Page 2 of 20 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 194

Thread: Felne i srafovi

  1. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Hvala puno!!!!I samo da objasnim zasto trazim i drugi komplet celicnih felni kad vec imam jedan.....EVO:Stavio bih na jedan komplet zimske a na jedan letnje pa da menjam felne sa sve gumama i onda mi duze traju zimske gume.Oprilike dve zime duze po mom misljenju...Sta ti mislis Bruyoni a i svi ostali koji budu bili vredni da mi pomognu?

  2. #12
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    J ili to jota što se kod nas nepravilno zove i što mnogi misle da je neka mera je u stvari oblik sedla felne... ali to je za tebe i odabir već bespotrebna komplikacija
    Ček bre, zar J nije širina felne i time posredno mera koja najuža i najšira dimenzija gume pasuje na felnu?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Kolko sam shvatio citanjem nekih drugih tema na Tjuning/stajling odeljku shvatio sam da je J sirina felne....

  4. #14
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ne, J ti je oblik profila ivice felne, tj sedla gde pneumatik nalegne. većina auta koristi J, terenci koriste JJ ima još i B, P, M, MM, K, D... To je zabluda da je J neka jedinica mere samo zato što ide nakon broja, tipa 15X5.5J ljudi pročitaju 5.5 jota i eto to ostalo

    Što se tiče menjanja to je i bolje da se radi nego da se stalno skida pneumatik em ne plaćaš stalno montažu i balansiranje em smanjuješ šansu da se nešto ošteti

    He who loses control, loses.

  5. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Hvala i ako mozete da napisete neki sajt gde mogu da nadjem polovne ili nove celicne felne za Astru G...

  6. #16
    Senior Member Sandiki's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    228

    Default

    Ne znam odakle si, al bi ti najbolje bilo da potrazis felne po otpadima, nacices sigurno...

  7. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Quote Originally Posted by Sandiki View Post
    Ne znam odakle si, al bi ti najbolje bilo da potrazis felne po otpadima, nacices sigurno...
    Tu cu i da trazim!!!!Hvala!!!

  8. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1

    Default Da li je potraga bila uspesna?

    Pozdrav svima,

    da li je potraga za felnama za astru bila uspesna? I meni bi trebao jedan komplet, pa da znam gde da trazim

  9. #19
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Nasao sam, felne su za modele Pug 206, Partner, Citroen Xsara, Berlingo.

    [Only registered and activated users can see links. ]

  10. #20
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    @Bruyo
    Ono sto me prvo uznemirilo, a nisam video kad su stavljali probnu felnu jeste da su srafovi sa mojih alu felni dosta duzi zbog fabrickih distancera nalivenih sa unutrasnje strane alu felne. Tek kad je vulkanizer stavio sve gume video sam da imam oko 1 cm viska navoja, tj da nisu otisli do kraja. Tako da moram traziti i srafove, iako je trapadzija reagovao u fazonu ne smeta, a vulkanizer mi to nisu ni pomenuli, za njih je to izgleda normalno.
    Nisi morao menjati šrafove, imaš diskove na sva četiri tako da višak navoja nema šta da zakači sa druge strane, ako nisu kačili ništa kad ih je vulkanizer stegao neće nikad ni kačiti.
    Plastični distanceri.. nebi ja to radio ipak se tu drži točak a i zagrevaju se diskovi pri kočenju, nije da ne može od kvalitetnog polipropilena ali pitanje je koliko bi oni bili revnosni da ga koriste
    Last edited by VIP; 3rd December 2011 at 15:31.

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •