Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27

Thread: Sta moze za 1000, 1500 evra..??

  1. #1
    Banned Boris Lozac's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Beograd
    Posts
    1,105

    Default Sta moze za 1000, 1500 evra..??

    Sta bi vi uzeli za ovoliko para.. Znam da moze neki Yugo, 101.. itd.. ali u kakvom su stanju kola za te pare, godiste.? Recimo, razmisljajuci na duze.. ako uzmem nesto iz "Zastave", koliko cu ja davati na odrzavanje, ceste popravke.. itd.. koliko cu ja biti u minusu kroz recimo 2 godine..? posto znam da se cesto kvare.. i da li je uopste pametno uzeti Zastavu.. ili ima nesto drugo..?
    Saveti bi bili od koristi.. posto uglavnom svi ovde imate kola.. i iskusniji ste u toj oblasti..

  2. #2
    Junior Member luka.l's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    9

    Default

    Pa za 1500 evra moze da se uzme jugo u jako dobrom stanju. Moj drugar je pre nekog vremena prodavao jednog 1.3 65 stvarno u izuzetnom stanju za te pare. E sad, pitanje je sta zelis od kola. Ako ti auto treba za sto jeftiniji prevoz od tacke A do tacke B, onda je to neko resenje. Zastavu nije tesko odrzavati....kvarovi i problemi jesu cesci nego kod ostalih kola, ali realno, sve mozes sam samo ako se malo vise upustis u to. E sad, ako zelis da imas nesto sto ima licni pecat (citaj: auto koji nije klotara), to je jako malo para. Ja recimo nikada ne bih vozio klot auto. Treba mi jos jedan auto pored kalibre, i iz tog razloga sam sad uzeo ficu. Pogadjaj koliko ce da me izadje ono sto sam zamislio (nista preterano)? Upravo toliko koliko planiras da das za neki auto...oko 1500 evra.
    Verbalni konflikt

  3. #3
    Banned Boris Lozac's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Beograd
    Posts
    1,105

    Default

    Hvala.....
    Pa u principu, auto bi mi trebao za sad samo za od tacke A do B.. jer ni ja, ni Burazer nismo toliko iskusni.. tako da i ako ga cuknem negde, Yugo je.. Nego sam mislio, da li ima nesto isplativije za te pare.. tipa, neki Golf 1.. ili tako nesto.. ?

  4. #4
    Banned Boris Lozac's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Beograd
    Posts
    1,105

    Default

    Moze jedan savet.. ?
    Sta preporucujete, uzeti dobar Yugo za 1500 evra u martu 2006.-e, ili kad se vratim iz vojske(avgust 2006-e), da sacekam nesto bolje, i kupim nesto za 2000, 2500 evra...?? Znaci zanima me dostupnost delova, i jeftinoca istih(za Yuga, uvek ima, i jeftini su), potrosnja, pouzdanost... Znaci sta bi vi sad za te pare uzeli??, ali ne kao sta lepo izgleda, nego uzeto sve u obzir, znaci da vas auto sto jeftinije kosta(registracija, delovi, gorivo)...

  5. #5
    Senior Member dfast72's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    258

    Default

    Ovo su otprilike slicna pitanja koja mi je postavio mladji burazer pre nekoliko godina. Generalno, prvo se odluci za kupovinu auta, tj razmisli da li ti zaista treba auto, (pomenuo si da ti treba za od tacke A do tacke B). Ovo ti govorim posto sta god da uzmes, osim novog auta sledi ulaganje u isti, jer uvek ima nesto da se doda i oduzme, bilo to neka od guma ili presvlake ili muzika, zamena kaiseva ulja i filtera ili sta vec. Hocu da kazem uz auto idu i troskovi koje treba isfinansirati. Ovo ti govorim u slucaju da ti matorci vec imaju auto a koji su spremni da ti ustupe kad zatreba, a pritom si oslobodjen svega gore navedenog. A navedena cifra se da potrositi na novi komp ili audio uredjaj ili dobro zimovanje ili putovanje. Nemoj da pomislis da te odgovaram od kupovine ali najgora je varijanta kada ti auto stoji parkiran i kada se ne vozi. S druge strane posto pretpostavljam da ce ti to biti prvi auto u vlasnistvu, a i prisustvo na forumu znaci da si zainteresovan za upoznavanje automobila i mehaniku, to ce ti biti dragoceno iskustvo koje ces vremenom spoznati i kroz voznju i kroz odrzavanje.

    Generalno, za pitanja ovakvog tipa obicno dajem sledeci odgovor a to je, nije bitno koji je auto, bitno je da je dobar auto. Znaci kad odes na auto-pijacu ili krenes sa pretrazivanjem po oglasima, znaces naravno koliko imas novca tj koliko si spreman da potrosis. Za tu priliku nadji nekoga ko se razume u mehaniku i automobile generalno, i gledaj da uzmes sto bolje za te pare. Nekoliko puta sam vodio ljude (prijatelje/prijateljice) na pijacu i najbolje sam se osecao kada mi daju potpuno odresene ruke u izboru, naravno, okvirno se zna koja je klasa auta, manji , srednji ili veci auto zavisno od potreba. A najgora je varijanta ako neko trazi konkretno samo jedan model tipa Corsa ili Polo pa je izbor suzen i ako si vremenski ogranicen uzimas ono sto je ponudjeno. Ovo ti pricam zato sto uvek postoje automobili koji su u "trendu", sto zbog stajlinga ili prakticnosti a s druge strane opet postoje i oni automobili koje niko ne primecuje i koji se teze prodaju, zbog cega im je cena itekako niza. Na osnovu svog iskustva mogu da kazem da se svaki auto kvari, tj svaki trazi odrzavanje i ulaganje bio on u trendu ili ne, znaci sluzi te onako kako ga odrzavas. Tako da u toj masi polovnjaka se uvek moze naci nesto ocuvano sto realno vredi datih para.
    Ako vec ides u vojsku onda nemoj da zuris nego kupi auto kad otkacis vojsku, mislim sto da ti stoji parkiran za to vreme. Sto se tice delova sitacija na trzistu se stabilizovala i razlika u ceni rezervnih delova je danas manje vise razlika zbog kvaliteta istih, (znaci kolko para toliko muzike), i naravno da su delovi koji stizu s dalekog istoka skuplji jer to treba dopremiti. Ima i razlika u ceni u zavisnosti gde kupujes, da li od ovlascenih dilera ili u slobodnoj prodaji...
    Daklem, nemoj se ograniciti na samo Juga ili samo Golfa nego se odluci da uzmes dobar i ocuvan auto i promasaja nema, posle 5-6 pogledanih auta preko oglasa znaces prepoznati ocuvan veruj mi .

  6. #6
    Banned Boris Lozac's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Beograd
    Posts
    1,105

    Default

    Hvala..
    U vezi toga da li mi treba auto stvarno ili ne.. auto mi stvarno treba!.. Roditelji nemaju auto, i ne pokazuju nikakvo interesovanje za isti.. Tako da sam mislio da ga sam kupim, ali uletece i burazer, i videcu i da roditelji ulete sa kintom, pa da uzmem nesto skuplje, do 3000, 3500 max..
    E sad sto se tice vojske, mislio sam da kupim kola pre vojske zato sto cu u vojsci sigurno da potrosim taj stek koji skupljam za kola, ako ne ceo, onda sigurno veci deo tih para, jer u vojsci svi potrose pare, i nisu svesni na sta su ih potrosili.. i opet nece da stoji ispred zgrade, vozice ga burazer, ili roditelji..
    Ja mislim da je to pametnije resenje..
    Sto se tice toga da auto treba odrzavati, to naravno znam, i znam da ta suma koju dam, nikako nije konacna, jer ce sigurno nesto morati da se zameni ubrzo, i uvek ima neko placanje, toga sam svestan, ali mi je bitno da napravim taj prvi korak, znaci da kupim kola, a lako cu ga posle odrzavati..
    Auto mi treba, to je cinjenica, mislim pare cu da potrosim na neku glupost, komp je dovoljno nabudzen, nemam nameru da ga vise budzim, i kad pogledas, auto uopste nije luksuz kupiti, ako stekas pare na vreme, i imas zelju za kolima(koja je kod mene velika).. Hvala na savetima, a ako imas neki savet sta uzeti za ~3000 + 200, 300.. bilo bi odlicno..
    Ja razmisljam o:
    - Fiat punto(95, 96, 97)
    - Opel corsa (95, 96..)
    - Renault Clio (92,93, 94, 95, 96..)
    - Honda Civic '92
    ....
    Last edited by Boris Lozac; 12th August 2005 at 00:55.

  7. #7
    Senior Member Bojan's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Beograd
    Posts
    532

    Default

    Ja bih Clio uzeo bez razmisljanja (ekonomika i kvalitet).
    A sad sto se tice te honde, dobra je ali ne znam da li je to dobro za pocetak.
    [Only registered and activated users can see links. ]

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ako mene pitas, marka je nebitna. Bitno je da je auto u dobrom stanju. Klasicna varka na koju padaju diletanti su kupovine Van automobila. Napolju su ta "kljusad" jeftina, a ovde valjatori ubace zadnja sedista i prodaju to kao putnicki auto. A njega naotvarenog lozio neki pubertetlija (i to ne samo jedan) za sve pare obzirom da su sluzbena kola. I onda kupis takav auto "povoljno"....

    Daklem, kupi nesto sto je u dobrom stanju. Da li je Punto, Korsa, Klio - totalno je nebitno. Delovi su ti svi tu negde - nesto je skuplje za jednog, nesto za drugog - u principu Fiat je najjeftiniji. Isto tako moze da se nadje Klio 1,9D veoma povoljno - karoserija do '98, koji umeju da budu u prilicno korektnom stanju.

    I da, zaobisao bih Punto dizel, nisu bas na dobrom glasu.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3

    Default Koji auto za 1300, 1400 evra?

    Zbog prevoza starog i bolesnog oca, koji se tesko krece, trebala bih kupiti neko polovno, a jeftino vozilo. Zbog ogranicenog budzeta, pomislila sam da domace polovnjake, jer su za njih i delovi jeftiniji.Da li sam u pravu ?

    Kupila bih kola od vlasnika, preko oglasa. Sta je to na sta moram da obratim narocitu paznju i kako uopste ide ta kupovina i prepis polovnog vozila ? Ne mogu se pohvaliti da imam iskustva na tom polju, jednostavno nikad to nisam radila, a ne bih htela da ispadnem gluplja nego sto jesam.
    Last edited by VIP; 3rd October 2009 at 19:42.

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Kad kupis kola, lepo sa vlasnikom odes u agenciju i uradite prenos vlasnistva. Istu stvar mozes da uradis i sama, ako imas slobodnog vremena tako sto overis u pisarnici opstine ili suda kupoprodajni ugovor i sa time odes u poresku sluzbu opstine na kojoj je prijavljen vlasnik. Oni ti onda izdaju uplatinicu na 2,5% vrednosti kataloske vrednosti automobila. Platis to, odes sa time u sup i izvadis novu saobracajnu u supu. Zvuci komplikovano - i jeste Agencije uopste nisu jeftine i bas bogato naplacuju proviziju.

    Sto se tice kupovine autombila... Najbolje je da imas svog majstora, koji ce automobil da pregleda. Ne moze on da kaze na osnovu pregleda da je to 100% kupovina, ali moze da uoci neke stvari, koje laik ne moze.

    Sa ovom cenom benzina, isplatices polovnu Zastavu za par hiljada km. Dakle, uracunaj da moras da ugradis i plin, da bi to koliko-toliko moglo isplativo da se vozi.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •