Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 16 of 16

Thread: Analiza vlasnika pojedinih marki vozila

  1. #11
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja znam jednog od braće Ninić, ali mi to nije pomoglo dok sam vozio Italijana. Doduše u to vreme "ljubitelj italijana" je vozio turbo benzinca, a ne turbo dizela. Ceo servis su prekopali da mi nađu zadnje diskove koji su žešće specifičnoj dimenziji. Uzgerd, Ninići su na mene svaki put ostavili utisak ljudi koji su "zakrpi dok majstori odu".

    Kod Fiat Baneta (sad je tu diler za Saab) sam par puta bio i uvek je bio pedantan i radio ono što je dogovoreno. Koliko sam čuo, čovek je puko mentalno - valjda nije do sve većeg broja vlasnika italijanskih kola.

    Kod Bogunovića sam uvek imao radosne razgovore sa "specijalistima".
    - Hteo bih da zamenim pumpu i filter goriva.
    - Okej, otvori haubu da stavimo filter.
    - Taj filter neću da menjam, zamenio sam ga ja.
    - Pa to je jedini filter
    - Nije, ima pored pumpe još jedan.
    - Nemoguće.
    - Podigni ga da zamenimo pumpu pa ćeš da vidiš.
    *Auto ide na dizalicu*
    - Evo ga filter goriva pored pumpe.
    - Nije to filter.
    - Pa šta je? (na dotičnom piše Gazolio filter, ili nešto slično na italijanskom)
    - Ne znam!
    - Okej, spusti kola.
    - A pumpa?
    - Nema veze, drugi put ču.

    Posle nekog vremena, zbog hroničnih i neizlečivih bolesti sa zadnjim diskovima, opet zagazim kod istog majstora i opet me dočeka taj nivo znanja i uslužnosti.

    Bio je jedan mehaničar, vrlo korektan čiča, na onoj krivni iznad Ljermontove. Nije neki ekspert, ali mi je radio redovne stvari. On nije bio loš, ali ga skoro nikad nije bilo, ne rade subotom, a i radnim danom može da se zalomi da ih nema. Kod šegrta nisam voleo da dolazim, pošto po otvaranju haube je bilo dreke ala "eee, eno ga onaj što ga imaš na posteru".

    Deltini serviseri još na ulazu, čim vide abart škorpione na felnma odbijaju svaki razgovor sa mnom. Još dok je servis na Čukaričkoj Padini bio krcat tada ganc novim Alfama 156.

    Pred kraj moje odiseje sa egzotičnim italijanom (ponavljam, to NIJE mjet sa plavim slovima za one što su upoznali fiat program od kako se pojavio stilo i alfa 156) od jednog vlasnika Punta GT sam dobio preporuku za nekog dasu koji je bio negde u Zemunu (recimo kod Teleoptika, ako se dobro sećam). Čovek radi u onoj limenoj garaži, ispred stoji pa...jedno 20 tipa i poneki (tada nov) Bravo. Svi vlasnici pričaju priče isto kao i kad odete kod prekršajnog pa ispred vrata svi pričaju kako nisu ništa uradili i kako imaju vezu, a kad izađu - presrećni što su dobili minimalnu kaznu. I ovi su se svi međusobno poznavali, a mene su gledali kao kad nepoznati kauboj uđe u salun...

    Majstor prepozna koja kola imam, sasluša problematiku (sad pojma nemam šta ga je mučilo tog puta) i kaže - nemam vremena, dođi za nedelju dana pa ćemo da vidimo.

    Generalno, poenta je slična kao i u Brujinoj priči. Ja sam sa Fiatom dobio nekoliko novih i vrlo dobrih drugara Verovatno sam zaboravio još neke od Fiat servisa po Beogradu, zato što sam ih u svoje doba sve obišao po nekoliko puta.

    Svi majstori za Italijane su bili vrlo slični po svom ponašanju. Znali su da na svaku nezadovoljnu mušteriju imaju još tri koje čekaju na red da dođu na šišanje. Kad se to upari sa tragičnim kvalitetom italijana...
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #12
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    he he he znači ima i istine u onome gore? Ja mislio fikcija. Al svejedno je zanimljivo pročitati

    He who loses control, loses.

  3. #13
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Što kaže Ekrem Jevrić kad kupi italijanski auto:
    Kuća servis - servis kuća, šta znam - ništa ne znam.
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  4. #14
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Onaj prvi text mozda neko i pogresno shvati, ali ovaj Zmajev nece niko, poenta je jasna Mozda najbolji deo je onaj gde mu majstor kaze da navrati naredne nedelje, mozda bude imao vremena.

  5. #15
    Senior Member weetah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    NS
    Posts
    1,579

    Default

    Priznajem da sam se pronašao u Citroenu, žao mi što ne znam taj vic i sad mi je još više žao što ne vozim Hondu.
    Redovno samo [Only registered and activated users can see links. ]

  6. #16
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default


    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •