Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 60

Thread: Clio, dilema - vredi li?

  1. #21
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Quote Originally Posted by Calibra 4WD
    Setio sam jedne stavri koju ne bi bilo lose ukalkulisati,a to je da ne kupujes model koji prestaje da se proizvodi u narednih 12meseci,jer ce to dovesti do najveceg pada cene.

    Mada i Clio,Fabia,Yaris,Corsa su u istoj situaciji svi ce sledece godine imati naslednika
    Hmm, covjeku treba auto sada Ti mu prakticno izbacujes iz kombinacije sve spomenute modele. Evo malo subjektivno, fabija je mnogo ruzan auto u odnosu na Clia ili Corsu, ali ako si pragmatican covjek mozda ti to i nije vazno. Niko ne spominje Fiestu, zar je toliko los auto? Corsa je nekako meni najprihvatljivija, ali nekako djeluje dosadno. Ma uzmi Clia)))

  2. #22
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj
    Loshmi, jos jedna destinacija za tebe: Delta. Ako te Fiati ne zanimaju, pogledaj kakve su cene Jazza. Ja sam vozio neki model koji je bio napunjen opremom i mislim da mi je receno da ce da kosta oko 12 hiljada (pogledaj po forumu, mislim da sam pisao o tome). Kakve su cene sada, pojma nemam.
    Pogledacu, vidis na njega sam zaboravio skroz
    Jel Delta otvorila salon honde, i gde? Ako ne ici cu do centra S, mislim da je bilo price da je kod njih inace jeftinija honda jer prodaju samo, nisu zastupnici. Delta bi mozda i bila dobro resenje, jer tamo nam je poslovni racun preduzeca i moj tekuci.

  3. #23
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default

    Quote Originally Posted by Calibra 4WD
    Setio sam jedne stavri koju ne bi bilo lose ukalkulisati,a to je da ne kupujes model koji prestaje da se proizvodi u narednih 12meseci,jer ce to dovesti do najveceg pada cene.

    Mada i Clio,Fabia,Yaris,Corsa su u istoj situaciji svi ce sledece godine imati naslednika
    Cene su te koje jesu, nemam sta kalkulisati, mozda kad bi cekao, ali meni se nikako neceka. Ako budem cekao, nista me nece odvratiti da celu platu dam za ratu za novog Civica

  4. #24
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Uzmi Getza za manje para
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  5. #25
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default

    Quote Originally Posted by VIP
    Hmm, covjeku treba auto sada Ti mu prakticno izbacujes iz kombinacije sve spomenute modele. Evo malo subjektivno, fabija je mnogo ruzan auto u odnosu na Clia ili Corsu, ali ako si pragmatican covjek mozda ti to i nije vazno. Niko ne spominje Fiestu, zar je toliko los auto? Corsa je nekako meni najprihvatljivija, ali nekako djeluje dosadno. Ma uzmi Clia)))
    Corsa C, je super spolja, veliki plus su DTI motori koji trose na kasicisu a radi poredjenja 1.3CDI je ekvivalent po karakteristikama 1.2 Clio-ovom motoru, a razlika u potrosnji je dupo. Mada za predjenu kilometrazu od oko 10 000km godisnje usteda u gorivu je 500€ godisnje, sto razliku u ceni od 3000€ Clio - Corsa izjednacuje tek za 6 godina. Corsa je nesto veca, vise mesta na zadnjoj klupi, ali zato je iznutra ista kao njena predhodnica, zastareo izgled sto je poprilicno bezveze.

    Fiata neuzimam u obizir, dok Forda - jedino zbog cene delova, i slabije servisne mreze.

  6. #26
    Senior Member Tommy_Gun's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Dubai, UAE
    Posts
    975

    Default pazi sad ovo!!!

    eurosumar - i jako fina zamena za mini moris (japanska) - SWIFT!!! obavezno i njega stavi na papir. poprilicno nov auto - i mislim daleko bolji od svih gore navedenih!!! ima motora od 1,3 i 1,5...

    hahahaha ponuda iz euro-sumara!!! i josh jednom hahahaha

    [Only registered and activated users can see links. ]

    [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #27
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default

    Izbor je pao na Corsu 1.2 (80ks), sa novim EcoTec motorom sa novom tvinport tehnologijom. Po meni je corsa na trecem mestu u klasi, jednostavno uslove koje sam dobio i popust su presudili.
    Porastao apetit, pa sam se ogranicio na max 13000€, to su uglavnom automobili od oko 10500 u osnovnoj varijanti, a sa opremom i malo jacim motorom dolaze do 13 000€. Klima mi je bila obavezna jer slabo podnosim vrucinu, manuelnla je sasvim dovaljna za motor ove snage.
    Tvinport tehnolaogija (varijabilna velicina usisne grane), koliko sam razumeo prodavce i ljude iz servisa, pruza malo vecu snagu pri nizim brojevima obrtaja i kao takve taj motor svrstava odmah po karakteristikama iza odlicnog hondinog 1.4 motora. Tacne oznake svih motora necu da pisem, jel cu sigurno pogresiti, toliko mi je toga sad u glavi, od oznaka motora do oznaka automobila...
    Zmaj je upravu sto se Honde Jazz tice, ona je no1 u klasi, ali zbog trenutne situacije na nasem trzistu (ceka se delta) i skoka Jena u odnosu na evro, ne moze se kupiti za ispod 15000€. Doduse kod Hondi je odmah u startu uracnata sva oprema koja se kod drugih dokupljuje (sem metalik boje).
    Odmah za Hondom Jazz su po meni toyota Jaris i Corsa koji krajem godine ocekuju naslednike.
    Mitsubishi Colt je isto poprilicno skup, nisam ga probao, tako da ga nemogu uvrstiti u listu.
    Yaris je imao malo mesta na zadnoj klupi koja je inace varijabilna, ali kad se ona gurne pozadi neostaje nista mesta u gepeku.
    Corsa nudi mesta za 4o drasle osobe i opet solidno mesta u gepeku.

    Izabrao sam Cosmo paket opreme, koji poboljsava izgled unutrasnjosti, koji je po meni zastareo. Sada se ceka da se odobri lizing, oko cega nebi trebalo da bude problema.

    Malo o salonima:

    Na nase salone i servise netreba puno trositi reci: - uzasni su. Neprofesionalnopst, neobucenost, nepoznavanje teh. osobina, oronuli saloni, neljubaznost i sl. je ono sto krasi vecinu nasih auto salona. Cest odgovor na pitanje je ne znam, sto nesme da se desi. Prodavac mora sve da zna, a ono sto ne zna duzan je da odmah proveri. No to kad nas nije slucaj, a pitanje je i kad ce postati.

    "Nije sve tako crno":
    Cista desetka za Toyotin salon na Zrenjaninskom putu, lepo uredjen salon, struci i tehnicki potkovani prodavci, lep i uredan servis odmah iza.

    Prelaznu ocenu bih dao jos i Mitsubishijevom salonu na Ibararsoj magistrali.

    U opelu radi baba od 50 i kusur - sta reci nema blage veze sa zivotom, u renou nisu znali koja je oprema u autu koji sam hteo da narucim i nisu hteli da provere, Skoda radi do 16h!!!!????, u Citroenu nema izlozenih vozila, sem C4 (mnogo mali salon), takoreci jedva naidje prodavac. (takodje su nas zeznuli za bicikl prosle godine, obecali poklon pa nisu hteli da ga daju)... primera je mnogo, ako ima vremena da se o tome pishe....

    Tako da kad se sve svede, kupovina auta ume da bude velika glavobolja, a ne uzivanje, mada tu je uvek neki fini popust koji te privuce da prelomis i odlucis.

    Zao mi je sto nisam imao dovoljna za 1.7DTI motor - poreklom iz Isuzua, koji sve hvale i cene, ali time bi i inace cena skocila u klasu automobila iznad, sto je po meni glupo.

    Ako sve bude ok, za mesec dana auto je kod mene, pa slede utisci, do tada hvala na pomoci i pozdrav.

  8. #28
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default

    Quote Originally Posted by Tommy_Gun
    eurosumar - i jako fina zamena za mini moris (japanska) - SWIFT!!! obavezno i njega stavi na papir. poprilicno nov auto - i mislim daleko bolji od svih gore navedenih!!! ima motora od 1,3 i 1,5...

    hahahaha ponuda iz euro-sumara!!! i josh jednom hahahaha

    [Only registered and activated users can see links. ]
    E da Tommy nisam stigao do Suzukija, nekako mi onaj prosli Swift ko konzerva koja je sad zaobljena i sredjena)) ma cisto subjektivno, ne znam ni sam. Prosli mi je tako ruzan i tako mi se smucio, da treba cudo da u buducnosti opet zavolim suzuki

  9. #29
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by Loshmi
    Izabrao sam Cosmo paket opreme, koji poboljsava izgled unutrasnjosti, koji je po meni zastareo. Sada se ceka da se odobri lizing, oko cega nebi trebalo da bude problema.

    U opelu radi baba od 50 i kusur - sta reci nema blage veze sa zivotom, u renou nisu znali koja je oprema u autu koji sam hteo da narucim i nisu hteli da provere,
    Zao mi je sto nisam imao dovoljna za 1.7DTI motor - poreklom iz Isuzua, koji sve hvale i cene, ali time bi i inace cena skocila u klasu automobila iznad, sto je po meni glupo.
    Ja zaboravih da ti kazem da Opele ISKLJUCIVO gledas kod cirkoma. Jeste da je u Zrenjaninu, ali bi trebalo da su najposlovniji od svih Opel dilera.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Twinport motori su ti Fiat masine - 1.2 16V je nekih 85 KS, imas ga u novim modelima Bravo, Punto 1 Sporting i slicnima. Masina bi trebala da je skroz korektna, ali je preporucljivo menjati zupcasti/zatezace pre nego sto uputstvo kaze. To je generalno boljka svih 16v Fiat motora novijih generacija.

    Takodje si trebao da bacis pogled na Multi Jet 1,3l (pogledaj test Punta sa tim motorom na NK). Motor je ultra stedljiv, a ide kao stariji motori 1,4 litra. Kod Cirkoma je ta masina ravno 13 soma.

    Inace, bio sam u Reno salonu iz ciste radoznalosti. Clio Sport je 17 soma! Fantasticna cena za nekoga ko ima toliko love, ja ne mogu da izvedem lizing obzirom da mi plata stize u koverti tako da samo mogu da cutim i stedim
    Last edited by zmaj; 22nd September 2005 at 20:20.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #30
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Koliko ne kraju ispada Corsa,ako sam dobro razumeo 13.000 evra?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •