Nissan Skyline GT-R Ispis
Autor: Nemanja Šarović   
Poslednja promena ( Saturday, 05 January 2008 )
Sadržaj
Nissan Skyline GT-R
Prince modeli
Sedamdesete godine
R30 i R31 generacije
R32 generacija
R33 generacija
R34 generacija
V35 i V36 generacije

11. generacija (2001. do 2006. godine)

Nissan je juna 2001. godine uvođenjem 11. generacije, Skyline modela prekinuo sve glasnija nagađanja da li će se Skyline modeli dalje proizvoditi. 11. generacija nosi oznaku V35 i koristi dva potpuno nova V6 agregata: 2,5 litarski snage 215KS i 3,0 litarski snage 260KS. Sa ovim motorima Nissan je Skyline modele pomerio duboko u segment luksuznih limuzina i kupea. Konstrukcijski, Skyline V35 modeli koriste identičnu platformu kao i Nissan 350Z, sa tom razlikom da je opciono raspoloživ integralni pogon.


Image


Modeli iz V35 generacije se isporučuju u 4 verzije: 300GT, 250GT, 250GT Four i 250GTe. Nissan na američkom tržištu prodaje ovaj model pod oznakom Infiniti G35 od proleća 2002. godine, gde se ovaj model bori sa konkurentima kao što su BMW serije 3 i Lexus IS klase.

V35 generacija je prekretnica u Skyline istoriji – nema rednih šestocilindričnih motora, nema turbo punjača i nema GT-R modela. Nissan je svesno Skyline modele pozicionirao u viši segment, dok je model 350Z dobio snažniji VQ35DE motor, dodatna ojačanja šasije, aerodinamičke komponente, a sve to u 100kg lakšem paketu. Da je Nissan svesno “pustio Skyline niz vodu” potvrđuje da su svi japanski tjuneri jednostavno zanemarili V35 generaciju i nastavili sa unapređivanjem R32-R34 GT-R modela.


Image


12. generacija (2006. godina i dalje)

Poslednja i aktuelna generacija Skylinea je predstavljena 20. novembra 2006 . godine. Prvo je predstavljen u limuzinskoj karoseriji, da bi jula 2007. bio predstavljen i kupe model. Gama motora se sastoji V6 motora zapremina 2,5 litara od 220KS i 3,5 litara snage 310KS. HR sufiks znači “High Revolution” (visoko turažni). Model sa 2,5 litarskim motorom je raspoloživ i sa pogonom na sva četiri točka (GT Four). Na američkom tržištu se i ovaj model prodaje pod nazivom Infinity G35.


Image


Kupe verzija se prodaje sa 3,7 litarskim V6 motorom snage 330KS/366Nm.

Za 2008. godinu je najavljen početak prodaje nove, 12. generacije, GT-R modela, koji će izgubiti reč Skyline iz naziva. Više o ovom modelu možete pročitati u akteulnim vestima, a za 2008. godinu planiramo i detaljno predstavljanje ovog automobila na stranicama našeg sajta.

Korišćena dokumentacija:

- Nissan USA sajt
- Nissan Europe sajt
- Nismo sajt
- Wikipedia
- Nissan Skyline owner club
- Nissan Skyline & Infiniti G35 Resource

Pročitajte još:

Komentari (3)add comment
...
napisao igor , February 24, 2008

Stvarno precizno i dovoljno za ljubitelje , a i one koji se samo raspituju.
Mislim da ste najbolji u svome poslu ili je to barem moje misljenje .

Praticu vas i dalje!!!



...
napisao milorad , January 02, 2008

R34 jedan od mojih omiljenih automobila, steta sto je pravljen samo za japansko trziste


...
napisao MaxB , January 01, 2008

SVAKA CAST MOMCI,
stvarno izvanredan tekst sa mnostvom fotografija za prave ljubitelje auto industrije,mogu vam samo reci nastavite tako i ako je moguce malo cesce jer ima jako puno modela koji zasluzuju ovakav tretman!
PS. A razmisljajte i o naplacivanju citanja ovakvih tekstova jer ce svi pravi vasi fanovi to sigurno i platiti i pomoci da se cesce objavljuju ovakvi tekstovi!!!




Napišite komentar
smanji | povećaj
 

busy

 
« Prethodna   Sledeća »
Nacionalna Klasa - Elektronski časopis o automobilima i motorima
Nacionalna Klasa je počela sa radom 27. marta 2004. godine.
Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela sajta smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.
Sajt hostuju Xemico serveri.