Početna arrow Vesti arrow Opšte Vesti arrow Toyota Camry počinje da se proizvodi u Rusiji
Toyota Camry počinje da se proizvodi u Rusiji Ispis
Autor: Nemanja Šarović   
Poslednja promena ( Wednesday, 26 December 2007 )

TOYOTA MOTOR CORPORATION (TMC) objavila je da se danas održala ceremonija puštanja u rad za njen najprodavaniji model Camry u Toyota Motor Manufacturing Russia (TMMR) u oblasti Šušari u Sankt Petersburgu, u Rusiji.

Ministar za ekonomski razvoj i trgovinu Ruske Federacije Elvira Nabjuljina prisustvovala je ceremoniji, kao i guverner Sankt Petersburga Valentina Matvienko, bivši japanski premijer Yoshiro Mori i japanski ambasador u Rusiji Yasuo Saito koji su predstavljali vladu Japana. Od Toyotinih predstavnika prisustvovali su direktor Katsuaki Watanabe, viši savetnik i član odbora Hiroshi Okuda i direktor TMMR Masaaki Mizukawa.

Posle ceremonije puštanja u rad, počasni gost, predsednik Rusije Vladimir Putin, počašćen je obilaskom Camry fabrike u društvu direktora Watanabea.

Na ceremoniji, Watanabe je rekao, “Uspešno smo započeli proizvodnju samo zato što je tim, sačinjen od Rusa i Japanaca, bio pun entuzijazma kojim su brojne prepreke i razlike prevaziđene. Takođe je rekao i da, “postepenim razvojem naše proizvodnje i prodaje u Rusiji, koja je tržište sa velikim potencijalom, možemo se nadati da doprinosimo razvoju automobilske industrije ove zemlje i granama industrije koje je podržavaju, a samim ti pomažemo jačanje ruske ekonomije i stvaramo prilike za zaposlenje.

TMC je osnovala TMMR u maju 2005.godine kao svoju prvu fabriku za proizvodnju vozila u Rusiji, sa planom da sa proizvodnjom počne krajem 2007.godine. Iako je početni godišnji kapacitet proizvodnje u fabrici 50,000 vozila (sa planiranom proizvodnjom za prvu celu godinu od 20,000 vozila), njenih 224 hektara daje dovoljno prostora za proširenje. Ukupno ulaganje u fabriku iznosi 5 milijardi rubalja (200 miliona američkih dolara).

Da bi se obeležila ceremonija puštanja u rad, TMC planira da pokloni tri Camry vozila gradu Sankt Petersburgu.

Comments (0)add comment

Write comment
smaller | bigger
password
 

busy
 
« Prethodna   Sledeća »
Nacionalna Klasa - Elektronski časopis o automobilima i motorima
Nacionalna Klasa je počela sa radom 27. marta 2004. godine.
Neovlašćeno korišćenje bilo kog dela sajta smatra se kršenjem autorskih prava i podložno je tužbi.
Sajt hostuju Xemico serveri.