PDA

View Full Version : Servisne informacije

Pages : [1] 2

zmaj
4th March 2007, 16:26
Tokom protekle nedelje je postavljen novi sloaj asfalta, koji se čini daleko boljeg kvaliteta nego obično. Takođe, signalizacija je urađena daleko kvalitetnije, strelice su veće, a duž isprekidanih traka su postavljene one ugradne "mačije oči" koje se osećaju kad pređete preko njih, pa upozoravaju ukoliko pređete u drugu traku.

Ovo je prvi put da se vozim na domaćem putu i da mi izgleda veoma slično na puteve po Evropi.

Radara standardno ima, tako da ne treba forsirati, iako je put dušu dao za obaranje brzinskih rekorda.

Barbara
4th March 2007, 22:35
Radara standardno ima, tako da ne treba forsirati, iako je put dušu dao za obaranje brzinskih rekorda.

Lele tu inace jure kao da su pali s marsa mogu misliti sada jos kada je novi sloj asfalta...;)

Air Jordan
7th April 2007, 20:49
Zna li neko, da ne idem dzabe?

trendel
7th April 2007, 22:20
Bilo je nekih informacija u dnevnim novinama da je auto pijaca u Bubanj potoku prebacena od pre nekog vremena u subotnji, a ne kao sto je pre bilo nedeljni, termin. Pa ako je to bila tacna informacija, znaci i da radi isao bi bez sanse da vidis ono sto zasta bi i dolazio.

bruyoni
20th July 2007, 07:35
Uvalili mi malopre da idem u Suboticu od ponedeljka do petka, i sam sam kriv kad zevam na "radnom" mestu. Ono sto me zanima je stanje puta posle Srbobrana, dalje nisam isao u budnom stanju ima 10+ godina, i stanje "auto puta" pa reko da pitam ovde za iskustva. Konkretno isplati li se davati za putarinu ili da idem starim putem pa a da lovu od putarine ulozim u benzin za sebe :)

bruyoni
23rd July 2007, 23:10
Nema potreba da placate putarinu! Put je dobar do odlican, cini mi se da su uveli neki red posto nema mnogo kamiona koji idu tuda, ali valjda naftagas ima neku dozvolu da tuda saobraca, video sam ih desetak sto obicnih sto slep cisterni, tako da ako vam naleti neka cisterna slozite se iza nje i picite 100 a ince je ogranicenje standardno. Dodude ima radara, kod Feketica, Topole i Srbobrana ali ljudi se solidarisu ablenovanjem

vlad
24th July 2007, 19:48
Nisam primetio na forumu da ima tema ovog tipa, mogli bi medjusobno deliti informacije o promenama u saobracaju.
Evo ako neko kojim slucajem ne zna:

U utorak, 24. jula, od 17.00 do 21.00 za vreme održavanje trke Hronometar, za saobraćaj motornih vozila zatvaraju se Kralja Milana, Trg Nikole Pašića, Bulevar kralja Aleksandra od Trga Nikole Pašića do Kneza Miloša, Dečanska, Brankova, Brankov most i Bulevar Nikole Tesle od Brankove do Trešnjinog cveta.

Istog dana, od 16.30 do 21.30 biće zatvorene Terazije od Kolarčeve do Trga Nikole Pašića i Kolarčeva.

U sredu, 25. jula, od 8.00 do 20.00 za vreme održavanje trke Kriterijum biće zatvorena desna saobraćajna traka na Brankovom mostu u smeru Novog Beograda i Bulevar Nikole Tesle od Brankovog mosta do Ulice ušće.

U četvrtak, 26. jula, od 8.00 do 20.00 za vreme održavanje trke Drum biće zatvorene Terazije od Kolarčeve do Trga Nikole Pašića, Prizrenska, Trg Nikole Pašića, Dečanska, Trg Republike, Francuska, Dunavska, Bulevar vojvode Bojovića, Pariska, Uzun-Mirkova, Vase Čarapića, Trg Republike i Kolarčeva.

Stvarno nisam znao gde drugde da smestim ovaj Thread...

VIP
24th July 2007, 20:15
Paaa, zanimljivo da si stavio ovde, posto bi logicnije bilo u razno...Elem, jako korisne informacije. Jedino mi nije jasno ovo danasnje zatvaranje Brankovog mosta u vrijeme kad se ljudi vracaju sa posla po najvecoj, je*enoj vrucini u istoriji ovog grada. Neko zaista nema ni gram mozga ili saosjecanja prema svojim sugradjanima koji su se po paklu guzvali preko tramvajskog mosta i zeljeznicke stanice...

zmaj
24th July 2007, 22:51
Paaa, zanimljivo da si stavio ovde, posto bi logicnije bilo u razno...Elem, jako korisne informacije. Jedino mi nije jasno ovo danasnje zatvaranje Brankovog mosta u vrijeme kad se ljudi vracaju sa posla po najvecoj, je*enoj vrucini u istoriji ovog grada. Neko zaista nema ni gram mozga ili saosjecanja prema svojim sugradjanima koji su se po paklu guzvali preko tramvajskog mosta i zeljeznicke stanice...

Da se razumemo, niko u gradskoj vlasti nema vise od 2 grama mozga, a ti malobrojni grami su zaposleni na temu "kako drpati sto je moguce vise". Mislim da ovo zatvaranje mosta treba podvesti pod cist bezobrazluk.

I mene, koji sam bio na bajsu, ladno nisu pustili da predjem preko Brankovog mosta da skrenem u Pop Lukinu, jerbo je "tako naredjeno". Kreteni.

vlad
3rd August 2007, 10:21
Ulica "Glavna" u Zemunu je zatvorena (koliko sam nacuo) celog Avgusta.

mika
18th April 2008, 17:45
Posto veceras polazim sa Srbiju, imam jedno pitanje. Naime pre aerodroma skrece put desno za Cacak. Mislim da se ide preko Sremcice, ali nisam siguran vise. To bi trebalo da bude precica, ali sam pre dve godine tu skrenuo i cini mi se da mi je trebalo mnogo vise vremena nego da sam prosao pored sajmista. Bilo je radova na putu i dosta gust saobracaj.
Zna li neko da li tu nesto u zadnje dva godine uradjeno ili oni jednostavno hoce da smanje saobracaj kroz grad?

zmaj
18th April 2008, 18:13
Mislim da je Ostruznica bolji izbor, posto ces ti sutra pre podne da prolazis kroz grad, kad je haos skoro isti kao i radnim danima.

EDIT: Ne znam da li je most 100% ok ili se koristi jedna traka naizmenicno.

trendel
18th April 2008, 18:33
Most i put su OK sasvim. Prolazim tuda cesto kada idem u Kontrolu leta ili u JAT. Dve trake i dve polu trake, takodje i na mostu. Kada predjes most moras levo ka Beogradu pa preko Zeleznika, prvo skretanje, semaforima regulisana raskrsnica, levo pa na Ibarsku - ako ides ka Cacku (pretpostavljam da ovo vec i sam znas) s obzirom da od Ostruznickog mosta do Ibarske put jos nije gotov, mada se vec u nekoj dobroj meri nazire trasa puta.

Jos jedan razlog zasto da ides tuda a ne kroz grad je i taj sto je sutra u Beogradu maraton pa ce dosta toga biti, po pitanju saobracaja, ispreturano i pozatvarano, bar u periodu od 08, 09 pa do 14h

mika
18th April 2008, 19:06
Ok, hvala ;) Idem onda tuda.

SaS
18th April 2008, 20:06
Most i put su OK sasvim. Prolazim tuda cesto kada idem u Kontrolu leta ili u JAT. Dve trake i dve polu trake, takodje i na mostu. Kada predjes most moras levo ka Beogradu pa preko Zeleznika, prvo skretanje, semaforima regulisana raskrsnica, levo pa na Ibarsku - ako ides ka Cacku (pretpostavljam da ovo vec i sam znas) s obzirom da od Ostruznickog mosta do Ibarske put jos nije gotov, mada se vec u nekoj dobroj meri nazire trasa puta.

Jos jedan razlog zasto da ides tuda a ne kroz grad je i taj sto je sutra u Beogradu maraton pa ce dosta toga biti, po pitanju saobracaja, ispreturano i pozatvarano, bar u periodu od 08, 09 pa do 14h

Ovo je najbolji put i sve je tacno 1000%
Danas sam prosao tuda :)
Srecan put!

Soko
18th April 2008, 23:57
Ma bolje mu je kroz Sremcicu :) Moze i pauzu da napravi :beers:

mika
21st April 2008, 13:44
Evo da se javim da sam zdrav i ziv stigao u GM. Isao sam kroz Sremcicu zato sto su nekoliko kipera skretali levo uzbrdo.

Mozete sad da izbrisete ovaj thread, hvala

zmaj
23rd April 2008, 11:48
Jel za tranzit kroz Svajcarsku treba tranzitna viza ili moze da se prodje sa vazecom sengenskom vizom?

kira
23rd April 2008, 12:35
Nije dovoljna sengenska viza, bar je tako bilo pre 2-3 godine.
Eventualno ako ides avionom pa presedas u Zenevi, a ne izlalis sa aerodroma, onda si ok

VIP
30th September 2008, 22:53
Ne znam koliko je dobra ideja da ovde na kraju dana napisete kratak info, upozorenje ili neku vrstu zalopojke o radovima u pojedinim delovim grada u kojem zivite (moze i sa nekog puta). Nije redak slucaj, barem u Bg, u poslednjih par godina da svakodnevno naletite na zatvorenu ulicu, koja to do juce nije bila.

Evo recimo upozorenje onima koji idu ka Klinickom centru iz Nemanjine ulice da je Svetozara Markovica od raskrsnice sa Tirsovom do starog ulaza u klinicki trenutno u fazi rekonstrukcije i tokom dana je zatvorena.

Doskora su bili u toku radovi na kolektoru u Savskoj ulici preko puta zeleznicke, a oni koji su tuda morali proci znaju kakav je pakao nastao.

Radovi su privedeni kraju, ali tramvajski saobracaj nece biti pusten s obzirom da je pocela druga faza radova koja podrazumeva rusenje ograde ZTP-a i stvaranje uslova za izgradnju jos jedne trake. Da li ce to uticati i na saobracaj u Savskoj od Gazele ka Zeleznickoj i obratno videcemo.

Ja se licno radujem ovoj rekonstrukciji s obzirom da je ta ulica jedno od glavnih uskih grla u gradu. Dve trake sa svake strane znacajno ce olaksati ulazak u taj deo grada sa Gazele. Nadam se da ce i potpuno ukloniti onaj grozni parking Mup-a Savski Venac koji stoji nasred ulice i ometa saobracaj. Na stranu sto je ruglo...

nidza
30th September 2008, 23:52
Odlična ideja.

Jurija Gagarina početak, tamo kod mostića za voz je i dalje zatvoren (kod Bloka 19a).

Krunska (ex. Proleterskih Brigada) od Resavske do Beogradske je totalno razvaljena.

Ustanička, nema asfalta u smeru uzbrdo pored Hotela Srbija.

Zapravo, kad bolje razmislim, gde god da sam pošao naleteo sam na neke radove, ali ne i na radnike, a siguran sam da se ne čudite niti malo.

fanatic
1st October 2008, 19:31
Gavrila principa jos uvek nije prohodna skroz do kraja prema Brankovom mostu.

VIP
1st October 2008, 19:54
Upozorenjima nije lose obuhvatiti i saobracajnu policiju, prvenstveno "trik" raskrsnice na kojima hvataju.

Inace, mali off, jutros sam gledao saobracajca kako sprinta za pesakom koji je po mojoj proceni bio 50-godisnjak u nastojanju da ne zakasni na posao :) Ne znam da ga je stigao, zamakli su za cosak...

vrh13
1st October 2008, 21:20
Evo da dodam ja jedno "trik" mesto na kome se veoma chesto nalaze...

Raskrsnici kod bivshe Kineske ambasade, znachi semafor iz bul. Nikole Tesle u bul. Mihajla Pupina, postoji jedan zhbun na u kome chesto stoji jedna patrola koja hvata radarom, druga je na samom bul M.P. na prvom ulazu u SIV, a tretja je od neshto pre semafora kod poslovnog centra Ushtje...

nidza
1st October 2008, 23:37
Često stoje na raskrsnici Bulevar Umetnosti i III Bulevar (M.Milankovića) i hvataju najčešće ljude koji se zalete iz pravca Bulevara Umetnosti, tako da obratite pažnju da je ograničenje 40. Ređe hvataju iz pravca III Bulevara.

Jurija Gagarina, često stoje pored buvljaka, hvataju smer iz blokova, a nekad budu negde pri sredini, kod pumpe bivše Sunce, ne znam koja je sad pumpa, a nekad i pri kraju, ali jako retko, isključivo smer ka Blokovima.

Možda bi ove stvari trebalo potrkepiti sa koordinatama i ubaciti u GPS. Neke od spomenutih lokacija, uključujući i statične kamere, već imam u bazi koju sam pokupio uz IGO8.

Bulevar Oslobođenja (uzbrdo od Autokomande ka Banjici), pored FON-a, stoje desno kod Lukoil pumpe, tj. malo iza ako se dobro sećam, takođe obratiti pažnju na ograničenje od 40.

Bulevar Nikole Tesle, nekad hvataju u smeru Zemuna, i kriju se kod prvog solitera sa desne strane.

VIP
2nd October 2008, 00:08
Često stoje na raskrsnici Bulevar Umetnosti i III Bulevar (M.Milankovića) i hvataju najčešće ljude koji se zalete iz pravca Bulevara Umetnosti, tako da obratite pažnju da je ograničenje 40. Ređe hvataju iz pravca III Bulevara.

Ti su mene opeljesili :)

Inace, posto smo pretprosli vikend isli ka Zlatiboru, cisto upozorenje onima koji budu koristili obilaznicu oko Cacka. Nisam poznavalac naselja koja okruzuju obilaznicu pa ne znam tacnu lokaciju, ali pazite sta radite. Obicno se formiraju kolone, a put prolazi kroz naseljena mesta. Verovatno je mnogo onih koji se po otvaranju pravca krenuti u preticanje kolone :)

Na kraju jednog od njih, uz kucu kraj puta (vrlo tesko primetiti), stajao je plavac kraj radara sa stalkom nalim onom koji se koristi za tv kamere. Ja kazem radar, a mogao je biti i fotoaparat, jer je poenta samo u dokazu da preticete kolonu.

Samo 200 m nize stoji ekipa koja zaustavlja vozace verovatno nesvesne koji ih je jadac zadesio.

navic
2nd October 2008, 01:10
Inace, posto smo pretprosli vikend isli ka Zlatiboru, cisto upozorenje onima koji budu koristili obilaznicu oko Cacka. Nisam poznavalac naselja koja okruzuju obilaznicu pa ne znam tacnu lokaciju, ali pazite sta radite. Obicno se formiraju kolone, a put prolazi kroz naseljena mesta. Verovatno je mnogo onih koji se po otvaranju pravca krenuti u preticanje kolone

Ne znam na koju obilaznicu mislis, koliko ja znam nema nikakvih radova. :confused:
Radi se most posle Milanovca, kada se prodje klisura...mislim da je to pri kraju.
Inace, sto se murije tice, obilaznica oko Milanovca (bolje reci pravac) je kriticno mesto...skoro prav put, isprekidana linija, a ogranicenje je 60 mislim (moze da se vozi 120 opusteno)...uvek ih ima. :smartass1:

VIP
2nd October 2008, 08:07
Ne znam na koju obilaznicu mislis, koliko ja znam nema nikakvih radova. :confused:

Pa valjda je to ova obilaznica ([Only registered and activated users can see links]) oko Cacka. Nisam ni pominjao radove, samo sam je naveo kao upozorenje zbog policijskih zamki. Rekao sam pazite sta vi radite :) Ima dosta semafora pa se formiraju kolone.

navic
2nd October 2008, 18:32
Aha, ti si mislio na usporenja od semafora, a ja od radova (valjda zbog predhodnih postova).
Mesto na koje si mislio je verovatno pravac posle zadnjeg semafora (iz pravca BG) i jos jedne raskrsnice, gde je zadnje skretanje u grad. Da, tu su redovno...ima jos jedno mesto 10_ak kilometara dalje, pre tunela ispred Ovcar Banje (ne ovog novog)...polu-desno jedno 800 metara, isprekidana linija, na pola ima autobusko stajaliste na kome jena ekipa meri brzinu, a kod tunela zaustavljaju (ogranicenje klasika 50, moze 120).

Eto, gospodo, ko krene na Zlatibor ovuda, toliko od mene. :D

VIP
12th October 2008, 09:30
Evo recimo upozorenje onima koji idu ka Klinickom centru iz Nemanjine ulice da je Svetozara Markovica od raskrsnice sa Tirsovom do starog ulaza u klinicki trenutno u fazi rekonstrukcije i tokom dana je zatvorena.
.

Ulica lepa i zavrsena :) Šiiiroki trotoari zasada sigurni od automobila, doduse ne i od Lendkruzera :) Broj parking mesta naravno smanjen, a uzduzni sistem parkiranja naravno za vecinu vozaca(ica) dramaticno zakomplikovao situaciju.

Inace, novo upozorenje, pazite se Bircaninove ulice sa koje je skinut sloj asfalta i na par mesta je raskopana. Verovatno ce tokom sledece nedelje biti i zatvarana u uobicajeno radno vreme. U svakom slucaju provericu. Ovo je verovatno prilicno bitno za sve koji budu petljali sa italijanskim, nemackim i svajcarskim vizama.

VIP
26th April 2009, 22:26
Измене режима у Савској улици
Због завршетка нове коловозне траке и изградње инфраструктуре у постојећој коловозној траци у Савској улици, од суботе, 25. априла, до 15. јуна, доћи ће до промене режима саобраћаја.

Тако ће од Дринске улице до Савског трга саобраћај на постојећем коловозу бити затворен, док ће се саобраћај у смеру ка „Газели” кретати новоизграђеним коловозом. Саобраћај у супротном смеру одвијаће се Дринском, Сарајевском, Гаврила Принципа и Михајла Богићевића ка Карађорђевој улици, а овом трасом ће се кретати и теретни саобраћај.

Попречне улице – Дурмиторска, Вишеградска, Милоша Поцерца и Рисанска – биће слепе и двосмерне. У осталим улицама режим саобраћаја остаје неизмењен.

У улици Гаврила Принципа паркирање на коловозу ће током трајања радова бити укинуто.

izvor:beograd.rs

VIP
21st August 2009, 14:14
Izmene u saobraćaju na Gazeli

19. avgust 2009. | 15:18 | Izvor: Beta Beograd -- Javno preduzeće Putevi Srbije najavilo je da će od večeras do 24. avgusta, od 22.00 do 5.00 za saobraćaj biti zatvorene preticajne trake na mostu Gazela.

Kako su naveli u Putevima Srbije, saobraćaj će biti obustavljen zbog redovnog održavanja. Radovi će biti obezbeđeni odgovarajućom signalizacijom i uz pomoć saobraćajne policije.

VIP
11th October 2009, 14:50
Rubrika servisne informacije/informator na sajtu azurirana i dopunjena novim informacijama. Ako mislite da nesto fali ili je netacno/zastarelo javite.

[Only registered and activated users can see links]

VIP
19th October 2009, 19:01
Kakvi su vam planovi za sutra i dolazak Rusa? Sva sreca pa nije u pitanju dva dana kao u slucaju Bajdena.

Tajna ruta znaci da ce biti zaustavljeno par mogucih ruta, sto je u prevodu sve zivo.

Zvanična ruta kojom će se kretati ruski predsednik u svojoj blindiranoj limuzini čuva se u najstrožoj tajnosti pa nadležne službe nisu saopštile koje će sve ulice biti zatvorene za saobraćaj. Jedino se zna približna satnica njegove posete.

Novi Beograd

9.30 Sleće Predsednički avion
10.30 Svečani doček ispred Palate “Srbija".
10.45 Predsednik Medvedev razgovaraće sat vremena nasamo sa svojim domaćinom predsednikom Srbije Borisom Tadićem, a međudržavne delegacije će im se pridružiti u 11.45.

Stari deo grada

13.00 Posle razgovora u Palati "Srbija" Medvedev i Tadić će, zajedno sa gradonačelnikom Beograda Draganom Đilasom i predstavnicima veterana iz Drugog svetskog rata položiti venac na Groblju oslobodilaca Beograda, a za 14.00 Svečani ručak.
16.00 Ruski predsednik će se popodne obratiti poslanicima Skupštine Srbije, a potom će prisustvovati koktelu koji će za gosta iz Rusije i njegovu pratnju, kao i za srpske poslanike i zvanice, biti priređen u Domu Narodne skupštine Srbije.
17.00 Poseta Patrijaršiji SPC

Novi Beograd

??? Odlazi na svečanu akademiju u Sava centru, koja će biti organizovana povodom 65. godišnjice oslobođenja Beograda.
20.00 Povratak za Moskvu

zmaj
19th October 2009, 19:20
Taj ko mu je pravio plan kretanja je težak mudrac. Mislim da nisu mogli da iskombinuju više prelazaka preko mostova. Kao da ih imamo 50 pa sad sve jedno što će da zatvore jedan od njih. Pazi majstor je odlučio da u od 16 do 17 ide iz Patrijaršije do Sava Centra. Da li može organizator da bude veći MOZAK?

VIP
19th October 2009, 19:54
Ma kako god okrenes, sutra ne treba da se orjentises po bg spicevima. Oni ce se prilagodjavati njemu, a ne on njima. Poseta patrijarsiji je u 17, tamo ce ostati najmanje sat vremena, dakle barem do 18.

Saobracaj ce zatvoriti najmanje 20 minuta pre njegovog prolaska, tako da ako napustas radno mesto u 17 mozes racunati da zaglavis negde.

VIP
20th October 2009, 07:04
Sinoce gledam odose automobili iz Kneza Milosa. "Odose", u prevodu nose ih paukovi masovno. Elem, ko ih nije pomerio a znao je za danasnji jadac, sam je kriv.

VIP
20th October 2009, 10:46
Bogami pusto u Pasterovoj i Milosa Pocerca :) Tu se obicno ne moze sibica provuci.

Heinz
20th October 2009, 16:07
I kod Vuka nije bilo 5 automobila na ulicama, nikad brže nisam stigao odande :)

VIP
29th October 2009, 22:30
Pazite se drugog iskljucenja sa Gazele ka Topcideru, naravno kada idete iz smera NBG. Danju nije problem, koliko vidim formira se kolona, ali nocu kada nema saobracaja mozete naleteti na pogolemu lezecu skalameriju slicnu policajcu, koja je postavljena ocigledno zbog neispravne spojnice.

Koliko sam imao priliku videti nije adekvatno obojena i ima samo jedan znak sa strane da su neki radovi na putu.

nidza
30th October 2009, 01:19
Koliko sam malopre primetio, taj znak je srušen ili sklonjen.

Pazite se i ogromnih rupa na uključenju iz Kneza Miloša na auto-put ka Novom Beogradu. Nisam danas obratio pažnju da li su ih konačno zakrpili, ili sam uspeo da ih promašim.

gorgilije
4th November 2009, 19:06
Jeste VIP,ja sam isao skoro tuda,sreca pa je bio dan i stvorila se kolona ali opet nisam to primetio sve dok nisam dosao tik do te budze!Da je bila noc...:bye:

VIP
8th November 2009, 14:39
Ako neko svakodnevno ili povremeno pati zbog izgradnje zel. mosta u jurija gagarina, evo dobre informacije da ce radovi biti gotovi ipak do kraja ovog meseca, a ne do kraja ove ili pocetkom sledece godine.

Air Jordan
9th November 2009, 09:46
Da li je dozvoljeno parkiranje/zaustavljanje na kolovozu u Vojvode Stepe? Kad se 2-3 auta parkiraju u blizini na obe strane saobraćaj se baš uspori.

zmaj
9th November 2009, 10:04
Naravno da nije, ali koga još to sprečava da se parkira :) Situacija tipična za tu ulicu.

VIP
10th November 2009, 14:01
Cesljevi/spojnice na iskljucenju sa gazele sredjeni pre par dana, mada se opet tamo ne treba zaletati. To znaju ljudi iz bg, ali oni koji idu ka topcideru ili banjici (vma), a dolaze povremeno u bg, treba da znaju da ih ceka mnogo kratera.

Najpre mislim na poprecne resetke/slivnike za vodu, koji su u jako losem stanju i ako ste baksuz mozete potrefiti dobre rupcage od kojih zvoni verovatno i u dzipovima.

U Jurija Gagarina se radi put ispod novog zeleznickog mosta punom parom. Vidim danas na b92 sledecu informaciju ([Only registered and activated users can see links]) vezano za obilaznicu. Zalosno.

Zamolio bih vas da date i pokoji info o udarnim rupama u bg na frekventnim deonicama, najvise zbog mene :). Juce sam skoro otkinuo volan iskljucujuci se na nadvoznjak ka BB. Bas u traci za automobile nalazi se "bunar", koji nisam video od busa, ali sam ga eskivirao za dlaku :rolleyes:

nidza
10th November 2009, 19:16
Uključenje iz KM na autoput ka NBGD i dalje ima levo jedna rupetina.

BTW, danas sam bio službeno do Svilajnca, put između Žabara i Svilajnca horor. Rupe su po pola metra, tj. ako taj put uskoro ne srede neće biti ni za Ladu Nivu. Morali smo tuda da prođemo jer se most na Moravi pre Svilajnca renovira, tako da nema saobraćaja preko njega.

zmaj
19th November 2009, 18:06
Prodje danas ovo cudo bez previse problema, bar za one koji gravitiraju ka NBGD. Jutros sam prosao prilicno lagano, a sada u povratku - nigde zive duse (gledano u odnosu na saobracajnu situaciju proteklih dana/meseci).

VIP
1st December 2009, 17:33
U Jurija Gagarina se radi put ispod novog zeleznickog mosta punom parom.

Gotova saobracajnica kao sto je i najavljeno:

Ja nisam verovao da ce biti bas danas pa sam isao malo okolo, ali kada sam naisao na ulicu vidim piche ljudi punom brzinom.

bruyoni
9th December 2009, 12:56
U NS su na sledećim raskrsnicama postavljene kamere koje će nadgledati saobraćajaj i čiji će se snimci moći koristit kao dokazi pri prolasku kroz zatvorenu raskrsnicu. Ne vidim što se nebi mogle koristiti i za kontrolu brzine, nije nemoguće da i to odrade

1. Bul. Mihajla Pupina i Žarka Zrenjanina
2. Bul. oslobođenja - Jaše Tomića
3. Bul. oslobođenja - Kralja Petra I
4. Bul. oslobođenja - Novosadskog sajma
5. Bul. oslobođenja - Jevrejska
6. Bul. oslobođenja - Maksima Gorkog
7. Bul. oslobođenja - Cara Lazara
8. Bul. oslobođenja - N. fronta
9. Mihajla Pupina - Jevrejska
10. Temerinski put - Primorska
11. Temerinski put - J. Andrejevića
12. Temerinski most - Kanal
13. Temerinska - Partizanska
14. Partizanska - Sentandrejski put
15. Maksima Gorkog - Sutjeska
16. Cara Lazara - Šekspirova

VIP
9th December 2009, 13:00
E da, ne znam kakvi su vasi utisci, ali ja videh muriju i kod Dejtonke kako hvata ove sto voze u zutoj. Kakva je situacija u ostalim delovima grada?

zmaj
9th December 2009, 13:21
Ja vala ne izlazim iz žute na Brankovom. Malo sam zazirao u početku, ali sad sam ponovo u starom režimu. U principu, situacija je mnogo gora nego pre političke akcije.

Ima dosta vozača koji su u žestokoj frci od murije i prave sulude akcije, samo zarad poštovanja propisa.

Primera radi, predviđen segment tokom kojeg se treba prebaciti u žutu traku radi skretanja levo (ka NBG) ili desno (ka starom gradu) je relativno kratak, a gomila ljudi sad bukvalno bez gledanja samo namota volan u fazonu vidi murija, ne smem da zgazim žutu. Video sam tokom proteklih dana jedno 4-5 izglednih sudara, koje ne znam kako su uspeli da izbegnu.

Inače, žandari svaki dan naplaćuju na Branku žutu traku ekipi koja je baš bezobrazna i nastavlja žutom tik pored njih.

VIP
16th December 2009, 11:41
Ne zaboravite i na ovo, nece sutra samo sneg biti problem :)

Protestuju u dve rute

Autor: G. SVILAR | Foto:FoNet | 16.12.2009. - 09:06

Beogradski taksisti najavili su da će sutra organizovati protestnu vožnju i blokirati ulice oko zgrade Vlade Srbije sa zahtevom da se izmeni Zakon o prevozu u drumskom saobraćaju i Zakon o prekršajima ali i da se ukine uredba Vlade Srbije kojom je predviđeno uvođenje fiskalnih kasa u taksi vozila. Protestnu vožnju najavile su i beogradske kamiondžije.

Okupljanje taksista u Beogradu počinje u osam sati i to na četiri lokacije -

na parkingu hale „Pionir“,
benzinskoj pumpi SLAP u ulici Vladimira Tomanovića,
na raskrsniči ulica Jablaničke i Kosmajske i
na velikom parkingu Centra „Sava“

odakle će krenuti ka zgradi Vlade Srbije gde će održati protestni skup od 10 časova. Očekuje se da na ulice izađe više stotina taksita, pa je kolaps u saobraćaju neminovan. Zbog toga se Beograđanima savetuje da bez preke potrebe sutra ne izlaze iz kuće.

Taksisti su postigli dogovor sa Gradom Beogradom oko nekoliko zahteva, ali i dalje traže da se ukine uredba Vlade Srbije (doneta početkom godine) kojom je predviđeno uvođenje fiskalnih kasa u sva taksi vozila i da se izmene postojeći zakonski akti koji regulišu rad auto-taksi prevoznika.

Oni zahtevaju i ukidanje takse na luksuz i plin prilikom registracije vozila, izmenu pravilnika o vodjenju putnih naloga, kao i pojeftinjenje svih vrsta ekoloških goriva za taksi vozače i autoprevoznike i sve građane. Jedan od zahteva je i uklanjanje „divljih“ taksista i uvodjenje predstavnika taksista i autoprevoznika u radnu grupu i komisije za izradu pravilnika u vezi sa Zakonom o bezbednosti saobraćaja.

- Što se tiče fiskalnih kasa, taksisti i prevoznici nemaju ništa protiv njihovog uvođenja, ali pod uslovom da se to uradi istovremeno za sve prevoznike, a ne samo za te dve grupe - rekao je Svetislav Beljinac, predsednik Granskog sindikata taksi vozaća i autoprevoznika „Nezavisnost“ na jučerašnjoj konferenciji za štampu u „Medija centru“. Istovremeno, u štrajk će stupiti i taksisti iz dvadesetak gradova širom Srbije.

Maršuta taksista

Prevoznici će u devet sati krenuti sa parkinga kod Hale „Pionir“, „Sava centra“, benzinske pumpe „Slap“ i raskrsnice Jablaničke i Kosmajke. Oni će od „Pionira“ ići ulicama Zdravka Čelara, Starine Novaka, pa Beogradskom preko Slavije do Nemanjine.

Od benzinske pumpe „Slap“ kretaće se auto-putem, Ustaničkom, Bulevarom oslobođenja, Slavijom do zgrade Vlade. Okupljeni pred „Sava centrom“ do centra će doći ulicama Vladimira Popovića, Milentija Popovića, Bulevarom Mihaila Pupina, preko Mostarske petlje, pa Kneza Miloša do Nemanjine. Kolona će se iz Jablaničke kretati Trgovačkom, Lazarevačkim drumom, Obrenovačkim putem, Radničkom, Bulevarom vojvode Mišića, Mostarskom petljom, pa Kneza Miloša do zgrade Vlade.

Maršuta kamiondžija

Beogradske kamiondžije organizovaće kružnu protestnu vožnju od Dunavske, pa ulicama Vojvode Bojovića, Karađorđevom, Savskom, Mostarskom petljom, auto-putem ka Nišu, zatim Vladimira Tomanovića, Vojislava Ilića, Gospodara Vučića, Bulevarom kralja Aleksandra, Batutovom, Dimitrija Tucovića, Ruzveltovom, Mije Kovačevića, Bulevarom Despota Stefana, Klaničkim kejom pa nazad do Dunavske.

VIP
16th December 2009, 16:06
Na Gazeli u smeru ka NBG krateri u srednjoj traci. Prosto neverovatno sta par dana snega i soli moze da napravi. Prebrojao sam barem 4-5 zjapecih kratera, koje ako overite pa-pa, pa makar vozili i Lendkruzer.

U vezi sa ovim jedan tragikomican text iz Blica, a vezano za putare, zobs i puteve>

Putari plaćaju odštetu zbog rupa na putevima

Autor: P. Z. Veličković, G. Svilar | Foto:Saša Maričić | 16.12.2009. - 05:00

Beograd - posebno poglavlje u novom Zakonu o bezbednosti u saobraćaju posvećeno je obavezama i odgovornosti putara. Oni su odgovorni za održavanje puteva, na kojima ne sme biti rupa, odrona ili rastinja ili bilborda koji smanjuju preglednost.

Ukoliko vozač naleti na rupu na kolovozu i ošteti automobil, moći će da tuži upravljača puta i naplati štetu.

- U tom slučaju, vozač treba da pozove saobraćajnu policiju koja sačinjava zapisnik i fotografiše mesto nesreće. Vozači će plaćati izlazak patrole, i eventualni šlep vozila, ali će mu troškovi po okončanju spora biti refundirani.

Takođe, upravljač puta, kao privredni subjekt može biti kažnjen kaznom od 100.000 do 800.000 dinara, a predviđena je i kazna za odgovorno lice od 6.000 do 50.000 dinara - navodi Demir Hadžić iz Ministarstva za infrastrukturu i jedan od autora zakona.

U slučaju saobraćajne nesreće sa tragičnim posledicama, upravljač javnog puta dužan je da sačini nezavisnu komisiju koja je u roku od mesec dana obavezna da utvrdi uzrok nezgode, odnosno „doprinos“ putara njenom nastanku.
Zanimljivo, zakonom je predviđena i odgovornost vozača ukoliko svojom vožnjom ošteti deo puta i izazove nesreću. U tim slučajevima oni će plaćati štetu, što je do sad plaćala država. Takođe, vozači će plaćati kazne ako prosipaju teret po putu ili prljaju put.

Stručnjaci smatraju da će nova zakonska rešenja, završetak koridora 10, kao i širenje putne mreže znatno smanjiti broj poginulih i povređenih u saobraćajnim nesrećama, pogotovu ako se uzme u obzir činjenica da se broj vozila u Srbiji u poslednjih nekoliko godina povećao za više od 300.000.

- Novi propisi jasno definišu da ako se pravi put ili se rekonstruiše stari, već u projektima treba ispitati i utvrditi koja su potencijalna nebezbedna mesta, kako bi se predupredile nesreće. Taj posao obavljaće inspektor za javne puteve. „Putevi Srbije“ koji su zaduženi za bezbednost na regionalnim i magistralnim putevima, odnosno lokalna samouprava na opštinskim putevima dužni su da prate stanje bezbednosti kada se put pusti u saobraćaj najmanje jednom godišnje i urade nezavisne projekte kako bi se identifikovale i sanirale opasne deonice - objašnjava Hadžić.

Prema njegovim rečima, novina u zakonu je da ukoliko inspekcija može da podnese prijavu ukoliko utvrdi da upravljač puta nije radio na način koji je naložen. Predviđena kazna iznosi od 100.000 do 800.000 dinara.

NE NAPUŠTAJTE VOZILO

Prema novom Zakonu o bezbednosti u saobraćaju, vozačima je zabranjeno da izlaze iz automobila kada ih zaustavi patrola saobraćajne policije, osim ukoliko policajac ne zatraži suprotno. Ova odredba primenjuje se u Evropi, a predviđena kazna za nepoštovanje ove odredbe iznosi 5.000 dinara.

nidza
16th December 2009, 17:14
Ne možete da zamislite koliki je krater u srednjoj traci na Gazeli, smer ka NBGD. Ja mislim da glat šleperu može da otkine točak... Prošao sam lagano iz desne trake i nisam uspeo da mu nazrem dno uopšte.

VIP
16th December 2009, 23:49
U subotu najavljuju ([Only registered and activated users can see links])cak -16 ujutro. Ako zavisite od automobila dobro ga pripremite za naredni vikend :)

bruyoni
17th December 2009, 00:04
znaš ono....

...

0°C Italijanski automobili ne mogu upaliti.

-1°C Dah se jasno vidi, a Rusi jedu sladoled i piju hladno pivo.

-5°C Pas vam se uvaljuje u krevet.

-10°C Francuski automobili ne mogu upaliti.

-12°C Političari počinju pričati o beskućnicima.

... i tako dalje

:D

VIP
17th December 2009, 00:11
Će proverimo :)

Heinz
17th December 2009, 00:47
U nedelju ujutro, ne u subotu :) Ako mi do tada ne crkne accu.

nidza
18th December 2009, 15:39
Hehe, kakva laž, JTD pali na pola ključa na -15, posle nedelju dana stajanja na parkingu, pri čemu temperatura nije prešla u plus nijednom. :D

A i jugić je u neku ruku Italijan, ja sam uveren da bi upalio iz cuga na -35. JTD sigurno ne bi.

VIP
18th December 2009, 15:56
Zamolio bih da se off zavrsi ovde :) Lepse i korisnije bi bilo da je svako izneo poneko iskustvo ili upozorenje za kraj u kome boravi.

Misha
18th December 2009, 20:50
A i jugić je u neku ruku Italijan, ja sam uveren da bi upalio iz cuga na -35. JTD sigurno ne bi.

Predpostavka (uverenje u ovom slucaju) je majka svih zajeba!

Sto se uslova na ulicama tice, izbegavati male ulicice oko Slavije, nista nije rasciceno, a krateri su sakriveni ispod snega i leda, cak u Molerovoj uopste nemoze da se prodje ako nemate terensko vozilo jel su kolotrazi od leda dostigli strasnu visinu! Znaci kretati se samo velikim ulicama, ako vam je auto mio!

VIP
20th December 2009, 22:47
U Beogradu -11 izmereno u 22h, opako. Znaci da je dole blizu Save i Dunava jos gadnije.

zmaj
21st December 2009, 10:12
Stavarno treba mnogo opreza. Toliko se kratera pojavilo da to nije normalno. Ne secam se ovako lose situacije na putevima, cak i u 90tim? Valjda tad nije bilo toliko automobila.

Bilo kako bilo u 29. novembra kod raskrsnice sa Pionirom u traci ka Karaburbi nekoliko OGROMNIH rupa. Kad kazem ogromne, mislim da i autobusi ne smeju da ih pogode.

VIP
21st December 2009, 10:54
Sanirane rupe na gazeli, ali ipak pazite!

VIP
22nd December 2009, 17:03
Kako je bilo lepo dok je bilo -10, bez guzve, pusto :) Danas opet krkljanac i sudari, cukanja na sve strane. Izasli ljudi iz forme za par dana dok nisu vozili. Dasa u meganu u kneza milosa, odmah preko puta rep. mupa odvalio astru i u nekom pokusaju eskiviranja popeo se na trotoar i odvalio pride i parkiran automobil ispred ulaza u nekadasnje savezno mup-a.

Misha
22nd December 2009, 17:50
Rupe na gazeli u pravcu Novog Beograda, su i dalje aktivne, jutros je JAT-ov autobus pogodio jednu, i bogami uopste nije bilo prijatno!

VIP
28th December 2009, 16:40
Auh, dobrodosli nazad u haos. Od opstine Nbg do Klinickog jedno sat i kusur, mozda i sat i po. Ova ruta od opstine kraj Usca ka Brankovom je definitivno jedna od najzakrcenijih.

Heinz
28th December 2009, 16:45
Dok ne prođe shopping spree :)

VIP
28th January 2010, 21:40
Evo nam nove nevolje:

VIP
29th January 2010, 14:14
Prodjoh iz pravca Šida pre sat vremena i jos uvek su pokusavali da raskrche groblje automobila. Sve tri trake pre petlje zatvorene.

Od Šida dole do petlje je prilicno gusta magla, mada sam vidjao i gore. Vidi se na nekih 100 do 200m u zavisnosti od deonice.

Put je uglavnom suv, jedino od Rume do Simanovaca ima vise leda u brzoj traci. Sneg se topi pa ledi uz ogradu.

Dosta ljudi ne koristi maglenke, a neki ni svetla, verovali ili ne.

Ne znam sta je uzrok ovog karambola, ali je upravo najveca frekvencija od Surcina do Simanovaca u cijoj okolini dosta ljudi radi. Nekoliko njih je zurilo na posao ocigledno, a ostali su verovatno preterali sa reakcijom.

Guzva ka Gazeli prilicna iz pravca NBG. Zastoj od Studenjaka, ja se iskljucio kod Arene i bez problema i guzve na stari tramvajski most.

Lančani sudari kod Dobanovaca

29. januar 2010. | 08:50 -> 12:11 | Izvor: B92, Tanjug

Beograd -- Devet osoba je povređeno u nekoliko lančanih sudara koji su se jutos dogodili na autoputu kod Dobanovačke petlje. Otežan saobraćaj na autoputu.

(B92) Policija je saopštila da se zbog guste magle na petlji kod Dobanovaca jutros dogodilo više lančanih sudara, u kojima nije bilo teško povređenih osoba. Kako navode u Informativnoj službi MUP-a, dogodila su se tri ili četiri lančana sudara.

Portparol Kliničkog centra Srbije Drago Jovanović izjavio je da je devet osoba, koje su povređene u jutrošnjem lančanom sudaru kod Dobanovaca, primljeno u beogradski Urgentni centar i sve su lakše povređene.

Jovanović je istakao da je povređenima ukazana potrebna medicinska pomoć i pružena odgovarajuća zdravstvena nega i da niko od povređenih nije u životnoj opasnosti.

Hitnoj pomoći je u 8.37 časova prijavljen lančani sudar na autoputu u smeru ka Zagrebu, pre Dobanovačke petlje, u kojem je učestvovalo više od 50 vozila, rekla je portparol Hitne pomoć Nada Macura.

Na autoputu na desetom kilometru od Beograda u jednom od lančanih sudara učestvovalo je petnaestak vozila, a zbog toga su bile blokirane sve tri trake autoputa. Vozači kažu da su u čudu kako u sudaru niko nije poginuo i da se sve odigralo u nekoliko sekundi.

Ubrzo nakon što je došlo do sudara stvorila se kolona vozila jer su sve tri trake autoputa iz pravca Beograda ka Šidu bile blokirane. Hitna pomoć zbrinula je povređene, a policija je uspela da izvuče jednog od vozača koji nije mogao da izađe iz automobila.

Saobraćaj je preusmeren na Obrenovački put i dalje preko Ostružničkog mosta.

Inače, Auto-moto savez je saopštio da se u nižim predelima Srbije saobraćaj odvija usporeno, po mestimično klizavim kolovozima koji su na pojedinim deonicama prekriveni ugaženim snegom.

Magla smanjuje vidljivost do 50 metara i jako otežava saobraćaj na području Srema, na auto putu E-70 Beograd-Šid i na širem području Beograda.

Magla otežava saobraćaj i na putevima ka Zrenjaninu, Pančevu i Obrenovcu, ima je i okolini Valjeva, Kraljeva i Crnog Vrha, dok sa sumaglicom treba računati na putevima u Vojvodini, u okolini Loznice i Kragujevca.

zmaj
29th January 2010, 15:00
Što se tiče ovog karambola, to je viđeno. Padne magla, niko živi da spusti nogu sa gasa. U većini slučajeva sve bude okej, ali kad pođe po zlu...

Niko da kaže reč-dve o putarima. Neko ih je nagazio pa su obrisali ovaj sneg ekspresno. Ko da nije vejalo. Isto tako, sve teže i teže pronalazim udarne rupe ozbiljnijeg karaktera - bar mi se tako čini.

Putari su se ponovili, pošto sam video nove kamione pred novu godinu u konvoju bez tablica. Sve MAN mašine.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Heinz
30th January 2010, 17:02
Evo nam nove nevolje:

Na raskrsnici Dečanske i Nušićeve ulice biće izmenjen signalni plan rada semafora, čime će se dati više vremena vozilima koja skreću u Terazijski tunel.
Na raskrsnici Brankove i ulice Carice Milice biće izmenjen signalni plan u radu semafora, čime će se dati više vremena za prolazak vozila Brankovom ulicom.
Biće ukinut i pešački prelaz preko Brankove ulice, na raskrsnici Brankove i ulice Carice Milice. Zona ovog pešačkog prelaza biće zatvorena ogradom za pešake, a pešacima je preporučeno da za prelazak preko Brankove ulice na ovoj lokaciji koriste podzemni pešački prolaz "Zeleni venac".
Na raskrsnici Pop Lukine i Brankove ulice biće izmenjen rad semafora, čime će se dati više vremena za prolazak vozilima duž Brankove.
Levo skretanje svim vozilima sa Brankovog mosta u Pop Lukinu ulicu biće zabranjeno, a saobraćajna traka koja se koristi za skretanje biće fizički zatvorena.
Vozačima koji su do sada koristili ovu trasu za kretanje preporučeno je kretanje alternativnom trasom - sa Brankovog mosta desno, prema ulici Gavrila Principa, a za dalje kretanje treba koristiti trasu Gavrila Principa - Crnogorska - Karađorđeva - Pariska - Kneza Sime Markovića.
U Pop Lukinoj, u zoni raskrsnice sa Brankovom ulicom, od dve postojeće saobraćajne trake za desno skretanje koristiće se samo jedna.
Na Brankovom mostu će svim vozilima biti dozvoljeno kretanje "žutom trakom", u smeru od Brankove ulice ka Novom Beogradu.
Svim vozilima će biti dozvoljeno kretanje "žutom trakom" i u Bulevaru Nikole Tesle, u smeru ka Brankovom mostu, od ulice Ušće do Bulevara Mihajla Pupina.

VIP
30th January 2010, 17:20
Kad bi svi bili idealno informisani ovo resenje sa zatvaranjem Pop Lukine i traka bi dalo ocekivane rezultate. Nazalost, mislim da ce vecu guzvu napraviti oni koji ce se zbuniti, a zatim nastaviti konfuzno da se krecu trazeci u glavi resenje za novonastalu situaciju.

zmaj
1st February 2010, 09:56
Problem je sto je put ka i sa posla posao za auto-pilota. Jutros sam stigao do Tadeusa Koscuska i kolona je pocela do raskrsnice sa Vasinom. Tek onda mi proradio kliker. Hitno polukruzno, okolo Nebojsine Kule, Brankov most (nisam vozio zutom, opet preuzeo auto-pilot...), sve za max 6-7 minuta. Bez kolona, zaustavljanja. Da sam ostao u koloni, jos uvek bih bio kod Saborne crkve.

VIP
1st February 2010, 18:42
Oko 18 nikog zivog na gazeli, jel se nesto desilo?

nidza
1st February 2010, 20:36
Svi na Brankovom? Oko 5ice je bila standardna gužva - realno mi treba oko 5 minuta duže nego uobičajeno, valjda se traka manje iskompenzuje time što nema kamiona u saobraćaju, ko bi ga znao. Da su vozači dobri i tolerantni, ne bi gužve bilo uopšte.

cdragan
6th February 2010, 08:56
TRAJNE IZMENE

Sekretarijat za saobraćaj saopštio je da će od ponedeljka na raskrsnicama Brankove i Pop Lukine, kao i Carice Milice i Brankove ulice, važiti nove, trajne izmene. Vozilima će biti zabranjeno levo skretanje sa Brankovog mosta u Pop Lukinu, i desno skretanje iz Carice Milice u Brankovu. Od raskrsnice Dečanske i Vlajkovićeve, preko Terazijskog tunela do raskrsnice Brankove i Pop Lukine, uvodi se novi režim rada semafora.

Vozačima koji iz smera Novog Beograda ulaze u centar i koriste garažu „Obilićev venac", preporučuje se da sa Brankovog mosta skrenu desno prema ulici Gavrila Principa, i dalje Crnogorskom, Karađorđevom, Pariskom i ulicom Kneza Sime Markovića. Za izlazak iz centra ka Novom Beogradu najbolja trasa je Obilićev venac - Vuka Karadžića - Topličin venac - Pop Lukina - Brankov most.

zmaj
7th February 2010, 11:54
Uh, ova izmena, ako ne bude ispraćena promenom tajminga semafora (a čvsto sam ubeđen da neće) - biće HAOS!

Trebalo bi deo Pariske od francuske ambasade dole do Karađorđeve) da naprave da je obavezno desno i da semafor na toj raskrsnici 90% vremena drži otvoreno za saobraćaj koji ide ka i od Nebojšine Kule. Ovo je kamionska trasa gde se ne može očekivati da pun šleper lako startuje na semaforu, tako da se očas posla napravi gužva.

Takođe, semafor na raskrsnici kod francuske ambasade mora da dobije prioritet popodne za saobraćaj koji ide odozdo (popodne). Sada je otprilike pola-pola, što je besmisleno, s obzirom da od Palasa ima jako malo automobila u to doba.

Meni je, inače, ovo uobičajena ruta godinama unazad i od kako su promenili ima gomila ljudi koji su totalno nespretni da se snađu gde, šta i kako. Plus što je signalizacija na asfaltu totalno izbledela, tako pola njih pojma nema gde da se prestroji i zašto mu cela kolona svira i ablenduje.

Heinz
7th February 2010, 12:22
Trebalo bi deo Pariske od francuske ambasade dole do Karađorđeve) da naprave da je obavezno desno i da semafor na toj raskrsnici 90% vremena drži otvoreno za saobraćaj koji ide ka i od Nebojšine Kule.

A gde onda da skreneš levo i odeš na Brankov Pop Lukinom? Ili misliš na Semafor kod Undergrounda, pa da onda ne može levo ka ž. stanici?

zmaj
7th February 2010, 14:20
Da, mislio sam na semafor kod Andergraunda. Ako bi tu pustili sve vreme da bude zeleno i samo dozvolili da se uključuje u smeru ka Nebojšinoj Kuli, ta raskrsnica bi onda bila totalno durgačija priča.

Iskreno, trebalo bi da prošire taj tok oko Kališa i da od Karađorđeve idu dve trake oko Kališa bez isključenja uopšte kod Andergraunda. To bi ubrzalo protok dramatično, a ima mesta da se proširi put na dve trake kod Beopetrol pumpe i onaj segment posle toga.

Sve je ovo teorijski, kako sam ja to osmislio :) Praktično... Videćemo kako će da ide.

Heinz
7th February 2010, 14:42
Pa to možda tebi odgovara. ali mnogima ne. Kako da dođeš do Savske iz Pariske?
Ja bih recimo ukinuo tramvaje u starom delu BG-a, ali verujem da to mnogima ne bi odgovaralo :)

zmaj
7th February 2010, 17:45
Pa lepo, odeš do Kališa, obiđeš krug i eto. Neko će uvek biti nezadovoljan, poenta je da zarad 1% ne maltretiraš ostalih 99%.

Heinz
8th February 2010, 01:08
Taj 1% ima 2 trake trenutno i ti bi to da ukineš jer tebi više odgovara da ideš oko Kališa sa kamionima? :)

VIP
8th February 2010, 09:35
Pa to možda tebi odgovara. ali mnogima ne. Kako da dođeš do Savske iz Pariske?

Jedina varijanta bi bila da skrenes ranije iz Tadeusa Koscuska u Vasinu, pa preko Terazija dole u Balkansku, Narodnog Fronta, pa Admirala Geprata dole u Savsku. Jednostavno zar ne? :)

zmaj
8th February 2010, 10:20
Može, ako si taksista. U suprotnom, spremi pare za prolazak kroz Vasinu. Jedan deo ideš jednosmernom u kontra pravcu, a drugim delom ideš kroz ulicu kroz koju je zabranjen prolazak motornim vozilima koja nemaju posebnu dozvolu.

VIP
8th February 2010, 10:33
Heh, znaci jedino skrenuti dole jos ranije kroz dolinu silikona pa do Francuske :)

Soko
8th February 2010, 11:14
Pa jel treba ja iz predgradja da vas, stare gradske lutalice :), navodim.
Relacija: Pariska - Savska, bez prolaska pored pristanista:
Levo u Sime Markovica, levo na Toplicin venac, oko parka kod Palasa, desno u Carice Milice, levo u Brankovu, desno u Nardnog Fronta, desno u ...onu malu ulicu prekoputa Matematicke gimnazije, desno u Admirala Geprata i levo u onu malecku na pocetku Gavrila Principa. To je ako ti bas stalo da krenes od pocetka Savske.
Ako hoces da upadnes negde na pola mozes kroz Narodnog Fronta do K. Milosa pa desno kod Vlade ili pre USA ambasade.
Obe ove rute su duze mozda 300-400m od one kroz pristaniste a brze su sigurno. Nema naguravanja sa kamionima, autobusima i tramvajima kod Bristola.
Kad smo vec kod tramvaja, najbrze i najjeftinije ti je 2kom. :)

Heinz
8th February 2010, 15:20
Možda je brže preko dana, uveče nije.

nidza
8th February 2010, 18:18
Gazela čista, kamiona nema. U smeru ka NBGD opasan cirkus na isključenju ka Sajmu - obe trake su zakrčene maltene od Autokomande.

Misha
12th February 2010, 18:17
Pametni putari pobacali rizlu, na autoputu od i do aerodroma ( verovatno i dalje, ne znam, ja sam dotle išao) i na samom aerodromu. Izlgeda se preforsirali pa nestalo soli!

Heinz
12th February 2010, 22:42
Mora da se potroši :)

VIP
20th February 2010, 23:00
Danas je u Bg bila prava ludnica. Ajd sto je na auto putu bio kompletan zastoj od autokomande ka Gazeli (opet su nesto radili i zatvorili dve trake), ali sto je u samom centru bio kolaps to je za pricu.

Sad vidim da je i iz smera od Nbg ka Branku bila guzva zbog pucanja cevi za kisnicu kod Usca. A gde je sav taj narod krenuo to samo on zna. Naguravanja u mm je bilo na desetine. Cim vidim da je onaj drugi ludji od mene ja popustim, al' mi bude krivo sto sam porazen :)

Heinz
20th February 2010, 23:53
Lepo vreme, proleće... :)

VIP
27th February 2010, 14:02
Ruzno vreme, ali opet seobe naroda u Bg tokom subote. Na Gazeli rade KONACNO onu trulu ogradu izmedju traka, ali je rezultat kolaps u Bg. Ne postoji mogucnost ukljucenja na most iz Savske i sa druge strane Jurija Gagarina. Stari tramvajski i Karadjordjeva sporo-prohodni, ali Sarajevska i Savska ka zeleznickoj stoje.

Krpe se rupe na sve strane, ali ih opet ne fali, stalno se otvaraju nove. Gazela je sva u krpama :)

Heinz
27th February 2010, 20:12
Ovo je već drugi vikend u tom režimu, i stvarno je propast svuda u BG.

Soko
9th March 2010, 09:30
Cccc, koji li se genije dosetio:

Ne znam da li je ovo za smeh ili za dobre batine?

VIP
10th March 2010, 19:18
Znaci katastrofa, ne znam da li je bilo tezih uslova i guzve u bg izazvane prirodnim nepogodama ove zime. Taman sam pomislio da je ono jutros bilo sve kada evo kasno se vratih kuci po ovom kijametu.

Ja ne vidim da po ovom vetru bilo sta moze da deluje. Padaju neke ledene pahuljice koje opasno sibaju po licu, jos kad grune vetar opali ko varnica. So verovatno odleti po ovom vetru pa je sve zaledjeno.

Jutros sam se malo junacio pa sam prvo zaplesao i otklizao ispod mostara, da bih napravio lepu piruetu kod delta sitija. Zalaufao se i reko da ne prodjem kroz crveno hocu-necu. necu -hocu, kasno na kocnicu i dupe samo fiju. Taman lepa predstava za desetak vozila u suprotnoj traci koji su cekali na semaforu.

MASER
10th March 2010, 23:11
Jutros sam se malo junacio pa sam prvo zaplesao i otklizao ispod mostara, da bih napravio lepu piruetu kod delta sitija. Zalaufao se i reko da ne prodjem kroz crveno hocu-necu. necu -hocu, kasno na kocnicu i dupe samo fiju. Taman lepa predstava za desetak vozila u suprotnoj traci koji su cekali na semaforu.

Iskustvo govori, da, uvek kada je hocu-necu ili necu-hocu, izaberite necu ;).

VIP
7th April 2010, 21:39
Cemu ovo??? :confused:

Valjda treba sve to da razbucaju i presvuku novim asfaltom, a ne da ispiraju rupe, kratere i izbocine :rolleyes:.

bruyoni
15th April 2010, 20:40
Protest motociklista povodom visokih poreza na mašine. Protestna vožnja počinje u 11 kod Ušća pa se vozaju do skupštine onda nazad. Valjda će biti neko zakrčenje u saobraćaju :D

Biće u BG veselo ovog vikenda subota ovo, nedelja maraton...:wallbash2:

PS: U NS se radi raskrsnica kod Železničke stanice (Raskrsnica Bulevara Oslobođenja i Bulevara Jaše Tomića) U suštini nema neke velike gužve na samoj raskrsnici jer ovdašnji za dva dana naučili da izbegavaju tu deonicu

zmaj
6th July 2010, 12:42
Letnji hit!

Silazak sa Brankovog mosta desno sada MORA da ide na nizbrdo prema Karađorđevoj. Gavrila Principa je sada JEDNOSMERNA ka Brankovom, tako se se efektivno na toj raskrsnici ulivaju četiri trake u jednu, koja ide nizbrdo ka šinama (Karađorđevoj). E sad. Zeleno za izlazak u Karađorđevu je istovremeno kad je i pešacima preko šina zeleno, a njih iz bog zna kog razloga sada ima sve više i više. Rezultat je da na zeleno prođe maksimum 5 automobila, dobrim delom zato što i murija kampuje dole pa niko nije siguran dal će da im naplate nešto i odma čekaju pešake koji su još na biciklističkoj (sasvim ispravno, nego da im žandari nešto naplate - budžet prazan).

Suma sumarum potez od 250m od silaska sa mosta do šina može da potraje po 15 minuta.

Situacija u jutarnjim časovima (treba zaobići Pop Lukinu gde semafor drži po 5 minuta) je sada još gora zbog još jednog noviteta. Semafor je iz Karađorđeve (onaj potez koji praktično obilazi potporni stub mosta) je pomeren 20m unazad - na pola krivine, pa je dozvoljeno vozačima koji se spuštaju nizbrdo (Crnogorska ulica) da umesto dosadašnjeg obaveznog levog mogu da produže i da skrenu levo, kako bi otišli u pravcu Štajge.

Epilog je da je u jutarnjim časovima čekanje vrlo zanimljivo i traje solidnih 5-10 minuta u zavisnosti da li je neki nesrećni autobus pokušao da siđe sa mosta i ode u pravcu autobuske.

Žandari stoje u čeki, budite oprezni. Meni je pre nedelju dana ispod mosta pisana kazna za nasilničku vožnju plus prolazak preko pune zato što sam obišao kolonu i uključio se pravo na šine u pravcu Kališa. Progledo mi žandar nasilništvo, ali punu mi je pisao. Dakle, tu su i rešeni su da naplate nešto, pa pamet u glavu.

Juče ujutro sam se našao u sred haosa, pošto su dva busa pokušala da se uključe u onu uličicu koja ide ka autobuskoj (Travnička), dok su sa strane kališa standardno poslagani silni šleperi. Pogledam ispod mosta sede žandari i klopaju uredno. Ne budem lenj, nego izvadim aparat koji mi je bio pri ruci i opalim par komada. Reakcija pandura je bila očekivana (legitimisanje), ali im nije bilo drago da mi stoji i veliko PRESS na nekoj od akreditacija koje mi se vrte po kolima. Sačekam da mi vrati ličnu kartu i odem bez mnogo uznemirenja.

Sinoć sam na bajsu uradio remont, a danas idem da kupim motor. Možda krenem na posao ponovo kolima tamo od oktobra, ali nešto mi se javlja da će tek najesen da bude igranka.

VIP
6th July 2010, 13:55
Uff, nezgodno, bas su iskomplikovali :) Ja sam jos uvek ok u oba smera, stizem za max 20 min. Moja relacija je klinicki - omladinskih brigada i jedini zastoj je malo zbog ovog asfaltiranja kod sava centra. Ocekujem veci cep kada pocnu da rade ovu stranu ka surcinu i suze na jednu traku. U povratku koristim stari savski i sem malog cepa na kraju J. Gagarina kod ukljucenja na sine nema posebnih problema.

zmaj
6th July 2010, 14:18
Da, primećujem da drugi potezi uopšte nisu ni blizu zakrčeni kao ovaj. No, kad se bude primakla jesen, biće zanimljivo svima. Pogotovu što će svi radovi kasniti, pa kad krene haos plus kiša... A čorba sve skuplja :)

Uploaded with ImageShack.us ([Only registered and activated users can see links])

Heinz
7th July 2010, 08:27
U Gavrila Principa otvorite četvoro očiju i držite jednu ruku na sireni. Naime, u smeru ka mostu, većina i dalje vozi kao da postoji samo jedna traka, pa kad skreću levo jednostavno se ne prestrojavaju već seku levu traku kao da je dvosmerna ulica. I uvek se nađe neko ko je prevideo znak iz kontra smera pa vozi nedozvoljenim smerom, ili se vraća u rikverc.

VIP
7th July 2010, 11:05
Koristan info, i ja cesto vozim napamet, a menjanje smerova ulica je mnogo nezgodna stvar.

paya
7th July 2010, 13:34
Info za sve koji koriste obilaznicu oko Beograda. Kada se bilo od Šida ili Beograda skrene na obilznicu ograničenja idu 80, pa 60. Tu obavezno voziti 60 jer u poslednjih mesec dana ni jednom nije bilo bez radara na tom mestu. Stoje na parkingu par stotina metara od znaka ograničenja 60 u crnom mercedesu.

Heinz
7th July 2010, 23:24
Koristan info, i ja cesto vozim napamet, a menjanje smerova ulica je mnogo nezgodna stvar.

Evo danas troje za redom. Kao da ne postoje znaci :mad4:

zmaj
20th July 2010, 10:15
Novi momenti na ovom potezu. Neko je od nadležnih konsultovao slučajne prolaznike pa su odlučili da je ipak bolje da poslušaju momke iz perionice automobila koji po ceo dan gledaju haos.

Sada idu dve trake na dole u donjem delu ulice i desno sad ima otvoren uslov, dok ovi za pravo (odnosno koji idu ka štajgi) čekaju semafor normalno.

Ne znam da li je donelo poboljšanje, pošto sam ja digao ruke od te rute. Trebalo bi?

Heinz
20th July 2010, 10:25
Ja sam samo video da ljudi skreću iz Karađorđeve gore kao da nema znaka za obavezno levo i pravo.

Misha
1st September 2010, 00:08
Proradila kamera na uglu ulica Starine Novaka i Cvijiceve, kad silazite od Tasa ka Cvijicevoj. Vodite racuna, kamera nije za crveno svetlo, iako stoji prema raskrsnici. Kamera je za brzinu, veceras sam se u to uverio. Auto me na silasku obidje bas brzo i prodje na zeleno svetlo, kad ono dvaput blicnu nesto. Ja usporim i prodjem, pa kad sam se vracao stanem na semaforu iz suprotnog smera i pratim. Znaci upecalo se bar jedno 5 automobila koji su isli samo malo brze (odokativno gledano). Bas brzo je profurala interventna, naravno blic-blic! A ziveo sam u ubedjenju da kamera snima prolazak na crveno, mada mozda snima i to, ko zna! Pazite tu, strogo po ogranicenju!

zmaj
29th September 2010, 12:26
Proteklih 7-10 dana žandari vrlo intezivno naplaćuju vožnju žutom trakom ka i od Brankovog mosta (kako god gledali na smer kretanja). Čak sam u par navrata video da u pravcu ka NBGD se popnu 50m od raskrsnice sve do tačke odakle je dozvoljen ulazak u žutu traku i odakle istovremeno vide i početak mosta, tako da priča "majkemi malopre sam se uključio pošto skrećem" - ne prolazi.

VIP
29th September 2010, 13:20
Meni su najveca pretnja ovi na motorima. Stanu negde u stranu i vrebaju u maniru "ugledam i okomim se" :) Ima ih bas svuda po gradu, a nije ih uvek lako primetiti.

Heinz
29th September 2010, 14:11
Ne znam gde su ni šta rade, ali u Karađorđevoj je takav haos da se popodne vozi u 4 (četiri) trake, 2 regularne, i po jednim i drugim šinama u smeru ka Ž. stanici.

zmaj
19th October 2010, 17:29
Iako pada kiša, bore se protiv obraza i sve ostalo - za žutu na Brankovom intezivno naplaćuju i dalje. Pre neko jutro je bio i neki sa malo jačim činom, tako da dogovori ne prolaze...

Meni je prekršajna iz juna stigla uredno posle 2,5 meseci. Srećom nije mi pisana nasilnička vožnja (koje je bilo, pravno gledano :)) pa ću da geknem samo za punu liniju (150E). Srećom uskoro prelazim na kvadriceps pogon pa me baš nešto boli uvo za gužve, ludake za volanom i žandarmeriju.

nidza
20th October 2010, 17:48
Je'l to čekaš sneg da padne za kvadricepse? :D

Misha
20th October 2010, 18:19
Lose se izrazio, misli na hodanje a ne na bicikl! I ja sam se zbunio u momentu, a onda se setih!

VIP
14th December 2010, 18:34
Krenule zimske carolije, a? :)

bruyoni
18th December 2010, 10:08
:)
Ja i dalje ne mogu da verujem da neke ljude mrzi da očiste bočna i zadnje staklo od snega! Od miošte ih zovem bunkerčići :D a najzanimljiviji su mi oni kojima je sad normalna pozicija brisača 45 stepeni na šoferci jer ih mrzelo da uzmu metlicu da očiste već su palili brisače pa sjebali mehanizam, u suštini tako im i treba.

VIP
27th January 2011, 15:05
Na Gazeli u krajnjoj desnoj traci kuda se krece GSB dva ogromna kratera na kolotrazima. Ja sam juce overio jednu i naizgled ostao ziv jer sam ih preleteo. Bas iritirajuca situacija, ne mozete da eskivirate jer je vozilo do vas, a ni da zakocite, samo da birate kako da ih overite.

nidza
31st January 2011, 18:34
Ako je u smeru ka gradu, duže vreme su već tamo, čudi me da nisu bacili neku zakrpu.

VIP
31st January 2011, 19:10
Ako je u smeru ka gradu, duže vreme su već tamo, čudi me da nisu bacili neku zakrpu.

Ove su bile u smeru ka nbg i cini mi se da su ih okrpili. Stanje u traci ka gradu je ocajno.

Ako je neko isao skoro preko Pancevca, u smeru ka gradu je pravi horor. Kad padne mrak, nista se ne vidi samo cekas da odvalis. Desnu traku izbegavati koliko god je moguce.

VIP
27th February 2011, 22:46
Danas zatrpavali kratere na Gazeli. Ja sam je redje koristio u proteklom periodu ali znam da je bio pravi horor. Nadam se da ce krpljenje potrajati barem dve nedelje.

Heinz
27th February 2011, 23:57
Na Gazeli su dozvolili samo krpljenje hladnom masom, nikakvo presvlačenje ne dolazi u obzir dok se ne sredi ceo most.

Heinz
11th March 2011, 17:57

I jedna zanimljivost: [Only registered and activated users can see links]

VIP
14th March 2011, 14:16
Srecom za ove koji imaju motore dolazi toplije vreme, a ovi sto ne moraju da prelaze most su pravi srecnici :) Za nas ostale od SUTRA ko zna sta ce biti :rolleyes: Nista ne bi od onih pontona, niko to vise ne pominje?

U subotu sam se vracao iz Borce i neko je sa bmw kockicom u smeru ka Pancevu napravio haos. Polupao nekoliko automobila, zakucao se u ogradu i GRAD stao, ali bukvalno. Kolona pitaj boga dokle, ja sam skrenuo u dunavsku.

VIP
21st August 2011, 10:05
Vec drugi vikend zatvaraju za saobracaj smer ka Sidu. Izgleda da biraju manju stetu lokalno. U jeku migracije Turaka nazad ka Zap. Evropi oni ostavljaju samo jednu traku kroz kontra smer, iako znaju da isti nemaju alternativu (obilaznicu koja bi izasla na Bubanj Potok).

Haos koji nastaje ja nisam nikada video u Bg. To su kolone koje stoje skoro od Plavog mosta do Gazele. Sreca pa su ovi uglavnom disciplinovani i ne drze zaustavnu traku kojom se moze provuci do izlaza kod Autokomande.

Sinoc je dosta njih pokusalo da se provuce kroz grad koji je bio u totalnom kolapsu tamo negde do 22 sata. Verujem da su zazalili.

VIP
9th September 2011, 11:40
Malo zapazanje. Neki dan sam skroz izgubio zivce u Becu i definitivno shvatio da u metropolama nikakav javni prevoz, obilaznice, mostovi, staze i semafori za bicikle, odlican sistem rente gradskih bicikala nece pomoci kad ljudi vole da se voze automobilima i sede dva sata u spicu. Radi se naravno o centru, a nije problem u turistima, jer su uglavnom sve becke reg table.

Jesu malo kulturniji, strpljiviji, ali sve to ne vredi. Isto se prolazi masovno na zuto i crveno, izvode nemoguci manevri, zaglavljuju raskrsnice, onemogucava prolaz tramvaju, radovi u milion ulica...

Ono sto je dobro, za onoga ko zeli alternativa postoji. Metroom, ili na kracoj relaciji biciklom se lako prelaze kilometri i sa uzivanjem. Park and go je dobra opcija, 24h je 3 evra, a do centra se stize lako.

Soko
9th September 2011, 12:09
Upravo to i jeste glavna razlika. Postoji efikasna alternativa pa svako bira po svojoj meri. U toj situaciji uopste mi nije zao kada je gorivo 1.6 i parking 2 EUR/sat. Ko hoce da se klati neka i plati.

Ja sam se u Minhenu zaprepastio kada sam se zaglavio 1.5 sat u spicu. 3 trake u jednom smeru zalivene automobilima i u 95% samo vozac. Zaprepastio sam se jer znam da sam par dana ranije obisao pola grada kombinacijom U-bahna i tramvaja, obavio sta sam imao i vratio se kuci posle 3 sata. A sve to za cenu poludnevne karte (ako se dobro secam, nekih 6-7 DM) Prosto nisam mogao da verujem da su ljudi u stanju da izgube toliko vreme, placaju zestoke cene goriva i osiguranja pored onako efikasnog javnog prevoza.

Ovde ne postoji alternativa. Ovde moras da se klatis i kada to ne radis iz hira/ zadovoljstva. Ako imas potrebe da obidjes vise od 2 razlicita dela grada, moras autom. Javnim prevozom je to nemoguce uraditi u nekom normalnom roku i ostati normalan. Ustvari, mozda je nekad i moguce ali na to ne mozes unapred da racunas. Red voznje zaposleni i ne citaju a putnici ne znaju ni da postoji. Imam osecaj da samo kopiraju papire od pre nekoliko godina cisto da se ispuni forma. A cak i da hoce da se drze tog reda voznje, ne mogu jer je saobr. infrastruktura preopterecena a i to sto imamo se ne koristi efikasno zbog neznanja i lose organizacije. I necinjenja onih koji su za to zaduzeni da se to stanje bar ublazi ako ne moze da se resi trajno.

Za mnoge stvari mi, kao drustvo, jednostavno nemamo para. I tu malo toga moze da se uradi u ovom trenutku (npr. rasteraju horde rodjaka sa platom iz budzeta). Ali za jos vise stvari ne trebaju pare. Mogli bi da ih resimo samo kada bi malo promuckali glavom, malo se pokrenuli, kada bi se neko zainteresovao za svoj posao umesto brige ko ima cija ledja i na koju poziciju se ugurava.

zmaj
9th September 2011, 12:19
Opet si negativan. Treba da prihvatiš činjenicu da vlasti sa radošću svaljuju na tebe troškove svoje nesposobnosti, kao i da si dodatno radostan zato što si mogao svu tu nevolju još skuplje da platiš.

2008. smo prošli kroz centar Minhena u podne, radnim danom, bez mnogo drame. Parkirali se u strogom centru, prošli vamo-tamo i sve okej. Pre neki mesec, kad smo išli, potpuno druga situacija. Ogromne gužve na gomili mesta, dosta radova i suženja. Solidno smo se par puta zakrčili, zaključno kad smo krenuli kući pa nam je trebalo sat i po da se dokopamo autoputa.

Kod nas - Plavi voz, ako se organizuje i finansira propisno može da bude MOĆNO prevozno sredstvo uz pomoć GSB i Parking Servisa koji bi omogućili da se prilaz železničkim stanicama prevozom i kolima efikasnije radi. Svi znamo kako će to da se završi, čak i da se uspostavi infrastruktura kako treba.

Lakše je obećati metro na kome može da se ugradi monstruozno.

VIP, kao zaposlen u firmi koja je sinonim neefikasnosti i negativne selekcije, mi nije jasan sa svojim pozitivnim stavom u životu :)

Soko
9th September 2011, 13:12
Ma vidi, nije meni problem da prihvatim tu cinjenicu. Isto tako, i to oko monstruzne ugradnje i praznih obecanja. To je za vlasteline donekle urodjena pojava koja se moze leciti kvalitetnom primenom terapije (sudstva)
Ono sto mi stvara frustraciju i tugu, i sto mi je svakim danom sve jasnije je da su upravo ti slika nas samih. Odnosno ogromne vecine, posto se u takve ne svrstavam. I sto sam verovao da se mozemo promeniti i ostao tu da pomognem za razliku od mnogih koji su pobegli pa sad iz daljine prosipaju pamet sta ne valja i kako bi trebalo.
Tuzan sam kada u gradu prodjem pored zgrade i vidim kesu smeca na trotoaru jer znam da gore zivi neko ko smatra da to sto je uradio nije nista lose. Kada sam pre neki dan vozio klinju i par drugara na trening i kada je jedan od njih najnormalnije krenuo da izbaci papir kroz prozor. Za njega je to sasvim uobicajena stvar a sigurno i njegove roditelje. Za moju decu uopste ne postoji bilo kakva veza izmedju prazne kese grisina i otvorenog prozora, najozbiljnije. Kada u mom poslu cujem ljude sa ozbiljnim titulama i stazom kako lupaju opasne gluposti..... itd, itd. Primera je na svakom koraku.

Ajde, lepo je imati pozitivan stav. I ja sam takav iako deluje suprotno.
Meni nije jasno odakle toliko samopouzdanje nakon staza od 39.000km. Zaista, nemam nista protiv tebe Vip. Uvek mi je drago da se vidimo i popricamo ali ipak mislim da si u ovoj oblasti zelen. Nadam se da me neces shvatiti pogresno.

VIP
9th September 2011, 14:40
Ne shvatam kakve veze ima moj vozacki staz sa temom? :) Mogu da ga saopstim i sa stanovista pesaka ili bicikliste, svejedno.

Hteo sam da skrenem paznju da neke negativne stvari koje vezujemo samo za nas, postoje i tamo gde mislimo da ne bi trebale.

zmaj
9th September 2011, 14:44
Ja pomenuh Vipa u kontekstu da uvek vidi pozitivnu stranu vrlo crne situacije, a ti ga ocrne dibidus.

Avijon
10th September 2011, 11:50
Malo zapazanje. Neki dan sam skroz izgubio zivce u Becu i definitivno shvatio da u metropolama nikakav javni prevoz, obilaznice, mostovi, staze i semafori za bicikle, odlican sistem rente gradskih bicikala nece pomoci kad ljudi vole da se voze automobilima i sede dva sata u spicu. Radi se naravno o centru, a nije problem u turistima, jer su uglavnom sve becke reg table.

Jesu malo kulturniji, strpljiviji, ali sve to ne vredi. Isto se prolazi masovno na zuto i crveno, izvode nemoguci manevri, zaglavljuju raskrsnice, onemogucava prolaz tramvaju, radovi u milion ulica...

Ono sto je dobro, za onoga ko zeli alternativa postoji. Metroom, ili na kracoj relaciji biciklom se lako prelaze kilometri i sa uzivanjem. Park and go je dobra opcija, 24h je 3 evra, a do centra se stize lako.

Osećam se prozvanim :)
Beč, kao što si napomenuo, ima odličan javni prevoz. Problem je što u vreme špiceva (ujutru-popodne), i taj GP je preopterećen, iako dosta često saobraća i u-bahn i tramvaj i busevi, u vreme špica je i tamo velika gužva (ne kao u Bg, činjenica, ali je ipak ima).
Problem je, ja bih rekao, baš u toj kulturici koju furaju i što su vozači mahom stariji ljudi koji žestoko ugrožavaju saobraćaj, svojim neznanjem/nepoštovanjem saobraćaja, takođe imaju izgleda ugrađen automatski sistem za "bečka škola" fazonom, pa veli da bez migavca i retrovizora može da radi štagod poželi, ne obazirući se na ostatak sveta koji se oko njega odvija. Užasni su vozači, to je činjenica, jako jako loši, još nigde nisam video da su toliko.. Hmm.. Smotani, recimo. Naravno, veliki su problem i gastarbajteri koji su došli iz PM i imaju svoja pravila (ja među njima, of course), tj. NEMAJU pravila (gorepomenuti prolazak na žuto ie.). Iskreno, gužva zbog koje si nervozan, well, nije mi se desilo tako nešto u centru.. 2,5 godine mi je firma bila u najstrožem centru (iza opere), dnevno sam po 5-6 puta dolazio/odlazio iz centra, muvao se u centru i to, i nisam imao problema.. Druga stvar je, naravno, da si ti turista i ne poznaješ baš najbolje kuda se može provlačiti i izbegavati gužve. Veliki problem su takođe saniranja ulica, uzjebanog asfalta nakon zimskog perioda i to, leti je uvek tako, ali nije ni to sad bog zna koliki problem jer se to mahom radi tokom perioda kada većina i ide iz grada, na odmore, samo se lepo informišeš šta treba da izbegavaš i to je to.

VIP
12th September 2011, 15:49
Krenuo je definitivno beogradski krkljanac, a evo mene motivisao da se jos jednom osvrnem na vozacku nekolegijalnost i nekulturu.

Svaki dan imam tu nesrecu da se spustam iz Milosa Pocerca ka Kn. Milosa koja je bas zacepljena ovih dana.

One strafte u raskrsnicama mogu da se vode kao dzabe potrosena crvena farba. Stvarno je agonija kada cekate 2 minuta da prebaci na zeleno i u onih par sekundi zelenog gledate nebrojeno puta isti prizor zacepljene raskrsnice.

Drugo, ljudi svoju voznju retko prilagodjavaju nekom opstem interesu iako time ne krse propise zbog kojih bi im iko zamerio u tom trenutku. Ako je jedna traka za pravo i desno, a u Kn. Milosa mozes da se ukljucis u tri trake, nije normalno da po svaku cenu drzis tebi najblizu, jer time zatvaras kompletnu traku iza tebe.

Ako iskoristis najdalju, pored tebe mogu stati jos dva automobila i omoguciti ljudima koji idu pravo da prodju kroz raskrsnicu. Ovako od 50 automobila koji cekaju, kroz raskrsnicu prodju 2.

Zvuci mozda smaracki, ali kada svako jutro cekate 20 minuta da predjete 20 metara zbog ljudske gluposti, mora da se napise.

nidza
14th September 2011, 13:30
Tek da vidite kako je u Africi. Anticipacija vozaca je 3 sekunde, kod onih inteligentnijih. Doduse, znacajan broj nasih vozaca je po kulturi/IQ/ilivecpocemudrugom na istom nivou kao Afrikanci i sasvim ih dovoljno ima da uvek i svuda bude problem.

VIP
24th September 2011, 09:11
Zanimljiva akcija...

zmaj
15th November 2011, 20:26
Krenuo je definitivno beogradski krkljanac, a evo mene motivisao da se jos jednom osvrnem na vozacku nekolegijalnost i nekulturu.

Ja sam od jesenas na novoj lokaciji, tako da imam tu privilegiju da Košutnjakom idem na i sa posla. Prava milina! Ili sam ja bar tako mislio...

Međutim, vožnja u jutarnjem i popodnevnom terminu, kad se ide na posao ovim putem je mahom agonija. Ljudi su veoma čudni, u najmanju ruku.

Skoro svaki dan ima neko ko vozi 40, što je sasvim legalno. Ono što je tragično je totalno nezanimanje za situaciju oko njega, tj. ne pada im na pamet da se sklone kada je šira deonica da ih prođe neko ko baš ne planira da se hvali kako mu auto troši 3,5l na 100km.

To ide dotle da me ljudi blokiraju kad sam na motociklu kako ih ne bi prošao. Dasa u Jetti, ne znam da li je Porsche Ada ili je Porsche Sever - Porsche je svakako, pošto sam na kraju uspeo nekako da se provučem, je uporno držao levu bankinu kao da brani poziciju.

Sa druge strane, dešava mi se da je čovek u Jugu bukvalno sleteo sa puta kad smo se spuštali sa Avale. Ono, jeste da sam ja brzo stigao (a vozio sam ga konzervativno zbog off road guma!), al reakcija tog čoveka je stvarno bila za preispitivanje u smislu šta li je sve on mogao u panici da uradi na šta nisam mogao da računam. Čvrsto verujem da je njegova priča bila: "Neki ogromni džip se tako zaleteo u mene da sam ga jedva izbegao!"..

U svakom slučaju, ne samo da vozačke kulture nedostaje (nemaju pojma gde im se ko nalazi i ne gleda se u retrovizor), već se ljudi ponašaju kao da brane bodove na trci. Ponekad bih voleo da zaustavim nekog od njih i da ga mirno, bez ikavog incidenta, pitam - šta je tebi na umu kad voziš tako kako voziš?

VIP
15th November 2011, 21:12
Kod mene konkretno sve je stvar pristupa drugog vozaca. Ako se neko ofanzivo zabije u moj branik, meni skoci pritisak na 300. Jednostavno, te dziberske fore ne prolaze i vredjaju me. Ja nisam brabonjak na putu vec ucesnik u saobracaju. Kad vidim da neko zuri sklonim se, ali ako zadrzi minimalnu dozu kulture, odnosno postovanja.

Naravno, trudim se da prodjem sto brze na semaforu koji je kratkog intervala, i kada ne zurim, trudim se da postujem tudje vreme.

Po meni, onaj haos je hvala bogu prosao i ovih par dana kao da sam u nekom drugom gradu. Na posao stizem duplo brze, a kuci se vracam tri puta brze (u prevodu, ne 45 vec 15 minuta). Nadam se da ce vecinu proci ona tenzija i da ce biti manje razloga za ponasanje koje je poprimalo dozu neuroticnog :)

zmaj
15th November 2011, 22:03
To je otprilike i potvrda onoga što pričam. Ima dosta takvih vozača. Oni zapravo nemaju svoju vožnju, nego reaguju na druge.

nidza
15th November 2011, 22:13
Ja ko metak, ne mogu da verujem prosto koliko se lakše diše.

Što se drugih vozača tiče, jednostavno treba da se pomirimo da je prosečnom vozaču sopstveno vozilo jedno ozbiljno strano telo, koje mu služi da se brže preveze nego peške i da ga čim pre napusti kad stigne na destinaciju.

Dobro je što svi voze jednodimenzionalno, uglavnom, pa je moguće naći u stampedu vozila jednu malo drugačiju putanju kojom se skoro može iz cuga proći većim ulicama, bez da se staje više od jedanput na semafore. Obično svi voze isto, u nekom delu puta se svi zabijaju levo, pa treba bežati desno, negde drugde svi beže desno, onda treba držati levu stranu i uz mrvicu bezobrazluka bezbedno se prestrojavati.

Da ne zaboravim, aftermarket xenoni mnogo znače, i danju i noću. Kao da mi se Stildža povećao za jedan broj.

VIP
15th November 2011, 22:56
To je otprilike i potvrda onoga što pričam. Ima dosta takvih vozača. Oni zapravo nemaju svoju vožnju, nego reaguju na druge.

:) Da, svi smo tu da bi reagovali i ometali. Posto svako jutro pravim akcidente u saobracaju dobro znam da ljudi reaguju defanzivno na ofanzivnu voznju. To nije cudno vec prirodno ponasanje i ne treba da te iznenadjuje.

zmaj
12th December 2011, 13:52
Za vikend je bio zatvoren sajam, a saobraćaj je bio preusmeren na novu petlju kod Hipodroma. Koliko sam čuo na hronici, tek će da počnu da rade na tom segmentu novog mosta, tako će da tih zatvaranja sigiurno da bude još tokom zime.

Ako je sudeći po haosu koji je bio za vikend, ko ima potrebu da ide preko sajma ili kroz košutnjak, brže će da stigne ako ide preko Banjice. Kolona u oba pravca je tolika, da nisam mogao motorom da se probijem u subotu i nedelju pored Miloševog Konaka, a da baš ne teram ljude iz suprotnog smera da se sklanjaju da bi ja prošao (što mnogo ne volim da mi rade drugi, pa ne radim ni ja drugima).

Inače saobraćaj ka gradu ide onom strmom ulicom što ide sa Banovog Brda (nije Kirovljeva, nego ne znam ni ja kako se zvaše - znate na šta mislim, tuda je jedini način sa siđeš sa brda na Adu). Ona je tokom vikenda bila jednosmerna pa su to dve trake koje su preusmerene ka novoj petlji. Ima fazon da se kod samog hipodroma spustiš na dole, prođeš kružni tok i opet izađeš na raskrsnici kao i ostali, samo što može da se pretekne jedno 20 automobila koji idu direktno, da tako kažem.

Biće lepih prazničnih čekićanja sa nikad povoljnijom cenom goriva. Ko tera hibrid, biće veoma zadovoljan :)

VIP
12th December 2011, 17:45
Ja u nedelju bejah na Adi pa sam prosao uvece tuda. Delovalo je nezgodno ali sam brzo prosao. Popeo se u Pozesku pa gore preko Kosutnjaka spustio na Rakovicki put, pa levo pokusao pored Milosevog ka novoj petlji ali se zeznuo jer su zatvorili taj smer :)

Skreno desno pa uzbrdo ka Banjici. Malo se navozao, ali nije bilo cekanja, pre svega zahvaljujuci cinjenici da saobracaj nije bio na uobicajenom nivou. Da su to uradili u subotu bilo bi svasta :)

Elem, ja se nadam da ce uz vatromet i fanfare otvoriti most na Adi do Nove. Mada, vec vidim cepove dole ka hipodromu kad krenu da ruse tobogan. Oni su planirali da prikljuce Pozesku na novu raskrpetlju u ovo vreme, ali posto kasne sa tim nek je bog u pomoci onima koji dolaze sa Banovog i Cukarice.

VIP
3rd February 2012, 19:31
Ne pamtim kad sam se poslednji put u ovoj meri zabavio za volanom kao danas :) Vredelo je kupiti zimske gume makar zbog ovih par dana. Kad se samo setim koliko sam se mucio na pirelijima.

bruyoni
4th February 2012, 03:11
A do jutros su me samo tovarili što nosim stari tip vojnog ašovčića u gepeku.
U NS kataklizma, ako slušaš novinare koji samo gledaju što bombastičnije vesti da naprave. Jutros su ovi iz jkp Put kao čistili, morao sam da lopatam jer grtal'ca nabacala sneg, ali su negde u toku dana izgleda odustali od te akcije. Nisam bio tu ali sam i popodne i sad morao da loptam nebi li se uparkirao pa otud neki zaključak. Takođe nalazim da ovi su ovi noviji auti u nižoj i srednjoj klasi do nekih 15 000 totalno nesposobni da se snađu sa ovim uslovima pre svega u pogledu parkiranja i isparkiranja. Sve nešto nisko spojleri od plastike ovo ono malo malo vidim da nekon odvaljen branik, komedija je što se kod mene u ulici njih dvojica jedan sa siiidom a drugi sa kliom parkirali nasred ulice iako postoje mesta da se uglave ali imaju na sebi višak snega. Zvao sam sad dežurnu službu parking servisa da ih pokupi jer ne može da se prođe ali mi nešto složili priču da ne veruju da će moći zbog snega, hladno, upravo stavili čaj... banditi samo sklanjaju kola do 2000€ i to ako ne moraju da nešto izmozgaju

VIP
4th February 2012, 11:56
Da, gledam po trznim centrima, asovcici na svakom cosku:) Jutros krenuh bez zagrevanja i vec u kneza milosa poce da mi se ledi soferka. Dok sam izasao na auto put imao sam par mm debeo led pa sam virio dole na misju rupicu koju mi je napravila ventilacija.

Sad u povratku radna akcija na sve strane. Momci preko zadruga ciste sneg sa trotoara. Ja se uleteh u onu gomilu snega na parking mestu i kao sad cu malo da ga razbacam tockovima da mogu kasnije lako izaci. Kad gledam dvojica momaka bacaju lopate i idu ka meni da mi pomognu da izadjem. Ja reko, izvinite momci, hvala vam, ali ja se samo igram. Njih dvojica odmahuju glavama i odlaze :)

bruyoni
4th February 2012, 12:42
Ti po marketima ne vrede pišljivog boba! Lepo pričam ljudima ali me retko ko sluša, na buvljaku se kod nekog cige uvek nađe vojni ašov za 150 do 200 dinara, sad naravno ima da ih cene ko da su od zlata ali kad ne pada sneg to im je cena. Nisu lepo zeleno ili crno plastificirani ko ovi iz marketa ali su izdržljiviji 1000 puta i zaista ih možeš koristiti ko ašov ili motiku bez bojazni da će se razglaviti.

enter011
4th February 2012, 14:52
Oni koji idu GSP-om ce izgleda morati isto da kupuje te vojni ašove :)

Heinz
4th February 2012, 20:49
Bus plus radi besprekorno :-)

bruyoni
4th February 2012, 22:59
@enter
Kako??

kira
6th February 2012, 08:51
Nocas me je odneo jebeni pauk. Navodno sam parkirao na sinama, sto je onemogucilo tramvaj da prolazi, koji inace juce nisu ni radili. A povrh svega pre nego sto sam parkirao morao sam 15 minuta lopatom da rusim bedeme od snega kako bi dosao do parking mesta.
Kazna 5.000 + pauk 4.400
Sad mi preostaje tuzakanje i dokazivanje da sam pravilno parkirao

Soko
6th February 2012, 13:12
Jel to neki zimski popust? :)

Koliko se secam, sada je pauk nesto oko 12.000 za standardna kola pa jos neka doplata po kilazi.
Jedino ako su ti odneli skuter ili karting ;)

nidza
8th February 2012, 11:08
Čak ni ne naplaćuju parkiranje, ja pokušavao bezuspešno da pošaljem SMS na 9112, dok mi neko nije rekao.

Inače, juče je bio cirkus u Višegradskoj uzbrdo iz Sarajevske. Uopšte nije očišćena kako treba, a u gornjem delu desni kolotrag je bio čist led. Ja sam do pred vrh stigao i nisam se mnogo patio jer se ukazalo parking mesto sa leve strane. Uglavnom, zabavnih pola sata je bilo gledati kako ljudi pokušavaju i odustaju.

U povratku, uveče, totalni haos i donjoj polovini ulice, da sam se razmišljao da montiram lance, jer je izgledalo da se neće rasčistiti uskoro gužvanjac. Međutim, kako sam prilazeći kolima video gde je led, gađao sam točkovima samo najdublji sneg i izvukoh se gore gotovo bez većih problema. Ono što je zanimljivo je da je auto uspeo da krene uopšte. Gume - Winter1, 2 meseca stare. Mogu misliti kako je svet ispod bio u čudu. :D

Heinz
8th February 2012, 12:30
Parking se plaća samo kad je očišćeno mesto. Znači da nije ništa očišćeno, plus verovatno kontrolorima nije svejedno na -11.

VIP
16th February 2012, 11:18
Nema snega na vecini ulica, ali se otvorili opaki krateri, pa sta drugo do oprez koliko je moguce.

Uglavnom su u trakama gde se krecu autobusi, tako da jos jedan potencijalna kazna za one koji koriste zutu traku :)

nidza
17th February 2012, 16:28
2x mi je otpao šuspleh, pre 2 dana i evo malopre... Ulice su očišćene, ali oko zgrada mi je u celom kraju katastrofa. Na sve strane šusplehovi, verovatno neki vozači ni ne primete da im je nešto otpalo sa auta.

Ne bih ni ja, da nisam čuo kada je raspalio po podu kola prvi put, a drugi put sam samo proverio.

Ono što je zanimljivo je da je automobil u stanju da se provuče kroz pola metra gromada i snega, ali očigledno nije isprojektovan za takvu nemilost. :) Crnjak, pored toliko veranja po planinama i kojekakvim kijametima, 2x mi je otpao ispred rođene zgrade.

Pazite se kada vozite u rikverc - to je neki moj savet za sve.

vrh13
17th February 2012, 16:56
Baš sam nešto obraćao pažnju u poslednjih par dana što se tiče sličnog toga, i video sam baš dosta Fiata i Alfi kojima je "lip" i ceo donji deo branika ili polu-otkinut "ili se vuče po podu.

Naravno ima i drugih automobila, ali čini mi se da je kod Italijana mnogo veći problem sa time.

nidza
18th February 2012, 07:57
Ma Honda isto. Kod mene i dalje ništa nije očišćeno, tj prišli su samo u prvi red zgrada, a prošlo je 10 dana od onog najvećeg snega. Prema tome, sve što plaćamo uz silne poreze mačku o rep, nego ti treba 4x4 i za Novi Beograd.

Teško bi stildži otkinuli branik, ali šuspleh baš visi sa zadnje strane. Sreća pa bi ceh trebao da bude par hiljada dingera, ne više, za komplet sa rukama. Videćemo danas kada se vratim sa turneje po radnjama i iz servisa.

bruyoni
18th February 2012, 08:53
Pola metra snega? To Stilu dođe do značke... Niva će da se zaglavi u pola metra snega ako je ne ganja iskusniji vozač u tim usloviam Stio jedino može snegom da zapuni hladnjak i da prokuva. Takođe ti plastični dronjici što vise ispod novih automobila ne zaslužuju da se zovu šuspleh.

Soko
18th February 2012, 10:02
I ja sam ovih dana utrcavao u neociscen sneg. Zadnji put kad sam merio u Sremcici je bilo 69cm. Bitno samo da nije tvrd, zaledjen zid pored puta. Kroz to nisam mogao da prodjem ali sam u tzv. "prtinu" bez razmisljanja gazio, parkirao i izlazio.
Plastike se ne kidaju od dubokog snega vec od zaledjenih pragova po sredini ulice koji su tvrdi kao beton. U sredu sam sa komsijom cistio kod nas u ulici i morali smo krampom da ga lomimo.
Kako je smeksao postalo je jos gore, sve pretvorilo u nekakav pesak u koji tockovi propadaju. Ovih dana mi board pokazuje prosecnu potrosnju od 9.7 lit bas zbog voznje i slajfovanja u tih cca. 30 cm "peska"

nidza
18th February 2012, 12:07
Upravo tako, meni je oba puta otpao kada sam vozio po kolotrazima u rikverc, iako izbegavam da idem u rikverc. Doduše, nekad rikverc prosto mora.

Baš gledam sad kad je počelo da se topi, na sve strane su komadi plastike od raznih automobila. Ne sećam se da sam ovo ikad video pre...

Našao sam za 1740 dingera levi pleh, desni je ostao čitav, srednji nema nigde da se kupi, sve je već rasprodato... Nekako su nabudžili stari, ali sad vozim kao po jajima kada idem u rikverc, na svakih metar vožnje unazad otvorim vrata i pogledam ispod kakva je situacija.

Heinz
18th February 2012, 13:23
Čemu služi taj šuspleh kad hoćeš da ga vraćaš? Moj je odavno polomljen i nije na kolima.

nidza
18th February 2012, 22:23
Sasvim dole se na JTD nalazi filter za vazduh, napred, a desno su kaiševi na dobardan, uopšte nije dobro da se zalivaju vodom. Doduše, taj desni je najkritičniji.

Prosto volim da vratim sve da bude kako su isprojektovali, nisam ljubitelj viška delova.

E sad, drugi kažu da ima bitnog uticaja na aerodinamiku, što je verovatno vrlo tačno, jer ovaj moj ima i neke proreze kao spojlere, a vrlo verovatno ima ulogu u kontroli kretanja vazduha ispod haube i odvođenju toplote sa vrelih delova koji se hlade samo vazduhom - izdvuna grana recimo. Leti je motor hladniji, zimi se brže ugreje, manji otpor vazduha, zaštita od vode i prljavštine - malo li je? :)

Misha
19th February 2012, 02:47
I ja sam pristalica da sve treba da bude kako je fabricki napravljeno, vrati sve te plastike na mesto! Druga je stvar sto auto nije projektovan za ovaj sneg, ali od ovih novijih nije ni jedan. Gledam ove kvazi terence Captivu i CRV, spojleri napred na 5 cm od zemlje, rodilo se da se polomi na ovom snegu! Satro SUV, satro klirens, ma vazi!

zmaj
20th February 2012, 10:07
I kod mene na parkingu, kako je sneg krenuo da kopni - susplehovi, ratkapne, plastike razne... Doduse kako su ljudi vozili po onako dubokom snegu, nisu lose ni prosli...

VIP
20th February 2012, 11:04
Jutros sam imao tu nesrecu da moram otici da Banjice i vratiti se preko Autokomande. Krenuo sam u 8 i koji minut, a vratio se oko 9 i 15, sa oko pola sata cekanja na autokomandi u povratku.

Na mostovima sada moze skoro da se leti, ali kroz grad bas tesko.

VIP
20th February 2012, 13:04
Rupe, rupe>

zmaj
20th February 2012, 13:22
Ja sam danas posle baš dosta vremena išao kolima na posao. Sumnjam da ću uskoro da ponovim ovu akciju, ako baš baš ne moram. Ozbiljan mazohizam u najmanju ruku, ja sam se smorio gadno - gore nego kad mi se neko okeša na ledja u GSB.

Kapiram spiralu ludila sa kolima, učestvovao sam u njoj. Navikneš se na histeriju, troškove, nervozu, kazne, čukanje, grebanje i sve ostale gluposti. To što se ljudi naviknu na loše, ne znači da je dobro.

Ja čekam proleće da odložim busplus legitimaciju na sigurno.

VIP
30th March 2012, 20:51
I ja sam izvadio busplus nedavno i bilo bi bolje da ga se jedno vreme drzim. Nisam vise za saobracaj definitivno :) Danas sam namerno udario u drugi automobil, jer me isekao 20 metara pre toga. Kakvo sam sra*e napravio govori i podatak da je covek koga nisam udario, a koji je bio ispred, izasao iz auta i besno lupao o moja vrata. Sve u svemu, moj napad besa zavrsio se bolje po mene nego sto je izgledalo. Sem okrsaja recima i ostecenih vrata, nije bilo vece stete.

navic
30th March 2012, 23:00
Cek, covek te isekao i ti ga namerno posle toga udario?? "Boze Petra". :)

Misha
31st March 2012, 15:51
Cekaj, namerno si napravio stetu i na svojim kolima, zato sto te covek isekao???

zmaj
31st March 2012, 19:01
Evo da se pridruzim cudjenju na reakciju :)

Ja sam isto imao nemilih scena u proteklim godinama, a koje su bile rezultat frustracija guzvom, drugim vozacima, ali pre svega stresnom situacijom na poslu. Prestao sam da vozim kola na posao na leto 2010 i mislim da sam dosta uradio po pitanju mog mentalnog zdravlja, a bogme i fizickog posto je samo bilo pitanje vremena kad cu da naletim na jaceg :)

bruyoni
31st March 2012, 19:15
4 sata pokušavam da smislim šta da mu kažem ali ne ide.

VIP
31st March 2012, 19:41
I ja se cudim sam sebi, ali ne pomaze :) Kombinacija koju je pomenuo Zmaj, umor, frustracija, napetost i iako sam naizgled vozio normalno poslednjih dana, u sustini sam bio tempirana bomba. Falio je samo neko da zapali fitilj.

Moj zemljak u komercijalnom puntacu, koji zvuci kao da je sad sa Bascarsije, odlucio je da me namerno isece kao osvetu na to sto sam se prestrojio na nacin koji je on doziveo kao neprihvatljiv. Sve dalje spada u klasicno pomracenje svesti, jednostavno, ruke i noge vise nisu bile moje. Nije on prvi, ali je on taj koji je prelio casu.

Nisam ga klasicno udario, prosao sam sa desne strane i isekao ga tako da ne moze da se zaustavi sem na mojim vratima. Ladno je zavrsio razgovor mobilnim, koji je vodio sve vreme i zapoceo pricu u najboljem Neletovom maniru. Sreca da su mi vrata bila blokirana pa nisam u onom prvom momentu uspeo da izadjem iz auta, jer je dasa veci od mene poprilicno.

Naravno da tu realno nema opravdanja, dva bosanska ovna se nasla na istom brvnu, samo sto je jedan profesionalni provokator, a drugi naivan i frustriran.

Misha
31st March 2012, 21:29
Dobro, znaci nisi ga udario uopste kako mogu da zakljucim iz tvoje price? Ili je on tebe udario u vrata, zato sto si se tako namestio?
Ne znam sta znaci "klasicno udario"?

Vidi pa ja imam 1500 postova!:D:D:D

Heinz
21st April 2012, 23:40
Kroz Gavrila Principa ponovo u oba smera, obratite pažnju. Mislim da opet ne sme levo na kraju, pre Brankovog mosta.

VIP
23rd April 2012, 19:29
Super korisna informacija, mislim da bi trebala ici i na sajt. Pitanje je samo trnutka kada ce da se desi neko ozbiljno sra*e, ako vec nije. 90% ljudi vozi kao da je jedan smer, ukljucujuci i taksiste.

Meni u malom mozgu tvoj info i kad sam hteo da se ukljucim iz Zagrebacke proleti auto u iz pravca Brankovog niz G. Principa. Ja stadoh jer od parkiranog kamiona nisam video da li mi neko dolazi nizbrdo, a iza mene hor sirena, taksista me pretice sa desne strane i na slepo (jer ne moze da vidi od mene) se ukljucuje. Za njim jos 5 njih svi u kontra smer i namestise se na semafor za levo, nizbrdo ka Karadjordjevoj. I da, ne moze vise levo tu da se skrece.

Pazite koliko je proslo od Heinzove informacije i jos uvek vecina vozi kao da je jedan smer.

Na kraju krajeva, ozbiljna zajebancija od strane grada, prizivaju nesrecu ovim menjanjem smera. Nje dovoljna redovna signalizacija, treba nekako ljudima skrenuti paznju pre nego sto nastane ozbiljna glupost.

bruyoni
7th May 2012, 22:07
Ko ide autoputom za BG iz pravca NS nek se pazi da ako želi otići u Batajnicu, Zemun, NBG kao i BG mora da siđe na Staru Pazovu i onda starim putom do batajnice gdese preko nekih kratera penjete na nadvožnjak i onda dalje za BG!
Pošto se kod nas sve radi polovično, naročito pred izbore, nekom palo na pamet da otvori deo obilaznice oko BG od Batajnice do Dobanovaca ali usput da potpuno isključi nadvožnjak kod Batajnice ako se ide ka BG (ako se ide od BG ka NS stvar je manje više regularna). Odlična stvar ako oćete da obiđete BG a očajna ako želite da odete na NBG iz pravca NS pa gledate jako konfuzne znakove i završite u Dobanovcima

Heinz
7th May 2012, 22:14
Pa zar nije logičnije za NBG ići autoputem umesto kroz one semafore?
Problem je realno samo Batajnica, Galenika, i kraj Zemuna eventualno (u oba smera nema isključenja ni uključenja na obilaznicu).

nidza
7th May 2012, 23:08
10-15min je brže novootvorenim putem. Idem tuda svaki dan, radim u S Pazovi. :-) Nema razloga za paniku.

bruyoni
7th May 2012, 23:34
Pa zar nije logičnije za NBG ići autoputem umesto kroz one semafore?
Problem je realno samo Batajnica, Galenika, i kraj Zemuna eventualno (u oba smera nema isključenja ni uključenja na obilaznicu).

Da jeste, ko je rekao da nije?
A ako ne možeš to da uradiš jer znakovi stoje na zemlji podbočeni nekim kolčevima i izgledaju smešno pa se ne isključiš na Banovcima moraš do Dobanovaca pa onda naokolo?

NS-blok 28 via Dobanovci 20 minuta duže. I to ko prvi put vidi te radove radi obavezno jer je signalizacija na zemlji u travi podbočena kočevima a niko o tome ne priča (da pričaju lokalne stanice u BG ali ja ih nemam u NS, Roadstar mi je bio izvanredno sredstvo informisanja za ovakve stvari ali od kad su ga hrvati preuzeli izbrisao sam ih iz memorije jer od informacija u glavnom daju vreme)

VIP
7th May 2012, 23:51
Razumemo se Bruyo, pustili su deonicu ranije zbog izbora, to je svima jasno :) Ja bih ipak isao do blokova preko Dobanovacke petlje, jer na toj deonici do galenike ima par semafora i redovnih zaseda saobracajaca, pa vecina mili 60 km/sat.

bruyoni
8th May 2012, 00:06
Preterujete sa tim kako drotovi uvek čekaju na toj deonici tuda pa ja ne pamtim da sam prošao sa tih famoznih 60 kmh osim kad uspore jer su videli drotove i to obično kod Metroa. Od bataje do blokova 13km preko Dobnovaca skoro duplo više. Da jebe rak raka brže možeš stići samo ako ko ja juče zapičiš 150-160 i da spustiš kod zmaja na 120 pa da u svakom momentu ozbiljno kršiš ograničenje plus posrčeš solidnu količini čorbe.

nidza
8th May 2012, 07:23
Mislim da nisi u pravu. Meni je velika frustracija svaki dan ta stara deonica, manje zbog ograničenja, mnogo više zbog sasvim neuštelovanih semafora.

Moja relacija je svaki dan Blok45 - Stara Pazova. Danas ću da isprobam povratak preko aerodroma, baš me interesuje prolazno vreme.

Heinz
8th May 2012, 07:26
Da jeste, ko je rekao da nije?
A ako ne možeš to da uradiš jer znakovi stoje na zemlji podbočeni nekim kolčevima i izgledaju smešno pa se ne isključiš na Banovcima moraš do Dobanovaca pa onda naokolo?

NS-blok 28 via Dobanovci 20 minuta duže. I to ko prvi put vidi te radove radi obavezno jer je signalizacija na zemlji u travi podbočena kočevima a niko o tome ne priča (da pričaju lokalne stanice u BG ali ja ih nemam u NS, Roadstar mi je bio izvanredno sredstvo informisanja za ovakve stvari ali od kad su ga hrvati preuzeli izbrisao sam ih iz memorije jer od informacija u glavnom daju vreme)

Imaš na sajtu JP "Putevi Srbije" mapu, meni je trebalo pa sam našao.

Ja da idem iz NS za blok 28, sigurno ne bih išao preko Galenike :) Ne podnosim onu deonicu od Zmaja do Batajnice. A za ostalo se slažem.

bruyoni
8th May 2012, 08:43
Ovo nisam našao. Obično gledam onaj meni "stanje na putevima" sa leve strane a tamo doslovno piše "Zbog izvođenja radova na izgradnji petlje Dobanovci na autoputu E-75, Obilaznica oko Beograda, deonica Batajnica - Dobanovci, na snazi je izmena režima saobraćaja do 10.05.2012." I niko ne kaže šta ili makar da ima link do ovde mape.
A i ovde su mogli da pojasne da je nadvožnjak u Batajnici iz smera NS zatvoren.
A kuda bi išao? Jel ima neki alternativni pravac, osim ove obilaznice (recimo da je nema).
Ja se vracam na pravac NS-RU-BG sad kad su ponovo zatvorili stari put za NS

Heinz
8th May 2012, 09:28
Meni sad nije jasno, šta je zatvoreno u Batajnici?

bruyoni
8th May 2012, 09:44
Eto vidiš :)
Kad ideš iz pravca NS zatvoren je stari nadvožnjak koji je išao preko Batajnice, tj. onaj kojim vodi put za Galeniku.
Kad ideš iz BG ka NS onda je otovren tj. normalno prelaziš preko njega ali mi se čini da onda ne možeš da se uključiš na obilaznicu. Ili možeš ko što je tip sa kokakola fabijom odradio polukruzno pod ručnom u reli stilu.

Heinz
8th May 2012, 09:49
E onda je to druga priča.

nidza
8th May 2012, 23:19
Postavljena je vertikalna signalizacija, tj ko želi u Altinu, Galeniku i taj kraj, treba da se isključi sa autoputa jedno isključenje ranije.

Danas sam se vratio iz Pazove novim delom autoputa, pa pored aerodroma do B45 - odlično. Malo sam se smorio pred kućom, bus me je usporio 3-4 minuta, ali za ceo put u špicu okruglo 30 minuta.

Vremenski nema razlike radio u centru Beograda ili u Staroj Pazovi, ako živiš na NBGD. Još meni omiljeno, ne moram da koristim prevoz nego radim jednu od stvari koje mnogo volim da radim - vozim. :-)

bruyoni
13th June 2012, 10:31

nidza
13th June 2012, 10:40
Šta reći...

VIP
16th July 2012, 13:04
Posto sam promenio lokaciju i sad sam na zvezdari, polako se navikavam na lokalne obicaje komunalnih sluzbi. Jutros izmedju 8 i 9 su odlucili da peru jednosmernu ulicu, krecuci se u kontra smeru.

Tu vise ne postoji ni opcija da cekate, vec vas navode da hazarderski vozite u rikverc uskom jednosmernom ulicom. Jedina ulica u koju moze da se skrene je takodje kontra smer.

Ulica ima krivinu i niti njih mozete videti pa ne uci u ulicu niti se mozete bezbedno vratiti jer od krivine ne vidite ko nailazi.

VIP
21st November 2012, 14:48
Mozda nekome bude korisno...

vrh13
22nd November 2012, 01:25
Inače MUP ima "akciju" provere alkoholisanosti.
Svakog vikenda šetaju po celoj Srbiji. Znači akcija nije samo vezana za Beograd, nego za sve gradove u zemlji.

nidza
22nd November 2012, 06:34
Neka dođu do Gruzije, cirkam svaki dan (mada ne vozim). :-D

Tapatalk HD

Soko
22nd November 2012, 06:43
Mozda nekome bude korisno...

Na zalost, to je vest koja zasluzuje naslov. Pobogu, pa to im je posao!!
Zasto onda sutra ne bi objavili koliko km su vozaci GSP-a juce presli, predstavljajuci to kao neku posebnu akciju i uspeh.

Jadni su i novinari i gomila tih parazita koji trose nase pare.

vrh13
22nd November 2012, 15:17
Inače ako neko treba da prođe kroz donji deo Zemuna saučešće sa moje strane.
Opšti kolaps jer je Glavna ulica zatvorena.
Ceo saobraćaj iz Tvorničke i Glavne je preusmeren pored Zemunske bolnice Vrtlarskom ulicom.

Heinz
22nd November 2012, 17:01
A pošto Zemun inače ima 3 ulice...

vrh13
22nd November 2012, 18:28
Pa donji deo Zemuna ima samo 3 prilaza.
1. Bul. Nikole Tesle - Glavne (Karađorđeva)
2. Bul. Mihaila Pupina - Tvornička
3. Tošin Bunar
Tako da sam lepo naveo da je u pitanju Donji Grad iliti donji deo Zemuna.

VIP
12th December 2012, 10:44
Da jos malo kontriram, posebno medijima, a u vezi prohodnosti ulica. Za vikend su zaista zasluzili kritike, potpun raspad sistema. Svedocansto jeste gomila zaledjenog snega na ulicama u ponedeljak, pa je izgledalo kao da se vozi po mesecevoj povrsini.

Juce, citav dan je padao sneg, a u povratku stari deo grada potpuno ociscen, svaka uzbrdica, dosao sam kuci kao da je samo kisa padala. Nbg je bio u losijem stanju, ali je razumljivo da su akcenat stavili na stari deo grada gde jedna klizava uzbrdica znaci kolaps za pola grada. Cak su i kamioni zimske sluzbe imali dosta problema sa stajanjem u guzvama na semaforima.

E sad, ja jesam u centru, ali je ulazak i snalazenje u ulicama Zlj prioriteta kao moja, ravan podvigu. Treba naci nacin da se predje tih pedesetak, sto metara okomitih ulica do glavne dzade i onda je sve prohodno.

zmaj
12th December 2012, 15:52
Iz moje perspektive radili su odlicno od kako je pao sneg. Mislim da ljudi naprosto imaju prevelika ocekivanja od toga sta zimska služba može da uradi.

Ja sam se u nedelju vozio po gradu i veće ulice su bile bukvalno obrisane od snega. E sad, nije isto Kneza Miloša i prilaz parkingu u Altini. To je valjda jasno. O tome treba misliti kad se kupuje stan (ili ako nisi mislio, onda kupiš 4x4).

U subotu, tokom one jake vejavice, je takođe moglo da se vozi. Da ne pričam da sam ja sa letnjim gumama ordinirao u noćnom terminu u tvom bivšem kraju.

bruyoni
12th December 2012, 19:21
Pa ja mislio da kad Saxo obuje winterice postaje francuski tenikić :D

Slažem se sa Zmajom što se tiče zimskih službi. Jutros sam bio u BG i čini mi se da vam je stanje malko bolje nego u NS. Ovde su u subotu baš naporno radili ali je intenzitet pada vina bio nevrovatan. Glavne ulice su čak i subotu bile prohodne dok je po sporednim poželjno imati zimske gume danas je situacija na glavnim džadama odlična dok su sporedne prohodnije jer je sneg sad nabijen. Dal je moglo bolje pa čini mi se da može, nekako mislim da se poprilično štedelo na soli dok se za sremsku stranu slično kao i u BG pokazuej loš odabir mehanizacija (šasije su sa samo jdnom pogonskom osovinom i dok se na autoputu vidi očigledan nedostatak freza koej bi sneg bacale kraj puta). Minus im se može dati za čišćenje trotoara jer je na dosta mesta po NS stvoren kao sloj snega koji najviše podseća na piljevinu i veoma je dubok i niko ga ne sklanja.
Mislim da dobar deo vozača snsoi krivicu za subotnje kolapse jer su uzeli zimske gume, nakon što ih je neko naterao, pa su pomislili da su uhvatili boga za bradu i suviše samouvereno krenuli na put.

nidza
12th December 2012, 21:35
Semafori su u raspadu u Jurija Gagarina. Problem prave i kola koja ne mogu da se pokrenu sa semafora. Oko Delta sitija je danas bilo zanimljivo, prilaz parkingu je netaknut, a sneg poptuno razgažen.

Džabe vam dobra zimska oprema kada ćete zaglaviti iza onih koji su trebali da ostanu na parkingu iz raznih razloga.

Tapatalk

Heinz
12th December 2012, 22:41
Jutros u Kralja Milana semafori nisu radili, ali zato ni nigde gužve.

kira
13th December 2012, 13:51
moja iskustva su sasvim suprotna. Novi Beograd odnosno Blokovi i Bezanjska kosa su ovih dana bili katastrofalni. Ujutro iskljuce semafore u Jurija Gagarina i ladno ti treba 30 minuta da prodjes raskrsnicu sa Gandijevom i Omladinskih brigada. Kako je ljudima koji su hteli da se ukljuce iz tih ulica ne smem ni da zamislim.
Ovih dana na Bezanijskoj kosi je kao da vozis po oranju - strasno.
U centar nisam zalazio, ali recimo Kumodraz i Jerkovic izgledaju sasvim pristojno.
Sto je najludje ni Surcin nije previse strasan, cak je par dana bio mnogo bolji nego Bezanijska kosa

Misha
13th December 2012, 13:58
Surcin je ok, ugazen sneg, ravan, moze da sa vozi normalno!

VIP
13th December 2012, 15:14
Pa ja mislio da kad Saxo obuje winterice postaje francuski tenikić :D.

Pa nisam rekao da imam problem sada, tako je izgledalo dok sam imao letnje.

Krenem sa letnjim da se taljigam nizbrdo i naletim na narogusenu zensku koja ide uzbrdo. Reko, ja ne mogu da se vratim uzbrdo, na letnjim sam i ne mogu da se maknem. Ona meni ladno, ja imam zimske, skloni mi se sa puta, ne interesuje me :) Sreca, izgura me komsija u rikverc inace bih dobio batine.

bruyoni
24th December 2012, 09:41
Kako sada ide uključivanje, i uključivanje, na Pančevac iz pravca Despota Stefana? Tj dal' je nešto zatvoreno, otovreno, zabranjeno... radili su onu novu petlju pa sad nešto pričaju kako su je otvorili ali ne spominju da je nešto od prilaznih pravaca promenjeno pa ne bi baš da me iznenadi.

Heinz
24th December 2012, 09:46
Nisam bio, ali bi trebalo da je razlika što se ide desno preko petlje na most, ne skreće se levo preko trake iz suprotnog smera.

VIP
24th December 2012, 11:07
Kako sada ide uključivanje, i uključivanje, na Pančevac iz pravca Despota Stefana? Tj dal' je nešto zatvoreno, otovreno, zabranjeno... radili su onu novu petlju pa sad nešto pričaju kako su je otvorili ali ne spominju da je nešto od prilaznih pravaca promenjeno pa ne bi baš da me iznenadi.

Ja juce presao most ali iz pravca kruznog toka na karaburmi. Evo vise slika nove petlje >

bruyoni
24th December 2012, 14:53
To onda super, nema više onog isključenja levo gde samo gledam kada će neko ko ne gleda znakove da me pokupi.

nidza
14th January 2013, 20:44
Upao sam u rupčagu pre neki dan, betonski put pored Muzeja Vazduhoplovstva na aerodromu, uključenje na glavni put u smeru ka autoputu. Na spoju betonskog puta i asfalta je rupa kubni metar!

Gledaću da se setim da stanem i slikam.

Da je neki manji auto verovatno bih ostavio točak tamo. Nema nekih većih posledica, moraće samo kod vulkanizera da proveri točak, i kod trapadžije kad bude vremena jer malo trese od 120-140 otprilike.

Pazite se.

Tapatalk HD

VIP
14th January 2013, 21:28
Pa ti obilazi taj aerodrom u sirokom luku, i prosli put si tu nagrdio auto?

Ima jedan krater i kod sajma u smeru ka gradu, tacno negde kod autobuskog stajalista. Stoji vec mesec dana, sad su krparili nesto, nije mi jasno kako su ga obisli.

nidza
14th January 2013, 23:44
To mi je najbolja ruta do posla, šta da mu radim. Ima jedna i preko puta one male benzinske pumpe tamo, ali stavili su neki kamen unutra, pa nije toliko strašno. Ne znam ko o tome vodi računa? Bez obzira na zimu, mora da postoji neka smesa koja to može makar do proleća da reši.

Kad ih sve pronađem, valjda ću bolje da pazim. Ne znam kako je noću tuda ići, svakako za izbegavanje.

Tapatalk HD

Heinz
15th January 2013, 09:45
Ja sam tuda prošao u nedelju, mislim da sam hvatao traku za suprotni smer oko nekih rupa, verovatno i te. Ceo put je u očajnom stanju, sledeći put bih išao okolo.

nidza
16th January 2013, 15:56
Na kraju epilog nije strašan. Bio sam kod vulkanizera, detektovali smo malo krivu felnu sa unutrašnje strane, ali ništa nismo pipali, vratio je točak i sve okej. Uglavnom, više ne trese ništa, pomalo neobjašnjivo iako je točak na distanceru, ali sa pasent obrađenim prstenovima. Moguće da i nije baš tako pasent s obzirom na ovo ponašanje.

Ako se ne bude nešto pogoršalo, na ispravljanje ćemo tek na proleće.

zmaj
16th January 2013, 23:25
Pa ti obilazi taj aerodrom u sirokom luku, i prosli put si tu nagrdio auto?

Ima jedan krater i kod sajma u smeru ka gradu, tacno negde kod autobuskog stajalista. Stoji vec mesec dana, sad su krparili nesto, nije mi jasno kako su ga obisli.

Zakrpili su ga. Ja se umal ne lansirah pre neki dan skuterom, pošto sam vozio iza nekog kombija i odjednom izroni rupčaga 1m x 50cm koja u sredini ima izdignut deo u odnosu na asfalt! Baš jutros vidim da su popravili.

Rupa ima na svim tradicionalnim mestima - podvožnjak kod Košutnjaka, uz desnu stranu, pokriven vodom. Popravljaju ga, ali to je klasično saniranje, a razlog propadanja ne rešavaju.

U Karađorđevoj je asfalt samo za borna vozila i guseničare. Ja se jedva provlačim između kratera - vidim da kola poskakuju nasilno od udara.

VIP
3rd March 2013, 21:35
Obratite paznju, u Juznom bulevaru su sanirali udubljenja u asfaltu ( da, to je onaj rekonstruisani deo u kome se otvaraju neke vrtace u asfaltu svakih mesec dana), fino ih izbetonirali, ali nisu jos asfaltirali. Problem je sto je neko skinuo tablu sa upozorenjem pre rupe i ja sam naravno bio medju srecnicima koji su overili ivicnjak na izlazu iz rupe.

Ne vredi da ke*am sad u prazno, cuvajte se ako prolazite tuda, kad vec zivimo okruzeni opstom neodgovornoscu. U konkretnom slucaju zbog kriminalne rekonstrukcije bulevara, sa druge sto je neko uklonio tablu upozorenja.

VIP
26th April 2013, 13:54
Meni zanimljiva vest, iako most na adi nije na mom spisku bitnih koridora

VIP
16th May 2013, 12:45
Jutros videh na autokomandi audi a6, poslednji model, upadljive, nebesko plave boje, cini mi se ns tabli sa policijskom rotacijom unutar vozila. Automobil je stajao u zaustavnoj traci ispred zaustavljenog vozila. Cudno, ako im je to presretac, upadaljiv je do bola sa onom bojom :)

Inace, poslednjih par dana su neverovatne guzve na auto putu. Ja se ukljucujem kod Dusanovca u smeru ka Nbg i tu je vec kolona koja se proteze od plavog mosta. Ne znam koliko je dugacka.

Nemam drugu opciju sem da vozim zaustavnom trakom ukoliko mislim da stignem na posao za menje od sat vremena. Juce je cisterna u srednjoj traci kod hitne pomoci okrenula pezo koji se nepropisno prestrojavao i nastao je nevidjen kolaps.

U povratku je situacija slicna. Verujem da veliki deo populacije vozi na gas, jer sve vise vidjam novih, cak i malolitraznih automobila sa cepicem.

Heinz
16th May 2013, 13:22
Nemoj se igrati. Prijatelja su zaustavili baš tu kod Dušanovca. Nije ni on znao koja je kazna.
100-120k dinara, 14 poena, 8 meseci bez dozvole. I nema izvlačenja, ne postoji veza koja će da izbriše snimak sa presretača.

Члан 330.

Казном затвора од најмање 15 дана или новчаном казном од 100.000 динара до 120.000 динара и 14 казнених поена казниће се за прекршај возач који:
1) управља возилом без возачке дозволе оне категорије којом управља, осим у случају када је возачкој дозволи истекао рок важења,
2) управља туристичким возом без возачке дозволе и посебне дозволе за управљање туристичким возом, осим у случају када је возачкој дозволи, односно посебној дозволи истекао рок важења,
3) управља трамвајем без возачке дозволе и посебне дозволе за управљање трамвајем, осим у случају када је возачкој дозволи, односно посебној дозволи истекао рок важења,
4) управља возилом под дејством алкохола више од 2,00 mg/ml, као и инструктор вожње, лице које надзире возача са пробном возачком дозволом и испитивач на практичном делу возачког испита када учествује у саобраћају,
5) одбије да се подвргне утврђивању присуства у организму алкохола и/или психоактивних супстанци помоћу одговарајућих средстава (алкометар, дрога тест и др.), односно стручном прегледу из члана 280. став 4. овог закона, као и инструктор вожње, лице које надзире возача са пробном возачком дозволом и испитивач на практичном делу возачког испита када учествује у саобраћају,
6) је искључен из саобраћаја, а затечен је у управљању возилом за време трајања тог искључења,
7) управља возилом у време трајања искључења тог возила из саобраћаја,
8) управља моторним возилом, односно трамвајем, за време трајања заштитне мере, односно мере безбедности забране управљања моторним возилом,
9) се на путу у насељу креће брзином која је преко 70 km/h већа од дозвољене,
10) се на путу ван насеља креће брзином која је преко 80 km/h већа од дозвољене, као и возач из члана 45. став 1. тачка 4) овог закона, који се на путу ван насеља креће брзином која је преко 70 km/h већа од дозвољене,
11) се у зони "успореног саобраћаја" креће брзином која је преко 50 km/h већа од дозвољене,
12) се у зони "30" и зони "школе" креће брзином која је преко 60 km/h већа од дозвољене,
13) ноћу управља возилом на неосветљеном делу пута, а нема укључено ниједно светло за осветљавање пута нити предње позиционо светло,
14) не заустави возило испред пешачког прелаза на коме се налази најмање један пешак, када му је светлосним саобраћајним знаком или знаком овлашћеног службеног лица пролаз забрањен,
15) се не заустави пред прелазом пута преко железничке пруге уколико је уређај за затварање саобраћаја спуштен или је почео да се спушта, или ако се дају светлосни или звучни знаци који упозоравају да ће тај уређај почети да се спушта, односно да се прелазу пута преко железничке пруге приближава воз, у случајевима када се у возилу превози дете млађе од 12 година, или управља аутобусом којим се превозе путници, односно другим
возилом којим се врши јавни превоз путника,
16) као учесник саобраћајне незгоде у којој је неко лице задобило телесне повреде, односно погинуло, или је настала велика материјална штета, није зауставио возило, односно није обавестио полицију и остао на месту незгоде до доласка полиције и завршетка увиђаја,
17) инструктор вожње који обавља практичну обуку кандидата за возаче за време трајања заштитне мере, односно мере безбедности забране управљања моторним возилом, односно који је изгубио право управљања моторним возилом одређене категорије, односно коме је возачка дозвола одузета,
18) за кретање, обилажење, односно претицање користи зауставну траку на аутопуту односно мотопуту.

Уколико је возач приликом извршења прекршаја из става 1. овог члана проузроковао саобраћајну незгоду, казниће се казном затвора од најмање 45 дана или новчаном казном од 120.000 динара до 150.000 динара и 16 казнених поена.
Возачу из става 1. овог члана ће се изрећи и заштитна мера забране управљања моторним возилом од најмање осам месеци, а у случају из става 2. овог члана у трајању од најмање 10 месеци.

EDIT: U ponedeljak po onoj kiši, oko 8:45h, trebalo mi je od Plavog Mosta do Sava Centra oko 25 minuta, po propisima naravno.

VIP
16th May 2013, 13:45
Nemoj se igrati. Prijatelja su zaustavili baš tu kod Dušanovca. Nije ni on znao koja je kazna.
100-120k dinara, 14 poena, 8 meseci bez dozvole. I nema izvlačenja, ne postoji veza koja će da izbriše snimak sa presretača.

EDIT: U ponedeljak po onoj kiši, oko 8:45h, trebalo mi je od Plavog Mosta do Sava Centra oko 25 minuta, po propisima naravno.

Primljeno k znanju :) Pravo da ti kazem, pojava je postala izuzetno masovna. Tesko se i ukljucujem na auto put jer je zaustavna traka puna putnickih vozila i autobusa. Samo nastavim u koloni. Toliko ima musterija za presretace, mnogo drskijih, da nema sanse da dodjem na red.

Masovno se seku ukljucenja na auto put velikom brzinom. Ono sto cuva te vozace jesu oni koji se ukljucuju i znaju za kamikaze inace bi bilo mnogo nastradalih.

Heinz
16th May 2013, 14:05
Video sam šta se radi, mislim da ljudi ne bi to radili kada bi znali za član 330.

VIP
16th May 2013, 14:22
Pa sad, znaju ljudi i da mogu da izgube glavu za volanom pa i dalje voze.

Vezano za guzvu, polovnjaci su gledajuci cene pristupacniji nego ikad. Taj nalet motorizacije daje rezultat koji vidimo. Javni prevoz je marginalizovan i svi "uzivaju" u carima sopstvenog automobila.

U prevodu, ne moze nam pomoci ni jos 5 mostova bez efikasnog javnog prevoza, pogotovo onog ispod zemlje.

nidza
16th May 2013, 14:47
Činjenica je da bi se mnogi vozili javnim prevozom da je pristojan.

Što se prekršaja tiče, pustiš samo ispred sebe gomilu drugih pa za njima. Nemoj da si prvi i nema problema - teško da će presretač da zaustavi celu kolonu od 500 automobila koji piče tuda, čak mislim da prećutno tolerišu u ekstremnim momentima kakvi su u špicevima, što ima svakog smisla.

zmaj
16th May 2013, 15:58
Mislim da se ljudi ne bi vozili prevozom, kakav god on bio. Eno plavi voz zvrji prazan. Ja sam u busu prilično često i situacija je promenljiva. Naravno, zavisi koja ti je relacija - ako presedaš, u banani si. Meni se dešava proteklih dana da mi je 23 bukvalno prazan u 5.15 i da ko gospodin čovek stignem kući za 35 minuta (automobilom 45, motorom 20), a da za to vreme odslušam predavanje ili odgledam trku na telefonu.

Što se tiče autoputa, primetio sam još pre jedno mesec dana žestoke gužve ka NBGD, kojih nije bilo prošle godine u toj meri. Takođe, ja bih jako rado uhapsio čoveka koji je osmislio uključenje na autoput od strane Sajma ka Zagrebu (ili iz Savske). Uključuješ se u živu desnu traku, a vidljivost zbog onih plastika koje stoje na uključenju je prosto nepostojeća pa moraš da staneš. A onda postoji šansa da te zavari neko od pozadi jer ko se ne uključuje tu često pa ne očekuje da stojiš na uključenju što je stvarno besmisleno.

Vozačka disciplina je katastrofa. U principu retko vozim kola u špicu (samo kad mi je tu neki test automobil sam za volanom, realno) tako da se svaki put pitam kako ljudi ovo izdržavaju svakodnevno? Prolasci kroz crveno, sviranje kad se stane za pešake, polukružna, preko pune, iz leve trake skretanje u desno... Murija standardno ne radi svoj posao i onda džaba svi novi zakoni i strožije kazne.

nidza
16th May 2013, 19:31
Bravo što si spomenuo uključenja i one znake što zaklanjaju pogled SKROZ!

Onog Drobnjaka, ne da treba skloniti sa funkcije, nego proterati iz Srbije. Ljudi operisani od mozga nam kroje bezbednost na putevima.

Tapatalk HD

Heinz
16th May 2013, 23:08
Vi kako hoćete, ja ne bih rizikovao 100-120k din, 14p i 8m.

Heinz
21st May 2013, 09:54
Evo kradam sa drugog foruma

VIP
21st May 2013, 09:56
Znaci nakupovali su se novih A6-ica :) Ovaj je jos i neupadljiv, za razliku od onog sto sam ja video.

Heinz
21st May 2013, 10:55
Postavio sam sliku zbog lokacije: Autokomanda :)

VIP
21st May 2013, 11:02
E bre, ne brini, mahnucu ti sledeci put kad budem prolazio zaustavnom :D Bogami, moram ti reci da si kod mene postigao efekat :)

nidza
21st May 2013, 11:25
Realno je glupo ovuda baš ići zaustavnom, ja uvek pazim da je bar 20 automobila ispred mene - još bolje neki autobus ili kamion.

zmaj
21st May 2013, 15:58
Ja pričam da je saobraćajna policija zrela za ukidanje. Korišćenje presretača za posao saobraćajaca govori kolika je nemoć i korupcija u pitanju.

bruyoni
21st May 2013, 16:34
Ma samo malo više onih pandura na skuteriam da obuče, evo po NS zbog sajma ih ima u svakoj ulici i samo zaustavljaju, najčešće proalz na crveno, ne puštanje pešadije i vožnja pravo iz trake za desno... nije nešto ali se nadam da je neki napredak.

VIP
22nd May 2013, 09:23
stanje jutros nepromenjeno :)

bruyoni
22nd May 2013, 09:34
Imaš neku bubu na tabli...

nidza
22nd May 2013, 10:11
To i nije žuta traka, nego veštačko ostrvo između isključenja i uključenja. Ruku na srce, ko god tuda ide samo pravi problem onima koji se uključuju. I kad sam bezobrazan ne vozim tuda nikad, nego ili pređem u jednu traku levo, ili se desno isključim, ponovo uključim pa nastavim žutom trakom.

VIP
31st May 2013, 09:36
Jutros crveni A6, nisam vido table, eto, cisto da znate :) Vozi ga neki zgoljavi decko u civilki.

Heinz
31st May 2013, 10:16
Zatvoren je mali izlaz na Dušanovcu, pre Forme Ideale. Nažalost trajno.

nidza
31st May 2013, 13:23
Ja sam juče motoristu video da isključuje ljude koji sa Dušanovačkog mostića - smer ka Ustaničkoj pa smotaju odmah levo na autoput. Ja mislim da je to zabranjeno?

VIP
31st May 2013, 13:39
I ja jutros videh motociklistu, nisam znao sta radi. Ja se tu ukljucujem na auto put, ali idem iz pravca Ustanicke. Sigurno nije dozvoljeno skretanje sa mostica levo. A mislim da nije dozvoljeno ni kad se iskljucis sa auto puta skreniti levo ka ustanickoj.

nidza
31st May 2013, 13:58
U pravu si, ni u Ustaničku levo nije dozvoljeno, nego pravo i mora krug mali da se napravi. Ko je tamo često zna koji je krkljanac i zašto skretanje nije dozvoljeno, sasvim argumentovano. Video sam da ljudi nekad idu desno pa ispod mosta izađu na autoput. Sve u svemu, nema nekih rešenja za elegantan izlazak na autoput iz tog smera.

Heinz
31st May 2013, 14:02
Ništa od toga nije dozvoljeno.
Ima i ono provlačenje oštro desno ispod IMO mosta, pa na autoput.

EDIT: i Nidža napisao isto.

Mene sad smara isključenje sa autoputa ka Kumodraškoj. Biće kilometarske kolone.

bruyoni
3rd June 2013, 22:12
Od ovog meseca zeleni karton 3000 dinara.
Zašto... pa zato! Šta ste očekivali, smislen odgovor?

VIP
3rd June 2013, 23:39
Ja ne znam ko uopste donosi odluke o ceni ovog osiguranja. U bosni i dalje kosta oko 10 maraka ili ti nekih 500 dinara. Kod nas krenuli svake godine da dodaju po hiljadarku.

Heinz
4th June 2013, 08:19
Pa tamo treba svima. A ovde što manje treba - to je skuplje.

bruyoni
4th June 2013, 09:31
Pa i kad je nama svima trebao bio je 2000 rsd.
Čini mi se da se skupljanje para od reatesta pretvorilo u dugoročni sistem za otimanje para jer za njega, zamisli to, moraju da rade. Pa sad ovako popunjavaju rupe od Bosanaca i od onih što ne znaju da se u Grčku može stići preko Bugarske i Albanije