Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: Toyota Yaris potrosnja

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    11

    Default Toyota Yaris potrosnja

    Odlucio sam da kupim polovan model Toyote Yaris, ali jos nisam definitivno odlucio koji cu model tj sa kojim motorom, pa me zanima odnos potrosnje kod modela od 1000vvti, 1300vvti i 1400(diesel)d4d.

    Interesuju me ovi motori cisto da odlucim dali da dam vise para za diesel ili ne, dali 1300 trosi vise od 1000 i jos neka druga iskustva ako ih imate.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    354

    Default

    Evo ja sam otisao na tojotin sajt i nasao specifikaciju za novi Yaris....
    SAJT:[Only registered and activated users can see links. ]

    ne znam da li ima razlike kod polovnog,verovatno ima ali nadam se da sam ti pomogao!!!!!

    evo i cenovnika i opreme novog YArisa!!!!
    [Only registered and activated users can see links. ]

    evo ovde mozes da pogledas polovne yarise!!!
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by bruyoni; 9th January 2010 at 16:56. Reason: tri poruke zaredom

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    11

    Default

    Hvala puno, na ovim specifikacijama ispada da na otvorenommotor od 1300(i nesto) kubika na otvorenom manje trosi od onog od 1000.

    Usput da priupitam kakvo je stanje delova sto se tice modela Yaris Verso, dali ih je lako nabaviti i dali u najvecem broju idu isti kao i na obicnom Yarisu.
    Last edited by lale; 9th January 2010 at 22:11.

  4. #4
    Senior Member paya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    195

    Default

    Ima gomila sajtova na kojima ljudi upisuju svoju potrošnju. Pogledaj recimo: [Only registered and activated users can see links. ] . Baza je prilično velika pa ćeš naći šta te zanima.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    354

    Default

    paya ovaj sajt je odlican i meni si pomogao jer i meni je trebao ovakav sajt sa potrosnjama!!!!

    a sto se tice Yaris Versa zaista ne mogu da ti pomognem jer nisam imao ni obican ni verso!!!

  6. #6
    Junior Member dav's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    11

    Default

    Ako ces benzinca onda bez razmisljanja uzimaj 1.3 motor -- mnogo je rastereceniji i samim tim na otvorenom manje trosi a i bitna stvar buka, 1.3 se necuje pri vecim brzinama i obrtajima. ipak 1.0 ima tri cilindra i kod svih takvih motora je ista stvar-buka.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    11

    Default

    Uzeo sam Yaris Verso 1.3vvti motor, 2000 godiste iz Italije uvoz, za potrosnju cemo tek videti, ali po ovim hladnim danima cini mi se da u gradskoj voznji u Beogradu trosi 8l/100km.To na osnovu onoga koliko sam sipao goriva i koliko sam presao kilometra. Mozda je moguce oboriti potrosnju na 5 na autoputu sa 100 na sat i na medjugradskim putevima gde je brzina 70-80km da isto trosi oko 5 ali cini mi se da nemoze u gradu da znacajnije obori potrosnju.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    354

    Default

    A kakav je u voznji,al mozes da mi kazes sta imas od opreme,kako pali ujutru po ovim hladnim zimskim danima itd....??????

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    11

    Default

    Odlican je u voznji, mora da se vozi sa osecajem, nije za divljanje, uzivanje ga je voziti, ima naravno servo volaza, klimu, radio i kasetofoni to je uglavnom to, moze da ide nesto preko 160km/h, vozio sam na autoputu cisto da probam, nisam bas drzao nesto duze, pretpostavljam da je negde oko 165 max brzina.
    Ujutru zasad palai bez problema, nesto mu krckara dok je ladan kad upalim svetla, a kad nisu upaljena ne cuje se verovatno nesto oko alternatora, i to je uglavnom to.

  10. #10
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    Quote Originally Posted by Acoljub View Post
    A kakav je u voznji,al mozes da mi kazes sta imas od opreme,kako pali ujutru po ovim hladnim zimskim danima itd....??????
    Kako pali ujutru???? Pa nema dodirnih tacaka sa zastavom po tom pitanju, to je prevazidjena stvar!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •