PDA

View Full Version : BG Parking servis - vesti

zmaj
5th January 2005, 09:52
Od 10-og januara cene veće skoro i do 70-80%:

Garaže:

* Obilićev venac prvi sat 30 dinara, svaki sledeći 35
* Zeleni venac prvi sat 30 dinara, svaki sledeći 35
* Masarikova prvi sat 30 dinara, svaki sledeći 35
* Aerodrom 20 dinara/sat
* Vukov spomenik prvi sat 25 dinara, svaki sledeći 30

Pauk:

* Odnošenje vozila po nalogu MUP 4.000 dinara
* Odnošenje sa zelenih površina 7.500 dinara
* Odnošenje napuštenih vozila 4.500 dinara
P.S. plus kazna kod pandura

Po zonama:

* crvena zona 35 din/sat
* žuta zona 25 din/sat
* zelena zona 20 din/sat
* doplatna karta 1450 dinara
* pretplatna karta za stanare kruga dvojke 355 din/mesečno
* pretplatna karta za invalide BESPLATNA
* pretplatna karta za pravna lica 2538-5640 din/mesečno
* opšta parkirališta (izvan zona) 20 din/sat

Misha
5th January 2005, 18:41
Lopovi koriste priliku da poskupe, treba im svima j..... mamu od onog sto trci po ulici do direktora!!!

kira
5th January 2005, 18:48
Da li je istina da je Parking Servis privatizovan i da je to sad privatno preduzece?

Misha
15th June 2006, 11:44
Ova najveca lopovska organizacija pod zastitom drzave, ponovo mi je otela pare jutros. 6000 dinara je odletelo nizasta. Ovoga jutra im je dunulo da proglase zabranjeno parkiranje sa jedne strane ulice, dosli sa jedno deset pauka u odneli sve zivo, a znaka za zabranu parkiranja nigde NEMA! Policija naravno nema objasnjenje za ovo, rekao mi parkirao si na trotoaru???? Naravno da sam parkirao na trotoaru kao i svi ostali u ulici vec 30 i kusur godina! Tako da vise ne znam gde mogu da ostavim kola a da ih ujutru nadjem tu gde sam ih ostavio.A sto se parking servisa tice takvo ponasanje treba zabraniti zakonom kao sto su u Crnoj Gori resili da pauk NE SME da ti odnese auto iako si pogresno parkiran ako ne ometas saobracaj!

Tommy_Gun
15th June 2006, 12:36
Eto idi pa zivi u Crnu Goru!!! :) :) :) :) :)

Shalu na stranu, to je josh samo jedan od dokaza da je ova zemlja u totalnom kurcu*!! Svako moze da radi sta mu se hoce, radikali mogu da seru po svima, ljudi se ubijaju ko prasici... Nista cudno... Cuti srbine i trpi, posti si sam to sebi uradio...

bruyoni
15th June 2006, 13:08
Isto se desilo kod mene u ulici i to pre jedno mesec dana. A posto je stari kraj radjen je po nekoj bas matoroj statistici sa 6 parking mesta po ulazu (zgrada 5 ulaza svaki po 21 stan). Tako da su ljudi otkad ja zivim ovde, neki kazu i mnogo ranije, preobratili jedan deo druma u parking i paralelno se parkirali. Ulica nije uoste prometna pa nikom nije smetalo. Ali su pre mesec dana stavili znak zabranjeno parkiranje i zaustavljanje samo na jedan kraj ulice, u roku od sat vremena dosli spajdermeni i pokupili sve :confused: Sada se ljudi bukvalno tuku za parking.

SaS
15th June 2006, 13:36
Kada ti se ovo desi ne postoje reci utehe al ajd bar da probam. Pre 3 godine kad su pocele zone za parkiranje, radio sam u centru i jedno mesec dana sam isao busom na posao, dok se ne sredi situacija sa tim karticama za placanje, da unesem malo promene i mogu vam reci prijalo mi, padne ti svasta na pamet u autobusu, iskujes svakakve planove a i malo sam ustedeo na konto nepotrosenog goriva (30 km dnevno)... Kad jedan dan zove tasta i kaze odneo pauk auto, reko kako odneo kad nisam autom, ma kaze odavde sa Labudovog brda!!! mozes misliti zabiti, samo je Petlovo brdo dalje!!!
Sta je bilo, ja bio parikiran na trotoaru a sa druge strane ulice je parking ali mesta ni za leka, jbg cveta gradnja ovih novih mini zgradica. Inace svi se parkiraju na doticni trotoar. Kazu neki baja seo na telefon i cele nedelje zove da se nose kola odatle ali sa gornje strane moje ulice gde je pesacka ulica i deca se igraju a mentoli i tu parkiraju, medjutim ulica je malo zavucena pa pametni panduri kad su dosli nisu znali sta treba da rade pa nosili sa donje strane iako nema znaka a izgovor je bio nisi ostavio 1.2m (ili 1.4m) mesta za prolozak pesaka. Ostala raja koja je bila kuci posklanjala kola pred najezdom spajdermena jer ih je 4 doslo istovremeno.

I tako sve sto sam ustedeo jos skuplje me doslo.
Nego prosle godine mi obiju auto koji je bio na skoro istom mestu ali ovaj put regularno na parkingu ali ispod drveca koje leti procveta toliko da je raj za olos obijacki, polomili oba prednja prozora i situacija je sad takva da kao poslednja stoka parkiram na travnjaku ispod prozora gde i ostale nalozene dzukele koje turiraju kola za vreme kucnog reda i naravno deca nemaju mesta za igranje.

trula drzava... sta reci

Barbara
15th June 2006, 14:08
Mogu misliti koja je frka sa parkiranje vama u BG kada
ovde kod nas u So ima jedan pauka koji malo radi malo ne...
Naravno od skora je uvedena naplata parkinga i bukvalno po citavnom gradu se placa parking (ukljucujuci i onaj ispred maxi diskonta :confused: )
Izmedju ostalog posto ovde niko nece da placa parking (znaci kazne prste na sve strane) ima mesta za parkiranje na bacanje...pa svi parkiraju u sporedne ulicice na travu ili trotoar pa naidje pauk i metodom eci peci pec odluci koga ce da pokupi...5 500 din...tako da od 30 automobila se desi da pokupe BAS vas auto,a ostali ostanu gde su...stasno!

Pre neki dan je pauk dizao kola nekom mafiozi , naravno lik je doleto i je** im sve pospisku --- odmah su spustili kola...

a sto je najbrutalnije od svega njih dvoje ide da preoveravaju da li je ispravna parking karta kao da je to tako tezak posao za jednu osobu!

VIP
15th June 2006, 15:12
Ova najveca lopovska organizacija pod zastitom drzave, ponovo mi je otela pare jutros. 6000 dinara je odletelo nizasta. Ovoga jutra im je dunulo da proglase zabranjeno parkiranje sa jedne strane ulice, dosli sa jedno deset pauka u odneli sve zivo, a znaka za zabranu parkiranja nigde NEMA! Policija naravno nema objasnjenje za ovo, rekao mi parkirao si na trotoaru???? Naravno da sam parkirao na trotoaru kao i svi ostali u ulici vec 30 i kusur godina! Tako da vise ne znam gde mogu da ostavim kola a da ih ujutru nadjem tu gde sam ih ostavio.A sto se parking servisa tice takvo ponasanje treba zabraniti zakonom kao sto su u Crnoj Gori resili da pauk NE SME da ti odnese auto iako si pogresno parkiran ako ne ometas saobracaj!

To sam tumacenjem da li ometas saobracaj ili ne je bas skakljiva stvar, tj stvar slobodne procjene. A to sa pauk servisom je nesto slicno kao i sa policijom. Doduse oni su barem trebali da stavljaju neko upozorenje da krecu sa uklanjanjem vozila.

Recimo, kad je u pitanju policija, mozda ste primjetili tamo kraj zelenjaka su zbog odronjavanja zemljista napravili jednosmjernu i ljudi napamet vozeci ulijecu u "kandze" policije, koja je uvjek tu. Ne znam da sam prosao u poseldnjih mjesec dana da nisu barem nekoga uhvatili da driblaju. Kao sto su na granicnom prelazu Raca, ponavljam se, nakon zavrsetka novog granicnog prelaza putari ostavili ogranicenje od 20 km/sat na dionici kojom se moze ici 250 km/sat i ostavili policiji da fino ubira parice.

Misha
15th June 2006, 15:24
Kazu neki baja seo na telefon i cele nedelje zove da se nose kola odatle ali sa gornje strane moje ulice gde je pesacka ulica i deca se igraju a mentoli i tu parkiraju, medjutim ulica je malo zavucena pa pametni panduri kad su dosli nisu znali sta treba da rade pa nosili sa donje strane iako nema znaka a izgovor je bio nisi ostavio 1.2m (ili 1.4m) mesta za prolozak pesaka. Ostala raja koja je bila kuci posklanjala kola pred najezdom spajdermena jer ih je 4 doslo istovremeno.

Izgleda da je i ovde situacija slicna, neki pominju nekakvu peticiju koja je navodno predata opstini, a policajac je prokomentarisao da je neko vise puta zvao telefonom da se kola uklone??? Da ne verujes! Inace znak za zabranjeno parkiranje se nalazi prekoputa i vazi za celu drugu stranu ulice, koju nisu ni takli!

kira
27th February 2007, 08:17
Jutros je ladno organizovana pauk racija u Kneza Milosa. Ajde to sto nose automobile, nego su ladno blokirali 2 trake parkirajuci svoje pauke u krajnje desne trake u oba smera. Potpuni haos su stvorili u ulici, jos im murija pomaze da izvrse polukruzno gde kod zamisle.

Ne zna se ko je veca stoka!

Putovao sam kroz Kneza Milosa 15 minuta, !@#$#@$!@@!~

Misha
27th February 2007, 15:32
To je verovatno priprema za podnevni haos u vidu protesta kosovara!

zmaj
27th February 2007, 16:44
Inace, poceli su da rade i u trecoj smeni. Pre neko vece palo nosenje automobila u mojoj ulici oko 23h. Dosta gostiju restorana TRAG je moralo neplanirano da doplati 6000 din za usluge preparkiravanja :)

Ziveo pauk :)

bruyoni
27th February 2007, 20:01
Aj da se iskombinujemo i osnujemo privatno pauk preduzece! Skromni smo kazna za nepropisno parkiranje ide parking servisu, a nosenje se placa preduzecu...zarada zagarantovana

cdragan
28th February 2007, 14:27
Jutros je ladno organizovana pauk racija u Kneza Milosa. Ajde to sto nose automobile, nego su ladno blokirali 2 trake parkirajuci svoje pauke u krajnje desne trake u oba smera. Potpuni haos su stvorili u ulici, jos im murija pomaze da izvrse polukruzno gde kod zamisle.

Fakat je to bilo zbog mitinga. Inače imaju oni običaj da pauk koriste da "očiste" parking mesta za bitne zvanice. Preko puta mene (Nebojšina ulica)je čuveni Suri sa Kopanika otvorio kafanu, i dosada se već dvaputa desilo da se pre par sati pre dolaska neke budžovanske delegacije tu pojavi par pandurskih auta sa dva tri pauka koji u ekspresnom roku nose sve aute ispred kafane bilo da su propisno ili nepropisno parkirani e da bi rašisitili situaciju za Audije, BMW-e i ostalu ergelu.

Olakšavajuća okolnost je što ne nose na Slaviju i ne naplaćuju nego ih samo raznesu po slobodnim mestima u okolnim ulicama pa onda moraš da ideš da tražiš gde ti je auto... doduše, sav si srećan što ne plaćaš... :)

kira
1st March 2007, 13:25
Stoka, da je ovo pravna drzava, pa ih par puta tuzis sto su ti odneli auto bez razloga, jer diraju tvoju svojinu, mislim da bi se prillicno uredili

Lukija
21st July 2007, 11:30
Jutros sam primetio "aktivnost" u komsiluku i video nov znak. Zakljucak izvucite sami.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

VIP
21st July 2007, 16:38
Da, procitah jutros u novinama. Meni je zanimljivo da ovaj postupak oznacavaju kao sirenje van kruga dvojke. Mene to cudi, jer ja sam kod klinickog centra, a to ne vjerujem da je krug dvojke, a taj deo grada od Kneza Milosa do hrama, te od Nemanjine do klinickog je odavno pokriven zonama parkiranja.

zmaj
16th January 2008, 13:51
Da li ste znali da dezurna sluzba Parking Servisa ima samo JEDNU patrolu?

Ja nisam, sinoc sam to saznao na tezi nacin. Uglavnom, bio sam kod devojke, izlazim iz zgrade oko pola jedan ujutro i vidim da me je dasa zagradio tako da ne mogu da izadjem. Smeker je zagradio mene i jos jednog tipa, pretpostavljajuci da se necemo pomerati do jutra. Naravno, kola su u brzini i nema sanse da izadjem ako ih ne pomerim. Udaraj malo po gumama da se upali alarm - nista, sviraj - nista. Doduse, parkiran sam bio tik pored neke zgrade, nisam bas nesto hteo da sviram ko manijak i da budim ljude - racunam, ne bih to hteo neko meni da radi, pa necu ni ja drugima.

Ok, pauk je na redu. Ja, inace, mnogo volim da zovem pauka. Kod mene na Dorcolu, pored restorana Trag se skuplja svakakav polusvet, koji je do juce jahao magarce, a danas ima kola. Ono parkiraju se ko gde stigne - isto ko sto su i magare do juce vezivali de stignu. Ok. 100E za gospodu. Meni nije problem da okrenem pauka.

Uglavnom, zovem Vidin Kapiju, koja je nadlezna za Dorcol, kazu oni nema frke doci ce pauk, samo su trenutno zauzeti. Ok. Cekam 15 minuta, okrenem ponovo, kaze dispecer: cuj, aj ti vidi pa se snadji, pauk je na nekom udesu, ne znam kad ce biti slobodni. Reko ja ako pocnem da se snalazim, ovaj ce svoj Pezo 307 da skuplja u delovima. Kaze dispecer, nemojte gospodine - nije u redu. - Ok, za koliko ce da dodju. Kaze, ne zna. Super.

Okrenem 988, dobijem centralu Parking Servisa. Okrenem njih, reko dajte dezurnu sluzbu pauka. Daju oni telefon. Okrenem njih, ono Parking Servis Slavija. Ispricam ja svoju tuznu pricu, kaze covek - sad cu da vas pozovem, dajte svoj kontakt telefon. Cekam opet jedno 15 minuta, a tu se nakupilo vec cuka vremena. Duva vetar, ja se taze osisao - oce usi da otpadnu. Psujem u sebi ovog bambusa u Pezou, razmisljam se dal da mu izrezbarim neki moderni motiv na haubi kljucevima i da sednem na taxi, pa da dodjem ujutro po kola. Frka, dal ce ovaj da ujutro uklaviri da sam ga ja odradio pa da nadjem moja kola odradjena pajserom u Mestrovicevom stilu. Batalim tu opciju, racunam karma mi je na rezervi i ovako, necu da izazivam maler.

Ok. 1.15 je. Vratim se ja kod devojke, vidim odno vrag salu, nece ovi uskoro. A i potrosio sam 200 kinte telefonirajuci kurti i murti da bih nasao neki pauk, koji radi. Pola sata kasnije, ovi kao stigli - bar tako kaze dispecer. Naravno stigli su, al 15 minuta kasnije.

Kazu oni, a ti si taj sto je zvao 4 puta. Pa reko ljudi, 2 cuke na zimi - malo li je. Pokupise Pezoa za 2 minuta, potpisem se tamo na onoj prijavi i kazem panduru, da napise na prijavi da mi se gospodin sa Pezoom javi kad bude podigo kola, ako bude imao slobodnog vremena, da ga ulubim za ona dva sata cekicanja po cici zimi.

I tako. Jedan Pauk za ceo Beograd tokom noci.

VeljaBgd
16th January 2008, 15:27
pa ti si srecnik. U Mirijevu zoves pauka, sve isto, zagradio te neko, oni kazu , ne dolazimo u Mirijevo. Na periferiju ne ide. Pa zar je Mirijevo periferija?! Preko Cvetkove pijace, bulevarom do centra nema ni 5 km. Gde idu ? Samo krug 2-ke?!

400KS
16th January 2008, 16:11
Ja vozim tu 307cu i pre neki dan sam zagradio 2 auta na Dorcolu.

Pominjao si neke kljuceve, pajsere?? Ajd reci sta imas.
A ja cu da ti kazem da mi dodjes 100eura pa javi se na pm da ti objasnim gde da mi uplatis.

zmaj
16th January 2008, 17:45
Nazalost, ova 307 koja je sinoc otisla, nije bila na Dorcolu. Drage volje bih ti refundirao pauka, ali to ocigledno nije tvoj automobil.

navic
16th January 2008, 18:09
Nazalost, ova 307 koja je sinoc otisla, nije bila na Dorcolu. Drage volje bih ti refundirao pauka, ali to ocigledno nije tvoj automobil.

A gde je bila, mozda je moja. :D

Avijon
16th January 2008, 19:44

AAHAHHAHAHAA :))
O, bozhe, pajsera.. :)))

VIP
16th January 2008, 19:49

Pominjao si neke kljuceve, pajsere?? Ajd reci sta imas.
A ja cu da ti kazem da mi dodjes 100eura pa javi se na pm da ti objasnim gde da mi uplatis.

Cekaj, zagradio si dva automobila i jos se bunis? Koja je tvoja logika kada si to svjesno uradio? I sad bi jos kavgu da pravis, jel to gnev pravednika? Objasni mi kako ti reagujes kad ti neko zagradi automobil?

Perce
16th January 2008, 20:03
Cekaj, zagradio si dva automobila i jos se bunis? Koja je tvoja logika kada si to svjesno uradio? I sad bi jos kavgu da pravis, jel to gnev pravednika? Objasni mi kako ti reagujes kad ti neko zagradi automobil?

Verovatno zove pauka, pa mu posle da 100 evrova LOL :D

Borko
16th January 2008, 23:51
Neka neka,mozda imaju para za bacanje,ako nece da paze gde i kako parkiraju... Ma bezobrazno to do koske!

Autobot
6th April 2008, 18:59
Imate vi srece neznate kako je imati garazu na trgu,na ulaz vam se prvo redovno parkiraju panduri i odu u patrolu,jednom je bio parkiran i pauk i koga onda da zovem?Par puta sam zvao muriju i prijavljivao da su im se kolege tu parkirale a oni ce meni,pa nemojte tako tu su negde kolege sacekajte sad ce da dodju.Da sacekam ?gde?da stavim auto na glavu?blokirana cela ulica.Necu pricati koliko mi je auto izgreban,bio sam kod auto lakirera,kaze mi covek ;neisplativo je da ti sredim auto kad ces za dva dana da imas sve isto,reko dobro kupicu dzipa posto je to jedino vozilo za ovaj grad.

zmaj
26th May 2009, 09:40
Nova zona za parkiranje. Jutros kod mene u ulici skidaju sipke i u delu ulice na kome je do sada bilo zabranjeno parkiranje - obelezavaju mesta za parking.

Posle ce neki moron iz novina da prenese PR obavestenje Parking Servisa kako su "napravili" jos xxx novih parking mesta!

[Only registered and activated users can see links]

VIP
26th May 2009, 09:50
Nova zona za parkiranje. Jutros kod mene u ulici skidaju sipke i u delu ulice na kome je do sada bilo zabranjeno parkiranje - obelezavaju mesta za parking.

Posle ce neki moron iz novina da prenese PR obavestenje Parking Servisa kako su "napravili" jos xxx novih parking mesta!

Mislim da ce ovo biti za tebe ok, mada mozda gresim. Znam gomilu ljudi koji parkiraju na Dorcolu u toku dana i uvece i idu pesaka do centra, jer kod tebe nema zone, a centar je tu. A i ujutro ne moraju da trce pre momaka koji naplacuju parking.

VIP
26th May 2009, 09:54
Evo bas citam komentare i odmah vidim da su najzesci oni koji ne stanuju tu, vec dolaze u grad automobilom na posao.

zmaj
26th May 2009, 10:12
Ma nemam ja nista protiv zone, cak naprotiv. Imam protiv Parking Servisa koji ulozi 100kg farbe i onda to prodaje kao monumentalni poduhvat pravljenja parkinga, u rangu sletanja na mesec.

Okej, oduzeli ste ljudima parking mesta. Napravite lepo dole kod Dunav stanice parking na 10 spratova gde je cena dnevnog parkinga 50 kinte. Utopija, a?

VIP
26th May 2009, 10:24
Ma nemam ja nista protiv zone, cak naprotiv. Imam protiv Parking Servisa koji ulozi 100kg farbe i onda to prodaje kao monumentalni poduhvat pravljenja parkinga, u rangu sletanja na mesec.

Okej, oduzeli ste ljudima parking mesta. Napravite lepo dole kod Dunav stanice parking na 10 spratova gde je cena dnevnog parkinga 50 kinte. Utopija, a?

Bio je najavljivan ona projekat garaza na obodnim zonama starog dela Beograda gde bi ljudi imali parking, a otud bi imali organizovane linije do centra.

Ne znam sta je bilo sa tim, samo sam jednom nacuo da je odziv ljudi bio slab u slucaju parkiranja kod Sava centra. Da li se sta promenilo ne znam. Ne znam koliko je popunjen onaj parking kod Sava centra.

U svakom slucaju ogroman broj ljudi dolazi iz okolnih naselja i gradova oko Bg i svakako nije resenje da svi dolaze automobilima do centra, ali im treba obezbediti parking u nekim obodnim zonama.

Ja sam za varijantu da parkiranje u centru, sem za stanare, bude opako skupo i da se redukuje ulazak automobilima u centar grada. Istovremeno naravno treba izmestiti gomilu institucija van centra, ukljucujuci i Klinicki centar, autobusku i zeleznicku, ali to je vec utopija :)

hondulja
26th May 2009, 11:13
E ljudi, A sta se desava za AC/DC? Ima li neko informaciju koje ulice su blokirane? Dokle se moze kolima itd?

zmaj
26th May 2009, 11:22
E ljudi, A sta se desava za AC/DC? Ima li neko informaciju koje ulice su blokirane? Dokle se moze kolima itd?

Odma da sasečem OT.

hondulja
26th May 2009, 11:33
Ok, sorry, hvala za link :)

nidza
26th May 2009, 11:55
I ja pokušavam da ukapiram Parking Servis. Skoro sam bio na nekom predavanju gde je došao njihov direktor i pričao nešto nebitno za ovaj forum, ali nisam sasvim siguran gde idu te pare od parkinga? Koliko sam skontao funkcionišu kao privatna firma, a ulažu samo u opremu za naplatu parkiranja, ne i u infrastrukturu (sem, je'lte, farbe).

Nije meni ta cela priča jasna uopšte, ofarbaju ulicu uglavnom, znači oduzmu od grada i od ljudi i tu se poseju i naplaćuju, klasičan parazit medicinskim rečnikom.

Velike garaže su jedino rešenje, ovo sve je totalni šit kakvo je trenutno stanje. Juče sam imao neko fotkanje u Francuskoj ulici, totalni horor za parking, u zoni ili ne.

VIP
26th May 2009, 13:29
Nije meni ta cela priča jasna uopšte, ofarbaju ulicu uglavnom, znači oduzmu od grada i od ljudi i tu se poseju i naplaćuju, klasičan parazit medicinskim rečnikom.

Velike garaže su jedino rešenje, ovo sve je totalni šit kakvo je trenutno stanje. Juče sam imao neko fotkanje u Francuskoj ulici, totalni horor za parking, u zoni ili ne.

Parking servis je javno komunalno preduzece kao i sva druga komunalna preduzeca u gradu i ima pravo upravljanja gradskim, parking povrsinama, a osnivac je grad Beograd.

Vezano za sirenje parkinga nasao sam na saju ovo pitanje:

11. Да ли ћете проширивати паркинг зоне и на друге делове града?

Поступак за проширење паркинг зона је следећи. Иницијатор проширења није ЈКП „Паркинг сервис“, као што многи мисле. Градски секретаријат за саобраћај ради студију о паркирању. Када резултат студије буде неопходност проширења, у сагласности и по одобрењу Скупштине града, ми „добијамо зелено светло“ за проширење.

Ko, kako i na koji nacina raspolaze sredstvima JKP jeste vecno pitanje. Koliko su uradili, a koliko su mogli nemam predstavu i ne mogu da im sudim. Ja samo znam da je sad u bg tri puta vise vozila nego 2000. godine. Kao i javni prevoz, ima 10x vise vozila i 10x vise putnika, ali i dalje su svi nervozni i zele vise.

Mislim da ima i vise parking mesta nego sto centru grada treba. Evo oko moje zgrade i okolnih obmotano je u svaku mogucu rupu neko vozilo. Kod mene svaki dan svadja oko parking mesta i sta sad? Treba grad ispod svake zgrade da iskopa jednu podzemnu garazu?

zmaj
26th May 2009, 13:58
Mislim da ima i vise parking mesta nego sto centru grada treba. Evo oko moje zgrade i okolnih obmotano je u svaku mogucu rupu neko vozilo. Kod mene svaki dan svadja oko parking mesta i sta sad? Treba grad ispod svake zgrade da iskopa jednu podzemnu garazu?

Znači ispravno je da Parking Servis sve svoje monumentalne izgradnje završava sa četkom?

Ima i više parking mesta nego što je potrebno u centru? Da li se sećaš sa koliko smo se problema parkirali u centru Minhena, u podne radnim danom. Da li si ikada probao da se parkiraš u javni parking u centru grada? O čemu ti pričaš????

VIP
26th May 2009, 14:20
Znači ispravno je da Parking Servis sve svoje monumentalne izgradnje završava sa četkom?

Ima i više parking mesta nego što je potrebno u centru? Da li se sećaš sa koliko smo se problema parkirali u centru Minhena, u podne radnim danom. Da li si ikada probao da se parkiraš u javni parking u centru grada? O čemu ti pričaš????

Poredis Minhen i Beograd? Tamo gde je kultura zivljenja, ophodjenja, prevoza i parkiranja u drugoj dimenziji? Minhen ima 1,3 mil stanovnika, a u Bg u toku dana preko 2 miliona sigurno.

Sem toga, sva ova parking mesta u mom kraju su rekonstruisana. Secam se da 1999. godine nisam mogao proci trotoarom, a o kolicima da ne pricamo. Sada moze i automobil da prodje, a ima vise automobila.

Koliko god se vi ljutili i gledali stvari iz svoje perspektive problem je dublji od te toliko pominjane cetke. Uvek ste spremni da osudite druge, bez ozbiljnih argumenata.

Pricali smo neki dan da bicikli zbog konfiguracije starog dela Bg ne mogu u pravoj meri pomoci, ali sam siguran da je isti slucaj i na NBG. Problem se ne resava samo kopanjem garaza, vec i alternativnim prevoznim sredstvima. U Minhenu ima vise biciklista barem 10 puta nego u BG, a jos je tu i metro.

Bg je zasotao grad zbog decenije stajanja u mesto, doseljavanja izbeglog stanovnistva i migracije ljudi iz unutrasnjosti. Parking servis to ne moze resiti.

Dakle, ima parking mesta, ima garaza, ali automobila ima vise i grad se ne moze pretvoriti u parking prostore. Sem toga, ja sam svedok price da u Svajcarskoj nije moguci naci parking u vecim gradovima ako ga niste rezervisali i dzaba vam je kruzenje i satima.

zmaj
26th May 2009, 14:58
Poredis Minhen i Beograd? Tamo gde je kultura zivljenja, ophodjenja, prevoza i parkiranja u drugoj dimenziji? Minhen ima 1,3 mil stanovnika, a u Bg u toku dana preko 2 miliona sigurno.

Drugim rečima, BG je veći od Minhena? Ili Minhen ima manji priliv ljudi tokom radnog dana nego BG? Koje veze kultura ima sa bilo čime? To što su oni kulturni i što voze bicikle, nije ih sprečilo da u samom centru ima bezbroj višespratnih parkinga?

Koliko god se vi ljutili i gledali stvari iz svoje perspektive problem je dublji od te toliko pominjane cetke. Uvek ste spremni da osudite druge, bez ozbiljnih argumenata.

Problem NIJE dublji od četke. PS treba za svako oduzeto parking mesto da ponudi besplatno parking mesto na obodu grada. Oni to ne radi i to je moj problem. To je ujedno i argument. PS nije ponudio ALTERNATIVU, već ih samo zanima da naplate.

Dakle, ima parking mesta, ima garaza, ali automobila ima vise i grad se ne moze pretvoriti u parking prostore. Sem toga, ja sam svedok price da u Svajcarskoj nije moguci naci parking u vecim gradovima ako ga niste rezervisali i dzaba vam je kruzenje i satima.

Izvini, ako nije konstruktivno reći da PS treba od para koje zaradi da izgradi garaže, ne znam šta je konstruktivno?

zmaj
26th May 2009, 15:12
Evo sad ponovo citam sve što si napisao i uopste mi nije jasno sta hoćes da kažeš. Generalno?

Da nisam (nismo) u pravu zato što tražimo da PS radi bilo šta osim naplaćivanja parkinga, ili da treba da ćutimo i budemo zadovoljni dok rade ovo što rade i da ne talasamo?

Misha
26th May 2009, 15:22

Sem toga, sva ova parking mesta u mom kraju su rekonstruisana. Secam se da 1999. godine nisam mogao proci trotoarom, a o kolicima da ne pricamo. Sada moze i automobil da prodje, a ima vise automobila.

Pricali smo neki dan da bicikli zbog konfiguracije starog dela Bg ne mogu u pravoj meri pomoci, ali sam siguran da je isti slucaj i na NBG. Problem se ne resava samo kopanjem garaza, vec i alternativnim prevoznim sredstvima. U Minhenu ima vise biciklista barem 10 puta nego u BG, a jos je tu i metro.

Bg je zasotao grad zbog decenije stajanja u mesto, doseljavanja izbeglog stanovnistva i migracije ljudi iz unutrasnjosti. Parking servis to ne moze resiti.

Bravo Vipe, prosto obozavam ove tvoje socijalno- samosvesne govore! :smartass::clap:

Pogotovo kada te sama problematika direktno ne dotice, jer tvoje hodanje trotoarom ne smatram direktnim ulaskom u problem, kao na primer moje visecasovno kruzenje gradom u potrazi za parking mestom! Cisto gubljenje vremena i novca!

Elem, slazem se je jedini cilj PS-a uzimanje novca! I slazem se da je jedino ulaganje u farbu i "poboljsavanje' sistema za uzimanje novca! Realno PS u poslednjih 10 godina nije napravio ni jedno novo parking mesto, cak se iscrtavanjem zona, dolazi do toga da se solidan broj mesta jednostavno izgubi! Primer je moja ulica gde je verovatno 40-tak godina bili dozvoljeno parkiranje sa obe strane i to nije stvaralo nikakve probleme. Onda kada se PS pojavio sa zonom, jedna strana je obelezena na drugoj su postavljeni stubici i direktno je izgubljeno 20-25 parking mesta. Da li su u ovom gradu 40 godina bili slepi ljudi na vlasti, pa nisu videli neki problem koji je PS "uspesno resio"? Iskreno cisto sumnjam u tu pricu, rec je samo o uzimanju novca, naplatom u parking zonama i odnosenjem nepropisno parkiranih vozila paukom! Dakle, svako uvodjenje zona, smanji broj parking mesta bar za trecinu!!!

I jos nesto, posebna je prica o opravdanosti odnosenja vozila paukom. Vozilo koje je parkirano tako da ometa saobracaj opravdano je odneti, sta je sa vozilima koja nisu propisno parkirana ali nikoga ne ometaju, i takva vozila se odnose umesto da im se samo naplacuju kazne za nepropisno parkiranje!

VIP
26th May 2009, 15:40
Bravo Vipe, prosto obozavam ove tvoje socijalno- samosvesne govore! :smartass::clap:

Pogotovo kada te sama problematika direktno ne dotice, jer tvoje hodanje trotoarom ne smatram direktnim ulaskom u problem, kao na primer moje visecasovno kruzenje gradom u potrazi za parking mestom! Cisto gubljenje vremena i novca!

Ne razumem kako se mene ne tice. Napisao sam gore kako su rekonstruisana parking mesta u mom kraju i prosireni trotoari, kojima sada uglavnom moze komotno da se seta ukoliko neki indijanac ne zavuce svoj automobil na neke neverovatno mesto, recimo ispod svog prozora.

Taj kraj gore gde si ti je bio uvek poznat po parkiranju automobila branikom do zida. Tako se moze parkirati vise automobila, slazem se. Kazem ti, ja samo znam da za stari deo Bg im previse automobila i mislim da je resenje u drasticnom povecanju cena parkiranja.

Kada ljudi na taj nacin budu demotivisani da dolaze u centar licnim prevozom bice mesta i za tebe kao stanara. Sem toga, moze se ograniciti pristup centru vozilima koja ne zadovoljavaju ekoloske norme i to je jos jedno od mogucih resenja.

Evo ja ti predlazem moje resenje, postani vise drustveno svestan i koristi malo javni prevoz i bicikl i videces koliko ces se bolje osecati.

Misha
26th May 2009, 15:53
U mom kraju nikada nije bio zastupljen princip branik do zida, automobili su se parkirali uzduzno na trotoaru i bilo je mesta i za parking i za pesake! A sto se tice javnog prevoza i bicikla, valjda prvo treba strukturno resiti prvo te probleme, a tek potom pristupiti represiji nad vozilima i vozacima. Ovako je kao i obicno narod na steti, ili ne moze da se parkira, ili ga to kosta boga oca, a biciklisticke staze i metro kad napravimo napravili smo!

zmaj
26th May 2009, 15:54
Ne razumem kako se mene ne tice. Napisao sam gore kako su rekonstruisana parking mesta u mom kraju i prosireni trotoari, kojima sada uglavnom moze komotno da se seta ukoliko neki indijanac ne zavuce svoj automobil na neke neverovatno mesto, recimo ispod svog prozora.

Taj kraj gore gde si ti je bio uvek poznat po parkiranju automobila branikom do zida. Tako se moze parkirati vise automobila, slazem se. Kazem ti, ja samo znam da za stari deo Bg im previse automobila i mislim da je resenje u drasticnom povecanju cena parkiranja.

Kada ljudi na taj nacin budu demotivisani da dolaze u centar licnim prevozom bice mesta i za tebe kao stanara. Sem toga, moze se ograniciti pristup centru vozilima koja ne zadovoljavaju ekoloske norme i to je jos jedno od mogucih resenja.

Evo ja ti predlazem moje resenje, postani vise drustveno svestan i koristi malo javni prevoz i bicikl i videces koliko ces se bolje osecati.

Tvoj odgovor na činjenicu da PS samo naplaćuje i ne INVESTIRA je da se koristi GSB i bicikl? Kako će to rešiti problem lopovskog Parking Servisa?

VIP
26th May 2009, 15:56
Evo sad ponovo citam sve što si napisao i uopste mi nije jasno sta hoćes da kažeš. Generalno?

Da nisam (nismo) u pravu zato što tražimo da PS radi bilo šta osim naplaćivanja parkinga, ili da treba da ćutimo i budemo zadovoljni dok rade ovo što rade i da ne talasamo?

Naravno da mozete da kritikujete. Vas problem je sto neko iznosi drugaciji stav i to vam nije prirodno. Ne tvrdim da se novac ulaze ili ne ulaze na pravi nacin, vec postavljam pitanje da li stvari posmatrate iz svog ugla?

Znam za veliki parking na Slaviji, parking ispod Pionirskog parka, znam za fast parkove u karadjordjevoj i kod politike, za uredjen sistem parkiranja oko Sava centra i koliko sam imao prilike da vidim uvek ima neko slobodno parking mesto na semaforu. Tu stalno prolazim. Na obilicevom (nadogradjuje se) i u narodnog fronta naravno nema i znate zasto :)

Naplata na NBG je pocela pre oko godinu dana na pojedinim mestima, ali i dalje ima veliki broj parking mesta sem na omiljenim lokacijama tipa kejeva vikendom.

Kod mene ima uvek neko slobodno parking mesto od kada su tu parking zone, a automobili su u prolazima, na trotoarima (ukljucujuci luksuzne) i ispred tudjih garaza.

Dakle problem postoji, ali dok svaki golobradi klinac koji nije zaradio ni dinar moze da vozi, zauzima mesto problem ce biti akutan.

Graditi parkinge u centru gde je sva imovina pod pitanje denacionalizacije, zastite grada, stanara i ministarstva kulture je verovatno problem. Ono sto si ti preporucio je ok, novo parking mesto na obodu je dobro, ali mislim da ih vec ima, samo je pitanje sta ko smatra obodom.

VIP
26th May 2009, 16:00
Tvoj odgovor na činjenicu da PS samo naplaćuje i ne INVESTIRA je da se koristi GSB i bicikl? Kako će to rešiti problem lopovskog Parking Servisa?

"Lopovski Parking servis", postajemo sve ostriji na recima. Ne znam sta tu da ti kazem. Ne poznajem nijednog gradskog ili funkcionera JKP, ne znam koliki su prihodi, koliko i da li grad uzima sebi deo i ko koliko krade.

Znacim, ja samo kazem da je jedno od resenja da se predje na alternativne vrste prevoza i sami cemo delimicno rasteretiti grad.

VIP
26th May 2009, 16:04
U mom kraju nikada nije bio zastupljen princip branik do zida, automobili su se parkirali uzduzno na trotoaru i bilo je mesta i za parking i za pesake! A sto se tice javnog prevoza i bicikla, valjda prvo treba strukturno resiti prvo te probleme, a tek potom pristupiti represiji nad vozilima i vozacima. Ovako je kao i obicno narod na steti, ili ne moze da se parkira, ili ga to kosta boga oca, a biciklisticke staze i metro kad napravimo napravili smo!

Represivne mere? :) Kako da nekoga demotivisu da se parkira u centru ako ne mora? Bolje svoj bes usmeri na ljude koji se neracionalno ponasaju, iako ne moraju.

Nazalost, nismo Emirati i mislim da necemo problem resiti na tvoj nacin. Ti prihodi od parkinga su mnogo manji od cene izgradnje podzemne garaze i u to sam skoro siguran.

Misha
26th May 2009, 16:07
Znam za veliki parking na Slaviji, parking ispod Pionirskog parka, znam za fast parkove u karadjordjevoj i kod politike, za uredjen sistem parkiranja oko Sava centra i koliko sam imao prilike da vidim uvek ima neko slobodno parking mesto na semaforu. Tu stalno prolazim. Na obilicevom (nadogradjuje se) i u narodnog fronta naravno nema i znate zasto :)

Parking ispod Pionirskog parka je jedina investicija PS-a u zadnjih 10 godina, sve ostalo je vec bilo napravljeno! Samo su se pojavili i krenuli da naplacuju. Parking oko Sava centra je tu koliko i sama zgrada, onda dodje ekipa i kaze, ovo sad mi naplacujemo! Neka grade garaze i parkinge i tamo nek naplacuju, napalata parkinga po ulicama van najuzeg centra grada je kriminal! Jednostavno naplacuju vazduh!!!:mad:

zmaj
26th May 2009, 16:11
"Lopovski Parking servis", postajemo sve ostriji na recima. Ne znam sta tu da ti kazem. Ne poznajem nijednog gradskog ili funkcionera JKP, ne znam koliki su prihodi, koliko i da li grad uzima sebi deo i ko koliko krade.

Znacim, ja samo kazem da je jedno od resenja da se predje na alternativne vrste prevoza i sami cemo delimicno rasteretiti grad.

Meni i dalje nije jasno šta ti pričaš?

Na izjavu da Parking Servis ne vraća pare u parking infrastrukturu, ti uporno vučeš 101 različit argument, koji nema veze sa time. Te u Švajcarskoj rezervacije, te Minhen mali, te nisu lopovi, te treba alternativno prevozno sredstvo, te ne znam šta.

Lepo ti reče Misha. Ako hoćeš alternativna prevozna sredstva, onda ih i treba ponuditi ljudima. GSB u ovom trenutku nije alternativa nego NUŽNO ZLO.

1. Karta se plaća za svaku turu, ako presedneš 2-3 puta, cena dramatično skače, a karta je već 0,5E. Svuda po Evropi za 1E imaš da se voziš sat ili 90 minuta bez obzira koliko si imao presedanja. Ako očekuješ da neko ostavi kola na obodu grada i da ga prevoz za troje ljudi do neke bolnice (na primer) košta ko da se voze taksijem - to nije alternativa.

2. Prevoz napolju znači da nećeš ući u automobus koji je PREDVIĐEN da se hladi klimom, a NE RADI. Sedneš u tramvaj i on IDE, a ne preti da se preturi.

O biciklu ne mogu da trošim reči.

I KONAČNO. Opet nisam dobio odgovor od tebe. Parking Servis je po tebi dobar zašto? Šta je konkretno urađeno od strane te kompanije da ti kažeš da je to prihvatljiv rezultat i da treba tako da nastave.

Misha
26th May 2009, 16:13
Kada bi danas 50% vozila iz BG-a nestalo...isparilo, sta god, a njihovi vozaci presli na alternativne vidove prevoza, kroz par dana PS bi krenuo u naplatu parkinga za bicikle, a drzava bi verovatno uvela registaciju istih! Problem je u drzavi koja bi svima i svakome da otme novca sto vise moze, a bez da ponudi ikakvu uslugu za taj novac! PS je instrument te i takve drzave!

Ja te pitam, sta PS naplacuje? Parce trotoara ispred necije zgrade?

zmaj
26th May 2009, 16:13
Nazalost, nismo Emirati i mislim da necemo problem resiti na tvoj nacin. Ti prihodi od parkinga su mnogo manji od cene izgradnje podzemne garaze i u to sam skoro siguran.

U to si siguran, ali si nesiguran da su lopovi?

Ja sam, pak, siguran da su od naplaćenih karata sigurno mogli da sagrade ozbiljne garaže ne na obodu nego u centru grada.

VIP
26th May 2009, 16:16
Parking ispod Pionirskog parka je jedina investicija PS-a u zadnjih 10 godina, sve ostalo je vec bilo napravljeno! Samo su se pojavili i krenuli da naplacuju. Parking oko Sava centra je tu koliko i sama zgrada, onda dodje ekipa i kaze, ovo sad mi naplacujemo! Neka grade garaze i parkinge i tamo nek naplacuju, napalata parkinga po ulicama van najuzeg centra grada je kriminal! Jednostavno naplacuju vazduh!!!:mad:

Samo su se pojavili :) Pa grad je vlasnik parking mesta i on ti naplacuje isti.

Ko od vas moze decidno da tvrdi gde ide taj novac? Pa ne krade vam niko koru hleba. Ja samo kazem da ako i uzmemo u obzir da JKP ne radi dovoljno na problemu, treba ozbiljno pogledati na drugu stranu i neracionalno ponasanje ljudi.

Ja ne mogu da tvrdim da se novac krade zato sto ne nicu garaze ko pecurke posle kise. Ako nesto koristis sto je u vlasnistvu grada ili drzave to moras da vratis na neki nacin. Evo ja recimo vracam dvojno drzavljanstvo kroz sluzenje vojske :)

Misha
26th May 2009, 16:24
Kakvo racionalno ponasanje? Da idu biciklom? Sedi na bicikl i odvezi se od Dorcola do Medaka, cisto da vidis kako je! Iskreno, u tom poduhvatu trebace ti puno snage, ali i srece da te neko ne ubije! Bicikl u Beogradu nije realno prevozno sredstvo, pre svega zbog geografije a potom zbog svih drugih razloga!

VIP
26th May 2009, 16:29
Meni i dalje nije jasno šta ti pričaš?

Na izjavu da Parking Servis ne vraća pare u parking infrastrukturu, ti uporno vučeš 101 različit argument, koji nema veze sa time. Te u Švajcarskoj rezervacije, te Minhen mali, te nisu lopovi, te treba alternativno prevozno sredstvo, te ne znam šta.

Lepo ti reče Misha. Ako hoćeš alternativna prevozna sredstva, onda ih i treba ponuditi ljudima. GSB u ovom trenutku nije alternativa nego NUŽNO ZLO.

1. Karta se plaća za svaku turu, ako presedneš 2-3 puta, cena dramatično skače, a karta je već 0,5E. Svuda po Evropi za 1E imaš da se voziš sat ili 90 minuta bez obzira koliko si imao presedanja. Ako očekuješ da neko ostavi kola na obodu grada i da ga prevoz za troje ljudi do neke bolnice (na primer) košta ko da se voze taksijem - to nije alternativa.

2. Prevoz napolju znači da nećeš ući u automobus koji je PREDVIĐEN da se hladi klimom, a NE RADI. Sedneš u tramvaj i on IDE, a ne preti da se preturi.

O biciklu ne mogu da trošim reči.

I KONAČNO. Opet nisam dobio odgovor od tebe. Parking Servis je po tebi dobar zašto? Šta je konkretno urađeno od strane te kompanije da ti kažeš da je to prihvatljiv rezultat i da treba tako da nastave.

Nisam video ovo, puno je odgovora:)

Recimo da je u globalu odgovor da PS ne naplacuje parking onoliko koliko bi trebalo i da zato imamo polovicna resenja i to bi se mozda moglo podvesti pod prednost. Drugo, ogroman deo prihoda ide u neke druge svrhe. Pretpostavljam, ne mogu da potkrepim kao sto ni vi ne mozete suprotno.

Prevoz javni je puno bolji nego nekada, a i tramvaji nisu tako strasni - ne preterujmo. Nisu kao napolju, ali za to ce nam trebati malo vise vremena. Sam si rekao da ti je nekada fino u prevozu, sednes i procitas novine.

Cena jeste problem i slazem se. Meni je mnogo. Ovo sa prevozom do bolnice je krajnji slucaj i nema potrebe da preterujemo. Ali ko misli da je GSB skup neka uzme taxi naravno i videce sta je skupo.

Misha
26th May 2009, 16:34
Parking servis ne naplacuje dovoljno??? Treba da bude skuplje??? U slucaju da se oslobodimo automobila, mozda bi grad kao vlasnik trotoara trebalo da naplacuje hodanje po istim!!! Verovatno bi imao i za to neko opravdanje!

VIP
26th May 2009, 16:48
Parking servis ne naplacuje dovoljno??? Treba da bude skuplje??? U slucaju da se oslobodimo automobila, mozda bi grad kao vlasnik trotoara trebalo da naplacuje hodanje po istim!!! Verovatno bi imao i za to neko opravdanje!

Ok, evo recimo ti si u poziciji da odredis gde ce ici sredstva za resenje parking mesta.

Ovo prvo, mislis da bi izgradnja parkinga na periferiji resila problem u tvojoj ulici ili bi samo uticala smirujuce da znas da se sredstva delom prikupljena od tebe trose negde?

Drugo, gde bi ti u tvom kraju napravio parking? Ili si samo ljut sto jedna strana tvoje ulice nije parking, vec trotoar?

Evo u resavskoj i milosa pocerca su ostavili stari sistem parkiranja (znaci nije novi paralelni) i time je trotoar ostao tolike sirine da se na vecini mesta tesko mimoilaze dva pesaka. Meni treba da se osecam kao covek i kada setam, ne samo kada vozim.

Kao sto nigde ne mozes mrdnuti biciklom da te ne ugroze isto je i sa detetom ili kolicima. Ne zelim da zloupotrebljavam ove stvari, ali zivot nije human sa ovolikim brojem automobila.

Misha
26th May 2009, 16:58
Parking po obodu grada nisam ja pominjao, ali kad vec pitas ne bi resio problem kod mene!
Sto se tice mesta za gradnju, Na Slaviji umesto onih parkinga moze da se podigne garaza od jedno 15 spratova!

zmaj
26th May 2009, 17:01
Ako sam ja dobro shvatio:

- Parking Servis radi svoj posao odlično
- Parking Servis ne može bolje da radi, zato što mora da daje deo para NN počiniocu
- Ti smatraš da je previše automobila
- Imaš problem kad guraš kolica sa detetom
- Imaš problem kuda da voziš bicikl
- Parking je jeftin
- Nema potrebe za još parking mesta, samo treba smanjiti broj automobila

VIP
26th May 2009, 19:21
Ako sam ja dobro shvatio:

- Parking Servis radi svoj posao odlično
- Parking Servis ne može bolje da radi, zato što mora da daje deo para NN počiniocu
- Ti smatraš da je previše automobila
- Imaš problem kad guraš kolica sa detetom
- Imaš problem kuda da voziš bicikl
- Parking je jeftin
- Nema potrebe za još parking mesta, samo treba smanjiti broj automobila

Nema potrebe za cinizmom. Pogotovo ono sa kolicima. Jednog dana kada budete u poziciji tih ljudi bicete manje egoisticni. Ali u principu dobro si me shvatio.

Jedna od stvari koje nisam naveo. Ono smanjenje parking mesta koje je pomenuo Misha upravo govori o humanom regulisanju problema. Da im je cilj da sve zivo naplate oduzeli bi sto vise prostora pesacima.

Evo konsolidovanog izvestaja ([Only registered and activated users can see links]) BU, a u APR ([Only registered and activated users can see links])-u se JKP PS vodi kao drzavni kapital. Kompletni prihodi JKP su oko 18,1 mil. evra, a dobit pre oporezivanja oko 320 hiljada evra uz podatak da masa za plate cini polovinu rashoda (8,9 mil evra).

I sami napravite racunicu. Ako je parkiranje godisnje oko 3600 rsd i broj pretplatnih parking mesta nekoliko hiljada - smesno. Svi ostali parkiraju na kraci period i cena je smesna. Dodjem na dva sata i obavim bitan posao. Za ostalo mogu da koristim i prevoz, ako nemam uslova ili obezbedjeno parking mesto.

Uz to postoji ocigledna tolerancija prema nacinu parkiranja zbog problema sa parking mesto, a na ustrb pesaka, sto se vidi po nacinu parkiranja ljudi.
Ono sto sam ja uspeo da procitam jesu privatni investitori kao nacin resenja problema velikih investicija. Samo se setite peripetija oko izgradnje garaze Pionirski park i protesta. Evo i jedne od izjava:

Direktor „Parking servisa” Živorad Anđelković podsetio je da Beograđani voze 350.000 automobila, što znači da dnevno ima oko 25.000 kandidata za parkiranje u centru grada. Za potpuni komfor vozača potrebno je još 5.000 parking mesta, a izgradnjom podzemnih garaža ovaj broj bi bio dostižan.

– Postojeći sistem parkiranja je dobar, ali moramo i dalje da se razvijamo, jer bi Beogradom u budućnosti moglo da saobraća i 700.000 automobila. Naplatom parkiranja u kratkom roku ne može se obezbediti dovoljan broj parking mesta, a ni grad nije u mogućnosti da svake godine izdvoji sredstva za izgradnju podzemne garaže, kakva je ona ispod Pionirskog parka. Zemlja ispod trgova i parkova je resurs, a mi još nemamo tehnologiju da ispod zemlje pravimo stanove i poslovni prostor. Zato bi najbolje bilo da ovaj prostor iskoristimo za izgradnju podzemnih garaža – rekao je Anđelković.

On je rekao i da privatnom kapitalu mora da bude obezbeđen prostor da se razmahne, ali da građane ne treba da plaši mogućnost viših cena parking mesta u privatnim garažama. Privatnim investitorima je u interesu da što pre isplate svoju investiciju, a to neće moći da postignu visokim cenama, već njihovim usklađivanjem prema tržištu. Međutim, kakva god njihova politika naplate bila, građani će uvek moći da računaju na parking mesta i garaže JKP „Parking servis”, koje danas ima najnižu cenu parkiranja u Evropi. Ovo preduzeće se neće tržišno takmičiti cenama i uvek će ih nivelisati da bi sve kategorije građana mogle da dobiju ovu uslugu, rekao je Anđelković.

PARKING MESTA ISPOD TRGOVA I PIJACA

Problem parkiranja u Beogradu nije zanemarljiv, pa je zbog toga u Skupštini grada formiran tim za uvođenje "privatne inicijative za gradnju garaža", a JKP "Parking servis" će garaže praviti ispod javnih trgova i kružnih tokova!

Ove godine biće napravljeno novih 3.358 parking mesta, a garažnih mesta će uskoro biti i ispod Kalenić i Đeram pijace.

- Podzemne garaže vidimo kao stabilan izlaz iz problema i stimulisaćemo i privatne investitore da ih grade - kaže Bojan Bovan, direktor u JKP "Parking servis".

- Takve garaže puno koštaju i privatnicima bi se uložena sredstva vratila za pet do sedam godina. JKP "Parking servis" je generalni zastupnik montažnog sistema "Fast park" za Srbiju, Crnu Goru, Bosnu i Hercegovine i Ujedinjenih Arapskih Emirata.

- "Fast Parkovi" će i dalje biti favorizovani i građeni. Pokazali su se, pored kvaliteta, kao i veoma korisni. Ovo parkiralište omogućava da se podizanjem još jednog nivoa na asvaltiranoj površini udvostruči broj parking mesta.

Ukupno vreme od sklapanja ugovora o gradnji do realizacije montaže ne prelazi 60 dana - objašnjava Bovan

- Zahvaljujući tehničko-konstruktivnim rešenjima i korišćenim elementima strukture, "Fast Park" zadržava mogućnost da bude demontiran i ponovo montiran na nekom drugom mestu. Sledeći "Fast Park" gradićemo na parkiralištu Ade Ciganlije. Kada radovi budu završeni, ovo parkiralište imaće ukupno 1.700 mesta za automobile.

Evo vam resenja koje predlaze Misa recimo. On bi napravio garazu od 15 spratova. Dolazi njegov poslovni sekretar i kaze mu da je to nacionalizovano zemljiste, da postoji problem sto nije predvidjeno urbanistickim planom na takvoj elitnoj lokaciji graditi garazu, da se udruzenje gradjana koje podrzava opozicija ostro protivi, te da takva investicija kosta 20 milona evra. Uz to ce gradjani kad tad platiti vlasniku zemljista veliku naknadu.

Misha
26th May 2009, 19:55
^Alo, o kakvom nacionalizovanom zemljistu govoris? Jel to sada najveci problem? Hotel Mazestik je nacionalizovan, postoje naslednici prvih vlasnika, sto drzavi nije smetalo da hotel proda na aukciji za privatizaciju! Zemlja na Slaviji je definitivno bila necija i zna se i cija, ali su male sanse da se tu ista promeni, od kada je srusen bioskop i sve ostalo na tom potezu, situacija je nejasna, parking sevis je iskoristio nejasnoce i uselio se.Naravno uz minimalno ulaganje! Ne znam da li ti je poznato da su garaze na Obilicevom vencu, u Narodnog fronta i na aerodromu takodje privremeni objekti montazno-demontaznog tipa i da se mozu rasklopiti i preneti na drugu lokaciju bez problema, sto je i bilo razmatrano u slucaju garaze na aerodromu. Naravno, stvar nije izvodljiva tako brzo i lako kao Fastpark, ali i dalje ne podrazumeva neke velike zahvate! Znaci kada i ako ikada dodje do denacionalizacije, garaza se rasklopi i odnese na drugu lokaciju!

Misha
26th May 2009, 20:01
E da, i ova prica o tome kako ce ove godine biti napravljeno 3358 parking mesta...kada kazu napravljeno, misle na iscrtano i naplaceno tamo gde su ta mesta vec postojala, ali su bila besplatna!!!

KGB
26th May 2009, 21:59
bg PS jeste lopovska firma zahvaljujuci pre svega vecinskoj vladajucoj stranci, ali kao gradska firma ona treba da postoji i da ODRŽAVA, INVESTIRA i naplaćuje parking u gradu - problem nastaje što oni rade samo poslednju stavku iz nadležnosti...

problem parkiranja na Dorćolu - pored bežanije svih koji dolaze u centar, je i urbanistička zapuštenost pogotovo od kada su izgrađena nova naselja sredinom i krajem 80-tih jer je kao poslednji deo naselja bila predviđena velika garaža na placu preko puta Boban centra od jedno 5 spratova ( ukopanih ili nadzemnih -neznam ali bilo je predviđeno)

zatim masa nekih sitnih objekata bleji na površinama predviđenim za parking itd...
konačno većina ljudi je onako usput gunđala što neuvedu zone i kod nas,
ali pre uvođenja trebalo je povesti JAVNU raspravu i tako doći do optimalnog rešenja , konačno možda je trebalo organizovati i lokalni referendum ali...

meni je najgore što će naselje Dunavski kej do 25 maja (MGM) ostati van zona, pa će sad svi tamo da beže, a postoji ogromna betonska površina u okviru železničke ranžirne stanice Donji grad koju je trebalo samo iscrtati i eto + 1000 do 1500 parking mesta....

Misha
27th May 2009, 02:02
Sto je najgore, PS ce opstati i kad ta vecinska vladajuca stranka ode sa vlasti, jer ni jedna jedina stranka nece da se odrekne prihoda od lopovluka koji PS sprovodi! To je uzasno laka lova, minimum ulaganja, maksimum profita! Stranka koja nas bude oslobodila lopova iz PS-a, ima moj glas dozivotno! Ali plasim se da se takva nece naci!

hondulja
27th May 2009, 08:58
Naravno, a ista stvar je i sa parking servisima u drugim gradovima koji su pratili primer BGa, tako da pljacka ide u nedogled...U Pancevu naprimer, pauk kosta 8500din, sto znaci da im se samo doticno vozilo isplati za par dana, posto ljudi ne staju od jutra do mraka...doduse ima malo lokal patriotizma pa uglavnom odnose kola sa BG ili ostalim nePA tablama ...

zmaj
27th May 2009, 09:29
Nema potrebe za cinizmom. Pogotovo ono sa kolicima. Jednog dana kada budete u poziciji tih ljudi bicete manje egoisticni. Ali u principu dobro si me shvatio.

U poziciji kojih ljudi?

Parking Servis UZIMA besplatno, naplacuje i taj novac se ne vraca u to (parking infrastrukturu, ako nisi uspeo da shvatiš) od cega je taj novac dobijen. Nadam se da mozes da shvatis tu tezu.

E sad, navodjenje novinarskih isecaka i PR materijala koje sam ja u mom prvom postu o novim zonama i NAVEO kao NOTORNU LAŽ je stvarno teška besmislica.

Dokle god budemo imali ljude kao ti i novinare koji se prodaju za jedan ručak da napišu ono što njihovim poslodavcima odgovara, Minhen će nam biti daleko - kulturološki i na svaki drugi način.

Ako po tebi Parking Servis radi kako treba, onda nemamo više šta da pričamo.

PS. Molio bih te da se ne služiš politikanstvom - kad i ti i ja znamo da nit guraš kolica sa decom, nit voziš bicikl. To što ti misliš da znaš kako je voziti bicikl ili biti otac/majka - to ništa ne znači kao argument, a uporno to pokušavaš da uvučeš u raspravu.

VIP
27th May 2009, 10:24
U poziciji kojih ljudi?

Parking Servis UZIMA besplatno, naplacuje i taj novac se ne vraca u to (parking infrastrukturu, ako nisi uspeo da shvatiš) od cega je taj novac dobijen. Nadam se da mozes da shvatis tu tezu.

E sad, navodjenje novinarskih isecaka i PR materijala koje sam ja u mom prvom postu o novim zonama i NAVEO kao NOTORNU LAŽ je stvarno teška besmislica.

Dokle god budemo imali ljude kao ti i novinare koji se prodaju za jedan ručak da napišu ono što njihovim poslodavcima odgovara, Minhen će nam biti daleko - kulturološki i na svaki drugi način.

Ako po tebi Parking Servis radi kako treba, onda nemamo više šta da pričamo.

PS. Molio bih te da se ne služiš politikanstvom - kad i ti i ja znamo da nit guraš kolica sa decom, nit voziš bicikl. To što ti misliš da znaš kako je voziti bicikl ili biti otac/majka - to ništa ne znači kao argument, a uporno to pokušavaš da uvučeš u raspravu.

Parkinzi su svojina grada i kao sto ti naplacuje drzava porez, tako ti i parking naplacuje grad. Ako nisi primetio preko 700 ljudi radi u tom preduzecu i hrani svoje porodice, a uz to zavodi red i disciplinu u parkiranje. Kako?

Kad odes u Mrcajvce u dvoriste mozes uci kada platis vlasniku, a ako ne mozes se parkirati na livadi. E to u Bg ne moze i otuda pauk i PS.

Osnovni spor izmedju nas je koliko je novac prikupljen i gde ide. Ja sam naveo zbog toga BU i dokazao da ozbiljne investicje sem fast parkova i odrzavanja postojecih nisu moguce bez pomoci grada i ozbiljnih investitora.

VIP
27th May 2009, 12:45
Ima ona ubi ga prejaka rec. Mislim da u ovoj diskusiji postoji problem sto jedni druge slabo shvatamo, odnosno slabo citamo izmedju redova. Barem se ja tako osecam. Na ovim prostorima je najpopularnija drz' te lopova, a najglasniji su po nepisanom pravilu lopovi.

Zato i pokusavam da vodim argumentovanu diskusiju i kada naletim na toliki revolt onda i ja postajem inadzija. Recimo, ako zelite da vas protest ima svrhu treba da ga predocite barem elementarnim argumentima. Kod vas je sve crno i belo, pa se po meni ne razlikujete od bilo koje osobe koja se utapa u masu vicuci nepravda, lopovi.

Nigde niste konkretni, vec se sve zavrsava onom svi su lopovi sem mene.

Nisam vlasnik automobila, ali znam logiku vecine ljudi, pa i mojih bliznjih. Idem da obavim nesto u gradu, dodjem na lokaciju i onda trazim parking i pazi molim te, nema ga. Lopovi, naplacuju, a ja nemam gde da parkiram. Ja se sad vracam sa NBG i kod Sava c ima 188 slobodnih mesta, a video sam 30% slobodnih u karadjordjevoj i kod zeleznicke, a ne sumnjam da ih fali i u Masarikovoj. Ali nasi sugradjani su dosli da obave posao u penzionom i oni nemaju gde drugo nego na trotoar, a to izgleda kao dole u prilogu. Lokacija upravo oko fonda za penziono i socijalno osig. i naravno pekara.

E sada cete vi reci a gde su podzemne, gde su nasa pare? Kao prvo mogli su se parkirati koji km ranije na parkingu i uzeti prevoz ili prosetati (znam svima je hiiiitno). Drugo, nema potrebe graditi garazu na NBG kada su postojeci poluprazni, sem onih u okviru trznih centara naravno (jer su besplatni). I da, preko puta polupazne garaze su ljudi parkirani na ivicnjacima i zelenim povrsinama.

I kao poslednji argument iskopao sam gore i Bilans uspeha da vidite o kojim parama se radi ( a ne samo nase velike pare), a ako hocete mozemo izvuci i elementarnu racunicu prihoda i doci do slicne cifre. Pored troska plata, verovatno znate da mnogo kosta odrzavati i prizemnu kucu, a kamoli garaze poput onih u Pionirskom, Masarikovoj, Narodnog Fronta i Obilicevom vencu.

JKP PS sta je to? Samo pravna forma necega sto je u vlasnistvu drzave/grada i to je samo specijalizacija usluge kojom se bavi grad. Prakticno samo preraspodela sredstava.

EDIT: Gomila ljudi bi naplatila kazne za nepravilno parkiranje, ali postoji odredjeni stepen tolerancije na nekim zonama, jer postoji svest o nedostatku podzemnih garaza u samom centru grada, za koje trenutno ne vidim sredstva, a vi pokusajte da nadjete koliko kosta izgradnja jedne u samom centru.

Misha
27th May 2009, 12:49
Znaci glavni faktor je tih 700 ljudi sa porodicama? I zbog njih treba da stavimo osmeh na lice i da se sagnemo, jel? Nazalost, dva brata od strica su mi zaposlena u tom leglu lopova. Bog zna koliko puta sam hteo da im u ovakvim i slicnim raspravama j**em mater! Sa tom ogradom da oni nemaju nikakve drustevo korisne stavove, kao ti Vipe, njih zanima samo lova i to ne kriju!

VIP
27th May 2009, 12:57
Znaci glavni faktor je tih 700 ljudi sa porodicama? I zbog njih treba da stavimo osmeh na lice i da se sagnemo, jel? Nazalost, dva brata od strica su mi zaposlena u tom leglu lopova. Bog zna koliko puta sam hteo da im u ovakvim i slicnim raspravama j**em mater! Sa tom ogradom da oni nemaju nikakve drustevo korisne stavove, kao ti Vipe, njih zanima samo lova i to ne kriju!

Vidim tvoje drustveno korisne stavove. Po tebi, svi su isti, svi su lopovi i verovatno neces ni glasati na lokalnim izborima, jer ce i oni "drugi" zadrzati JKP PS i nece graditi podzemne garaze.

To isto mogu da cujem od penzionera u parkovima i ne vidim gde lezi snaga tvog stava i kako ti to menjas drustvo oko sebe?

Reci mislim da su ovi sa xx prihoda mogli da naprave garazu tu i tu, nisam zadovoljan, mislim da moze bolje i na sledecim izborima glasacu za tog i tog jer mislim da covek stoji iza svojih obecanja.

Ne mogu svi biti lopovi, oni imaju ime i prezime, oni imaju funkcije. Da bi mene ubedio da je neko lopov, a ja te ne znam, moraces da potegnes vise argumenata.

Misha
27th May 2009, 13:10
U Srbiji niko ne stoji iza svojih obecanja, ali odosmo duboko u politiku, sto niti volim, niti je ovde tema. Posto se vrte u krug prazne price mislim da je vreme da moderator uradi LOCK!

VIP
27th May 2009, 13:30
U Srbiji niko ne stoji iza svojih obecanja, ali odosmo duboko u politiku, sto niti volim, niti je ovde tema. Posto se vrte u krug prazne price mislim da je vreme da moderator uradi LOCK!

Ne vidim zasto, meni je bas zanimljiva i mislim da sam samo dopunio svoj stav argumentima i ako nadjem nesto opipljivo ili ti mi ukazes na nesto konkretno u narednom periodu povuci cu sve sto sam rekao.

Uopstavanje je lose i to je motiv ove moje, za vas iritirajuce, pisanije. Ne vidim da sam nekoga direktno uvredio bilo cim, a ne mogu ni da prihvatim stav ako ne mislis kao mi neprijatelj si. Meni je klijent fino rekao neki dan: "Nenade ubicu te, moram tebe jer nemam koga drugog". Sto ja sada da sve smatram lopovima u nekoj instituciji ili saucesnicima, kada lopovi imaju imena i (ne)dela iza sebe.

Soko
27th May 2009, 14:44
U istom tom Minhenu koji potezete kao argument je parkiranje na javnim parkiralistima papreno!! Na ulici, paralelno sam platio skoro 10 EUR za nepuna 2 sata. Garaze su jos skuplje. Ne secam tacne cifre ali se secam da je u Milanu u garazi u koju sam se jedva uvukao i koja izgleda kao pecina platio 12 EUR za 2 sata. Ne verujem da se Minhen bitno razlikuje po tom pitanju.

Sta hocu da kazem? Ni kod babe nema dzabe. Koliko vas bi pristalo na slicne cene za taj komfor. Ja sigurno ne bih.

To sto u Minhenu mnoge zgrade (ne mogu da kazem sve, jer ne znam sigurno) imaju svoje privatne garaze u podrumu a u Beogradu nemaju nije problem koji bi Parking Servis trebalo da se bavi vec oni koji izdaju dozvole za gradnju. I koliko kosta kvadrat takvog stana? Opet ne moze dzabe.
O velikim robnim kucama i institucijama u centru da i ne pricamo. To se tamo podrazumeva - besplatno je sa racunom da ste nesto kupili ili dokazom da imate nekog posla tamo. A bez toga - dranje. Pa izvolite, ima mesta koliko hoces.

Druga stvar su blage kazne i opsta bahatost koju takve kazne proizvode. Primer: parkirao sam u centru Minhena auto sa dosta sirokim zadnjim krajem i gumama. Pritom sam, iz razloga bezbednosti i da se sto vise sklonim sa kolovoza zadnjim tockom svesno nagazio ivicnjak nekih 10 cm. I morao sam na popravni kad je moj domacin video. Rekao mi je da je za to kazna preko 200 EUR i da je to isto kao da sam pola auta digao na trotoar.

Ovde je sasvim uobicajena slika da se pesaci provlace "dupetom uz zid". Verujte mi, ja jesam gurao kolica i mogu da kazem da je to takav idiotizam da svima koji se tako ponasaju treba istog trenutka iseci sve 4 gume. Daj boze da ni Misa ni Zmaj ne budu u prilici da to osete i da se nesto uradi po tom pitanju dok oni dobiju decu. Verujte mi da nije ni malo prijatno sici kolicima preko ivicnjaka na prometnu ulicu dok unutra spava 3 mesecno dete. Pretpostavljam da je invalidima jos teze. Imas veliki auto pa ne moze da stane na parking mesto? Jbg, nadji vece - o tome se trebao da razmisljas kad si kupovao auto.
O parkiranju na zelenim povrsinama tamo nema ni govora a takve slucajeve policija salje kod psihijatra.

I ako ono gore Misino pitanje nije bilo retoricko i ako zelimo takav komfor kao u Minhenu: da, mislim da bi PS trebalo da naplacuje vise. Da, smatram da kazne treba da budu drakonske i da se primenjuju bez izuzetka. I da, potpuno podrzavam onu ekipu sa "bahatim" nalepnicama.
Razlozi kao: "zurio sam", "skocio na minut do saltera", "odneo tetki lek" ne smeju biti opravdanje. Da nije takvih, hiljade drugih vozaca ne bi morale da zure, mogli bi da posvete salteru vise od jednog minuta, tetki ne bi trebao lek hitno.....

navic
27th May 2009, 15:32
Kad odes u Mrcajvce u dvoriste mozes uci kada platis vlasniku, a ako ne mozes se parkirati na livadi. E to u Bg ne moze i otuda pauk i PS.

Ovaj, samo da kazem da i u Mrcajevcima ima problema sa parkiranjem, jer Ibarska prolazi po sred varosice. :rolleyes:

P.S. Alo bre, spameri, nazvrljaste 5 strana u temi koja je camila 4 godine. :p

VIP
27th May 2009, 15:42
Evo koliko je veliki nas dinar i kako se tesko od njega rastajemo. Sa njim se mogu izgraditi palače. Slika govori vise od reci.

EDIT> imena slika su komentari moje malenkosti

zmaj
27th May 2009, 16:59
Evo koliko je veliki nas dinar i kako se tesko od njega rastajemo. Sa njim se mogu izgraditi palače. Slika govori vise od reci.

EDIT> imena slika su komentari moje malenkosti

To što si okačio je problem saobraćajne policije, a ne PS.

Ti ko da si voditelj KYTV kviza.
- Koja je zemlja manja: Nemačka ili Belgija?
- Belgija.
- Netačno. Luksemburg je manji.

Krenuo si da na svaki moguć i nemoguć način umešaš ceo sistem ove države, koja je u teškom rasulu, kako bi opravdao potpuno pogrešnu ideju da Parkin Servis radi svoj posao kako treba. A ne radi.

Ne radi zbog gomile razloga:
- Ne prave nova parking mesta. Kad kažem novo, ne mislim na VIP "građevinu" sa četkom i farbom.
- Ne rade na tome da reše problem parkinga. Nema novih parkinga? Da li je ovo poznato iz prethodne rečenice.
- Ne zanima ih da reše problem parking (ovo mi poznato?). Pogledaj bilo koji kafić - pauk se provlači pored i nikom ništa. I onda odnesu nekog kome pola automobila viri ispred znaka za zabranjeno parkiranje.

Da. Imaju novac. Ako je bivši predsednik KK Crvena Zvezda brže-bolje zapalio u Parking Servis, siguran sam da to nije bilo zato što je od rane mladosti želeo da obezbedi mogućnost da se parkiraš u gradu.

Da. Ne rade svoj posao ([Only registered and activated users can see links]). Ispred njihove poslovnice u 27. marta redovno neko zablokira tramvaje i nikad ih nema da dođu. A ispred vrata im je.

Da. Čekao sam u 2 ujutro par sati da dođe pauk, zato što ih boli uvo ([Only registered and activated users can see links]) da rade noću - kad im nije brza lova.

VIP
27th May 2009, 17:31
To što si okačio je problem saobraćajne policije, a ne PS.

Ti ko da si voditelj KYTV kviza.
- Koja je zemlja manja: Nemačka ili Belgija?
- Belgija.
- Netačno. Luksemburg je manji.

Krenuo si da na svaki moguć i nemoguć način umešaš ceo sistem ove države, koja je u teškom rasulu, kako bi opravdao potpuno pogrešnu ideju da Parkin Servis radi svoj posao kako treba. A ne radi.

Nisi me shvatio. Demonstrirao sam da mesta za parkiranje ima, ali se ljudi ponasaju neracionalno. Ima dva parking mesta, ali staje na trotoar, ugrozava pesake i sve to zbog 23 dinara. Samo 200m dalje od tih desetak praznih parking mesta vide se na slikama vozila LE, SLO i BG naravno na trotoarima, jer su ljudi hteli da parkiraju ispred ulaza.

I ne sporim da imaju pravo ako su stanari. Zato i kazem da oni SLO, LE i BG sa drugog kraja grada ne moraju da se parkiraju tu ili treba da se parkiraju mnogo skuplje da bi ljudi kojima treba mogli da nadju parking mesto. I mogu da ostave automobile u garazama, jer parking mesta ima ili neka ostave na NBG i dodju prevozom.

Velicina naseg dinara se ogleda u slikama gde se najveca i najskuplja vozila parkiraju na pesacke i trotoara, IAKO ima parking mesta. Drugo, cena parkiranja je smesna i na osnovu mojih ostalih argumeneta treba da znas da je "cetka" i jos "ponesto" maksimum za taj novac.

Rekonstrukcija Misine ulice je demonstracija kako stvari treba raditi i sta je izmenjeno. Ko ne shvata sta da radim.

Saobracajna polica radi posao zajedno sa PS Paukom i tu dolazimo do kazni, koje trebaju biti mnogo vece - recimo 20 do 30 hilj za onakvo parkiranje na trotoaru pored parking mesta plus zabrana ulaska u taj deo grada narednih mesec dana.

Ne radi zbog gomile razloga:
- Ne prave nova parking mesta. Kad kažem novo, ne mislim na VIP "građevinu" sa četkom i farbom.

- Ne rade na tome da reše problem parkinga. Nema novih parkinga? Da li je ovo poznato iz prethodne rečenice.

Neverovatno. Mislim da nema poente ponavljati stalno jedno te isto. "Nema parkinga pa nema", a ja slikam i dokazujem da ima i svaki put cu kada budem prolazio. Ako hoce da kupis burek kod Trpka u 13 sati radnim danom nema i ne treba da bude.

- Ne zanima ih da reše problem parking (ovo mi poznato?). Pogledaj bilo koji kafić - pauk se provlači pored i nikom ništa. I onda odnesu nekog kome pola automobila viri ispred znaka za zabranjeno parkiranje.

Da. Imaju novac. Ako je bivši predsednik KK Crvena Zvezda brže-bolje zapalio u Parking Servis, siguran sam da to nije bilo zato što je od rane mladosti želeo da obezbedi mogućnost da se parkiraš u gradu.

Da. Ne rade svoj posao ([Only registered and activated users can see links]). Ispred njihove poslovnice u 27. marta redovno neko zablokira tramvaje i nikad ih nema da dođu. A ispred vrata im je.

Da. Čekao sam u 2 ujutro par sati da dođe pauk, zato što ih boli uvo ([Only registered and activated users can see links]) da rade noću - kad im nije brza lova.

Da, slazemo se da pauk, ljudi u njemu i policajac ne rade svoj posao i sada je pitanje ko je tu kriv? Da li su dobili nalog od nekoga ili ne zele da izlazu svoje dupe kriminalcima?

Kafici su posao interventne policije i racija. Da ih sve uzmu za usi, isteraju napolje, isamaraju i nateraju da sklone vozila. Ne kod nas, lakse je ubiti klinca.

Ovo ostalo meni spada u carsijske price.

VIP
27th May 2009, 17:59
Evo malo o cenama parkiranja iz susedstva, posto sam zauzeo stav da je jeftino:

Izvor: [Only registered and activated users can see links]

Zagrepčani realno plaćaju šest puta skuplje parkiranje od Nijemaca, razlog je prosvjeda koji će 31. siječnja u Zagrebu organizirati Automoto klub Maksimir.
Cijene parkiranja u nekim europskim metropolama i gradovima su osjetno niže od zagrebačkih cijena; u Rimu, Beču i Berlinu po 1 euro na sat, još manje u Budimpešti (0,50 eura) i Cambridgeu (0,90 eura), a nešto više u Ateni (1,50 eura) i Oxfordu (1,50 eura). U Zagrebu se, preračunato u eure plaća 2,16 eura po satu.
Ako uzmemo u obzir da je dohodak Zagrepčana čak 3 puta manji, onda u Berlinu građani praktički plaćaju šest puta manje na parkiranje nego u Zagrebu.
Novim cijenama grad je samo podržao daljnje raslojavanje društva i diskriminaciju građana slabijeg imovinskog stanja koji su istjerani iz centra grada da bi se napravilo mjesta za ''novopečene kapitaliste''.
''Kako javlja tisak, zbog skupog parkiranja, manje Zagrepčana kupuje na tržnici Dolac, placovinu neće mnogi sitni proizvođači moći uklopiti u cijene svojih poljoprivrednih proizvoda, pa će propadati, povećati se nezaposlenost, a to sve ide na ruku jeftinijim inozemnim trgovačkim lancima. Naši će neopravdano visokim cijenama parkiranja i komunalnih usluga uništiti i ono malo ekološke proizvodnje'', upozoravaju u AMK Maksimir.
Osim toga u AMK Maksimir ističu i jedno pismo građana u kojem se kaže da je najveći problem Zagreba javni promet koji je potpuno nefunkcionalan za grad poput Zagreba, koji se isprepleten sa gradskom vrevom i putnik nema apsolutno nikakvu informaciju kada će stići tramvaj, a zastoji su toliko česti da je nemoguće procijeniti vrijeme putovanja tramvaja koje je inače višestruko duže nego u gradovima mnogo većim od Zagreba.
Prosvjed će se održati 31. siječnja, a pozvani su svi stanovnici Zagreba bez obzira da li su vozači ili nisu. Prosvjed je koncipiran kao prolazak vozila gradom, a građani bez vozila svoje će slaganje s akcijom izražavati pljeskom na ulicama.

i

Obratite paznju na komentare :)

zmaj
27th May 2009, 18:35
Poenta mog pisanja je bila da Parking Servis ne radi svoj posao.

Ajd sad lagano. Šta je poenta Parking Servisa? I odmah da se ogradim, nisam pročitao u njihovom statutu, već na osnovu nekog zdravog rezona nagađam šta bi to moglo da bude. Možda i grešim?

- Da se saobraćaj odvija normalno (crkla kola/sudar),
- Da GSP funkcioniše normalno (kola na šinama),
- Da pešaci mogu da idu trotoarom (kola na trotoaru/zelenoj površini),
- Da možeš da uđeš u svoju garažu/kuću (parkiranje na ulazu).

Parking Servis sudeći po onome što oni rade je sada pretvoren u mašineriju koja pravi debele pare naplaćujući parking. To je okej. Nemam ništa protiv. Prave nove zone. I to je okej. Mene zahvatila nova zona. Okej. Davaću 5000 dinara godišnje dodatno zbog automobila. Nisam se bunio.

Zbog te nove ideje (premise, jelte) PS više ne radi ništa od onih stvari čemu je i namenjen. Rade, al to je na dnu spiska prioriteta. Pogledaj moj slučaj kad me čovek zagradio.

Takođe, moj je stav da pare koje ulaze u PS se NE VRAĆAJU u parking infrastrukturu. Ti kažeš nemaju pare. Ja kažem imaju i zabole ih. Čaršijske priče ili ne. Pogledaš ulaz, pogledaš izlaz sistema i vidiš koliko je efikasan.

Parking Servis je mašina za otimanje para i u skorom periodu zbog izglednog kresanja budžeta koji sleduje Beogradu, biće još zanimljivih zona - ubeđen sam. Iz istog razloga sam ubeđen da novih garaža neće biti, zato sam i napisao u prvom postu da je to moja utopija.

Što se tebe tiče i tvog pisanja - krenuo si sa filozofijom, moralom, finansijskim konstrukcijama. Sva ta opravdanja i zamene teza ([Only registered and activated users can see links]) non stop slušam na TV od ljudi koji nas vode u provaliju i ne zanima me.

Mene što se tiče, ovde postoji samo jedna tema, a ti pokrivaš sve sem nje - od toga da li je pravosuđe odradilo dobar posao sa Ikodinovićem, pa do analize podsvesti tipičnog srbende, koji je do juče vezivao magare ispred zadruge, a sad je u Q7.

VIP
27th May 2009, 18:56
Poenta mog pisanja je bila da Parking Servis ne radi svoj posao.

Ajd sad lagano. Šta je poenta Parking Servisa? I odmah da se ogradim, nisam pročitao u njihovom statutu, već na osnovu nekog zdravog rezona nagađam šta bi to moglo da bude. Možda i grešim?

- Da se saobraćaj odvija normalno (crkla kola/sudar),
- Da GSP funkcioniše normalno (kola na šinama),
- Da pešaci mogu da idu trotoarom (kola na trotoaru/zelenoj površini),
- Da možeš da uđeš u svoju garažu/kuću (parkiranje na ulazu).

Parking Servis sudeći po onome što oni rade je sada pretvoren u mašineriju koja pravi debele pare naplaćujući parking. To je okej. Nemam ništa protiv. Prave nove zone. I to je okej. Mene zahvatila nova zona. Okej. Davaću 5000 dinara godišnje dodatno zbog automobila. Nisam se bunio.

Zbog te nove ideje (premise, jelte) PS više ne radi ništa od onih stvari čemu je i namenjen. Rade, al to je na dnu spiska prioriteta. Pogledaj moj slučaj kad me čovek zagradio.

Takođe, moj je stav da pare koje ulaze u PS se NE VRAĆAJU u parking infrastrukturu. Ti kažeš nemaju pare. Ja kažem imaju i zabole ih. Čaršijske priče ili ne. Pogledaš ulaz, pogledaš izlaz sistema i vidiš koliko je efikasan.

Parking Servis je mašina za otimanje para i u skorom periodu zbog izglednog kresanja budžeta koji sleduje Beogradu, biće još zanimljivih zona - ubeđen sam. Iz istog razloga sam ubeđen da novih garaža neće biti, zato sam i napisao u prvom postu da je to moja utopija.

Što se tebe tiče i tvog pisanja - krenuo si sa filozofijom, moralom, finansijskim konstrukcijama. Sva ta opravdanja i zamene teza ([Only registered and activated users can see links]) non stop slušam na TV od ljudi koji nas vode u provaliju i ne zanima me.

Mene što se tiče, ovde postoji samo jedna tema, a ti pokrivaš sve sem nje - od toga da li je pravosuđe odradilo dobar posao sa Ikodinovićem, pa do analize podsvesti tipičnog srbende, koji je do juče vezivao magare ispred zadruge, a sad je u Q7.

Ajmo polako :) Kao prvo stvarno ne mislim da sam isao iole toliko siroko, ali znajuci tvoj izuzetan smisao za ironiju shvatam pricu.

Ja mislim da stvari ne mogu da se posmatraju bez sireg konteksta i zato sam se mozda gubio u svojim tvrdnjama.

Siri kontekst, grad dugo vremena nije gazdovao svojom imovinom, jer smo ziveli u drugom sistemu i on se raspao iz ovih ili onih razloga, nebitno.

Grad je poceo da gazduje parkingom kada i u kojoj meri (18.11.2005)? Grad siri zone postepeno, a za posao je osnovao preduzece prekopirano sistemom sa zapada.

Proslo je koliko? Manje od 4 godine.

Napravljeno je sta?

Pionirski park, ima barem 6 fast parkova, opremljena i uredjena parkiralista i oformljen impozantan pauk park. Malo? Moguce. Da li je moglo vise? Ne znam, cini mi se da jeste. Da li mozes decidno da tvrdis da su zloupotrebili novac? Ne mogu.

Tu je poenta. Stalno provlacis da ja mislim da oni rade odlicno, a ti ne. Znaci crno belo.

Rekao sam sta mislim:

Treba da povecaju cene u crvenoj zoni i uvedu period od 30 min.
Trebaju da ogranice pristup centru.
Treba da oderu zive one koji se parkiraju na pesackim i na ulici.
Treba da maksimalno olaksaju parkiranje stanovnicima.
I treba vala ko Japanci da ne registruju automobil dok ne pokazes da imas svoj parking ili pretplatu.

Naravno, trebaju i da grade podzemne, ali treba vise strpljenja. Za razliku od tebe ja mislim da ce ih biti, kao sto ce biti i recimo mosta. Nedovoljno brzo? Da. Da li moze brze? Ne znam.

I naravno, investicije po ne mogu biti deo posla PS. Prevelike su i za njim i verovatno za grad, ako uzmemo druge prioritete. Prihodi PS nisu dovoljni za to.

Moguce je jeftino pravljenje parkinga na javnim povrsinama koje su predvidjene kao gradjevinske parcele, a ne koriste se. Problem je sto su one na NBG, a tamo zvrje poluprazne garaze i parkinzi. Zasto bih bio neracionalan?

Dakle ja ne tvrdim da ne moze bolje ili da rade skroz ispravno, ali za razliku od npr. tebe i Mise ne zelim da idem u krajnost. Ne moze biti samo lopovi i na drugoj strani odlicno. Ako tako shvatas stvari onda ce svaka nasa diskusija da bude na ivici noza iako zaista ne vidim svrhu.

Nisam imao nameru da omalovazavam ili ne postujem misljenje vas dvojice, nego da vam ukazem da stvar gledate sire i dalje od vaseg dzepa.

VIP
27th May 2009, 19:37
Evo da ispravim onaj gore datum. Zanimljivo eto da je ulica knjeginje Zorke u sklopu tek od pre godinu dana:

21. novembra 2003

Zone ograničene ulicama: Karađorđeva, Pariska, Tadeuša Košćuška, Cara Dušana, Džordža Vašingtona, Ul. 27. marta, Kraljice Marije, Bulevar kralja Aleksandra, Beogradska i Nemanjina

Od 29. maja 2006. (moj deo grada)

žuta zona - ograničena ulicama Savska i Kneza Miloša, tj. Nemanjina i Drinska, i zelena zona - ograničena ulicama Kneza Miloša i Bulevar Oslobođenja, tj. Nemanjina i Bulevar Franša D'Eparea.

7.maja 2008.

Prote Mateje, Alekse Nenadovića, Braće Nedića, Smiljanićeva, Kumanovska, Knjeginje Zorke (od Mekenzijeve, do Bulevara Kralja Aleksandra), Njegoševa (od Beogradske, do Knjeginje Zorke), Krunska (od Beogradske, do Knjeginje Zorke).

hondulja
27th May 2009, 23:15
...najzalosnije je sto ste obojica u najvecoj meri upravu...da su PS lopovi, bogami jesu...da smo stoka, stoka smo...i to velika.

Misha
28th May 2009, 10:17
@VIP
Znaci nalupetao si se ovde za oskara, poslacu link burazeru koji radi za lopovsku organizaciju, mozda te nagrade necim! :)

Salu na stranu, veoma je lako da pricas ovakve stvari kad ne posedujes i ne koristis automobil, kad budes posedovao isti videces da stanje stvari nije ni izbliza takvo kao sto mislis ili zelis da mi mislimo da ti tako mislis! Ok, slikao si par slobodnih parking mesta, da li zelis da se nadjemo veceras, oko 21 sat, kad se budem vracao sa posla, da napravis par krugova samnom, ili mozda da se nadjemo u nedelju oko ponoci pa da ispitamo situaciju i to u zoniranim i u delovima van zone! Ja trenutno koristim garazu, pa bi verovatno trebalo da mislim i govorim kao ti posto me trenutno taj problem ne dotice, ipak to ne radim jer mi je na osnovu svega sto vidim i procitam jasno da PS nije tu zbog nas, nego zbog nasih para!

VIP
28th May 2009, 11:20
@VIP
Znaci nalupetao si se ovde za oskara, poslacu link burazeru koji radi za lopovsku organizaciju, mozda te nagrade necim! :)

Hvala na tvom misljenju i povrsnoj analizi svega sto je napisano. U ovom slucaju, kao i ranije, trudis se samo da se podsmevas meni, cak se nisi potrudio verovatno ni da procitas sta je recimo Soko napisao, jer te ne interesuje tudje misljenje.

Nemam nameru da ponovo pisem ponavljam vec napisano, jer ti to ne citas i ne interesuje te. Svakako cu se potruditi da izvestavam o broju parking mesta na NBG i u mom kraju za one koje to zanima, a ti slobodno ako zelis navedi primere sa Vracara.

Misha
28th May 2009, 13:44
Znaci kao i obicno, stvar okreces kao da je licni napad na tebe? Gresis grdno i zao mi je sto tako mislis!

zmaj
28th May 2009, 13:57
Ja mislim da stvari ne mogu da se posmatraju bez sireg konteksta i zato sam se mozda gubio u svojim tvrdnjama.

Pionirski park, ima barem 6 fast parkova, opremljena i uredjena parkiralista i oformljen impozantan pauk park. Malo? Moguce. Da li je moglo vise? Ne znam, cini mi se da jeste. Da li mozes decidno da tvrdis da su zloupotrebili novac? Ne mogu.

Nisam imao nameru da omalovazavam ili ne postujem misljenje vas dvojice, nego da vam ukazem da stvar gledate sire i dalje od vaseg dzepa.

Ja stvari gledam iz prizme svog džepa. Zašto ti, pobogu, ne volontiraš na poslu u tvojoj firmi. Ako pogledaš iz druge perspektive ako svi budu volontirali, banke će pružati jeftinije usluge???

Kao drugo, pare nisam pomenuo. Ti si prvi počeo sa zamenom teza i, demagoškim podmetanjem primera koji tebi odgovaraju. Koga boli uvo pošto je parking u Zagrebu. I koju to težinu ima, sem što pokazuje da je i tamo banda na vlasti, kao i kod nas.

Kao treće, ne planiram da dokazujem da li su ga zloupotrebili ili ne. Sistem je i napravljen tako da je teško utvrditi gde je novac. Tako se lakše krade.

PS je zadužen samo za naplatu, a neki drugi sektor za izgradnju. Super. Zašto bi to mene zanimalo, kuda ide tok novca. Ko što rekoh. Sistem ima ulaz ima izlaz. Novih parkinga nema. O čemu dalje da pričamo.

E da, fast parkovi? Misliš na metalne konstrukcije na Adi, kod Politike i kod Kalenića? Pa ako je to rezultat četiri godine naplaćivanja parkinga i ti nemaš dokaz da kradu... Onda ne znam kakav argument ti tražiš.

bruyoni
28th May 2009, 20:49
Ako može jedno pitanjce na brzaka, pre no što se ponovo zakrvite.

Pre jedno mesec dana mi rekoše da se a Dorćolu ne plaća, a vidim i ovde ga potežete kao mesto gde ne naplaćuju)
(valjda je to Dorćol)
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
Ali sad gledam na sajtu PS-a i kažu da se plaća max zaustavljanje 3 sata... šta je sad istina. Teo sam sutra navratiti kolima pa da znam šta mi je činiti

Zahvaljujem

Heinz
28th May 2009, 20:59
To je ovo novo. Biće treća zona, zelena, max 3h parkiranja. Posle 3h moraš van zone na sat vremena najmanje, ali ne opet u treću, nego u drugu ili prvu.

KGB
28th May 2009, 21:08
imaš fore do ponedeljka 01. juna 2009, a onda još nedelju dana će samo upozoravati dakle od 08 juna kreće puna naplata zone !!!

naravno opet ti ostaje da parkiraš auto u naselju Dunavski kej (od 25maja do marine Dorćol) gde neće biti zona - još uvek
ili tamo oko luke Beograd kod onih skladišta ili kod Tempa na V.Vodama...

bruyoni
28th May 2009, 21:09
Znači sutra mogu da se parkiram da ne platim i bez straha od spajdermena?!

Hvala!

Perce
28th May 2009, 21:29
Znači sutra mogu da se parkiram da ne platim i bez straha od spajdermena?!

Hvala!

Nema tebi spasa ni od spajdermena ni od betmena :D

Nego bre, pa kod vas samo da pochnu da naplatjuju vazduh i kompletni ste. Kod nas lepo srushe kutju i na to mesto pospu shljunak i eto mesta za parkiranje a i ubiranje kesha :)

KGB
28th May 2009, 21:36
da spajdermena i betmena neće biti još jedno 10-tak dana ...

nego mene izluđuje PS sa svojim cenama za stanare od 416din /mesečno odnosno 4995din/godišnje = 52 evra !!!
ovako mi koji sticajem istorijskih, porodičnih itd okolnosti živimo u području koje PS odluči da zahvati pored svih nameta koje plaćamo više nego oni na Mirjevu, lazarevcu itd dobijamo čast da nas auto košta još više !!!

naplatite svima u gradu od Kališa - do Konjarnika, opštine NBG tih 50 eur pa da bude OK !!!:100evra::uzi::disgust1:

nidza
29th May 2009, 01:30
U principu standard življenja u gradu košta - i treba da košta. Parking servis je još i zlatan kakvi su neki drugi faktori u saobraćaju u gradu. Mene, recimo, mnogo više nervira sama organizacija saobraćaja, raspadnuti semafori, to što u MUPu čekam 4 sata u redu da produžim registraciju (upravo tako, u nekom momentu oko 3 sata je ostao samo jedan šalter da radi, Bežanijski šalter zatvoren u 3). Što će reći da jedna mala opštinica kao što je Novi Beograd sa gotovo pola miliona duša i ne znam koliko vozila je danas spala na jedan jedini šalter.

Najljubaznije vas molim da ne trošite svoje nerve na ovu sprdnju od države, stvarno nije vredna toga ni najmanje.

Heinz
29th May 2009, 07:17
naplatite svima u gradu od Kališa - do Konjarnika, opštine NBG tih 50 eur pa da bude OK !!!:100evra::uzi::disgust1:

Razumem ja tvoj gnev, ali da li si ti uložio dinara u to tvoje parking mesto koje plaćaš? Da li tvoja zgrada ima dvorište ili garažno mesto?

KGB
29th May 2009, 19:29
ok, slažem se da treba da bude skuplji život u gradu - pa ko voli nek izvoli ....
ali mene niko neće više platiti za isti posao živeo ja na Marsu, Mladenovcu ili Mirjevu - pa se onda lokacija postaje teret, a ne privilegija...
i ok složio bi se ja sa svim tim da sve bude kako jeste da nas ne podjebavaju - tipa vaša zgrada čeka popravke posle onih na Voždovcu, NBG itd,
a to što mi plaćamo veći porez i troškove infostana za 1 zonu - ko vas jbe -mrš u red !!!

-formalno pravno ja ni dinara nisam dao za parking mesto, ali kada su moji kupovali ovaj stan preko firme 80-tih njima je u cenu uračunato -uređenje zelenih površina, izgradnja parking garaže + parking mesta za goste oko zgrada, + obdanište ....

30 god posle- garaža= ledina, parking mesta na ulici, zelene površine = blatišta, obdanište = dato izbeglicama i invalidima !!!!

i treba li još nešto reći što smo ogorčeni na ovaj grad i državu ???:uzi:

zmaj
26th June 2009, 16:37
Grad je "sagradio" novih 11 parking mesta u Resavskoj! Uz nesebičnu asistenciju Parking Servisa, naravno.

VIP
26th June 2009, 16:56
Na dosta mesta u Resavskoj je bilo neophodno popeti se na stepenice lokala da bi prosli i to je bilo sasvim normalno. Normalno, jer vecina ljudi koji su u poslednjih 10 godina dosli u Bg, ukljucujuci i mene, nisu znali za bolje.

Nadam se da ce stanarima u Masarikovoj dozvoliti da se povlasceno parkiraju u garazi. Ako ne to jeste problem za njih, ali i jasan znak da je odluceno da se automobili eliminisu iz centra, ukljucujuci i one koji pripadaju stanarima.

zmaj
26th June 2009, 17:01
Samo da im ne dozvole da se povlašćeno parkiraju. Tačnije dozvoliće im po "povlašćenoj" ceni od 60-tak EUR mesečno, koliko valjda regularno košta mesečna karta u garaži.

I ovog puta, saglasnost sugrađana je pokazala da gradska vlast radi ispravan posao! Pobogu čoveče, pa ova vest je za svaku kritiku!

VIP
26th June 2009, 17:26
Samo da im ne dozvole da se povlašćeno parkiraju. Tačnije dozvoliće im po "povlašćenoj" ceni od 60-tak EUR mesečno, koliko valjda regularno košta mesečna karta u garaži.

I ovog puta, saglasnost sugrađana je pokazala da gradska vlast radi ispravan posao! Pobogu čoveče, pa ova vest je za svaku kritiku!

Pa ne znam kako da dodjemo do tacke, gde je jasno da se uopste ne slazemo :) Nema potrebe da ja budem razapet zato sto mislim drugacije.

Preciznije, ja mislim da je ovo potpuno ispravan potez. Naravno niko mi nece verovati da bih isto mislio i da sam stanar ove ulice i da imam automobil.

Mnogo volim automobile, shvatam da su postali potreba, vise nego luskuz, ali ih ne mogu smisliti na mojoj trajektoriji kao pesaka u centru grada:)

Zao mi je stanara, ali njihove nekretnine toliko vrede da mogu slobodno da se isele i kupe kucu sa dvoristem i garazom u okolini Bg. Kada ova drzava pocne da funkcionise kako treba verujem da cu i ja da letim i centra prestonice i to je tako:)

Na NBG ima po 200 do 300 mesta na svim parkinzima i ko zeli moze da se preseli tamo.

Sto se tice prevoza izdvajam jedan komentar:

"...resenje saobracajne guzve je dobar gradski prevoz, a ovde je gradski prevoz nocna mora- ne zna se da li su ludji putnici ili vozaci."

Toliko o nama. Ne secam se da je jedan komentar plasticnije opisao nas egoizam i mrznju jednih prema drugima, svojim sugradjanima.

LordRaceR
26th June 2009, 21:52
koje je to djubrad, to se ne moze izmeriti. nek naprave bilo koju drugu stvar po evropskim standardima, a ne samo razmak parkinga od zgrade i sirinu trotoara. ako su poceli od ulica u gradu, super, nek naprave npr. trgovacku po evropskim standardima, a ne da je 80% ulica u gradu gora neko da ides na Gamel Trophy !

nidza
26th June 2009, 21:57
60€ nije strašno na NBGD se u zajedničkim garažama cene kreću od 15 do 50, zavisi od veličine garaže i udaljenosti garažnog mesta. Ja moju plaćam 15, jer mi treba nekih 4-5 minuta samo od ulaza garaže da dođem do automobila, a mesta bliža ulazu su 30tak.

Iz tog ugla meni 60€ ne izgleda ni malo visoko, pogotovo ako te glava više ne boli za parkiranje. Ja bih bio spreman da platim tu cenu, jer bi mi dala sasvim drugi kvalitet života u gradu. 'ebeno jedino kad primaš goste, niko više neće da ti dođe.

cdragan
26th June 2009, 22:56
Na dosta mesta u Resavskoj je bilo neophodno popeti se na stepenice lokala da bi prosli i to je bilo sasvim normalno.

Za početak mala digresija. Mene je moj instruktor vožnje još pre 25 godina učio da saobraćaj mora da bude BEZBEDAN _i_ EFIKASAN jer jedno bez drugog ne ide. Ono, možemo svi da vozimo 10 ili 20 na sat i bilo bi ultra bezbedno ali čemu bi onda saobraćaj služio. Druga krajnjost je da bude ultra efikasan ali sa gadnim posledicama po bezbednost ;)

Elem, mislim da slično važi i za parkiranje. Jesam za to da se pešacima ostavi _dovoljno_ mesta u centru grada, ali da to bude u skladu sa mogućnostima i prilagođeno situaciji. Evo, ja živim pored Karađorđevog parka i recimo Nebojšinu ulicu su kompletno renovirali pre jedno dve godine, stavili da bude jednosmerna (ultra korisno), obeležili parking mesta (relativno ok) i pogodi šta... ni sa leve ni sa desne strane NEMA tih 1,6 metara za pešake nego je trotoar uži ali sasvim dovoljan za normalnu šetnju. Isto važi i za moju (Hadžimilentijevu) ulicu gde trotoari nisu širi od recimo metar (ako ima i toliko). Garantujem da Nebojšinom i mojom ulicom prođe skoro isto ako ne i više pešaka nego tim delom Resavske. I što sad u Resavskoj sa obe strane MORA de bude tih famoznih 1,6 metara? Zar nije moglo da se stavi da makar sa jedne strane bude metar a da se parking mesta naprave da budu sa parkiranjem ukoso jer em stane više auta, em je jedno deset puta brže i efikasnije za parkiranje...

Ima tih primera koliko hoćeš. Recimo Kosovska ulica, paralelno parkiranje umesto kosog, zato što pešaci sa obe strane imaju bar po dva ako ne i više metara za trotoar!!! Ej, Kosovska ulica kojom prođe svih 10 pešaka na sat vremena... moglo je lepo da bude jedno 50-tak parking mesta više bez da se ugroze i pešaci, a da ne govorim koliko bi efikasnije bilo parkiranje ukoso od ovog sada gde kad se neko prakira i isparkirava zaustavi celu kolonu na 5 minuta...

Mrzi me da daljem pišem, svako ima svoje mišljenje, al' samo da još jednom citiram mog instruktora - Saobraćaj mora da bude Bezbedan _I_ Efikasan :)

VIP
26th June 2009, 23:37
Ne sporim da postoje nelogicna, nova resenja. To sa Kosovskom verovatno ima veze sa tim sto se nalazi iza Narodne skupstine, ali da ne ulazim u detalje.

Mozda je moglo da se nadje neko medjuresenje i za Resavsku. Ja sam samo hteo da dodam moje misljenje na vest koju je preneo Zmaj, nista vise.

Moja vizija starog dela Bg ne sadrzi automobile, bar ne ni priblizno u broju koji sada postoji. Muka mi je ujutro kada vidim 20 automobila parkiranih na pesackom u Nemanjiinoj ispred Fonda PIO i vozace koji jedu bureke dok se reka pesaka provlaci oko njih, sto sam i slikao u ovoj temi.

Muka mi je od ljudske potrebe da doveze dupe do ulaza. Previse je automobila, previse je nekulture i moja averzija prema automobilima u centru Bg je toliko narasla da sam spreman podrzati zatvaranje centra za njih i jos gore mere grada.

Trenutno je moj animozitet prema bahatosti i broju vozaca koji zele da dodju u centar automobilom mnogo veci nego prema nepravdi koju nanosi grad onima, koji zaista imaju opravdanu potrebu za parkiranjem blizu svog mesta stanovanja.

Heinz
27th June 2009, 11:24
I u Tadeuša je obeleženo parkiranje paralelno, pa se svi parkiraju ukoso. Nužda zakon menja :) Tako će biti i u Resavskoj.

Misha
27th June 2009, 12:31
Ne sporim da postoje nelogicna, nova resenja. To sa Kosovskom verovatno ima veze sa tim sto se nalazi iza Narodne skupstine, ali da ne ulazim u detalje.

Mozda je moglo da se nadje neko medjuresenje i za Resavsku. Ja sam samo hteo da dodam moje misljenje na vest koju je preneo Zmaj, nista vise.

Moja vizija starog dela Bg ne sadrzi automobile, bar ne ni priblizno u broju koji sada postoji. Muka mi je ujutro kada vidim 20 automobila parkiranih na pesackom u Nemanjiinoj ispred Fonda PIO i vozace koji jedu bureke dok se reka pesaka provlaci oko njih, sto sam i slikao u ovoj temi.

Muka mi je od ljudske potrebe da doveze dupe do ulaza. Previse je automobila, previse je nekulture i moja averzija prema automobilima u centru Bg je toliko narasla da sam spreman podrzati zatvaranje centra za njih i jos gore mere grada.

Trenutno je moj animozitet prema bahatosti i broju vozaca koji zele da dodju u centar automobilom mnogo veci nego prema nepravdi koju nanosi grad onima, koji zaista imaju opravdanu potrebu za parkiranjem blizu svog mesta stanovanja.

Izvini molim te, ali ova izjava, kao i ostale pre toga, zvuce u stilu "ja nemam auto, i bas me briga za one koji ga imaju". Iako porices to u nekom od gornjih postova, situacija bi se okrenula za 180 stepeni kad bi ga imao! Ovako ti sve smeta iz ugla pesaka!

LordRaceR
27th June 2009, 13:32
misho, ne obracaj paznju na njegove postove po ovom i slicnim pitanjima ;)
kao da dva puta mesecno cuva po sat vremena komsijsku bebu, pa onda misli da zna sve o bebama od medicine pa na dalje bolje od samog boga ;)

VIP
27th June 2009, 17:13
Izvini molim te, ali ova izjava, kao i ostale pre toga, zvuce u stilu "ja nemam auto, i bas me briga za one koji ga imaju". Iako porices to u nekom od gornjih postova, situacija bi se okrenula za 180 stepeni kad bi ga imao! Ovako ti sve smeta iz ugla pesaka!

Smetalo bi mi naravno, ali ja vam samo kazem kako ja zamisljam i kako ce verovatno i biti. Barem gledajuci izgled ovih trotoara sada u Resavskoj. Sta znam, meni se cini da je dobro imati i "predstavnika pesaka". Prava mera je uvek negde izmedju dva suprotstavljena gledanja.

Inace, nismo na istoj talasnoj duzini, jer ti moje postove prilicno uprosceno gledas. Ali to je vec tvoja stvar, a ja cu kao i do sada dati svoje misljenje na zadatu temu u skladu sa razvojem situacije.

@Heinz
Nuzda zaista menja stvari i to se vidi u Nemanjinoj. Dok god "vrsenje nuzde" bude tolerisano i jeftino tako ce i biti.

Misha
28th June 2009, 01:20
@VIP
Mozda je ovo tvoj nacin da se boris protiv frustracije zbog nemanja automobila, ko zna!?;)

VIP
28th June 2009, 06:24
@VIP
Mozda je ovo tvoj nacin da se boris protiv frustracije zbog nemanja automobila, ko zna!?;)

Mozda Miso, mozda. Ali, koliko ja vidim poceli smo analizirati mene i moje motive, a manje se baviti temom. Kao i obicno, previse ti brzo ponestaje argumenata.

Misha
28th June 2009, 10:11
Na ovu temu nemam nameru da potezem nikakve argumente, i to nema nikakve veze sa tobom. Znaci kad je parking servis u pitanju, moj stav je jasan! I veoma tesko promenljiv u ovim okolnostima. O Beogradu, kao pesackoj zoni, mozete samo da sanjate, ti i tebi slicni. Represija nad gradjanima i njihovim vozilima bi trebalo da svoj konacni rasplet dobije na izborima, kako lokalnim, tako i republickim! Treba stoki, jasno dati do znanja, zasto se za njih vise nece glasati ( izmedju ostalog naravno)! Sto se mene licno tice, ja cu voziti dokle god bude moglo, makar ostao poslednji u gradu!

zmaj
28th June 2009, 11:04
Poenta mog posta nije bila da pešacima treba trotoar. Vip uporno skreće temu, što ga čini kolaboracionistom sa agresorima - pa otud i toliko žuči na njegovu adresu.

Da, lepo je videti da se ljudi parkiraju paralelno i da pešaci mogu da idu normalno. Zaboravljamo da ima mnogo stoke kod vozača, pa kad je to parkiranje ukoso, ljudi vrlo bezobrazno nabiju kola do zgarde, da ga slučajno neko na zakači od pozadi. To bih sankcionisao vrlo oštro - za tu ekipu odnošenje po kratkom postupku i kazna x2.

Međutim bezobrazno je to što grad svesno ukida parking mesta, bez da radi nešto na rešenju tog problema. I opet se vraćamo na činjenicu da grad i PS rade samo ono što je jeftino. Farbaju.

I opet se vraćamo da opravdanja poput Nemci/Francuzi/Kurta/Murta su civilizovani, a ovi naši nisu pa im treba oprostiti to što će radije da proćerdaju pare na "projekat" staze na Ušću, nego što će da sagrade još PREKO POTREBNIH par hiljada parking mesta u centru, ali i na Banovom Brdu, na primer.

VIP
28th June 2009, 16:03
Poenta mog posta nije bila da pešacima treba trotoar. Vip uporno skreće temu, što ga čini kolaboracionistom sa agresorima - pa otud i toliko žuči na njegovu adresu.

Stalno me upozoravas da skrecem temu, a nije istina. Konkretno, naveo sam razlog zasto je po meni smanjen broj parking mesta. Zato sto nema mesta za pesake u slucaju dosadasnjeg sistema.

Ti mozes da pitas pa kako je do sada funkcionisalo. Pa na ustrb pesaka, koji su se provlacili da bi bilo dovoljno mesta za automobile.

Rekao sam da je verovatno bilo mogucnosti (cdraganu) da se nadje medjuresenje, pa sam na osnovu izgleda novih trotoara naveo da po meni grad ocigledno svesno zeli da redukuje broj vozila i broj mesta za parkiranje u centru - ili u pojedinim ulicama.

E sad, tu je i onaj sukob sa crtanjem, farbanjem i uzimanjem lake love. Kako? Pa ocigledno da je u interesu onog ko uzima novac da bude vise parking mesta.

Stvaranje posla za pauka? Mislim da ne gledajuci situaciju u milion puta navedenoj Nemanjinoj ulici. Niko ne odnosi automobile parkirane na trotoaru i ljudi masovno "vrse nuzdu".

Garaze se nece ovajditi sigurno, jer ce ovim samo biti redukovan broj onih koji ce doci u centar da parkira automobil ako ne mora.

Ljudi, ovo nije nikakav referendum. Ja se izjasnjavam na ime konkretne teme, a istovremeno me uplicete u nekakav lov na vestice, kolaboracije i slicne besmislice.

Forum nije mesto za pisanje u afektu i kocijaski recnik, koji je neretko upotrebljen. Ne grozim se ja nicega, imama i ja bogat kocijaski recnik, ali to smatram srozavanjem ovog foruma, koji je do sada bio iznad politikanstva, izdajnistva i slicnih gluposti.

Ja sam rekao i obrazlozio svoje misljenje i apsolutno sam ravnodusan prema sipanju zuci, prozivanju, udarcima ispod pojasa. Automobili nisu invalidska kolica i nikada to necu dozivljavati kao ugrozavanje elementarnih ljudskih prava.

Misha
28th June 2009, 16:09
Automobili nisu invalidska kolica i nikada to necu dozivljavati kao ugrozavanje elementarnih ljudskih prava.

Neces, dok ne kupis jedan!

Soko
28th June 2009, 16:25
Imam ja 1 i po ovom pitanju se slazem sa VIP-om. Stvarno ne razumem zasto toliko osudjujete onog ko brani pesake i one koji im daju vise prostora. Ja poslednjh 12ak godina imam auto i reeeetko kada sam u tom periodu koristio javni prevoz. I mogu sa ponosom da kazem da nikada nisam zagradio prolaz tako da pesak mora da skace po braniku da bi prosao. Mozda mi necete verovati ali ako nisam mogao da parkiram tako da na trotoaru ostane bar 1 m trazio sam drugo mesto. Uvek. Cak i kada je to znacilo da cu morati da guram decija kolica 2-3 ulice.

Shvatite da taj pesak moze biti vasa zena (devojka), majka, tesko pokretni stric.... nikako ne mogu da shvatim taj sebicni stav "bitno da ima mesta za moj auto jer zaboga ja to placam!". Eto i ja to placam i jos par stotina hiljada vlasnika automobila. Da li to znaci da za sve nas mora biti mesta bas tamo gde tog trenutka pozelimo? Zivot u velikim zajednicama ima svojih prednosti ali kao i sve u zivotu, nista ne dolazi dzabve, mora biti i nekih kompromisa.

Misha
28th June 2009, 18:20
Imam ja 1 i po ovom pitanju se slazem sa VIP-om. Stvarno ne razumem zasto toliko osudjujete onog ko brani pesake i one koji im daju vise prostora. Ja poslednjh 12ak godina imam auto i reeeetko kada sam u tom periodu koristio javni prevoz. I mogu sa ponosom da kazem da nikada nisam zagradio prolaz tako da pesak mora da skace po braniku da bi prosao. Mozda mi necete verovati ali ako nisam mogao da parkiram tako da na trotoaru ostane bar 1 m trazio sam drugo mesto. Uvek. Cak i kada je to znacilo da cu morati da guram decija kolica 2-3 ulice.

Ovo je zapravo potpuno drugacije misljenje od VIP-ovog, a da ti to i ne shvatas! Oni clanovi foruma koji me poznaju i koji su se vozili samnom znaju da se i ja ovako ponasam i podrzavam ovakvo misljenje! Medjutim, ne podrzavam VIP-ov stav da automobile treba proterati iz centra i da svi treba da koriste javni prevoz! Takodje sam protiv da se pesacima zidaju trotoari od 10 metara sirine! Tu ima mesta i za njih i za automobile!

zmaj
28th June 2009, 19:03
Stalno me upozoravas da skrecem temu, a nije istina. Konkretno, naveo sam razlog zasto je po meni smanjen broj parking mesta. Zato sto nema mesta za pesake u slucaju dosadasnjeg sistema.

Pa ja upravo govorim da ti pričaš o aspektu pešaka, a poenta mog posta je bila da grad OPET samo farba.

Da pešaci su u problemu. Niko to ne spori. Ali šta je epilog rešavanja problema "sekiricom"? Upravo kontra efekat. Onda se pojave pravi divljaci i tek onda nema ništa od prolaska ulicom.

Da, svi razumemo kako je to biti pešak. Ne parkiram se ja kolima na prvi sprat, pa nemam nikakvog dodira sa realnošću. Poenta je upravo ta da problem pešaka i parkinga sigurno ima bolje rešenje od ove gluposti kojoj prisustvujemo poslednjih meseci.

I kod mene u Đure Đakovića su od 50-60 parking mesta, gde su se ljud parkirali ukoso napravili maksimum 20 parking mesta za paralelno parkiranje.

I šta se dešava? Ništa. Parkiraju se paralelno - al po 2, tako da sad ima još manje mesta za pešake - a onaj drugi koji je parkiran paralelno tik uza zid ne plaća parking u zoni.

Ako je to rešenje koje tražimo, onda nemam više niti jedan argument.

VIP
28th June 2009, 19:56
I šta se dešava? Ništa. Parkiraju se paralelno - al po 2, tako da sad ima još manje mesta za pešake - a onaj drugi koji je parkiran paralelno tik uza zid ne plaća parking u zoni.

Ako je to rešenje koje tražimo, onda nemam više niti jedan argument.

To sam video juce kod tebe. To su tipicno nasa, polovicna resenja, gde se iz nekog razloga tolerise vrsenje nuzde.

Napravili su u donjem delu Sv. Markovica izuzetno sirok trotoar, ali taj isti deo sada ujutro popune automobili citavom duzinom.

Realno, ja sam mnogo gori od aktuelne gradske vlasti, ja to ne bih tolerisao. Da uglavnom koristim automobil ne bih iste stvari primecivao i naravno manje bi me pogadjale.

Svako gleda stvar iz svog ugla i to mogu da razumem, ali znajuci na dnevnoj bazi velicinu problema sa nekulturom i povecanjem broja vozaca, bio bih mnogo grozan. Ja mislim da oni svesno popustaju ljudima upravo na mestima gde se propisi masovno krse i to ozbiljno zameram.

Slazem se i sa vasom kritikom da bi i garaza od 100 mesta u centru bila gest dobre volje i pokazatelj da se zeli ublaziti problem nedostataka parking mesta koji su i sami naveli.

Ja ih ne bih pravio i to bih jasno stavio do zanja. Ja bih ogranicio ulazak u odredjene zone centra grada samo stanarima, a ostalima dozvolio ulazak uz placanje X taksi.

Ne bih mogao u sve delove, jer je stari deo Bg i dalje deo tranzita. Parkinge bi napravio na NBG i elimnisanjem saobracaja u centru pojacao i bolje organizovao ulazak javnim prevozom u stari deo grada.

VIP
28th June 2009, 23:01
Zivot pod staklenim zvonom :)

Heinz
28th June 2009, 23:22
Parkinge bi napravio na NBG i elimnisanjem saobracaja u centru pojacao i bolje organizovao ulazak javnim prevozom u stari deo grada.

A da se ti preseliš na NBG? :)

Misha
29th June 2009, 01:22
Zivot pod staklenim zvonom :)

A da se ti preselis ovde!?:)

VIP
9th October 2009, 08:56
Nove zone na Vracaru:

Inace, neki dan sam prosao Resavskom i izgleda da je napravljen neki kompromis, o kome nisam cuo ni citao. Vracena su parking mesta i cini mi se da ih sada ima i vise na potezu od Nemanjine do SKC nego sto je to bilo ranije/pre rekonstrukcije ulice.

Onaj gornji deo od SKC do Bulevara nisam skoro prosao, a bilo je nakon rekonstrukcije podjednako grozno kao i ranije, samo su vozacima jos vise olaksali da se popnu i nabiju automobil do zida.

Edit:

Recimo kraj SKC a nikada nije bilo automobila, jer su postojali stubici, a sada ih ima 50 najmanje. Zavladala je neka anarhija ocigledno.

Misha
9th October 2009, 09:46
Na Vracaru je prosirenje donelo smanjenje broja parking mesta! U dosta ulica je parkiranje zabranjeno sa jedne strane, iako je pre bilo dozvoljeno! Ocigledno je da farbe ne nedostaje tako da proces "proizvodnje " moze nesmetano da tece! Moj sud o ovakvom nacinu rada dacu na prvim sledecim izborima!

zmaj
9th October 2009, 16:55
A evo i poskupljenja. Poskupela farba za "pravljenje" parking mesta, pa da prenesu trošak na nas...

Misha
9th October 2009, 17:54
Znaci ultimativni beobrazluk! Najbolji je ovaj deo vesti:"Kako je Tanjugu potvrdio generalni direktor "Parking servisa" Boban Kovačević više cene će omogućiti kvalitetniju uslugu građanima, ali i mnogo bolje poslovanje preduzeća."

Mnogo bolje poslovanje preduzeca...to je ono sto se trazi, ostalo je velika laz!

Misha
9th October 2009, 18:07
I sto je najgore niko se ne buni! Svima izgleda odgovaraju i parking servis i njihove cene! Izgleda da treba da jos da poskupe, ovo je malo, sat parkiranja oko 1 eura je optimalan za nas standard!

Pre neko vece neki majmun parkirao na sam ulaz garaze sa 50-tak mesta, nema ga sat i po vremena, bar 5 ljudi je pokusalo da udje/izadje! Isto toliko ljudi je zvalo pauka, nije im palo na pamet da dodju. Majmun se u neko doba pojavio seo u auto i otisao!

VIP
13th November 2009, 20:12
Znaci, na stranu citava ova mucna problematika oko parking servisa, ali moram da istaknem kakvih ljudi ima to je prosto za prichu. U konkretnom slucaju radi se o mladjoj zeni, devojci sta li. Stanuje u mojoj ulici i vec preko godinu dana vozi bimera serije 1.

Ja ne znam kao bih opisao to pirocanstvo. Ona vec godinu dana budzi taj automobil kraj drva, ivicnjaka, pod nadstresnicama, tik na kraju ulice na ivici pesackog samo da ne plati tih 400 dinara parkinga. Video ju je i Zmaj jednom prilikom. Pokusavala je da parkira automobil 15 minuta. Sa tom praksom trosi sigurno duplo vise novca na gorivo, nego sto bi dala za pisljivi parking.

Isti slucaj kao, ako ste nekada ziveli u zgradama, okace spisak neplatisa, a na njima redovno vode oni koji najvise imaju ili su funkcioneri, direktori javnih sluzbi i preduzeca. Nije mi toliko smetala do sada, ali je veceras nagazila zadnjim tockovima parking mesto i time onemogucila domino efektom gomilu ljudi da se pravilno parkira.

Heinz
14th November 2009, 00:38
Možda nije prijavljena tu?

VIP
14th November 2009, 08:17
Vise od godinu dana, a sigurno zivi tu? :) Ja sam za navedeni period stigao da zamenim izgubljenu licnu, pa jos i da tu zamenjenu zamenim novom.

Soko
14th November 2009, 08:29
Mozda ima razlog zasto nece/ne moze da se prijavi tu, a mozda je stvarno iz Pirota? :)

KGB
15th November 2009, 03:17
ima i kod mene u kraju jedna, ali sa X5 kog guzi na lokalno blatište "zelenu površinu" !!! mada ova je od skoro tu ali auto je na bg table ...
a ostatak "buržujskog" komšiluka baškari svoje zrđale warburge, yugiće, kečeve na ulici !!!

nego čuo sam nešto o nekoj peticiji, advokatskoj tužbi vlasnika stanova da oni ništa nebi trebalo da plaćaju jer su već platili 1 parking mesto kupovinom stana...

jel neko od vas video ili čuo za to ???

Heinz
15th November 2009, 10:09
Platili su malo sutra, kako može da se kupi mesto na ulici, hoću ja jedno?

Avijon
15th November 2009, 10:24
Kupi stan :D

Misha
15th November 2009, 11:39
Kad se zida zgrada, placa se gradu naknada za parking mesta (odredjen broj u zavisnosti od kvadrature zgrade), bez obzira da li zgrada ima svoju garazu! Kupci stanova su znaci vec platili gradu parking mesta!

zmaj
15th November 2009, 13:34
Mozda ima razlog zasto nece/ne moze da se prijavi tu, a mozda je stvarno iz Pirota? :)

sumnjam da je pitanju lova. sigurno da nije prijavljena na toj adresi.

VIP
23rd November 2009, 18:33
Vezano za moje dosadasnje iskustvo u ova skoro dva meseca koriscenja parkinga u centru, moram reci da sam prezadovoljan. Jedan put mi se desilo oko 15 sati da nemam parking mesto u mojoj ulici i parkirao sam u ulici iznad, sto je 100 metara dalje od mog ulaza.

Naravno, to ima veze sa mojim nacinom kretanja, ali on je vrlo slican onom koji ima vecina. Odem oko 9 ujutro i vratim se posle 17. Uvece mi se nikada nije desilo da ne nadjem parking mesto. Cini mi se da bi ovih 400 i kusur dinara potrosio na gorivo zavlaceci se i manevrisuci. Ovako je sve gotovo za par sekundi.

Ne donosim nikakav zakljucak, ali ovo je iz moje perspektive idealno resenje. Da ne pricam da je citava pasterova i milosa pocerca pusta uvece. Naravno, od mene nema kafica kao kod Mishe recimo, pa situacija verovatno nije ista. Bas sam neki dan prosetao gore i primetio kako njegov komsija sa belim M5 resava problem. Noc, stane na sred ulice, ugasi svetla, zakljuca i ode.

KGB
28th November 2009, 18:38
kod mene dosta čudna situacija- danju od 9-17 ima da biraš kolko oćeš mesta, ali noću je igranka da kažem 95% vremena je sve zauzeto - neznam odakle se stvore tolika kola, a nisam u silikonskoj dolini ...

nego jel neko zna šta se dešava ako se parkira auto sa Bih,HR, MK, CG tablama i popije kaznu ??? jel ga to onda čeka na granici ako ide za par dana ili šta ???

VIP
1st December 2009, 17:43
Evo, Misha ovde sipa vatru, a vidi se iz ove vesti da je prezadovoljan :)

Utorak, 01. decembar 2009.

Dobri rezultati novog zoniranja na Vračaru

Mesec dana po uvođenju zonskog sistema parkiranja u delu Vračara rezultati su veoma dobri, rekao je Radenko Vuković, direktor Sektora parking kontrole u JKP „Parking servis”.

– Korisnici, pre svega stanari, veoma su zadovoljni. Građani do parking mesta sada dolaze znatno lakše uz mesečnu nadoknadu od 457 dinara. Ovo je primer dobre saradnje jedinice lokalne samouprave, odnosno opštine Vračar, Sekretarijata za saobraćaj i „Parking servisa”. Zato ćemo i ubuduće osluškivati potrebe građana i nastojaćemo da zonski sistem proširimo na obodnom delu Beograda, pre svega na teritoriji Palilule i Zvezdare – rekao je Vuković.

Zonski sistem parkiranja s vremenskim ograničenjem od dva i tri sata počeo je da se primenjuje 1. novembra i to u delu Vračara oivičenom ulicama Kneginje Zorke, Bulevarom kralja Aleksandra, Branka Krsmanovića, Cara Nikolaja II, Mačvanskom, Bore Stankovića, Katanićevom i Makenzijevom.

Beograd.rs

VIP
1st December 2009, 17:45
nego jel neko zna šta se dešava ako se parkira auto sa Bih,HR, MK, CG tablama i popije kaznu ??? jel ga to onda čeka na granici ako ide za par dana ili šta ???

Ja sam dobio jednu i ignorisao, a moj prijatelj jedno 5-6 i nikada mu nisu poslali nista, niti su mu pravili probleme na ulici (od tada je proslo barem godinu-dve). Automobil je u medjuvremenu promenio jos dva vlasnika.

zmaj
1st December 2009, 18:09

Trebalo bi da plati kaznu na granici.

Evo, Misha ovde sipa vatru, a vidi se iz ove vesti da je prezadovoljan :)

Ako se setiš o čemu sam ja pisao kad je reč o Parking Servisu, to je problem da novinar pita čoveka iz PS da li su korisnici zadovoljni. Valjda treba da ga pita da li je PS zadovoljan, pošto on pojma nema (a i zabole ga) kako se osećaju korisnici.

Ja sam dobio jednu i ignorisao, a moj prijatelj jedno 5-6 i nikada mu nisu poslali nista, niti su mu pravili probleme na ulici (od tada je proslo barem godinu-dve). Automobil je u medjuvremenu promenio jos dva vlasnika.

Problem je što carinici ka bosni neće da ukucavaju tablice u kompjuter. Da ih ukucaju, dobili bi sve šta treba da se plati.

Misha
1st December 2009, 18:17
Kao kad pitas sudiju da li je osudjeni zadovoljan presudom!

VIP
1st December 2009, 18:48
Ako se setiš o čemu sam ja pisao kad je reč o Parking Servisu, to je problem da novinar pita čoveka iz PS da li su korisnici zadovoljni. Valjda treba da ga pita da li je PS zadovoljan, pošto on pojma nema (a i zabole ga) kako se osećaju korisnici.

Evo da mene pitaju ja bih rekao da sam zadovoljan. Znam da ova parking mesta ne bi popunjavali uvece "automobili u prolazu", jer kod mene nema uvece nikakav atraktivan objekat ili korzo, ali bi ih popunilo ovih 20 do 30 vlasnika automobila sto se guze gde stignu i to bi za mene znacilo parkiranje u drugoj ulici ili kruzenje.

Problem je što carinici ka bosni neće da ukucavaju tablice u kompjuter. Da ih ukucaju, dobili bi sve šta treba da se plati.

Moguce, ali ja mislim da tu ima nesto vise od lenjosti policije. Ipak su ovi automobili barem 50-tak puta presli granicu u navedenom periodu. Ako se neko trudio da integrise baze parking servisa i policije, valjda bi se i pobrinuo da barem povremeno proverava automobile koji prelaze granicu.

Racimo kad prelazis granicu busom, svaki put mi uzmu licnu da bi je proverili. Nemoguce je da to ne rade i sa tablicama povremeno. Recimo, nisam ni cuo da je iko ikada platio kaznu za parkiranje ili bilo koju drugu na prelazu Bosne i Srbije.

Mislim da tu jos uvek postoji rupa u sistemu i da oni na granici nemaju uvid u podatke o onima koji su dobili kaznu za parkiranje.

cdragan
27th December 2009, 13:58
Visoke naknade za odnošenje vozila

27. decembar 2009. | 12:55 | Izvor: Beta

Beograd -- U skladu sa novim Zakonom o bezbodnosti saobraćaja, odnošenje nepropisno parkiranog automobila paukom od Nove godine će vozače koštati 10000 do 18500 dinara.

Kazna za nepropisno parkiranje je 5000 dinara a troškovi uklanjanje vozila, kako onih nepropisno parkiranih, tako i odbačenih, propisani su Vladinom odlukom objavljenom u novom Službenom glasniku.

Za vozila do 800 kilograma odnošenje se naplaćuje 5000 dinara, odnosno 6000 ukoliko je vozilo na posebnim površinama – na pešačkim prolazima, zelenim površinama, mestima za invalide, raskrsnicama, školskim dvorištima itd.

Za vozila od 801 do 1330 kilograma odnošenje je 6000 odnosno 9000 sa posebnih površina.

Za vozila teška od 1331 do 1900 kilograma troškovi pauka su 9000, odnosno 13500 dinara.

Za teža vozila, kamione, autobuse, prikolice, građevinske i poljoprivredne mašine cena je još veća - od 13500 do 45562 dinara, u zavisnosti od kategroije i težine.

Vlada je takođe uvtvrdila i minimalnu cenu tehničkog pregleda vozila i to u iznosu koji je bio u primeni na dan stupanja na snagu ove odluke - 25. decembra 2009. godine - u svakom pravnom licu koje je ovlašćeno za obavljanje tehničkog pregleda vozila.

Misha
27th December 2009, 14:38
^ Videh ovo, oni stvarno nisu normalni!

Doduse verujem da ce VIP imati sta da mi odbrusi na ovu temu! :)

VIP
27th December 2009, 16:24
Mnogo je, ali ja znam da moj automobil odneti nece, sem u slucaju neke velike :wc:

VIP
26th January 2010, 12:02
Parking servis novosti...

Mehaničke garaže u Beogradu

21.01.2010.
U cilju rešavanja problematike parkiranja u užoj centralnoj zoni Beograda i iznalaženju novih mogućnosti povećanja kapaciteta već postojećih javnih parkirališta, JKP „Parking servis” je pristupio izradi idejnih rešenja o mogućnosti postavljanja mehaničkih garaža.
– Mehaničke garaže mogle bi da funkcionišu na dva načina: sistemima sa mehanizmom za podizanje vozila na gornji nivo i sistemima takozvanih „paleta” za slaganje vozila u osnovi garaže. Sa oba sistema znatno bi se povećao broj parking mesta u objektima. U 2010. godini garaže u ulicama Mileševskoj i 27. marta trebalo bi da dobiju potpuno nov izgled u skladu sa najnovijim dostignućima iz ove oblasti. Za nabavku mehaničkih garaža za ova dva objekta pripremljena je tenderska i tehnička dokumentacija – kaže Boban Kovačević, generalni direktor ovog preduzeća.
Osim garaža „Mileševska” i „27. mart 41-43”, u toku je izrada idejnih rešenja za postavljanje mehanizama mehaničkih garaža u garažama sa rezervisanim parking mestima „Požarevačka”, „Radivoja Koraća” i „Kralja Milutina”.

and...

izvor: blic.rs

U zonama još 50 ulica

GORAN SVILAR, MARKO TAŠKOVIĆ | 21. 01. 2010. - 08:48h | Foto: B.

Parking zone će ove godine biti uvedene u više od 50 ulica u užem gradskom jezgru. Prvo proširenje treba da očekuju stanari na Zvezdari (zelena zona) gde će zoniranje početi već na proleće, zatim sledi obeležavanje zona u ulicama na Paliluli (žuta) a do kraja godine zone će prekriti i preostali deo Vračara (zelena).

Prioritet Gradskog sekretarijata za saobraćaj za ovu godinu je i takozvano redefinisanje režima saobraćaja u pojedinim delovima grada. Između ostalog, pod tim se podrazumeva uvođenje novih parking zona i to na teritoriji navedenih opština. Taj posao treba da uradi Sekretarijat u saradnji sa opštinskim upravama i „Parking servisom“. U planu je da na Paliluli bude uvedena žuta zona, sa vremenskim ograničenjem od najviše 120 minuta.

To znači da vozači mogu da se zadrže najviše dva sata na jednom parking mestu, nakon čega moraju da pomere svoje vozilo. Sa druge strane, na Vračaru i Zvezdari najverovatnije će biti uvedena zelena parking zona, sa vremenskim ograničenjem od 180 minuta.

- Nove zone najpre će biti uvedene na Zvezdari i taj posao će biti završen na proleće. Da li će to biti mart, april ili maj, još nije sigurno. Nakon toga sledi zoniranje delova Palilule, a želja nam je da do kraja godine uvedemo zone i u preostalom delu Vračara - kaže za „Blic“ Boban Kovačević, direktor „Parking servisa“.

[Only registered and activated users can see links] Kliknite na sliku za detaljniji prikaz

([Only registered and activated users can see links])
Zone najpre „stižu“ na Zvezdaru a stanari u Bulevaru kralja Aleksandra, Ruzveltovoj, Dimitrija Tucovića, Batutovoj i drugim ulicama na proleće će moći da kupe stanarske parking karte. Ako do tad ne bude promene cenovnika, oni će mesečno izdvajati 457 dinara za svoje parking mesto. Isto će moći da urade i stanovnici koji imaju automobil, a žive na Paliluli i delu Vračara (deo od Cara Nikolaja II do Južnog bulevara) nakon zoniranja ulica u njihovom okruženju.

- Zone uvodimo zbog sve češćih zahteva stanara na ovim opštinama koji su zbog velikog broja parkiranih vozila ispred njihovih zgrada prinuđeni da parkiraju i po nekoliko ulica dalje. Najbolji primer dobrih efekata zoniranja je ulica Gundulićev venac koja je nekada bila prenatrpana vozilima, a danas gotovo u svako doba dana može da se nađe parking mesto. Zoniranje se radi pre svega zbog stanara i zato ćemo pre uvođenja zona organizovati tribine gde će građani moći da iznesu svoje predloge i primedbe u vezi parkiranja - kaže Radenko Vuković direktor parking kontrole u „Parking servisu“.

Prijavljuju prebivalište zbog zoniranja

Prema nekim procenama zoniranje delova grada dovodi i do ažuriranja podataka i evidencije o prebivalištu građana.

- Kad se radi zoniranje ljudima više nije u interesu da budu prijavljeni kao da žive na nekoj drugoj adresi, jer ne mogu da ostvare pravo na pretplatnu kartu. Oni se onda prijavljuju na adresama gde stvarno žive, da bi mogli da dobiju stanarsku parking kartu i tako ažuriraju podatke o prebivalištu, što je svakako jedan od pozitivnih efekata zoniranja - kaže Boban Kovačević, direktor „Parking servisa“.

zmaj
26th January 2010, 13:15
Al Parking Servis naporno "zida" nova parking mesta...Statistički gledano, imamo rast broja parking mesta za preko 1000%? Ili i više?

bruyoni
26th May 2010, 19:32
Kolko je tačna ova karta zona na sajtu? Konkretno me zanima dali se u onom plavo uokvirenom delu naplaćuje?

Heinz
26th May 2010, 22:20
Ne naplaćuje se, ali je žestoka frka naći mesto, i ordinira pauk s vremena na vreme.

bruyoni
26th May 2010, 22:45
Šta da se radi... onda ću prvo da probam u Aberdarevoj, ako nema mesta tamo onda da lutam po tom kraju, ok ne nađem nigde onda u garažu...
Hvala u svakom slučaju

Heinz
1st June 2010, 07:21

Heinz
3rd June 2010, 17:26

JKP „Parking servis" obaveštava da će parking u Beogradu poskupeti od ponedeljka, 7. juna. Cene, po započetom satu će biti veće između šest i trideset dinara, zavisno od atraktivnosti parkirališta odnosno zone. Povlašćene parking karte za stanare u zoniranim delovima grada kostaće isto, a za osobe sa invaliditetom i ubuduće, povlašćene parking karte biće besplatne.

Najavljeno povećanje cene parkiranja je deo Strategije rešavanja problema parking prostora u Beogradu i ima za cilj, da destimuliše vozače da automobilima dolaze u centar grada. Najveće povećanje cena predviđeno je upravo u centru grada, dok je cena parkiranja u trećoj zoni najmanje korigovana. Uvođenje novog tarifnog sistema parkiranja će omogućiti optimalno korišćenje postojećih kapaciteta za parkiranje. Na taj način, ograničen broj parking mesta u gradu koristiće više građana, a preopterećenost u saobraćaju će biti manja.

NOVI CENOVNIK ZA GARAŽE
Cena parkiranja za prvi započeti čas u garažama "Obilićev venac", "Zeleni venac", "Masarikova" i "Pionirski park" biće 75 dinara, a za svaki sledeći potrebno je platiti 90 dinara. Prvi započeti čas u garaži "Vukov spomenik" plaća se 60, a svaki sledeći 75 dinara, dok se parkiranje u garaži "Aerodrom", "Čukarica", "Novi Beograd" plaća 65 dinara po svakom započetom času, a na parkiralištu "Kvantaš" 50 dinara.Parkiranje na parkiralištima "Slavija 1 i 2", "ENJUB" i "Kamenička" iznosi 80 dinara za svaki započeti čas. Na parkiralištima "Viška"i "Masarikov trg" prvi započeti čas plaća 80 dinara, drugi 90, a svaki sledeći 100 dinara.
Svaki započeti sat na parkiralištu "Dr Aleksandra Kostića" i "Politika" plaća se 100 dinara, dok će se parkiranje na parkiralištima "Blok 42" i "Ada Ciganlija" naplaćivati jednokratno 150 dinara. Svaki započeti čas na parkiralištima "Milan Gale Muškatirović", "Simpo", "Sava centar", "Karađorđeva" i na otvorenom parkiralištu "Aerodrom" biće 90 dinara.

NOVI CENOVNIK ZA ZONE
Od ponedeljka 07.juna, u zoniranim delovima grada prema novom cenovniku sat parkiranja će koštati: zelena zona-31 dinar, žuta zona-38 a crvena zona-56 dinara. U zonama bez vremenskog ograničenja, sat parkiranja će se naplaćivati 31, dinar, dok će dnevna karta koštati 285 dinara.
Povlašćena parking karta za stanare zoniranog dela grada kostaće kao i do sada 457 dinara, dok će mesečne parking karte za osobe sa invaliditetom i ubuduće biti besplatne. Cena doplatne karte neće se menjati i ostaće 1.870,00 dinara.
I pored najavljenog poskupljenja, Beograd će ostati među najjeftinijim gradovima u regionu. U Bukureštu i Sarajevu sat parkinga u centru grada na uličnim parkiraliština po započetom satu košta 1 evro, u Zagrebu 1,50 do 2, a u Beogradu 0,5 evra .

Sve informacije zainteresovani mogu dobiti putem internet adrese "Parking servisa" [Only registered and activated users can see links] ili pozivom na broj telefona 011/30-35-400.

Misha
3rd June 2010, 18:05
Preterali su i to debelo. Lopovska politika se nastavlja u svom najbrutalnijem obliku!

VIP
3rd June 2010, 18:36
Pa sto se ti bunis, tebi ostaje ista cena? :)

Misha
3rd June 2010, 19:34
Kad je parking servis u pitanju, necu se buniti jedino da ih vidim mrtve!

VIP
3rd June 2010, 20:01
Sta znam, ja sam zadovoljan situacijom sa parking mestima u starom delu grada ako istu uporedim sa brojem automobila na ulicama. Sad sam zaredjao sa odlascima ravno sa posla tamo u hadzi prodanovu blizu kalenica i uvek nadjem mesto oko 18, a ljudi se prilicno kulturno parkiraju. Nema vise onog nabijanja na zid i trotoar je prohodan. Isto je i u Kneginje Zorke. Kod mene uvek ima mesta. Mesecno vise dajem za putarinu, a koristim ga samo dva puta mesecno.

Vise mi je krivo sto sad taj novac od putarina, goriva i parkinga ide u preko 4 milijarde bonusa ljudima koji su na drzavnim jaslama. A nema ni puno dreke, jer je jasno da vise od pola Srbije direktno ili indirektno jeste na tom budzetu i da sami grizemo sopstveno tkivo. Jednostavno mnogo je manje onih koji placaju, a mnogo vise onih koji koriste.

Ja nisam kivan toliko kao ti, jer vidim napredak u kulturi parkiranja, a sad to sto ne mogu da kontrolisem gde ide novac i ne dize mi toliko pritisak, jer nije u pitanju neki izuzetak vec pravilo. Meni garaza ne resava problem, meni treba parkin mesto, a njega imam :)

Misha
3rd June 2010, 21:00
Jedini napredak je u tehnologijama otimanja veoma tesko zaradjenog novca od gradjana ove kvazi-drzave!

Heinz
4th June 2010, 14:48
Treba i meni parking mesto, ali treba nekad i više od 1h ili 2h u centru. Ono kod Vuka što su uradili je sramota, u blizini 100 fakulteta nemaš kola gde da ostaviš. A alternative nema, jedino da pola dana provedeš u prevozu gurajući se sa ovima što ne plaćaju karte.

nidza
4th June 2010, 15:05
Problem je što centar nema kapacitet da podnese toliko vozila. Ne bismo bili ni prvi ni poslednji grad u kome ljudi koji žive u centru ne mogu da priušte da imaju auto. Ako mogu da budem subjektivan, meni je sada šetnja kroz mnoge stare beogradske ulice daleko prijatnija i ambijent daleko bolji nego što je bio slučaj do pre nekoliko godina, a čak je bilo i bitno manje automobila.

Štos je što sad svaki stan ima jedan, a neki i više automobila. Broj parking mesta je - ograničen. Kakav pametniji predlog imate, sem da se na neki način svi ti automobili izmeste iz centra. Ja razumem da ljudima koji žive u centru to predstavlja problem, da će garažna mesta da budu sve skuplja, ali u centru su sve nekretnine skuplje.

Cela ta priča nije toliko jednostavna. Ja jesam na NBGD i meni je parking dž, ali mislim da će se i to promeniti. Dok sam bio kod Sava Centra, već godinama je potpuni cirkus za parkiranje. Tamo sam imao i garažu, doduše poprilično daleko, 10tak minuta do kuće, ali u poslednjih godinu ili dve je postao problem parkirati kola ispred zgrade, čak i privremeno. Prosto se vratim sa posla i krenem redom da tražim parking mesto. Nakon što prođem pola puta do garaže, na kraju se uparkiram unutra i prošetam. Šta drugo čovek da uradi, kada parking mesta naprosto nema, a automobili se nalaze na svemu što liči da nije zelena površina. Ne može normalno ni da se prošeta, a da se ne saplićeš između automobila.

Uopšte nije bilo tako do pre neku godinu, recimo 2007, ili 2008, kada je potpuno eksplodirao uvoz polovnjaka. Moj parking je bio poluprazan. Kada pogledam stare slike svojim očima ne mogu da verujem. Sada ima maltene dva vozila za svako parking mesto.

Heinz
4th June 2010, 16:15
OK, treba centar da bude manje opterećen kolima. Ali kad ode čovek u Klinički Centar na pregled kolima pa nađe kaznu jer je čekao pola dana, koje je rešenje? Koje je rešenje kad stanuješ u zoni pa niko od gostiju ne može da ti ostane duže od 2-3 sata?

A onda iz PS kažu kako je u Beču skuplje, a ništa nisu uložili u rešenje problema, samo ofarbali ulicu.

Ja živim u kući, i mene moja parking mesta koštaju 100 kvadrata dvorišta.

VIP
4th June 2010, 16:45
Problem je veci po meni sto recimo ljudi umiru u kolima hitne pomoci jer ne mogu da prodju od automobila u centar grada. Onaj ko dolazi kolima do klinickog da ceka pola dana nije hitan slucaj. Tu je problem sto se klinicki nalazi u centru grada. Kod VMA nije takav problem.

Za goste je najmanji problem. Parkiraju u garazu i ti ih dovezes kuci kad vec duze ostaju. Posto sam ja u centru znam da moji gosti parkiraju u pasazu ili na trotoaru i prakticno se koristi nedovoljna efikasnost parking servisa da takve najstrozije kazne.

Misha
5th June 2010, 15:08
Kad bi se, nekim slucajem, velika vecina Beogradjana oslobodila automobila, udarac na profit bi bio tako veliki da bi hitno morao da se uvede neki strasan porez na vazduh, da se kompenzuje nedostatak enormne zarade od registracija, goriva i parkiranja. Tada bi se pokazalo pravo lice kvazi-drzave! Tj. tada bi i onim tvrdjim bilo jasno o cemu se radi!

Heinz
5th June 2010, 16:03
Princip je jasan, oni što voze imaju love, i od njih treba (tj. može) da se uzme. Pa dok nas toliko ne nategnu dok više ne budemo imali kud.

Misha
5th June 2010, 20:05
Princip jeste jasan, i to nije nista novo, to se radi u svim drzavama! Ali nasi nemaju mere! Tipa, u Austriji je sat parkiranja 5 eura, zasto toliko nebi kostalo i kod nas. Glupo je da kaskamo za svetom. Cifre ne znam, karikiram, ali je princip taj!

Avijon
5th June 2010, 22:43
Tipa, u Austriji je sat parkiranja 5 eura, zasto toliko nebi kostalo i kod nas. Glupo je da kaskamo za svetom. Cifre ne znam, karikiram, ali je princip taj!
Uh, još gore je u Austriji!
Sat vremena na ulici, 1,2€.
U garaži, od 1,9€ (mislim da je to najniže što sam video), pa do 3-4€/sat.
Veliki tržni centri imaju veliku konkurenciju, pa su njima uglavnom prvih 2-3 sata - gratis!

Heinz
11th June 2011, 12:02

Ustavni sud je proglasio način naplate doplatnih karata za parkiranje u Beogradu suprotnim Ustavu i zakonu.

Dat je rok gradu Beogradu da do 8. septembra reguliše odluku o plaćanju doplatne karte na zoniranom parkingu, koja trenutno iznosi 1.870 dinara. Još se ne zna kakve će se tačno izmene doneti, ali će se, dok se ne usvoje promene, doplatne karte naplaćivati po istom sistemu.

"Pošto je grad sam predložio da se ova odluka promeni, na taj način je implicitno priznao da ona nije bila u skladu sa zakonom, ali i izbegao mogućnost tužbe za povraćaj novca od strane građana koji su do sada platili ove penale", kaže pravnik Vladimir Todorić, koji je pokrenuo inicijativu da se pred Ustavnim sudom ispita zakonitost odluke o naplati doplatnih karata.

Po rečima Todorića, sud je 12. maja doneo zaključak koji je Gradskoj upravi dostavljen 8. juna po kome joj se ostavlja rok od 90 dana da se odluka o plaćanju doplatne karte na zoniranom parkingu usaglasi sa Ustavom i zakonom.

"Dve stavke kod izdavanja i naplaćivanja doplatnih karata se dovode pod znak pitanja, a to su tretiranje neplaćanja za parking mesto kao prekršaja i to što JKP „Parking servis“ samostalno formira visinu doplatne karte i time puni svoj budžet. Doplatna karta predstavlja kaznu, a „Parking servis“ nema pravo da kažnjava. Pravo na naplatu kazne imaju državni organi kojima je zakonom povereno to ovlašćenje", kaže Torodić.

On objašnjava i da javno preduzeće ima ovlašćenje od grada, ali odluke gradskih vlasti ne mogu biti iznad zakonskih odluka.

"Parkiranje je regulisano Zakonom o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima. Kaznenim odredbama iz ovog zakona nije predviđen prekršaj za neplaćanje usluge parkiranja u tačno određenom periodu niti je moguće po drugim opštim aktima klasifikovati doplatnu kartu kao prekršaj ", kaže pravnik Vladimir Todorić, koji od 2004. godine pokušava da dokaže da naplaćivanje doplatne karte na ovaj način nije po zakonu.

Todorić smatra da to što je grad sam predložio Ustavnom sudu da se promene određene stavke u odluci o plaćanju doplatne karte govori da su i sami priznali da tu ima nezakonitosti.

Misha
11th June 2011, 13:46
Nisam siguran kakve ce promene ovo doneti? Znajuci parking servis, plasim se na da stvari ne odu na gore. Da ne pocne da nosi pauk sve koji nisu platili?

Soko
11th June 2011, 14:11
Meni su do sada 2x izdali "doplatnu kartu", oba puta u prvoj zoni jer mi isteklo placenih sat vremena a objektivno nisam mogao da izadjem i pomerim auto. Pokusao sam telefonom da im obajsnim ali ih ne zanima previse.
Posto nisam platio, stigla mi je opomena od PS, pa posle nekog vremena od privatne advokatske kancelarije kojoj sam poslao pismeni odgovor i zahtev da mi navedu koje zakone sam prekrsio kao i po kom clanu ce me tuziti. Jer Sud ne moze da sudi niti da pokrece predmete po "Odluci grada...bla,bla" vec po Zakonu.
Na tome se i zavrsilo u oba slucaja, vise se nisu javljali ni jedni ni drugi. Ja i dalje placam parkiranje i postujem vreme koliko mogu.

Zasto imam osecaj da ovim porukama nije masto ovde u temi o novom ZOBS-u?

Heinz
11th June 2011, 21:14

Parking servis: Nije tačno da je doplatna karta neustavna

Misha
11th June 2011, 21:25
Naravno, sad ce da pocne prepucavanje od par meseci gde ce na kraju biti demonstrirano kako je PS jaci od drzave. Na nasu stetu, naravno.

nidza
11th June 2011, 21:52
Ma meni idu na živce. Koja je njihova svrha i poenta uopšte? Ajd' što su okupirali centar grada, ali počeli su da se šire svuda unaokolo, doćiće bre do bloka 45. Koje je njihovo ulaganje? Kupe malo farbe, zamažu jednu traku na postojećem kolvozu, koji oni nisu izgradili i naplaćuju. Je'l se zna uopšte kuda idu ti novci?

Heinz
11th June 2011, 22:12
Najbolje je kad ofarbaju trotoar sa 20 cm ivičnjakom i naprave zonu. Treba čovek da slomi kola da pristupi "njihovoj površini".

MASER
13th June 2011, 12:16

Soko
13th June 2011, 12:32
Eeeeee, novinari i mediji nasi??
Svako moze da objavi sta hoce ako plati ili se neko "zalozi" za njega?

Bas bih voleo da vidim matematiku po kojoj je karta za celodnevno parkiranje 1800 i nesto dinara - jednaka za sve zone, a sat parkiranja u najskupljoj 60 dinara. Nikako mi ne ide da to izracunam ni sa knjigom sa fakulteta.
Ima li neko da mi objasni?

Misha
13th June 2011, 14:55
Znaci ocekivano, jedina promena je u imenu. Sad se zove "dnevna karta". Nije sija, nego vrat. A mi da vezbamo da njacemo...

zmaj
13th June 2011, 15:02
Mediji su standardno katastrofa. Mada i Vip je svojevremeno branio PS, samo ne mogu da se setim po kom osnovu.

Da budem iskren, moj problem sa PS nije u tome što naplaćuju parking, već što pare od parkinga ne troše na parking infrastrukturu. Ne bih da ulazim u politiku, ali NIKO od opozicije niti opozicionih medija NIKADA nije pitao gde idu pare od PS?

Koliko su parkinga sagradili? Pod ovime ne mislim da ono što oni kažu - "novih 5000" mesta koja su zapravo oteli od pešaka (trotoar) i vozača (kolovoz). Nema niti jedan veliki parking na obodima špic zona gde mogu da se po veoma povoljnim cena kupe mesečne karte (recimo kod Dunav Stanice ili kod Marakane ili gde god) da naprave parking na 10 spratova gde je mesečna karta 1000dinara).

Kao i obično, mediji (plaćeni od strane ove ili one strane) i političari se hvataju za stvari koje zapravo nisu bitne da bi zavrnuli ruku svojoj meti, ali zarad lične koristi. Iz tog razloga, svo to pisanje je obično rezultat jednog obilnog ručka ili eventualno 50e koji se pretvore u "nedeljni feljton".

Heinz
13th June 2011, 16:56
Evo ga hit: "Takođe, uvođenjem zone tehnički su regulisana parking mesta, čime je povećana bezbednost pešaka i vozača u saobraćaju, tvrde stručnjaci Instituta saobraćajnog fakulteta u Beogradu."

Kako ih nije sramota, kao da ne vide šta se radi po Paliluli i Zvezdari. Ima obeleženih mesta gde ni Smart ne može da se parkira.

nidza
13th June 2011, 21:05
Dobro de, možemo da se nerviramo dokle 'oćemo, ali ipak je u centru uveden nekakav red. Vozim već 15tak godina i vrlo se dobro sećam haosa u centru u vreme kada je na ulicama bilo bukvalno 10x manje automobila. Pričam o vremenu kada je ispred moje zgrade na NBGD pored mog jugića bilo bar 50% praznih mesta, a sad na dva sprata da podignu parking ne bi bilo dovoljno.

edit: Naravno, ovo ne znači da se slažem sa svim što rade. Ne treba svuda da naplaćuju gde nacrtaju novi parking.

Heinz
24th June 2011, 19:50
Hehe, evo nešto lepo iz PS-a:

VIP
24th June 2011, 20:24
Lepa akcija, mogli su i ranije neceg slicno da se sete.

I ja mislim da sada ima neuporedivo vise reda. Da mi je koja fotka onog stanja od ranije. Svi su bili zadovoljni sem korisnika noznog prevoza.

I to je bilo stanje dok je bilo jedno 40% manje automobila.

Ne kazem da je sve kako treba. Fali parking prostora i fali sistem gde bi parkiranje ispred odredjene zgrade bilo dozvoljeno samo stanarima iste.

Fali i zabrana ulaska u centar u odredjenim periodima dana. Mislim da bi svi prezieli i navikli se i pored redovnog gundjanja.

zmaj
24th June 2011, 22:58
Dobra ideja. Ono kad već neće da grade višespratne parkinge u zoni i po obodima - nije ni ovo loše.

SaS
24th June 2011, 23:38
Dobro ljudi da ne citam temu unazad 10 strana, moze li mala pomoc?
Kako kucam "Đ" sa tablica u sms poruci za placanje PS-u? :o

Kao "D", kao "DJ" ili bas kao "Đ" s tim sto ovo poslednje na mom telefonu kada su mala slova izadje ovako "đ"
:confused:

vrh13
25th June 2011, 00:16
Dobro ljudi da ne citam temu unazad 10 strana, moze li mala pomoc?
Kako kucam "Đ" sa tablica u sms poruci za placanje PS-u? :o

Kao "D", kao "DJ" ili bas kao "Đ" s tim sto ovo poslednje na mom telefonu kada su mala slova izadje ovako "đ"
:confused:

Koliko se sećam bila je priča oko ovoga i umesto "Đ" kucaš slovo "D"... I onda uzimaju u obzir sve moguće kombinacije tih slova i broja tablice...

bruyoni
25th June 2011, 08:24
Kucaš D i čuvaš poruku koju si poslao i potvrdu. Ako ti slučajno nakače doplatnu zoveš ih i objasniš koja je registracija i šta si kucao i u koje vreme si slao, onda to oni uporede u kompijuteru i bude sve u redu.

Heinz
25th June 2011, 09:07

Od 22. januara otklonjen je problem koji su, pri plaćanju parkiranja sms porukama, imali vlasnici novih registarskih tablica sa slovima Đ, Š, Ž, Ć i Č. JKP "Parking servis" je u saradnji sa operaterima mobilne telefonije omogućio nesmetano plaćanje ove usluge korisnicima čiji mobilni telefoni imaju ova slova, potvrdio je za "Mrežu" direktor Sektora za poslove razvoja i organizaciju parking kontrole Radenko Vuković.

- Parkiranje u zoniranim delovima grada, SMS-om mogu platiti i vozači čiji mobilni telefoni ne podržavaju ova latinična slova koja su dobili na tablicama, s tim što umesto slova Đ, Š, Č, Ć ili Ž mogu u poruku da unesu najbliža slova, odnosno D, S, C ili Z - rekao je Vuković.

Problem je nastao početkom godine, kada je počelo izdavanje novih registarskih tablica, jer vozači na čijim su tablicama bila slova sa "kukicama" nisu mogli da plate parking, zato što ta slova sistem nije mogao da prepozna.

Kako je naveo, ranije su postojale četiri oznake sa latiničnim slovima š i č, i to oznake za Šabac, Čačak, Vršac i Kruševac, ali nije bilo zabune. Tada je korisnik u poruci mogao navesti ČA ili CA.

Nažalost, u upotrebi je veliki broj mobilnih telefona koji su "skinuti" sa stranih mreža i ne podržavaju sva slova naše abecede.

Heinz
27th June 2011, 09:26

Širiće se treća zona uskoro izgleda.

SaS
29th August 2011, 09:50
Agonija sa srpskim slovima i dalje traje:

Nije mi jasno samo ovo:
"U “Parking servisu”, međutim, tvrde da su građani blagovremeno obavešteni o načinu slanja SMS-a u situaciji spornih slova."

Ne znam na sta misle, na vest na njihovom sajtu?

Heinz
29th August 2011, 11:15
Beogradski PS se bar redovno oglašavao, bilo je svuda po TV i novinama. Za NS nisam pratio.

rzeljko
30th August 2011, 08:37
Interesuje me kako je kod vas kad neko prekorači vrijeme koje je predviđeno da ostane na nekom parking mjestu gdje je to vremenski ograničeno, što se onda dešava: piše mu se kazna i kači ispod brisača, kazna mu stiže kući ili pauk diže vozilo?

cdragan
30th August 2011, 09:29
Piše mu se kazna i kači ispod brisača.

nidza
30th August 2011, 10:57
Navodno to nije kazna, nego doplatna karta za ceo dan parkiranja. :) Ono što je protivustavno je što nemaju pravo nijednim pravnim mehanizmom da te nateraju zapravo da platiš tu kaznu, tako da ko god je otišao na sud, na kraju je dobio spor i nije platio.

VIP
30th August 2011, 11:15
Eh da, a sad da li si spreman da ides na sud, angazujes advokata i izgubis gomilu dragocenog vremena da bi ispravio krivu Drinu? To se isplati samo ljudima koji su generalno odlucili da ne placaju parkiranje.

Znam da se cesto poteze da je naplata kazne neustavna, ali je sad pitanje da li je problem u pravnoj regulativi ili samoj naplati? Ja mislim da nije problem u naplati, jer svuda u razvijenom svetu postoji naplata parkinga i plus zabrana parkiranja ispred zgrada u kojima nisi stanar.

Ne ulazim ponovo u raspravu da li je grad obezbedio dovoljno garaza i parking prostora, nego samo u ovaj konkretan problem sa naplatom kazne.

Soko
30th August 2011, 11:35
Ne budite lenji.
Privatnoj advokatskoj kancelariji koja vam posalje opomenu odgovorite pismeno, sa zahtevom da vam navedu konkretan clan zakona ili ugovornog odnosa izmedju vas i PS koji je prekrsen i po kom misle da pokrenu tuzbu. Posto ne postoji ni jedno ni drugo, taj predmet neceni stici do Suda. Samo zastrasuju neuki narod.

Ja zaista nemam problem sa placanjem parkinga. Retko i idem u grad u radno vreme i uvek platim parking. Za sve ove godine sam 3x dobio "doplatnu kartu": jednu sam platio jer sam u brzini zaboravio da stisnem send na telefonu. Druge 2 nisam jer sam bio na zubarskoj stolici u crvenoj zoni i nije bilo sanse da pomerim auto a istekao prvi sat.
Pokusao sam to da objasnim telefonom guskama u PS ali one insistarju da dodjem, pa "da vide". Posto u zivotu imam pametnijeg posla od lecenja kompleksa neradnicima zaposlenim preko veze, ignorisao sam ih. Kad je stigla opomena od advokata, odgovorio sam im pismeno i na tome se zavrsilo. Nikad me vise nisu kontaktirali.

VIP
30th August 2011, 12:10
Soko, cesto generalizujes i sklon si da etiketiras delove drustva kao nekakve sekte lopova, kriminalaca i neradnika. U stvari, to je neka opsta navika u nasem drustvu. To pomaze pravim parazitima da ordiniraju, jer je kod nas krivica uvek vezana za citave grupe, a ne pojedinca.

Znas koja su pravila igre, znao si da ces tesko zavrsiti za sat, a ipak si parkirao auto u crvenoj zoni. Poenta iste jeste da ubrza cirkulaciju vozila i da ljudi mogu nesto da obave ako im je hitno, a ne da 24casa ljudi ostavljaju automobile i da nikada nije moguce naci parking.

Soko
30th August 2011, 13:11
Otici cemo u pogresnom pravcu. Ukratko: kod nas nisu delovi drustva sekte lopova i neradnika, vec je celo drustvo takvo. Zato nam je takva i vlast i opozicija, i strucnjaci i radnici i neradnici.Tu i tamo se nadje poneka grupa koja odstupa od tog pravila i obicno dobije po kicmi od vecine.

U vezi sa parkiranjem: sad sam pogledao u telefonu kojeg imam tek neki mesec. Izbrojao sam 24 potvrdne poruke od PS-a. A rekoh vec, retko idem u grad. Treba li da trazim stari telefon?
Ne treba meni da se drzi pridika o pravilima i trazenju parkinga. Ja sam uveliko vozio i prakirao u ovom gradu i kada nije bilo zona i secam se kakvo je stanje bilo.
Zaista se izvinjavam sto sam dosao autom kod oralnog hirurga gde sam primio dve lokalne anestezije. Bas sam bahat, sto se posle operacije, sa otvorenom ranom u ustima ne vozim prepunim GSP-om. E pa, mogu da me povuku ali od mene doplatnu kartu zbog ovog nece naplatiti. Narocito sto to pokusavaju da urade protiv zakona i zdravog razuma.

A svako ko je ikada seo na zubarsku stolicu zna da od rutinske kontrole moze da ispadne posao od sat, dva. Svako osim gomile neradnika u PS-u. Ovo podvlacim, jer dok ne odes tamo i prosetas po prepunim kancelarijama (bio sam prvi put kad sam omasio slanje poruke) necemo diskutovati dalje o grupama i generalizovanju. Bas bih voleo da vidim da li postoji negde javno dostupan podatak o broju formalno i neformalno (honorarno i sl) zaposlenih u PS.

Ajde mi, molim te, daj smisleno i razumno objasnjenje za zoniranje parkinga unutar i oko Klinickog Centra.

nidza
30th August 2011, 13:29
Money, money, money... :)

Koja je poenta za zamenama tablica i zoniranjem čitavog grada? Koja je poenta naplate parkinga preko puta kineske ambasade? Suzili su ulicu za po jednu traku i tu napravili parking koji se naplaćuje, a zašto? Zato što niko nije išao na parking iza, sa rampom, jer je ovde bilo besplatno - pa evo sad više nije.

Za centar grada se donekle slažem, ipak može da se funkcioniše. Pre desetak godina je takođe bio problem za parkiranje, a automobila je bilo jedno 5x manje. Sad bi verovatno bilo nemoguće za parking u celom širem centru.

Uglavnom, u celom uređenom svetu postoji ovakav vid parkiranja i naplate, tako da u nekoj široj slici grada u kome su svi dobrodošli ima pozitivan efekat. Do skora smo prekakali haube u Resavskoj, dok su nam klime kapale po glavi, a sad je situacija kudikamo bolja, da se ne lažemo. Meni je, manje - više svejedno, u centar idem sve ređe i ređe.

bruyoni
30th August 2011, 17:43
Ko što VIP kaže pravila igre su jasna, ko neće da ih poštuje treba da odgovara. Pomirimo se da je sada takvo stanje da da se taj parkig ne naplaćuje ne bi se moglo parkirati. Druga stvar je što ti imaš ljudi koji otvoreno neće da plaćaju jer eto ko onaj sa BMW-om u NS koji je nakupio kazni, jer je morao da se prakira na vrata suda umesto da se prošeta od parkinga na platou spensa, a nije teo da plaća parking jer eto on ima auto na CG table i dvostruko državljanstvo i onda je on kao car jer nije teo da plati parking... strašno.

Kako posluje i zašto je stvoreno samo preduzeće "parking servis" ... to je čini mi se već zrelo za posebnu temu.

PS: ako nećeš da platiš na iskoristi to što te država tera da tablice vraćaš ne oštećene pa ih stavljaš u one ramove pa skini tablice sa auta kad ga parkiraš na parking mesto... niko ti ništa ne može

VIP
30th August 2011, 19:06
Otici cemo u pogresnom pravcu. Ukratko: kod nas nisu delovi drustva sekte lopova i neradnika, vec je celo drustvo takvo. Zato nam je takva i vlast i opozicija, i strucnjaci i radnici i neradnici.Tu i tamo se nadje poneka grupa koja odstupa od tog pravila i obicno dobije po kicmi od vecine.

Da ne ulazimo u ovako siroku raspravu, samo kratko. Mnogo si revoltiran oko vecine tema, bas kao i veci deo drustva, ali se tu provlaci jedna jako bitna stvar. Negativan stav prema drustvu u celini, nepostojanje nekog zajednickog duha i prepoznavanja zajednickog interesa.

Gledas okruzenje kao neistomisljenike, da ne kazem neprijatelje. Nema ljudi koji su u stanju da u ovom vremenu ujedine ljude oko zajednicke ideje, neke alternative za sve nas. Zato vecina oseca to beznadje kao i ti. Ja zelim alternativu kao i ti, ali je ne vidim.

Zaista se izvinjavam sto sam dosao autom kod oralnog hirurga gde sam primio dve lokalne anestezije. Bas sam bahat, sto se posle operacije, sa otvorenom ranom u ustima ne vozim prepunim GSP-om. E pa, mogu da me povuku ali od mene doplatnu kartu zbog ovog nece naplatiti. Narocito sto to pokusavaju da urade protiv zakona i zdravog razuma.

Opet revolt.

Ajde mi, molim te, daj smisleno i razumno objasnjenje za zoniranje parkinga unutar i oko Klinickog Centra.

Kod klinickog zivim i znam da je vecim delom u pitanju treca zona, tri sata, crvenu nisam video, mozda u krugu klinickog?

Da nema zone oko klinickog, ne bi parking mesta ni bilo, u to sam uveren, jer bi tu ostavljali automobile oni koji ne zele da placaju zonu ispred recimo PIO fonda dole u Nemanjinoj.

Slazem se, postoje brojni razlozi zbog kojih treba kritikovati ovo javno preduzece, ali sam sistem naplate meni nije sporan, jer ga nismo mi izmislili i duboko verujem da je ispravan. Ja bih ga ucinio jos rigoroznijim zabranom parkiranja ispred zgrade u kojoj nisi stanar.

Heinz
30th August 2011, 20:31
A zašto bi to zabranio? Taj čiji je stan u zgradi dinara više nije dao od mene koji živim u kući za tu ulicu. Drugo su parkinzi planski pravljeni za naselja.

bruyoni
30th August 2011, 20:42
I kako možeš da zabraniš? Parking ako je na ulici se nalazi na javnom mestu, postoje mogućnosti da se parkin mesta rezervišu za firmu ili invalida a možda i za obično fizičko lice ako se lepo plati.
Sa druge strane imaš parkinge koji se nalaze na zemljištu zgrade tu već možeš da zabraniš ali se oni ne nalaze na ulici

VIP
30th August 2011, 22:30
Ne pricam napamet, samo prenosim ono sto sam video u drugim gradovima napolju i lepo funkcionise. Doduse, postoji vise zona> Za stanare zgrade i za posetioce. Samo sto recimo u Nirnbergu gde sam to video, 50% populacije ide biciklima na posao, a metro i javni prevoz idu poluprazni. Slicno nesto videh i u Minhenu. Biciklistickom zvrje bicikli bez obzira da li je kisa ili lepo vreme.

Odusevljava me koliko su ljudi napolju svesni onoga sto je opsti interes. Kod nas ni oni koji su na NBG nece da se odreknu svojih automobila, kao da kompleksi rastu obrnuto proporcionalno siromastvu nacije.

Heinz
30th August 2011, 23:03
Ja se pre toga zalažem da budemo kao Rim, zona a traffico limitato. Samo nam fali metro. I malo buseva. I jedno 1000 godina :)

nidza
31st August 2011, 10:06
Resenje je da se ode na aerodrom i pazari karta u jednom pravcu. ;)

VIP
8th September 2011, 14:41
Da dopunim pricu o parkiranju napolju. Nirnberg ima problem sa parkiranjem u uzoj gradskoj zoni kao i Bg bez obzira na garaze. One zvrje poluprazne po info tablama, a na ulici je jako tesko naci mesto. Prepodne moze, uvece tesko.

U ponudi su free parking mesta koja su skoro uvek puna, sem prepodne, mesta samo za stanare zgrade i mesta za placanje parkinga.

cdragan
21st September 2011, 21:32
Ukinuta doplatna karta, parking od sada na sat ili dan

Korisnici parkinga u zoniranim delovima Beograda plaćaće satnu ili dnevnu kartu, a doplatna karta se više neće koristiti, odlučili su danas gradski odbornici na sednici Skupštine grada Beograda. Dosadašnja doplatna karta, koja je bila neka vrsta sankcije za prekoračeni vremenski rok korišćenja parkinga, ukinuta je izmenama i dopunama ove odluke, a uvedena je dnevna parking karta, čija je cena 1.870 dinara za sve zone.

Građani će i dalje moći parking da plaćaju na sat vremena, ali će u slučaju tog prekoračenja, dobijati dnevnu kartu koju su dužni da plate u roku od osam dana. Ako korisnik ne plati dnevnu kartu u roku od osam dana od dana izdavanja, dužan je da osim cene karte plati i troškove preduzeća, kao i zakonsku zateznu kamatu o čemu će biti obavešten u nalogu.
Satna parking karta važiće za svaki započeti sat prema vremenu korišćenja, a dnevna od trenutka izdavanja do istog vremena sledećeg dana i to isključivo u okviru određene zone.

Prema izmeni i dopuni Odluke o javnim parkiralištima, odlučeno je da nalog za plaćanje dnevne karte, koja će važiti 24 sata, izdaje ovlašćeni kontrolor.

Ukoliko korisnik nije platio dnevnu parking kartu, kontrolor će mu uručiti ili staviti na prednje vetrobransko staklo nalog za plaćanje dnevne karte koju će morati da plati u roku od osam dana.

Komunalna policija sprečavaće vozila koja su parkirana suprotno saobraćajnom znakom, signalizaciji, bez tablica, na čijoj je registracionoj nalepnici isteko rok važenja i ona gde tablice i nalepnice nisu postavljene na propisan način.

Takođe, komunalni policajci će moći da sankcionišu vozače koji su ostavili svoje havarisane i neispravne automobile, kao i one koji su zauzeli parking mesto tako da ometaju parkiranje drugih vozila.

Kako je odlučeno, komunalni policajci moći će na licu mesta da naplate kaznu, podnesu zahtev za podnošenje prekršajnog postupka, podnesu prijavu nadležnom organu za krivično delo i da ga obaveste da preduzme mere iz svoje nadležnosti.

VIP
21st September 2011, 23:02
Ajd sad jos da vidimo sta kaze taj Ustavni sud, ima li jos leka za neplatise.

Ja se u utorak iznenadio kad nadjoh dve doplatne karte po 1870 dinara za brisacem. Tek se onda setih da sam nakacio nove table. Ovi u servisu vec uhodana procedure, popuni molbu i nazovi za dva dana. Sutra treba vidim da li su ih ponistili.

bruyoni
23rd September 2011, 09:20
Znači istina, osnove teorijske fizike padaju u vodu...
Kod parking servisa dan ima 37 časova.

Misha
11th December 2011, 11:18
Moram da napisem ovde jos par "zanimljivosti" vezano za PS i jos jedno vrlo uspesno javno preduzece, Aerodrom Nikola Tesla Beograd (u daljem tekstu APT). Naime, pre neki dan doslo je do eskalacije spora oko garaze na aerodromu. '70-tih godina kada je isgradjena, bila je zajednicki poduhvat PS i APT, i to tako sto je APT dao zemljiste, a PS je napravio garazu. Vec 10-tak godina unazad APT pokusava da izbaci PS iz tog posla i da preuzme celu garazu. Pre par dana su se stvari razbuktale, kako to obicno biva preko ledja obicnih ljudi koji nemaju ama bas nista sa tim. APT je poslao ljude da preuzmu garazu tako sto ce izbaciti PS-ove ljude napolje. PS je odgovorio potpunom blokadom garaze, i to tako sto je pauk doneo dva privatna automobila, koja su podignuta negde u gradu zbog nepropisnog parkiranja, i postavio ih ispred ulaza u garazu kao barikadu. Znaci moglo je da se desi da vam odnesu auto negde u gradu i da on zavrsi na barikadi na aerodromu!!! Odakle im pravo? Policija se pojavila u poslednjem trenutku da spreci obracun izmedju zaposlenih u PS i APT. Da je doslo do fizickog obracuna i nasilnog ulaska u garazu, ta privatna vozila su vrlo lako mogla biti ostecena. Pri tome, ljudi vise od sat vremena nisu mogli da isteraju svoja vozila iz garaze, sto privatna, sto sluzbena, rent a car, ili drugih firmi koje posluju na aerodromu. Nemojte uopste da sumnjate da je parking servis naplatio i taj sat vremena blokade ljudima koji su parkirali privatno svoja vozila, blokirao obavljanje posla firmam sa sluzbenim vozilima koje su pretplatnici. Jedan od zaposlenih u PS-a je na najbezobrazniji nacin vredjao i omalovazavao vozace vozila koji su u velikom redu cekali da izadju iz garaze. Tu je i puklo na kraju, blokada je probijena iznutra, a doslo je i do fizickog obracuna. Policija je naravno sve svoje snage usmerila na taj momenat. Sto ce reci, ponovo je naj**** neko ko veze nema sa celim slucajem.
Ne ulazim u to ko je vlasnik i ko ima pravo nad garazom, ali odakle pravo PS-u da maltretira ljude koji su parkiranje u toj garazi posteno platili, i da im ne dozvoljava napustanje iste? I odakle im pravo da dovlace tudja vozila iz grada i koriscenje tih vozila za barikade na ulazu/izlazu? Ocigledno da ovoj drzavi u obracunu dva javna preduzeca sve moze, naravno, preko nasih ledja!

SaS
11th December 2011, 12:31
Kakav scenario! Gde je tu bio eulex, un, unprofor i EU?

VIP
3rd May 2012, 23:06
Vidim nisam napisao ovo oko ishoda reklamacije. Stornirali su mi doplatnu kartu zbog promene tabli, a danas mi se desilo da sam opet nasao kaznu.

Razlog - nisam dobio sms, niti pismeno obavestenje o isteku. Otisao u PS i podneo zahtev za storniranje. Saznao da sam jedan od brojnih koji su se zalili. Postojao je problem sa obavestenjima, poruke nisu poslate, niti su kontrolori ostavljali obavestenja.

Sta znam, po ovom pitanju reklamacija, nemam zamerki. Resavaju za dva dana i ne idu djonom.

bruyoni
27th July 2012, 16:46
7Sj6rVW3xcM
:nervous:

Perce
28th July 2012, 16:41
Strasno.....

bruyoni
19th November 2012, 23:03

Krajnje su mi zanimljivi, ustavni sud presudio da su doplatne karte nezakonite a mi ih i dalje pišemo i čudimo se što ih građani ne plaćaju

Soko
29th December 2012, 10:30

Misha
29th December 2012, 13:04
Cuo sam pre neku nedelju da su iz PS-a imali ideju da uvedu taksu za vlasnike garaza koja bi se placala na mesecnom ili godisnjem nivou!? Ne znam detalje, ali otprilike mi smo nadlezni za parking u ovom gradu i ima da nam platis taksu bez obzira sto si ti vlasnik nepokretnosti koja je namenjena za parkiranje. Otprilike kao sto se placa uz komunalije naknada za gradjevinsko zemljiste. Strasno!!! Ovo je bila neka od ideja glavesina koju sam cuo od zaposlenog u PS koga dobro poznajem!

VIP
29th December 2012, 13:48
Posebno za ps? matori u bosni placa naknadu, sad koja je tacno forma, tipa naknada za gradsko zemljiste. Da li to placas? Sam objekat je privatno vlasnistvo.

Misha
29th December 2012, 13:52
Posebno za ps. Naveo sam primer naknade za gradjevinsko zemljiste jer si i vlasnik stana pa placas pored poreza i tu naknadu!

vrh13
8th July 2013, 20:14
Nisam znao gde da stavim pa 'aj u ovu temu pošto ima veze sa parkiranjem.

Ukratko, dobili smo komšije i ja obaveštenje o prekršaju. Naime vozila su parkirana "na površini u javnom korišćenju".
Ta površina koja je navedena je ustvari privatna površina (dvorište) zgrade.

Tako da zanima me da li oni imaju pravo na bilo kakvo obaveštenje o zahtevu za pokretanje prekršajnog postupka?

Pozivaju se na čl.23 Odluke o komunalnom redu:
У циљу заштите површина јавне намене и површина у
јавном коришћењу забрањено је:
1. кретање, заустављање или паркирање возила на јавној
зеленој површини, зеленој површини око објекта јавне на-
мене и зеленој површини у јавном коришћењу,
2. ометање коришћења улице или другог општинског
пута заустављањем или остављањем возила нарочито на:
– делу тротоара који није обележен за паркирање, од-
носно на паркиралишту изван границе обележених пар-
кинг места; у пешачкој зони; тргу и пјацети; зони успоре-
ног саобраћаја, осим на обележеним местима за паркирање;
пешачком прелазу; бициклистичкој стази; месту на коме
би се онемогућио или отежао приступ другом возилу ради
паркирања или излазак возила са паркиралишта; колском
улазу, односно излазу из зграде или дворишта и сл.,
– стајалишту јавног превоза или на другом делу пута на
начин којим се омета коришћење стајалишта; саобраћајној
траци или трамвајској баштици намењеној искључиво за
кретање возила јавног превоза путника; такси стајалишту;
делу јавне саобраћајне површине резервисане за поста-
вљање судова за одлагање смећа и сл.,
3. заустављање или остављање возила којим се омета
коришћење пешачке комуникације, прилаз објектима, ко-
ришћење противпожарног пута, коласког пролаза између
стамбених зграда,интерние саобраћанице и слично,
4. остављање нерегистрованих, хаварисаних или одбаче-
них возила, прикључних возила, прикључне опреме, агре-
гата, као и јахти, чамаца и пољопривредних машина, камп
опреме, камп кућице и камп возила на површини јавне на-
мене и на површини у јавном коришћењу.

Verujem da se odnosi na stav 3 ovog člana.

Soko
9th July 2013, 08:40
Ne može dvorište zgrade da bude privatna površina osim ako zgrada nije neka novogradnja koje se obično rade na privatnim, ograđenim placevima.
Ne verujem da je to kod tebe slučaj jer takvi investitori maksimalno iskorišćavaju plac i nikad ne ostavljaju praznog prostora.

Dakle, taj prostor verovatno jeste javna površina i verovatno nije predviđen za automobile.
To što se vi oduvek tu parkirate ne znači da tamo ne mogu da budu klupe i mesto za roštilj ili prostor za dečiju igru.

Takođe, skupština stanara može da pošalje opštini zahtev za prenamenu tog prostora u parking. Dok se to ne uradi, mogu da vam pišu kazne.

vrh13
9th July 2013, 11:48
Evo da dodam malo na ono predhodno posle tumačenja Odluke o komunalnom redu.

U čl.17 stoji ovako:
...Површина око зграде, у смислу одредаба ове одлуке, је преостали део грађевинске парцеле те зграде, ограђен или неограђен, у оквиру које могу бити двориште, башта, врт, интерне саобраћајнице, површине за паркирање возила станара и корисника зграде или други слични елементи уређења површине око зграде...

A čl.19 govori o površinama u javnom korišćenju tj. površinama javne namene:
Површине у јавном коришћењу, у смислу одредаба ове одлуке, су површине које планским документом нису одређене као површине јавне намене, а доступне су већем броју грађана, као што су изграђене и уређене саобраћајне и зелене површине унутар и између блокова зграда, између зграда, унутар отворених тржних центара, колонаде, пасажи и сл.

E sad ovako, sporni prostor je ispred moje zgrade i u okviru samo moje zgrade. Tako da nikako ne može da bude javna površina, nego jedino može biti površina oko zgrade ili dvorište.
Dobili smo odma' danas prvostepeno rešenje da vozila uklonimo u roku od jednog dana i naravno sa pravom žalbe u roku od 15dana.

Pošto nemam nameru da sklanjam auto odatle, niti ima mesta bilo gde drugo da parkira nas 7 (koliko mesta i ima tu), da li neko ima predlog šta dalje konkretno raditi?

Da li mislite da bi bila dovoljna žalba na osnovu nerazumevanja Odluke o komunalnom redu, i mešanja termina "površina javne namene" i "površina oko zgrade" i naravno priložen foto materijal cele okoline zgrade (tog takozvanog dvorišta)??

Soko
9th July 2013, 13:15
Proveri kako je u katastru. Da li taj prostor gde parkirate pripada istoj parceli kojoj pripada i sama zgrada. Ako je tako onda se možeš pozvati na čl. 17.
Ako je to ipak zasebna katastarska parcela onda ćeš teško da dokažeš da je to citiram čl. 17 "preostali deo građevinske parcele te zgrade" već je bliže tumačenju iz čl. 19 "površine koje planskim dokumentom nisu određene kao površine javne namene..."

Heinz
9th July 2013, 14:35
Čime se oni bave, čovek da ne veruje. Kao da je sve ostalo cakum pakum.
Mislim da katastarske parcele mogu da se provere i preko interneta, funkcionisalo je pre par meseci sasvim dobro.

Soko
9th July 2013, 16:05
Koliko god mi bio odvratan način funkcionisanja lopovskog PS-a i još gore privatno-komunalne policije, još uvek ne mogu da se oslobodim utiska iz Amsterdama od prošle nedelje.
Koliko je lepše živeti bez automobila u blizini, bez buke njihovih motora, fleka od ulja, normalno se kretati slobodnim trotoarom pored očuvanih zelenih površina izmedju zgrada u kojima žive divlji zečevi i patke (najozbiljnije).

Koliko god voleo automobile i vožnju shvatam koliko je svakodnevni život lepši kada su oni malo dalje od našeg životnog prostora.
(nisam posećivao cofee-shop ako se pitate odakle ovo nadahnuće)

nidza
9th July 2013, 20:30
Ljudi tamo imaju voz, javni prevoz, a najviše koriste bicikle. Za 50 godina će naša svest biti na nivou na kom su oni sad.

Btw, Amsterdam je sjajan.

Tapatalk HD

bruyoni
9th July 2013, 21:44
Obzirom na procenat ljudi koji je pratio poslednje veče Farme mislim da si zaboravio koju nulu nakon onih 50

navic
10th July 2013, 16:10
Bruyo, nemoj da gresis dusu, rijaliti program je produkt Zapada, tako da...

On topic...Vrh, ovo sto je Soko rekao za katastar je merodavno.
Znam da su pre par godina uklanjali ljudima garaze ispred zgrada, pa cak i neke zidane garaze koje su se tu nalazile 30 godina...ali to jednostavno nije bilo deo parcele u sastavu zgrade i uklonjeno je sve.

Heinz
18th July 2013, 14:09
Proveri kako je u katastru. Da li taj prostor gde parkirate pripada istoj parceli kojoj pripada i sama zgrada.

Evo linka ako treba: [Only registered and activated users can see links]

vrh13
18th July 2013, 15:43
Hvala za link :)

bruyoni
17th January 2014, 00:14
[Only registered and activated users can see links] 0%B0/1497205/%D0%A0%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D 0%BC+%D0%B4%D1%83%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B0+%D0%B7%D 0%B0+%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1 %9A%D0%B5+%D1%83+%D0%91%D0%B5%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0 %B0%D0%B4%D1%83.html

Reprogram dugova...

VIP
1st February 2014, 08:50
u proteklom periodu uglavnom sam nervirao sve braneci ih, a evo i ja imam jednu primedbu :) ulica na zvezdari, parking mesta prekrivena snegom i ledom, samo kolovoz ociscen kuda je prosla grtalica. parkiram oko 18, nema nikoga, nema kazne do kasno u noc. naravno, ujutro me ceka dnevna karta.

bruyoni
1st February 2014, 14:03
Ufotkaš auto sa kartom i okolinom da se vidi gde je parkiran i ufotkaš stanje parking mesta. Čekaš onda da ti onaj advokat pošalje pretnju za naplatu i onda mu ti uputiš dopis zvanično sve preko pošte, preporučeno pismo, sa sve fotografijama i odlukom da se parking mesto ne može naplatiti ako nije čisto od snega, i navedeš da si njega i parking servise iz tih razloga bio prinuđen da tužiš, zbog iznude. I onda sedneš i čekaš :)

VIP
1st February 2014, 23:05
Izgleda da nisam jedini revoltiran ([Only registered and activated users can see links]):)

zmaj
1st February 2014, 23:28
Stigla nova ekipa u PS sa manje skrupula i manje šteka. Cenim da dosadašnje igranke sa igranjem na kartu advokata i neustavnih doplatnih karti neće tako lako da prolaze.

EDIT: Ne želim da ovo pretvorim u političku diskusiju, samo kažem da su se stvari promenile, tako da stara pravila ne važe.

Heinz
2nd February 2014, 03:53
Počeli su i lisice da stavljaju.

TT

VIP
2nd February 2014, 13:19
EDIT: Ne želim da ovo pretvorim u političku diskusiju, samo kažem da su se stvari promenile, tako da stara pravila ne važe.

Dobro, moze da se konstatuje da od loseg ima gore.

Dok sam bio kod klinickog imao sam srecu da ujutro i uvece ima mnogo slobodnih parking mesta, pa mi se karta mesecna itekako isplatila. Nisam budzio automobil uz zidove, ograde i trosio gorivo trazeci parking mesto. Gospodski.

Ovde na zvezdari je situacija neuporedivo losija. Ako imate kes uzecete garazu i resiti problem. U suprotnom mesecna ne vredi. Mesta ima jako malo i uvek su zazuzeta sem tokom praznika. Mesecna je cisto bacanje novca.

Sticajem okolnosti sad zivim tu, ali iz dosadasnjeg iskustva preporucujem da ovak kraj obilazite u sirokom luku prilikom kupovine stana ako ne mislite kupovati garazu.

Ovde zaista ne krivim parking servis, pa cak ni grad. Mozda u delu gde urbanisticki plan dozvoljava da se zgrade grade bez dela za parkiranje mimo garaze i zelenih povrsina. Sruse se tri udzerice i napravi zgrada.

Garaze su cesto sa liftom ili neuslovnim prilazima i za isprarkiravanje treba dosta vremena, plus mogucnost da se lift zaglavi/pokvari i da ostanete bez automobila na odredjeno vreme.

Posledica citave price je lutrija da li cete naci obijen ili razbijen automobil ili ga necete naci uopste. Ovako izgleda kada se jos javi i vetar kao protivnik. Sto se mene tice komsija je imao u toj nesreci srecu da reklama nije pala na lim, jer bi ceh bio mnogo veci.

bruyoni
2nd February 2014, 13:51
Ako nema osigurana stakla onda će ga ispasti isto ako ne i skuplje. Razbijeno staklo je muka živa očistiti naročito na mestima gde je lepljeno za šasiju i gde krhotine drži lepak i oduzima baš mnogo vremena. E sada ako tu nije zabranjeno parkiranje možda može i da tuži toga čija je reklama. Plus su velike šanse da će morati da čeka zadnje staklo, obzirom šta vozi.

zmaj
2nd February 2014, 14:28
Ja uvek krivim PS. Nema dovoljno parking mesta? Pa sagradite parking. Ne mora to da bude neko Burž el Arab zdanje, već montažna garaža na dva sprata. Al to im nikad nije išlo u prilog zato što ja za njih "investicija" kupovina farbe za obeležavanje mesta, a sve više od toga čisto bacanje novca koji je već spreman da se potroši od strane zaslužnih članova.

E sad, promena se desila, pa postoji šansa za čudo.

Heinz
2nd February 2014, 15:25
Vipe, gde je to na Zvezdari?

TT

VIP
2nd February 2014, 15:53
ispod djeram pijace. Potpuni urbanisticki i civilizacijski haos. Trotoari ne postoje vise, ono sto nije pokriveno automobilima zauzeto je ciglama, blokovima i letvama. Cene stanova astronomske, apsurd.

Sto se mene tice, nova ekipa je pocela lose, ako je njihova odluka da naplacuju zaledjena i snegom pokrivena mesta.

zmaj
2nd February 2014, 19:51
Pa takva je situacija tamo jos od 90-tih na spustu od bulevara ka dimitrijali, nije to nista novo.

Da sam ja neki faktor u PS, sazidao bih parkinge gde je mesecna karta 17K sto je redovna cena u njihovim garazama i onda svaki dan nosio kola koja nisu dobro parkirana. Puna kasa ocas posla. MIslim, ako si platio 2,5 soma kvadrat sta ti je 150e mesecno za parking.

Ovo naravno vazi za gomilu naselja. Neimar je identican, Vracar takodje. Ja dosta nade polazem u novu ekipu da uvede red u centralne beogradske zone.

VIP
2nd February 2014, 20:29
Slozio bih u se u velikoj meri, mada situacija nikad nije crno bela. I dalje je ovaj potez cudna kombinacija udzerica, trosnih kuca i novih zgrada.

Opet, vec sam navodio primer nemackih gradova. Uza gradska zona, parkiranje ispred zgrade samo za stanare, pa i to treba probati pre proterivanja onih koji iz nekog razloga nemaju garazu.

U svakom slucaju, automobilima nije mesto na trotoaru, ni u centralnoj gradskoj zoni ni na periferiji. Ja se nadam da cu u dogledno vreme napustiti ovaj kraj, jer ne nudi nista za human zivot.

bruyoni
2nd February 2014, 20:53
Verujem da je situacija po pitanju zemljišta ista ko i u NS sve to gde su te zgrade je bila nečija kuća za koju je investitor obećao nekoliko stanova ili lokal u toj zgradi kad se izgradi i tako napravio istu i verovatno plaćao preko realne cene. E sad kad ti doće grad i ponudi da plati za svoju garažu realnu cenu a ti znaš da je komšija ulicu niže dobio tri stana znaš kada ćeš da daš gradu parcelu po realnoj ceni.
Nije tu samo parking servis kriv. Kriva je kompletna urbanistička i inspekciona bagra koja je dozvole za izgradnju davala tako što je pružala ruku iza leđa. I tako smo dobili zgradu od 30 stanova sa 6 do 8 parking mesta kao i ljude koji oće da umru ako slučajno sednu na nešto što im ne omogućava poziranje.

zmaj
3rd February 2014, 09:09
Okej, možda sam ja bio radikalan, ali u principu na tim polu fensi lokacijama u Beogradu stvarno nešto radikalno mora da se uradi pošto ti delovi grada liče na mahale, a ne na delove grada gde se kao nudi kvalitet života.

Al sam ja sve dalje od Parking Servisa, pa prestajem sa daljim teranjem u OT.

VIP
3rd February 2014, 09:21
U konkretnom slucaju zgrada ima garazno mesto za svaki stan. Jedino sto su rasprodate ranije, tj ocigledno neke zgrade u okolini nisu imale garazna mesta/garaze za sve stanove ili su imale za svaki stan, ali ljudi imaju po vise vozila.

Cena garaznih mesta je koliko vidim od 8500 do 12000 evra. Prave garaze se krecu blizu 15000 evra u uzoj gradskoj zoni.

Po ulici su uglavnom jeftinija vozila ili oni koji iznajmljuju stanove pa im se kupovina garaze ne isplati.

Po meni, nema te ekipe koja ce resiti problem. Nas mentalitet je takav da cemo se pre navici na ovakav haos nego na red.

Da grad/PS nije u stanju resiti uzasnu situaciju u ovakvim delovima grada, najbolji dokaz je sve haoticnija situacija u rekonstruisanom Bulevaru Kralja Aleksandra. Opet se masovno parkiraju vozila u desnoj traci u vreme spica i to stvara uzasne guzve i nervozu medju vozacima.

Meni je nepojmljivo koliko ljudi parkira automobil u desnoj traci bez ikakve signalizacije. Nije ni cudo sto ljudi gledaju u sve vozace oko sebe kao u latentne manijake.

Heinz
3rd February 2014, 11:44
Nova ekipa ce biti jos gora, to je neko moje iskustvo.
Nije to sve ni do urbanista, investitori ne zavrse garaze.

TT

vrh13
7th April 2014, 16:56

Jeste malo matoro, ali treba podsetiti sve prisutne :smartass1:

VIP
7th May 2014, 09:35
Juce oko 17 organizovali sa najmanje 4 pauka odnosenje vozila oko AC na Novom Beogradu. AC je izdao sav poslovni prostor, ali parking nije ni priblizno dovoljan za broj motorizovanih zaposlenih u AC. Okolni trzni centri su preplavljeni automobilima, ali i svi trotoari u rejonu.

Pretpostavljam da je inicijativa potekla od novih stanara zgrade koju je radio West. Mozda gresim, posto su i prosle godine imali slicnu akciju.

Ne mogu da kazem da vozila nisu bila nepravilno parkirana, ali je moj post vise usmeren na stranu da poslovna politika preduzeca nije promenjena.

Nevezano za ovo, meni su akutan problem u povratku (ako moram da idem kroz grad) picerije, pekare, restorani tipa Bucka, Caribic, Orao, McDonalds ... ispred kojih se zaustavljaju kolone vozila usred spica, ulice Bulevar K. Aleksandra, Beogradska...