Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: Analiza vlasnika pojedinih marki vozila

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default Analiza vlasnika pojedinih marki vozila

    Sad mi stize na mail, pa reko da podelim sa vama:

    Prevazisavsi status sredstva kojim se brzo i bezbedno stize od racke A do tacke B, automobil je postao izraz zivotnog opredeljenja pojedinca koji birajuci model za sebe razmislja o tome sta zeli da saopsti okolini: da li ima novca, je li sklon avanturama, voli li izazove i da li vara zenu; medjutim posto je ljubav prema vozilu sasvim iracionalna kategorija, izbor cetvorotockasa, osim drustvenog statusa i temperamenta, otkriva i mane vozaca, pa se stanovnik parkinga moze smatrati veoma preciznom i pouzdanom psihijatrijskom dijagnozom, sto postavlja svoje vrsnu tipologiju licnosti u tabeli.


    MERCEDES - Ziceras

    Direktor drustvene firme koji se u slobodno vreme bavi otkrivanjem mladih talenata velikih grudi. I dalje veruje da se automobili dele na nemacke i ostale, a nemacki na mecku i ostale. Pravda se trajnoscu mercedesa. Ponasa se krajnje autoritativno iako mnogo pije. Hrani se prasetinom, pa u gepeku ima taman dovoljno mesta za mrtvu zivotinju. Ima ljubavnicu. Voli komfor, ponosno nosi stomak i ne razume vozace koji voze francuze i italijane. Smatra ih praznoglavim kicosima. Podvrsta: vozaci mercedesa SLK i mercedesa meklarena SLR: to su pokrsteni vozaci BMW-a, prosvetljeni iznenadnim milionom, u evrima ili nekretninama.



    BMW - Ludak

    Dovoljno nenormalan da kilometar voznje zarad kurcenja plati evro i po, u svakoj sekundi spreman da pogine bez dvoumljenja. Mnogo psuje. Vristanje masine pri spustanju njegove noge na gas-pedalu svedoci da voli bucan i brz seks, najcesce sa sekretaricom, posto je uglavnom direktor predstavnistva ili drugi strani placenik. Komfor mu je nebitan. Iako BMW slovi za sportski auto, statistika govori da ga voze potpuno nesportski tipovi koji moraju u svemu da budu najbolji, bez obzira na cenu. Cilj opravdava sredstva. Nije vazno ucestvovati, samo pobediti. Na odrediste stize pre nego sto je krenuo. Ili nikad.



    OPEL - Stipsa

    Lekar, zanatlija ili sam. kom. ref. koji hoce da vozi nemacki auto, ali po ceni korejskog. Mehanicar se hvata za glavu kad ga vidi, jer tvrdi da "tu pasuje semering od keca, crevo za vazduh moze iz ves-masine, a umesto bosh pumpe ide motor iz frizidera", i za tu egzibiciju spreman je da majstora casti basnoslovnom sumom dovoljnom za pola case kisele. Auto je uvek relativno cist i ispravan, a vozi se do trenutka kad vlasnik stigne kuci peske sa volanom u ruci sutirajuci tocak ispred sebe. Onda se ponovo kupuje opel, u kog se vremenom ugradjuju delovi iz prethodnog. Sumnjiva podvrsta: vozac opela tigre. Ne zna se sta zapravo zeli: porsea ili ficu.



    CITROEN - Mornar

    Zivi za ljuljuskanje na zelenim talasima LHM ulja. Plovi putevima bez kontakta sa asfaltom, upravo kao govece iz vica koje nimalo ne brine kravlje ludilo zbog toga sto je helikopter. Po zanimanju marketinski strucnjak, kreativni direktor, ili najcesce slobodni strelac. Lose se oblaci, ne drzi obecanja zbog rasejanosti. Voli komfor. Ne stedi novac, uziva u nepredvidjenim izdacima, sto njegovu porodicu cini konstantno nezadovoljnom. Postuje vozaca pezoa 309 i 405 jer imaju isti motor kao i on. Kad ga ugleda, mehanicar se baca na telefon, zove zenu i pita je gde ce na letovanje. Za njega to nije mornar nego saran, koji je automobilom kupio i hiljade nepotrebnih cevcica. Obozava da se parkira na visoke bankine, da bi se pravio vazan sto njegov auto ima cetiri visine. Podvrsta su vozaci sitroena XM, ciji je drumski libido kao kod bemveovaca i meckara, pa na kub.



    AUDI - Kocka

    Covek sa kockastim mislima, sto najcesce kao posledicu ima kockastu glavu: jaku vilicu, tvrdu frizuru pod pravim uglom, koju ni kabriolet ne bi razbarusio. Takodje, rec je o ljudima sa kockastim telom. I oni koji ga nemaju nose konfekcijska odela u kojima izgledaju kockasto. I kravatu, vrlo cesto. To je pravnik, politicar ili sef. Kupuje auto po pravilu sluzbe da bude dovoljno velik, dovoljno jak, dovoljno skup, pod garancijom, isti kao komsijin. Ne lupa glavu oko cene delova i odrzavanja, jer popravku uvek placa onaj koji ga je udario, sto je vrlo lako jer parkira nasred ulice. Podvrsta je vozac audija TT, sin gorenavedenog.



    FIAT - Kockar

    Sva je prilika da je punta dobio na nagradnoj igri. Nije mu toliko bitno kakav je automobil, koliko da dobije vise nego sto je ulozio. Punto, stilo, brava i bravo mogu da budu bingo, ali i ne moraju, sto se vidi po ovlascenim servisima ciji vlasnici ne znaju sta ce sa parama. Za vozaca fijata nije toliko bitno stici od tacke A do tacke B, koliko da to bude rizicno. Zapravo, vozac fijata se cesto neobjasnjivo pojavi u tacki C, i uopste nije uznemiren zbog toga. Mehanicari ga vole zato sto mu stalno crkava on board kompjuter jer ga udara kao poker aparat, sistemom manja-veca. Podvrsta je vozac una i pande. Hrani se konzervama i parkira izmedju dva kontejnera.



    ALFA ROMEO - Kicos

    Nema uspeha kod zena jer svu raspolozivu paznju posvecuje svom lepom, neznom i zahtevnom automobilu. Tu su kozmetika, tepanje, vecernji izlasci, cvece i vecna vernost. Zauzvrat, on sa osmehom vozi trista. Odmah po ustajanju baca pogled na parking, pa ima produzene jutarnje erekcije. Najcesce vlasnik kafane, voli tenis i mali fudbal. Ima uspeha u kladionici (za razliku od vozaca fijata), pa mu nije zao da krilo plati dvesta evra, ali momentalno pozeleni pretvarajuci se u ubilacki gnevnog Halka kad vidi pocinioca saobracajnog nedela. Ubice za polomljeni migavac, bez razmisljanja. Podvrste nema, ni leka.



    VOLKSWAGEN - Penzos

    "Prethodni vlasnik presao je petsto hiljada, ja sam obrnuo cajger, a i moj unuk ce, jer ce ga dobiti cim polozi vozacki ispit. Nista ne mora da dira, sve je kao iz fabrike", tvrdi ponosni vlasnik folksvagena. Medjutim, kad hvali performanse svog vozila, postavlja se pitanje zbog cega nije kupio traktor. Tvrda suspenzija preventivno deluje na kamenje u bubregu i zuci, pa je vlasnik najcesce u iznenadjujuce dobroj kondiciji. Poput svog automobila, najcesce dozivljava duboku starost. Vec u srednjim godinama potpisuje peticiju da se pocinioci saobracajnih prekrsaja streljaju bez sudjenja, jer je poenta: nikad ne uloziti nijedan dinar u automobil. Podvrsta: vozac bube. Pesnik koji se snalazi u domenu iracionalnog posto ne postoji nijedan razuman razlog za voznju ovog malog i izrazito bucnog oldtajmera.



    TOYOTA, MAZDA - Hibrid

    Malo bi sportski, malo da ne trosi, malo veliki porodicni auto. Malo je reci malo podvojena licnost. Ali to se odmah vidi po karoseriji: nazad kockasta kao volvo, napred folira da je ferari, ne preze cak ni od elektricnog zatvaranja farova. Vozac je sluzbenik policije, nizi debeovac, nizi kosarkas, psiholog pred razvodom i slicno. Prepodne jede burek ili mesni narezak, uvece skampe ili lososa. Obozava porodicnu harmoniju i decu, ali je za ljubavnicu spreman da umre. Voli pozoriste, ali ne propusta nijedan Cecin koncert. Racionalno procenjuje kvalitet vozila, ali je dovoljno lud i sklon eksperimentu da kupi automobil sa vankelovim motorom, koji je japanska otkupljena ekskluziva. Izbegava brzu voznju, ali nikad ne kasni. Moguca zamka: cetvorotockas vlasniku tiho prenosi nacela samurajskog kodeksa ponasanja busido, pa se moze desiti da u slucaju prekrsaja izvrsi tradicionalno samoubistvo.



    PEUGEOT - Baja

    Ili jesi, ili nisi lav. U pezou jesi: nacrtano je na hladnjaku. Kao i na volanu, da bi se vozac s vremena na vreme prisetio kakav je baja do jaja. Samoljublja nikad previse. Zato je potreban besni dizajn, jak motor, elektronska kontrola stabilnosti za manijakalno uletanje u krivine, i skockani enterijer u kom ni itison nije bez veze. I svuda ti mali ljuti lavovi, sto super utice na samopouzdanje, i vrsi latentan pritisak na gas papucicu. Naravno cipelom od minimum trista evra, jer vlasnik pezoa nije dovoljno bogat da kupuje jeftine stvari. Mehanicari ga vole, kako zbog toga, tako i zbog cinjenice da u pezou ne pasuje nista bez lavica. Sve original, sve novo. Voli brzinu, ali i izazove, jer svaki novi model ima neku novotariju poput 2tronic menjaca, kliznih vrata, ili bolesno kurcevite providne haube. Ovaj auto je nepodoban za seks, pa vlasnik uglavnom ima gajbu sa ogledalom na plafonu spavace sobe.



    DZIPOVI - Kauboj

    Pahero (pajero) u prevodu znaci paor, sto svakako ima dodirnih tacaka sa kaubojima (kravarima). Ipak ovde nije rec o tome: "Sleperi, avioni, kamioni, ko prezivi pricace" je filozofija koja karakterise ovog najarcanog momka. Osim ako je riba, sto se sve cesce moze videti, jer muzevi lepotica imaju jednostavnu logiku: ako vec ne mogu da sacuvaju auto, da spasu bar ono sto se spasiti moze, to jest zenu. Zato je ograde u dve tone celika. U oba slucaja ne valja voziti ispred, niti iza dzipa, jer je sklon nepredvidivim manevrima, kao sto je polukruzno okretanje preko duple pune na autoputu, ili parkiranje na raskrsnici. Bezbedna udaljenost od deset metara u ovom je slucaju dva kilometra. U stvari, kada normalan covek ugleda vozaca u dzipu, najbolje je da mirno, bez panike, ode kuci. Podvrsta je vozac puha, koga nikad, ni pod kojim okolnostima, ni u sali, ne treba pitati za koga radi.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    HA-HA-HA-HA-HA!!!

    Ne znam koji je bolji!! Ali istice se vozac Alfe

    Quote Originally Posted by Alfa Romeo
    Podvrste nema, ni leka
    I vozac VW-a

    PS: Miki koji si ti od onih sto voze mazdu ;-)

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Senior Member Bojan's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Beograd
    Posts
    532

    Default

    Ja bih reko da sam Citroen
    [Only registered and activated users can see links. ]

  4. #4
    Senior Member mikimazda's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    wien
    Posts
    398

    Talking al me pogodi covece

    pa ovo nije normalno.....ono za mazdu i toyotu...pazi bas tako i jeste....covek bi hteo sve....jebiga i pase uz mene kao blizanca u horoskopu....sad da se malo smejete....ja u normalnom zivotu MRZIM zelenu boju...jednom sa zenom nisam mesec dana spavao u istom krevetu jer me naterala da obucem zeleni dzemper koji je ona kupila i to jos na rodjendanu gde je bila neka doticna osoba pred kojom bas i nisam hteo da se blamiram....
    ali zato aute ....ma nepostoji nijedna druga osim metalik zelene....znaci sve boje su za mene nijanse zelene...
    ladedruck statt hubraum

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ja sam bio Fiat. Mene su ortaci prozivali da ce majstor da me zove da mu budem kum Sad sam u VW taboru i gore pomenut pasus namenjen vlasnicima VW ne moze biti tacniji.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Quote Originally Posted by mikimazda
    ....znaci sve boje su za mene nijanse zelene...
    pa mogo si reci ko onaj iz Audicije

    Profesor: Koje su osnovne boje?
    Kandidat (onaj turcin): Zelena, svetlo zelena i zelena metalik.

    :-D

    He who loses control, loses.

  7. #7
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    U bre, pa ja sam prso totalno...

    penzos --> hibrid

    LOL
    "Racing is a space-time continuum"

  8. #8
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,775

    Default

    BMW- jednom i zauvek.
    Sta ces? Strani placenik.

    Ono kratko za Puch-a mi se svidja.

    Primetih da nema Honde. Sta ce nam guru reci kad vidi
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  9. #9
    Senior Member mikimazda's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    wien
    Posts
    398

    Default

    heheheh vidite ko zauzima poziciju dvanaest



    [Only registered and activated users can see links. ]
    ladedruck statt hubraum

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Preuzeo sa CBC-a, nadam se da se neko nece naljutiti poÅ¡to je odlično Å¡tivo

    Neku noć prolazim pored automehaničarske radnje komÅ¡ije Igora, kad vidim upaljeno svetlo. Svratim, ispričamo se malo, pozajmim mu auto do sutra jer su na njegovom golfu muÅ¡terije kojima je dao kola dok ne popravi njihova sj..li glavu. Pogleda mi malo motor, stavi na komp da vidi ima li koja greÅ¡ka, sve je u redu, mogu sutra na put... Divan momak, popijemo ponekad piće, odemo na ručak i slično.

    Sutradan prolazim pored Mladenovca, sviram pored Acinog servisa, znam ljude, proÅ¡li put mi je njegov mali nameÅ¡tao pola sata podizač, spasio me je jer mi je ujutro u 5 sati pored Kragujevca sleteo prozor, pa sam jedva vozio do Mladenovca i sačekao da se otvori servis. Dečko nije hteo da naplati, ajde bre, stara muÅ¡terija, sitnica... JoÅ¡ smo popili i po kafu...

    NeÅ¡to mi volan nije stajao pravo od zadnje reglaže (kada sam menjao amortizere), pa svratih do Klopanovića u Sevojno. Tu njegov stariji sin, gde si bre, hajde pogledaj mi malo geometriju, čovek mi sredi sve pod konac, auto kao na Å¡inama... I neće da naplati, ma ti si naÅ¡a stara muÅ¡terija, sitan je to posao...

    Posle toga svratim kod Marka u "Mikom" u Prijepolju, tu mi okrpiÅ¡e gumu koja je bila secnuta sa strane i izbalansiraÅ¡e sve četiri. Kakvo crno plaćanje, gde ćeÅ¡ biti večeras da popijemo po pivo... Moraćemo da vidimo neÅ¡to oko računara, on treba da proda svoj stari laptop, pa ćemo da nabavimo neÅ¡to drugo itd...

    Braću Ninić znam od ranije iz kafane, tu imam protekciju...

    Autolimara Bujaka takođe...

    Uh, moram negde svratiti do Dragana u Čačak, naÅ¡ao mi je proÅ¡li put servis kad mi je spao osigurač sa pedale kvačila, pa smo mislili da je riknula hidraulika. Da popijemo po piće, nije lepo da mu se javljam samo kad mi neÅ¡to treba treba...

    Da, trebao bih da svratim i do onih momaka iz plinskog servisa na kraju Dušanove u Zemunu, da se iskonsultujemo, malo podesimo kompjuter, nešto mi ne ide baš najbolje na plin u zadnje vreme...

    SAD SAM TEK SVESTAN KOLIKO JE LEPO VOZITI ITALIJANSKI AUTO, KOLIKO DIVNIH LJUDI ČOVEK UPOZNA, KOLIKO MNOGO TEMA ZA RAZGOVOR IMA, KOLIKO JE REČ "DOSADA" RETKA U ŽIVOTIMA VLASNIKA LANCIA, ALFI ITD...

    VLASNICI GOLFOVA I SLIČNIH KANTI NISU NI SVESNI Å*TA SVE PROPUÅ*TAJU U ŽIVOTU...

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •