je imati takav auto.A na Nemackom autoputu.To ce biti milina.U nekim garazama mozes iznajmiti tako luksuzne aute.

  8. #28
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Iskopah ovu temu iz naftalina, jer mi se vec drugi put desava da "zaspem" za volanom u onim situacijama na auto putu gde kolona staje. Prvi datira takodje iz ovde godine na povratku iz Budimpeste. Digresija, generalno spadam u grupu ljudi koji bas dosta paze sta se desava ispred i nisam u stanju da se previse opustim za volanon. Cesto mi je i stil voznje da me uvek drzi budnim, odnosno zaposlenim. To mi se pokazalo kao idelano kada se zateknem za volanom uvece kasno. Vozim brze, na granici ogranicenja i max sam skoncentrisan ili bar onoliko koliko sam sam u mogucnosti da budem.

    U prvoj situaciji ne znam sta se tacno desilo, u jednom trenutku sam video da dva vozila preticu sleper, u drugom sam shvatio sam su usporili sa 130 na 60 km/sat pa sam se nasao u situaciji da kocim skoro maksimalnom snagom. Ne mogu da procenim sta mi je odvuklo paznju, ali recimo neka promena radio stanice koja je trajala sekund, dva.

    Druga, po meni vise dramaticna desila se sad u povratku iz Grcke. Deonica od Halkidikija ka Solunu je tradicionalno frekventna i konstantno se desavaju situacije gde sporije vozilo pretice i dolazi do zagusenja brze trake. Neretko su takve situacije u zoni racvanja puta i ukljucenja na auto put.

    Brzina kretanje je oko 110 do 120 km/sat. Situacija je bila takva da sam u jednom trenutku sklonio pogled na navigaciju, a u sledecem mi je supruga skrenula paznju da kolona stoji, a to je uradila u vidu vriska moga imena

    Ona je dosta rano uocila situaciju, pa sam imao vremena da pravovremeno reagujem, zakocim nedramaticno i ukljucim sva 4 zmigavca tokom istog da upozorim one iza. Ja racunam da bih uocio situaciju (pretpostavka jer nikad ne skrecem pogled dugo), ali bi reakcija bila mnogo dramaticnija.

    Zastoj je izazvao Paracinac u pikapu kome se raspala guma, ali je ocigledno u tom procesu doslo do neke drame koja je naterala druge da zakoce u mestu. Naravno niko ispred se nije setio da ukljuci zmigavce, jer sam siguran da se drama desavala dok sam jos gledao na put, ali je nisam video od drugih vozila.

    Elem, citava prica ima za poentu da eto ovaj sad vec uobicajen sistem automatskog kocenja, u vreme silnih gedzeta i ekrana, zaista ima svoju svrhu. Ja jos mogu da podesim klimu tockicem, ali vreme je takvo da za sve te rutinske operacije vozac mora da ganja komande.

    Mene uvek ovakve situacije podsete zasto volim da vozim agilnije i solo. Kad god putujem sa nekim u drustvu ko drzi ovaj monoton tempo, ja pocnem da trazim zanimaciju i to ima svoju cenu, jer ocigledno nisam iskusan u toj igranci kao oni kojima je to redovna praksa.

  9. #29
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Mnogo prijaju ti automatski-dodaci, praćenje trake, rastojanja i sl. pogotovo nama koji volimo da zevamo okolo. Baš sam u sebi onomad insistirao da sledeći auto ima što više opcija i nisam se pokajao, čak mi je i mučniji deo vožnje (grad, autoput) postao zadovoljstvo.

  10. #30
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default eh taj mercedes

    Pre par dana sam imao duzi put sa BMW X1, izludeo sam od silnih modernih asistencija, menija i podmenija, do izlaza sa autoputa kod Cacka sam vise zevao u ekran nego na put. Na kraju sam digao ruke i lane assist uopste nisam uspeo da iskljucim. Obzirom da je sledecih 400 km bila magistrala, vrlo neprijatno, al sam digao ruke i bavio se voznjom. Jedini hajlajt automobila je HUD, bas korisna stvarcica.

    Edit: moze da se iskljuci steering intervention, tj. da sam vuce nazad u traku, ali vibriranje volana kad god nagazis liniju je nemoguce iskljuciti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Misha; 31st August 2023 at 23:17.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •