Results 1 to 6 of 6

Thread: Toyota yaris-potrosnja goriva

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    1

    Smile Toyota yaris-potrosnja goriva

    Nadam se da ce mi vlasnici Yarisa (motor 1.3,god.od 2008 do 2010) dati pravu info o potrosnji goriva ovog malenog automobila.....iskreno, nailazim na oprecne odgovore, pa ne znam kome da verujem. A zanima me KOLIKA je prava potrosnja?

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Potrošnja zavisi, i to poprilično, od dva faktora: stil vožnje i gužva u kojoj se nalaziš u proseku. To može da utiče na deklarisanu potrošnju i do duplo!

    Na testu nam je bio [Only registered and activated users can see links. ] od tog kojeg ti razmatraš i tu možeš da vidiš otprilike koliko je auto trošio (imao je start&stop!).

    Mislim da tečan vozač koji ne vozi po velikim gužvama, može da u gradskoj vožnji postigne 6l sa tim automobilom.

    Ko što rekoh, sve zavisi od vozača. Moj auto u mojim rukama troši u gradu 9-10, kod drugog člana sa foruma oko 7l.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Nama Jazz troši oko 8.2-8.4 mešovite vožnje. Ili je strogi centar u pitanju, ili se hvata autoput kad god je moguće. Sa 32-33l pređe se 380-400 km. Ne štedimo kad vozimo, možda je to u pitanju.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,275

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post

    Mislim da tečan vozač koji ne vozi po velikim gužvama, može da u gradskoj vožnji postigne 6l sa tim automobilom.
    moze ako ne vozi ne u velikim nego ako uopste nema guzve i ako vozi do 50-60 km/h sa vrlo laganim ubrzavanjem, ko ima zivaca za takvu voznju bolje da vozi bicikl

    realna potrosnja je 8-9 u gradu a oko 5 na otvorenom i 6-7 autoputem (oko 120-130 km/h)

  5. #5
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Plus neki kompjuteri lažu. Ja sam se zabezeknuo koliko TDI laže. Dok nisam počeo da merim koliko sipam mislio sam da ubijaju kako su ekonomični, kad ono druže, čista prevara (ili OMV pumpa ima žestoko nafriziran merač).

  6. #6
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,775

    Default

    I opet ste gospodji/ci dali isti odgovor koji je vec imala: "od 10 do 150"

    Ne moze niko precizno to da vam kaze.
    Zavisi od previse faktora, neki su vec pomenuti kao stil voznje i uslovi u saobracaju a neki jednako bitni nisu: promenljiv kvalitet goriva (broj oktana ne pokazuje kvalitet goriva), ispravnost konkretnog automobila - mali nedostatci na sistemu za paljenje ili ubrizgavanje mogu napraviti prilicnu razliku u rezervoaru, izduvni sistem.....

    Uzmite auto na probu od 3-5 dana pa se uverite sami. Jedino to je sigurno.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •