View Poll Results: Šta više volite?

Voters
19. You may not vote on this poll
  • Manuelni menjač

    13 68.42%
  • automatski menjač

    4 21.05%
  • Nije bitno, svejedno mi je.

    2 10.53%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Thread: Automatski ili Manuelni menjač

  1. #1
    Senior Member Bojan's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Beograd
    Posts
    532

    Question Automatski ili Manuelni menjač

    Evo, svađam se sa drugaricom već sat vremena. Kaže da ljudi mnogo više vole automatski menjaš. Ja ga lično ne podnosim, ali ajde da čujem vaše mišljenje. Šta vam pruža lepši osećaj vožnje? Manuelni ili Automatski menjač... ili vam je svejedno .
    [Only registered and activated users can see links. ]

  2. #2
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    To je drugarica....zensko....sta ona zna o svemu tome!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Za ljude koji su lenji ili zele da im voznja bude sto manji zamor na bilo koji nacin postoji automatik i nije to izbor broj jedan u Americi bez razloga. Da se razumemo, pre ili kasnije cu da navatam neku DSG spravu na test i nadam se da cu da promenim izbor koji sam na ovom polu odabrao.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member Tommy_Gun's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Dubai, UAE
    Posts
    977

    Default Pa ovako

    Ima Automatski menjac svojih prednosti! Pod 1. - ako si u americi ili nekoj zemlji u kojoj cesto upadash u saobracajne guzve, bezi od manuelnog menjaca koliko te noge nose (probano u praxi). Pod 2. - Dzipovi su po meni bezveze sa manuelnim menjacem...sta ce ti - da necesh mozda da ga shaltash brzo!? Pod 3. - Mercedes se ne vozi sa manuelnim menjacem - to jednostavno nije to

    [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #5
    Senior Member spikac's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bgd
    Posts
    160

    Default

    Covek debil(ja) greskom glasao za automatok pa ako je nekom stalo nek to promeni...Unapred zahvalan.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    187

    Default

    Quote Originally Posted by Tommy_Gun
    Ima Automatski menjac svojih prednosti! Pod 1. - ako si u americi ili nekoj zemlji u kojoj cesto upadash u saobracajne guzve, bezi od manuelnog menjaca koliko te noge nose (probano u praxi).
    Pa sad...zavisi.Ja recimo OBOZAVAM manuelni.Vozio i automatic i tip-tronic....jesu mozda malo bolji\laksi za guzve...ali meni ne predstavlja nikakav problem manuelni.

    Quote Originally Posted by Tommy_Gun
    Pod 2. - Dzipovi su po meni bezveze sa manuelnim menjacem...sta ce ti - da necesh mozda da ga shaltash brzo!?
    Grand Cherokee je izao u verziji SRT i bije 4.7 do 100 Sta mu fali u manulenoj verziji.Da ne pricamo o ML(65) AMG....Drugo...zar za terence nije bolje da imaju manuleni.Kako ce na velikim usponima (citaj: brdima) sa automatikom?

    Quote Originally Posted by Tommy_Gun
    Pod 3. - Mercedes se ne vozi sa manuelnim menjacem - to jednostavno nije to
    Kako? Zasto? NIje mi jasno?
    Imas diesel-e...imaas opet...AMG, BRABUS, Lorinser.....zar je i te sportake bolje uzeti sa automatikom? Zasto?
    Vozio sam Mercedes i automatik i manual...pa mi nije jasno sta sam propustio?
    Skylines with over 600 ps roam the streets of Japan everyday, eating Ferraris and Porsches for lunch on the Wangun!

  7. #7
    Senior Member Aleksej_BASO_ratnik's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    503

    Default

    Quote Originally Posted by spikac
    Covek debil(ja) greskom glasao za automatok pa ako je nekom stalo nek to promeni...Unapred zahvalan.

    Kao... Nemoj sada da se vadis!
    Poruka 505 Odjavljujem se.
    До свиданя!

  8. #8
    Senior Member danilop's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    691

    Default

    Quote Originally Posted by Tommy_Gun
    Ima Automatski menjac svojih prednosti! Pod 1. - ako si u americi ili nekoj zemlji u kojoj cesto upadash u saobracajne guzve, bezi od manuelnog menjaca koliko te noge nose (probano u praxi). Pod 2. - Dzipovi su po meni bezveze sa manuelnim menjacem...sta ce ti - da necesh mozda da ga shaltash brzo!? Pod 3. - Mercedes se ne vozi sa manuelnim menjacem - to jednostavno nije to
    Apsolutno se slažem sa gore navedenim, za gužvu nema bolje stvari od automatika, kao i uopšte za grad, moderni automatski menjači su toliko napredni; razlog zbog koga ih ne vidimo na 95% auta u Evropi, kao što je to slučaj u Americi, je razlika u ceni koja je dosta veća za automatik.

    Ovde se ne radi o performansama već o luksuzu i udobnosti.

    E sad trke, to je nešto drugoooo ...

    Pozdrav

  9. #9
    Senior Member Bojan's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Beograd
    Posts
    532

    Default

    jeste automatski bolji kada su guzve u pitanju ali ljudi meni je... kako da kazem, dozivljaj da menjam brzine. Kad nebih imao menjac ko da nemam ni ruku . Uostalom svi znamo da je teoretski nemoguce napraviti automatski menjac koji ce brzine (nanize) menjati kako treba. Uvek su se bolja vremena pravila sa manuelnim menjacem .
    Last edited by Bojan; 20th February 2006 at 23:43.
    [Only registered and activated users can see links. ]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    187

    Default

    Quote Originally Posted by Bojan
    j... kako da kazem, dozivljaj da menjam brzine. Kad nebih imao menjac ko da nemam ni ruku .
    Taj rad....upravo ono sto hocu da kazem.Volim da ga saltam..pa mi nije problem...ako malo zaglavim u guzvi.Sa automaticom me ubije monotonija.
    Hebote...osecam se ko retardiran....smao stiskam gas..i toliko...
    E sad...znam da se ne prica o trkanju...ali..ja sma recimo vozio najnoviju mazdu 6 sa automatic\tip-tronic.Kad je na automat...znaci...ja LADNO dva puta brze promenim brzinu na manuelnom.Da ne pricam o snazi motora.Kad se prebaci na tip tronic..oseti se duplo veca snaga (pricam o kretanju u prvoj brizni).Ali opet...slabije nego sa manuelnim.
    Jos jedan razlog...sa automaticom jednostavno osecam kao da NEMAM (punu) kontrolu nad autom.
    A na kraju....sa automaticom je veca potrosnja
    Skylines with over 600 ps roam the streets of Japan everyday, eating Ferraris and Porsches for lunch on the Wangun!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •